Kako se osećaju tvoji drugovi, kako se osećaju njihovi roditelji, kako se osećaju klijenti??

Poruka
8.262
kako da prestanes da roditelje krivis za zivot koji je tvoja odgovornost.
Izvini, smešno mi je, jer sam ja na terapiji došla samo do roditelja ZA KOJE DOTAD nisam ni znala da su se ikako o mene ogrešili. Što je bilo naročito smešno kad mi žena objasnila - progto ko pasulj i skroz očigledno. Ali roditelji su bogovi u očima dece, pa sam i ja bila slepa godinama. Posle nisam imala ni vremena ni para - gorelo mi je pod nogama i trebala mi brža rešenja. Ja sam svojima oprostila od svoje volje, ne jer me terapeut u ma šta ubedio. Nisam uviđala smisao držanja zle krvi toliko godina posle, bez obzira što je ova crtica koju sam navela smejurija - moji roditelji i ja, mi smo mnoooogo veće probleme imali. Ali držanje zle krvi me je vezivalo na mestu, a ja sam htela ići napred. Stoga sam im oprostila, oprostila sebi u čemu sam se god o njih ogrešila i nastavila dalje.

MilgredBulf

Aktivan član
Poruka
1.143
Ali, to opet nije uzrocno-posledicno povezano sa vaspitanjem u kojem se humanost stavlja na prvo mesto.

Humanost je kada povedem dete sa ulice koje traži za hranu da jede u restoran. Humanost je kada odnesem hranu i odeću u svratište. To je humanost. I tome me niko nije naučio. A opet to radim. Humanost nije da ja napravim da budem gladan zato što su i deca u svratištu gladna.

Emilia Marty

Poznat
Poruka
7.333
Izvini, smešno mi je, jer sam ja na terapiji došla samo do roditelja ZA KOJE DOTAD nisam ni znala da su se ikako o mene ogrešili. Što je bilo naročito smešno kad mi žena objasnila - progto ko pasulj i skroz očigledno. Ali roditelji su bogovi u očima dece, pa sam i ja bila slepa godinama. Posle nisam imala ni vremena ni para - gorelo mi je pod nogama i trebala mi brža rešenja. Ja sam svojima oprostila od svoje volje, ne jer me terapeut u ma šta ubedio. Nisam uviđala smisao držanja zle krvi toliko godina posle, bez obzira što je ova crtica koju sam navela smejurija - moji roditelji i ja, mi smo mnoooogo veće probleme imali. Ali držanje zle krvi me je vezivalo na mestu, a ja sam htela ići napred. Stoga sam im oprostila, oprostila sebi u čemu sam se god o njih ogrešila i nastavila dalje.
Pa da, ali to je zapravo resenje - da se prestanu kriviti roditelji za nase izbore koje pravimo kao odrasle osobe vec da shvatimo da je npr. odredjeni model vaspitanja na nas uticao na neki los nacin i da radimo na tome da taj los nacin eliminisemo. Jer ako nastavimo da krivimo roditelje, vrtimo se u krug i upropastavamo sopstveni zivot.

Emilia Marty

Poznat
Poruka
7.333
Humanost je kada povedem dete sa ulice koje traži za hranu da jede u restoran. Humanost je kada odnesem hranu i odeću u svratište. To je humanost. I tome me niko nije naučio. A opet to radim. Humanost nije da ja napravim da budem gladan zato što su i deca u svratištu gladna.
Pa sad ne mogu da zalazim u dubiozu toga sta su te tacno roditelji ucili, sa kojim motivima i sl. Ovde je problem to sto ti, kako kazes, ne umes da artikulises sopstvene zelje jer smatras da su one nebitne spram dece u africi, ili lose finansinske situacije roditelja (sto je bio cesci slucaj u Srbiji).
Dakle, poenta je da se suocis sa svojim problemom, a to nisu tvoji roditelji nego to sto ne umes da izrazis svoje zelje, sto ih smatras manje bitnim itd. U tome moze da ti pomogne terapija, da kao zrela osoba naucis kako da se odgovorno ponasas prema sebi. Jer ces doci u svoje 40e godine, a za sve svoje promasaje ces kriviti roditelje, nositi sa sobom 'krst' zrtve i biti duboko nesrecan.
Roditelji su takvi kakvi su. A na nama je, kao odraslim osobama, da se izborimo sa nasledjem koje nam ostavljaju i da za sebe izaberemo najbolje. A to je dug i trnovit put, sto se kaze, ali ne postoji lak nacin da se bude srecan.

sasasta

Buduća legenda
Poruka
29.914
Sa 40 me zabole.
Ali jedno je sigurno potrebe i sreća moje dece biće na prvom mestu. Pa posle svi ostali. Nemam je čega da se stidim. Boli me uvo za druge i njihova osećanja. Koliko maksimum budem mogao toliko ću svojoj deci pružiti.
zeznuto je vaspitavati decu

dajuci im sve sto hoce lako mogu otici u drugu krajnost, deca bogatih uglavnom ne zive posebno dobro , odu u poroke ...

iako se ne slazem sa tvojim roditeljima, da imas previse obzira prema drugima

treba imati obzira prema drugima

MilgredBulf

Aktivan član
Poruka
1.143
Pa sad ne mogu da zalazim u dubiozu toga sta su te tacno roditelji ucili, sa kojim motivima i sl. Ovde je problem to sto ti, kako kazes, ne umes da artikulises sopstvene zelje jer smatras da su one nebitne spram dece u africi, ili lose finansinske situacije roditelja (sto je bio cesci slucaj u Srbiji).
Dakle, poenta je da se suocis sa svojim problemom, a to nisu tvoji roditelji nego to sto ne umes da izrazis svoje zelje, sto ih smatras manje bitnim itd. U tome moze da ti pomogne terapija, da kao zrela osoba naucis kako da se odgovorno ponasas prema sebi. Jer ces doci u svoje 40e godine, a za sve svoje promasaje ces kriviti roditelje, nositi sa sobom 'krst' zrtve i biti duboko nesrecan.
Roditelji su takvi kakvi su. A na nama je, kao odraslim osobama, da se izborimo sa nasledjem koje nam ostavljaju i da za sebe izaberemo najbolje. A to je dug i trnovit put, sto se kaze, ali ne postoji lak nacin da se bude srecan.

Sa ovim se 100% slažem.

MilgredBulf

Aktivan član
Poruka
1.143
dajuci im sve sto hoce lako mogu otici u drugu krajnost, deca bogatih uglavnom ne zive posebno dobro , odu u poroke ...
Koliko vi lično znate dece bogatih roditelja koja su otišla u poroke?

Ja lično i personalno poznajem decu dobrostojećih roditelja koja su imala život iz snova. Izlaske, putovanja, dobru odeću, stan sa 20, 21, 22 godine itd itd. Živeli život punim plućima, letovali na dobrim destinacijama, zimovali, jednom rečju uživali u mladosti I na kraju su završili dobre fakultete i uspešni su ljudi. I takvih je daleko više ali nisu zanimljivi.

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
56.729
Koliko vi lično znate dece bogatih roditelja koja su otišla u poroke?
par njih..
meni neshvatljivo...imaju na tacni sve...ali bas sve...materijalno...a i roditelji im bili fini ali popustljivi...a oni ne umeju da uzivaju, iskoriste zivot...
od malena lik pije i drogira se, sada ima svoju porodicu, nasledjeno bogatstvo i dalje pije i drogira se...

Poslednja izmena:

MilgredBulf

Aktivan član
Poruka
1.143
par njih..
meni neshvatljivo...imaju na tacni sve...ali bas sve...materijalno...a i roditelji im bili fini ali popustljivi...a oni ne umeju da uzivaju, iskoriste zivot...
od malena lik pije i drogira se, sada ima svoju porodicu, nasledjeno bogatstvo i dalje pije i drogira
Nisu roditelji bili fini i popustljivi nego ih je mrzelo da se bave svojom decom.

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
56.729
Nisu roditelji bili fini i popustljivi nego ih je mrzelo da se bave svojom decom.
nije bas...poznavala sam ih dobro...
oboje normalni, kulturni i...bogati...

sa mnom moji recimo nisu nikada u zivotu pricali...a ovi su redovno pricali sa svojom decom o svemu, skoli, ljubavi, problemima...
znam zato sto sam vise puta prisustvovala tome...

ne mogu nikome da sudim niti to radim, ali moje je misljenje da su bili suvise popustljivi da su im bili vise prijatelji a nikakav autoritet...

inace toga vidjam dosta danas...puno ljubavi, 0 autoriteta

Poruka
4.632
Moji roditelji su celog mog odrastanja vodili računa da ja ni neposredno ne uradim nešto zbog čega će se neko osećati loše.

Ne možeš skuplje patike….tvoji drugovi će se osećati loše.

Ne možeš u teretanu (krajem 90 tih) za taj novac roditelji tvojih drugova obezbede hranu za 7 dana.

Ne možeš da dobiješ klijenta u porodičnoj firmi…kako se neko oseća kada ga uslužuje početnik.

Jedna od glavnih fraza mog odrastanja bila je “kako se oseća ovaj ili onaj….”. Ja nisam živeo svoju mladost punim plućima da se tamo neko ne bi osećao loše kada me vidi. Kao da sam okoreli šef mafije, narko diler ili ne znam više ko.

Vrlo je moguće da si bio deo programa MK Ultra, koji u raznim oblicima, traje verovatno i danas, u mnogim zemljama sveta, gde vladaju Ameri, na neki način....
msm, to je klasično izdrkavanja, aj sad ti gladuj jer gladuje pola afrike? recimo?

https://www.google.com/search?client=opera&q=MKUltra&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

MilgredBulf

Aktivan član
Poruka
1.143
nije bas...poznavala sam ih dobro...
oboje normalni, kulturni i...bogati...

sa mnom moji recimo nisu nikada u zivotu pricali...a ovi su redovno pricali sa svojom decom o svemu, skoli, ljubavi, problemima...
znam zato sto sam vise puta prisustvovala tome...

ne mogu nikome da sudim niti to radim, ali moje je misljenje da su bili suvise popustljivi da su im bili vise prijatelji a nikakav autoritet...

inace toga vidjam dosta danas...puno ljubavi, 0 autoriteta

Držali ste im sveći, bili sa njima 24 sata?

Kada treba sinu od 19, 20 da se da da izađe sa devojkom onda je "kada budeš sam zaradio platićeš devojci piće" ali zato kada treba da se izađe sa ćerkama od prijatelja e tu je onda butka para, tu je onda "nemoj da smo čuli da se grebeš", "obavezno da platiš račun nemoj slučajno kumice da plaćaju", "ti si muško".....Ili ono...u gostima uvek fini i uglađeni, uvek prvi vode svoju decu kući barem 2 sata pre druge dece da se pokažu, a u njihovoj kući iza zatvorenih vrata leti perje.

Draga moja ja mogu da napušem ozbiljan priručnik o tome kako stvoriti okolini lažnu sliku o sebi i svojoj porodici. Izučio sam materiju uzduđ i popreko. Zna sve moguće načine, cake i trikove kako da neko ubedi okolinu da je porodica koja je daleko od dobre zapravo savršena. Verujte mi da sam ekspert na tom polju.

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
56.729
Držali ste im sveći, bili sa njima 24 sata?

Kada treba sinu od 19, 20 da se da da izađe sa devojkom onda je "kada budeš sam zaradio platićeš devojci piće" ali zato kada treba da se izađe sa ćerkama od prijatelja e tu je onda butka para, tu je onda "nemoj da smo čuli da se grebeš", "obavezno da platiš račun nemoj slučajno kumice da plaćaju", "ti si muško".....Ili ono...u gostima uvek fini i uglađeni, uvek prvi vode svoju decu kući barem 2 sata pre druge dece da se pokažu, a u njihovoj kući iza zatvorenih vrata leti perje.

Draga moja ja mogu da napušem ozbiljan priručnik o tome kako stvoriti okolini lažnu sliku o sebi i svojoj porodici. Izučio sam materiju uzduđ i popreko. Zna sve moguće načine, cake i trikove kako da neko ubedi okolinu da je porodica koja je daleko od dobre zapravo savršena. Verujte mi da sam ekspert na tom polju.
imam dovoljno godina da sam bila u prilici da vidim raznolike primere i iz bogatih i iz siromasnih porodica...
naravno da nikome nisam drzala svecu 24h...

lepo sam rekla da je to samo moje misljenje, tj. meni se tako cinilo po onome cemu sam prisustvovala...

u sustini cak i braca i sestre iz iste porodice iste uslove dozivljavaju nekada na razlicite nacine...

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.