Kako se ne nervirati zbog nasih u enklavama na KiM?

A, kad je okupirana zemlja bila bezbedno mesto za život?
Pogodilo me je novinarstvo Filipa Čukanovića kog sam simpatisala dugo... pa, valjda dok je radio na Pinku koji... očito da ima neki nivo u odnosu na televiziju koja je prenosila emisiju širokoj publici u ovom slučaju.
Žao mi je što sam sve propratila na YT objavi nekakvog popa koji je jedva dočekao da od toga napravi senzaciju, Bože me 'prosti, ali makar taj pop drži do patriotizma i saosećanja sa našim narodom na NAŠOJ okupiranoj zemlji, pa neka je i bio teatralan.
Kako da te ne pogađa?
Pa, lepo, kao F.Č. lepo se zapitaš šta ti Srbi uopšte traže tamo više, zašto se ne odsele jednostavno nego trpe tako dugo tlačenje, maltretiranje, ponižavanje i teror.
 
Ne 🤦‍♀️prebacili mi temu ovde /to je za psihologiju /sociologiju / nesto drugo /ako ima takvih delova ovog foruma.

Nasi iz enklava nisu premesteni na primer severnije u mesta oko Leskovca / Vranja / na kraj tih gradova kako bi ziveli sigurno u miru.
(Oni koji tako zive kako kazu tako da im je to poznato / mozda bi im tu bilo lakse bolje.)

Svaki dan su mnogo tuzne vesti / mnogo je jaka tenzija / mnogo los osecaj nailaziti stalno na to / potresno je previse.
 
Pogodilo me je novinarstvo Filipa Čukanovića kog sam simpatisala dugo... pa, valjda dok je radio na Pinku koji... očito da ima neki nivo u odnosu na televiziju koja je prenosila emisiju širokoj publici u ovom slučaju.
Videla sam to /ne pitam takvu stvar jasno je nemaju gde /mozda da se zakupe neke kuce imanja tamo severnije odu.

Mnogo je mucno citati sve ono / pomoc / oni sto idu tamo na KiM sta vide kako je / nekako sve je mucnije / stalno se to pojavljuje.
 
То није решење.
Mozda / toliko je tuzno sve ono sto se moze procitati da ne znam kako sa tim / kako pustiti ....
Потребно је више бриге око пре свега деце из енклава и других људи који се тамо налазе.
da ono sto ide njima ide njima ne da pricaju cega sve nema...
 

Back
Top