Quantcast

Kako se osloboditi stresa i etiketa?

Shobota

Obećava
Poruka
74
Sta da radis kad zivis malom mestu, a o tebi krenu da kolaju price kako si ovakav, onakav... a pritom nemaju veze sa istinom?
Ne mislim na neke gluposti... nego na ozbiljne etikete vezane za porodican zivot i sukobe sa zakonom.... koje mogu da te kostaju ugleda ali i karijere?

Kako se izboriti sa osecajem nepravde koji ti te price nanose, i ne daju da spavas nocima?

OnlyYourShadow

Ističe se
Poruka
2.476
Javno pogovaranje u maloj sredini svima se dešava.
Stanovnici male sredine zaista impresivno znaju da formiraju glasinu o nekoj osobi. Toliko surovo da etiketiraju nekoga, da na kraju toj osobi ne preostaje ništa drugo nego da se navikne da je ono što su mu ljudi pripisali.

Dobro, nije baš tako crno. Ali, ne postoji konstruktivniji predlog za to od ovoga - navikni se, i izdigni se iz tog primitivizma. Ljudi su za današnje prilike jako zavidni, a znamo koliko su "loše vesti" prijatne za tuđe uši u takvim situacijama. Dakle, možeš samo da nastojiš da se ogradiš od takvog sveta, i da ne dopuštaš sebi da te nečije glasine uopšte navedu da budeš nesiguran u sebe.

Shobota

Obećava
Poruka
74
Pricaju da sam nasilan... sto me mnogo vise vredja nego da kazu da sam kriminalac... jer kriminalci imaju svet kom pripadaju i u kom su popularni, ali ja tom svetu ne pripadam... ja pripadam svetu koji se skoluje, cita, pise pesme, zna strane jezike...
Nazalost, tacno je da je protiv mene vodjen jedan sudski postupak u mladosti... ali niti je iz toga izasla neka posebna kazna, niti sam poznat kao neko ko voli da maltretira druge...
Glasine su cudo...
I ne mogu da verujem da sam dozvolio sebi da se opteretim time, i po ceo dan razbijam glavu o tome, i nabijam kompleks nize vrednosti....
Mnogo sam se povukao u sebe :(

[Ne_Vazim_Se]

Iskusan
Poruka
5.461
"Ja nasilan? Ocesh obe noge da ti polomim!?"

:mrgreen:

Shalim se... ej, tebra, to je sve u tvojoj glavi... nemoj da dopustish da te dotiche mishljenje nekih bednika iskompleksiranih!

Ti si za njih bre pojam i takav stav i treba da imash, mislim svaki normalan chovek je pojam za stoku koja zivi od charshijskih pricha.

Budi samo uvek svestan da si bolji od njih mnogo puta na mnogo nachina ne obracaj paznju i furaj dalje! :D

Ako ne mozesh to, onda se odseli. :mrgreen:

***Saint***

Buduća legenda
Poruka
33.302
Pricaju da sam nasilan... sto me mnogo vise vredja nego da kazu da sam kriminalac... jer kriminalci imaju svet kom pripadaju i u kom su popularni, ali ja tom svetu ne pripadam... ja pripadam svetu koji se skoluje, cita, pise pesme, zna strane jezike...
Nazalost, tacno je da je protiv mene vodjen jedan sudski postupak u mladosti... ali niti je iz toga izasla neka posebna kazna, niti sam poznat kao neko ko voli da maltretira druge...
Glasine su cudo...
I ne mogu da verujem da sam dozvolio sebi da se opteretim time, i po ceo dan razbijam glavu o tome, i nabijam kompleks nize vrednosti....
Mnogo sam se povukao u sebe :(
vidi ovako, i ja živim u tako malom mestu i naslušala sam se svakojakih priča.
moj predlog ti je da se ponašaš srdačno sa ljudima.
dakle lepo i kulturno ih pozdravljaj na ulici, a nemoj da obraćaš pažnju na priče.
da sam ja obraćala pažnju verovatno da bih skrenula odavno.
jer se pričalo kako sam narkomanka, prostitutka i ne znam ti ja šta već,
a još bila tad i osnovna škola. dete.
i sve samo zato što sam zasmetala nekoj devojčici koja je bila mladja od mene.
inače sam iz vrlo pristojne porodice, sušta suprotnost svemu tome šta je ona smislila
i pričala okolo, čak i studiram na vrlo zahtevnom fakultetu (kako li mi to polazi za rukom kao narkomanki...)
ali eto, ne možeš svetu ugoditi nikako.
dovoljno je da prodješ kroz grad namršten i eto trača u malom mestu.. samo iskuliraj, najozbiljnije.
svakog gosta 3 dana dosta, pa ili se izgubi na neko vreme odatle (ako možeš) da zaborave ili sedi tu i budi ono što jesi i briga te, zaboraviće.
ljudi će svakako da pričaju i sa razlogom i bez razloga. ne samo o tebi, o bilo kome.

Truman

Elita
Poruka
17.943
pošto sam leta provodio u selu i družio se sa ljudima o kojima se svaša pričalo ( neistinito ) kapiram problem. Ljudi u malim mestima su znamo kakvi...idealno rešenje je da se preseliš, a ako to nije moguće ignoriši te ljude - ne vrede da bi se zbog njih nervirao.

marixa

Domaćin
Poruka
4.516
Glasine uopšte nisu naivna stvar pogotovo ako osoba kojoj se rečima nanosi zlo trpi i pati :sad2: :sad2: :sad2:. Čak sam ubedjena da kod takve osobe može doći, zbog pritiska koji trpi, do raznih psihosomatskih bolesti :dash:. Kažu, Ubi me jaka reč i Jezik kosti nema ali kosti lomi. Nije to slučajno rečeno tako! Zato, možeš da se odseliš :bye:, što bi bilo bezveze, jer oni bi automatski bili pobednici. Moj savet ti je da spojiš korisno sa lepim...presavij tabak, tuži ih za pretrpljenu bol i uvredu časti, ima se lepih parica nakupiš, a onda za svoju dušu sa dragom osobom otputuj u neke egzotične krajeve na petnaest dana. Vrati se preplanuo i pun energije i kad ih sretneš pokaži im srednji prst :zcepanje:, obavezno! Samo bez svedoka ;).

gost 170870

Aktivan član
Poruka
1.419
Mislim da je Saint u pravu, ako se nećeš seliti onda se moraš potruditi da im postaneš simpatičan. Ljudi u takvim sredinama izuzetno cene kada im se obrćaš sa poštovanjem (ali nikako sa visine), kada njihovu malenkost uočavaš i daješ joj na važnosti i sl.
Dakle srdačnost je rešenje.

wihor

Ističe se
Poruka
2.029
Sta da radis kad zivis malom mestu, a o tebi krenu da kolaju price kako si ovakav, onakav... a pritom nemaju veze sa istinom?
Ne mislim na neke gluposti... nego na ozbiljne etikete vezane za porodican zivot i sukobe sa zakonom.... koje mogu da te kostaju ugleda ali i karijere?

Kako se izboriti sa osecajem nepravde koji ti te price nanose, i ne daju da spavas nocima?
napisi stres na etiketu i ovaj tvoj uvodni post,odstampaj u 1ooo primeraka pa pokaci po svim vidljivim mestima u selu,sve ih demantuj i mirno spavaj..

bezibre!

Poznat
Banovan
Poruka
8.939
Samo reši u svojoj glavi
jeli ti važnije kako izgledaš i zvučiš u očima neke tamo horde ljudi koji ti nisu ništa u životu
ili kakav je tvoj faktički život

kakav si pred sobom, takav si i pred svetom

što kaže, ljudi će i ovako pričati - A - gde ima dima ima i vatre
ljudi kad vide kap vode misle da su videli okean

treba biti relativno prijatan i na neki način neutralan sa okolinom - iliti anonimnom mason s kojom nemaš ništa
ali nikako nasilno pokušavati da im ugradiš neku sliku

a koju to pa karijeru gradiš u palanci?

bRu zLi

Poznat
Poruka
9.382

Jao brate ovo mene da pitas hahahahhahahhahahah

tgdanijela

Poznat
Poruka
7.092

Malo mjesto na Aljasci ili ne tako daleko u Slo ..nije isto što i naše malo mjesto ... A da se ne zavaravamo mala je razlika u shvatanju čovjeka i u većim mjestima ..možda malo manje 'bulje' u tebe, ali čim počne razgovor počne i kopanje po tvom privatnom životu ..pa čak i neverbalno naš čovjek voli da stavi osobu nasuprot sebe 'na svoje mjesto' , tj. njegovo imaginarno hijerarhijsko - ljudina, tj. kriminalac, dama tj. karmin umjesto kruha, djete tj. ovisan čovjek ..i da ne nabrajam .... No kod nas, ne da se ljudi ne ustručavaju ne dirati tuđe pravo na privatnost, slobodan prostor, čuvanje neznanja o drugom kao osnov kulture..nego na mjestu gdje bi trebala biti barijera sramote nalazi se zeleno svjetlo - put u zemlju predrasuda ..
Svakako, postoji i taj faktor da su u našim malim patrijahalnim sredinama muškarci najčešće 'savješću' prisiljeni da čuvaju ognjišta predaka ...
Sve ima svoje prednosti i nedostatke ..tako i život u malom ili većem mjestu ..
Mentalitet našeg naroda se najbolje može i vidjeti u tim malim mjestima ... Svačiji ugled u takvim mjestima, samo čeka da dođe na tapetu... kad im dosadi jedan, okome se na drugog ...
Možeš samo da prihvatiš i čekaš da prođe ...
Ili da spakuješ kofere i boriš se na nekom drugom mjestu sa nešto drugačijim socijalnim nekonstruktivnim interakcijama ...

gost 170870

Aktivan član
Poruka
1.419
Malo mjesto na Aljasci ili ne tako daleko u Slo ..nije isto što i naše malo mjesto ... A da se ne zavaravamo mala je razlika u shvatanju čovjeka i u većim mjestima ..možda malo manje 'bulje' u tebe, ali čim počne razgovor počne i kopanje po tvom privatnom životu ..pa čak i neverbalno naš čovjek voli da stavi osobu nasuprot sebe 'na svoje mjesto' , tj. njegovo imaginarno hijerarhijsko - ljudina, tj. kriminalac, dama tj. karmin umjesto kruha, djete tj. ovisan čovjek ..i da ne nabrajam .... No kod nas, ne da se ljudi ne ustručavaju ne dirati tuđe pravo na privatnost, slobodan prostor, čuvanje neznanja o drugom kao osnov kulture..nego na mjestu gdje bi trebala biti barijera sramote nalazi se zeleno svjetlo - put u zemlju predrasuda ..
Svakako, postoji i taj faktor da su u našim malim patrijahalnim sredinama muškarci najčešće 'savješću' prisiljeni da čuvaju ognjišta predaka ...
Sve ima svoje prednosti i nedostatke ..tako i život u malom ili većem mjestu ..
Mentalitet našeg naroda se najbolje može i vidjeti u tim malim mjestima ... Svačiji ugled u takvim mjestima, samo čeka da dođe na tapetu... kad im dosadi jedan, okome se na drugog ...
Možeš samo da prihvatiš i čekaš da prođe ...
Ili da spakuješ kofere i boriš se na nekom drugom mjestu sa nešto drugačijim socijalnim nekonstruktivnim interakcijama ...
Amin! :worth::worth::worth:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.