Kako se opirati?

~sweet girl~

Ističe se
Poruka
2.756
Pozdrav.
Pitanje nije za Vučićeve i Dodikove ljude, a posebno ne za ljubitelje Tite, pa vas uljudno molim da ne čitate dalje.

Sistem je kreiran od strane onih što vladaju.
Najviše što možemo mi kao masa po uređenju države jeste da izađemo na proteste.
A to da njima ne odgovara, ne bi ni postojalo u zakonu, da imamo proteste. Dakle, onaj ko to kreira, vladar iz sjene, naši predsjednici, ma ko god - njima to odgovara.

Ljudi, mi smo osuđeni na propast ako se ne krenemo buniti. A to da se desi - da se masa pokrene i prestane plaćati račune za struju/vodu, ili nešto žešće neće nikada.
A što neće:
- Jer nam je volja ubijena,
- Moral (još od titinog vremena-toliko zla nikad niko Srbiji nije učinio),
- Pamet i kritičko razmišljanje,
...

Ja se samo pitam, ako ima ko da razmišlja kao ja, imamo li drugu metodu?
Pada mi napamet monah Antonije, kao jedini častan čovjek, sa voljom, intelektom i vjerom u Boga.
Ja ne vidim baš svijetlu budućnost, kada mi ni na šta ne reagujemo.

Sve na zapadu bolesno što rade - uvešće i ovdje. A šta onda? Do tada ćemo svi biti raseljeni po inostranstvu i ostaće samo SNS i SNSD botovi.
Da li je to budućnost?

Pozdrav.
Pitanje nije za Vučićeve i Dodikove ljude, a posebno ne za ljubitelje Tite, pa vas uljudno molim da ne čitate dalje.

A to da njima ne odgovara, ne bi ni postojalo u zakonu, da imamo proteste. Dakle, onaj ko to kreira, vladar iz sjene, naši predsjednici, ma ko god - njima to odgovara.

Ljudi, mi smo osuđeni na propast ako se ne krenemo buniti. A to da se desi - da se masa pokrene i prestane plaćati račune za struju/vodu, ili nešto žešće neće nikada.
A što neće:
...

Pada mi napamet monah Antonije, kao jedini častan čovjek, sa voljom, intelektom i vjerom u Boga.

Sve na zapadu bolesno što rade - uvešće i ovdje. A šta onda? Do tada ćemo svi biti raseljeni po inostranstvu i ostaće samo SNS i SNSD botovi.
Da li je to budućnost?
Da li si primetila da se studenti ne bune a nekada su bili nosioci protesta ,da se akademici ne bune? .Kakvi su to protesti bez cilja,sta je cilj protesta?

Pozdrav.

A što neće:
...

Da li je to budućnost?
onaj u Londonu vec racuna na beogradski Majdan. Snajperisti su vec zauzeli pozicije oko Terazija.
Ali mi nismo primitivni ukrajinci koji za 600 i kusur dana izgubise celu drzavu radi tog Majdana.

Pozdrav.

A što neće:
...

Da li je to budućnost?
Da li si cula za gradjansku neposlusnost? Neplacanje racuna, prevoza i svega drugog sto puni budzet.
Sto se tice Zapada, garantovano koristis proizvode koji mozda i nisu napravljeni na Zapadu ali su kompanije zapadne. Ne treba tako gledati na stvari.

Da li si primetila da se studenti ne bune a nekada su bili nosioci protesta ,da se akademici ne bune? .Kakvi su to protesti bez cilja,sta je cilj protesta?
Jer su srozali akademike na najniži nivo, nemaju više tu snagu, pokretačku..dobro koordiniranim medijskim udarima na ceo sistem prosvete, doveli su do toga da akademike niko više ne shvata ozbiljno.

Da li si primetila da se studenti ne bune a nekada su bili nosioci protesta ,da se akademici ne bune?
Pa da. Ali ne čudi me to. Ne čudi me gotovo ništa.
Prije je škola i bila nešto, a sada ništa.
Škola je sistem ispitanja mozga!
Ja sam bila sa vrlo malo učenja, sat-sva pred test, vukovac, i u osn, i u gimnaziji. Nastava se održava na nivou najlošijeg. To prvo.
A drugo, o samom sistemu mogu naveliko, ali to nije sada tema. Uče nas da tražimo dokaze i da je to ekvivalent kritičkom razmišljanju, a masu stvari nam usade u glavu kada smo maleni i nemamo razvijenu logiku, a tek istorija(piše pobjednik). Doslovno to sve mimoiđe kritičko razmišljanje.
O tome stv.msm da se ima mnogo za pričati, ali je baš nezahvalno i nije tema.
.Kakvi su to protesti bez cilja,sta je cilj protesta?
Na šta ovdje ciljaš ili na šta meni odgovaraš?

Ja sam bila sa vrlo malo učenja, sat-sva pred test, vukovac, i u osn, i u gimnaziji. Nastava se održava na nivou najlošijeg. To prvo.
A drugo, o samom sistemu mogu naveliko, ali to nije sada tema. Uče nas da tražimo dokaze i da je to ekvivalent kritičkom razmišljanju, a masu stvari nam usade u glavu kada smo maleni i nemamo razvijenu logiku, a tek istorija(piše pobjednik). Doslovno to sve mimoiđe kritičko razmišljanje.

Onome ko zna da razmislja ne mozes forsirati svoje ideje. To moze sano kampanjskim ucenicima koji uce ali ne razumeju ono nauceno.

Za to su sami krivi.
Nije baš, promjenili su se i roditelji i djeca.

Pojavio se internet, borba za prava, demokratija, i mnoge stvari koje su daleko veća priča.
Imaš i situacije gdje je sve manje djece i nisu htijeli obarati da imaju đake npr...

Kompleksno je to. Nije samo do prosvetara, ali jeste bar 50% ako ne dolazi pripremljen na čas, ili nema autoritet, ili griješi itd.

Nije baš, promjenili su se i roditelji i djeca.

Pojavio se internet, borba za prava, demokratija, i mnoge stvari koje su daleko veća priča.
Imaš i situacije gdje je sve manje djece i nisu htijeli obarati da imaju đake npr...

Kompleksno je to. Nije samo do prosvetara, ali jeste bar 50% ako ne dolazi pripremljen na čas, ili nema autoritet, ili griješi itd.
Tacno! Svet se promenio ali ne vidim da su akademici nesto rekli o tome. Oni su u Srbiji ususkani u svoje titule

Jer su srozali akademike na najniži nivo, nemaju više tu snagu, pokretačku..dobro koordiniranim medijskim udarima na ceo sistem prosvete, doveli su do toga da akademike niko više ne shvata ozbiljno.
Ili ni nasi akademici nisu pravi akademici,kao i svestenstvo, sve je kupljeno.Nema ni medju njima puno ljudi sa dostojanstvom,vecina ide linijom manjeg otpora
Kao i sa studentima,na fakultetima su kriterijumi srozani pa studije upisuje i ko treba i ko ne treba

Onome ko zna da razmislja ne mozes forsirati svoje ideje. To moze sano kampanjskim ucenicima koji uce ali ne razumeju ono nauceno.
Pa način razmišljanja kritički se uči od roditelja!
Nastavnici i profesori su malo sa đavima da ih to nauče.

Matematika ima najviše istine, ali prava matematika je tek viša, na fakultetu. U 4.srednje učiš upotreu integrala, a nemaš pojma što, meni je to smetalo tada. Tek na višoj matematici-ko studira-vidi što, kako i zašto. I tu ima logike, ali ako imaš stroge profesore na fakultetu.

I Predmet logika u srednjoj tj.u gimnaziji je teoretski.

Itokom školovanja, i banalnu matematiku često ljudi ne shvate. I kako onda da u školu nauče logično i kritički razmišljati?

izaci na proteste je jedno,ali sta zahtevati na protestima? Vanredne izbore,zabranu necega,... izlazimo na protesta sa kojim ciljem ? Protestvovali smo protiv Milosevica i smenili ga,dosli su ovi kakvi su dosli .Zapravo sve sta smo imali u ponudi smo probali,kako dalje.Sta je tvoj predlog,sta ti zahtevas kao neko ko ce da se pobuni protiv ove situacije?

Pa način razmišljanja kritički se uči od roditelja!
Nastavnici i profesori su malo sa đavima da ih to nauče.

Matematika ima najviše istine, ali prava matematika je tek viša, na fakultetu. U 4.srednje učiš upotreu integrala, a nemaš pojma što, meni je to smetalo tada. Tek na višoj matematici-ko studira-vidi što, kako i zašto. I tu ima logike, ali ako imaš stroge profesore na fakultetu.

I Predmet logika u srednjoj tj.u gimnaziji je teoretski.

Itokom školovanja, i banalnu matematiku često ljudi ne shvate. I kako onda da u školu nauče logično i kritički razmišljati?
Upravo tako. Imas genijalce koji nista ne znaju.

Nije to samo medijskim udarima.

Ljudi se bune samo kad njih nešto čačne, ili kad se prepadnu za sebe. Izlazili su prosvetari u Srbiji, i to kad čačne nekog kolegu pa se prepadnu za sebe, da i njih može tako.

Zato je tu i moje pitanje - što mislimo da protesti mogu nešto? Što, kad je to napravljeno od režima?
Pa i ti mediji što vas prosvetare udaraju su režimski plaćenici.

Ljudi se bune samo kad njih nešto čačne, ili kad se prepadnu za sebe. Izlazili su prosvetari u Srbiji, i to kad čačne nekog kolegu pa se prepadnu za sebe, da i njih može tako.

Zato je tu i moje pitanje - što mislimo da protesti mogu nešto? Što, kad je to napravljeno od režima?
Protesti su u glavnom ventili. Izvices se i odes kuci. Gradjanska neposlusnost je vec nesto drugo i ozbiljnije.

Upravo tako. Imas genijalce koji nista ne znaju.
Ma mamini i tatini genijalci.
Kakvi genijalci?!

Treba da pričamo o definiciji genijalca. To je za mene vrlo širok pojam i velik.
Genijalac je čovjek sa puno intelekta za mnoge stvari, sa spsobnosti i kvalitetima, i najvažnije -moralan.

Danas je se genijalni ljudi nazivaju genijalcima. To je najveći promašaj.
Lako koristimo taj izraz da kažemo kako je neko vrijedan i talentovan za nešto "genijalac" a nije.

Mi nismo Francuzi i nemamo tu praksu solidarnosti.Zasto niko ne podrzi strajk poljoprivednika,ili advokata od pre 7-8-godina ? Nema sindikata,sindikati su korumpirani

Back