Kako se može plavi patlidžan ostaviti za zimu?

Ostalo mi je nešto plavog patlidžana u bašti, pa ne znam šta
bih mogla da uradim sa njim. Kako se može plavi patlidžan
ostaviti za zimu?
oko 3,5 kg patlidžana
1,2 l vode
500 ml sirćeta
40 g + za posoliti patlidžane soli
40 g šećera
proizvoljne količine svežeg peršuna i belpg luka
ulje

Priprema

Patlidžane oprati i narezati na kriške. Posoliti i ostaviti nekih 5-6 sati.

Ocediti patlidžane. Prokuhati vodu, sirće, so i šećer. Spuštati patlidžane, pa kuvati nekih 5 minuta. Ostaviti da se procede.

Posušiti kuhinjskim papirom, pa ređati u sterilisane tegle. Svaki sloj patlidžana posuti sitno seckanim lukom i peršunom. Na kraju zaliti uljem (obično suncokretovo ili kombinacija maslinovog i suncokretovog ulja)! Tegle dobro zatvoriti, pa ostaviti na hladnom.

Savet:
Ovako pripremljen patlidžan možete koristiti odmah, kao prilog mesu ili uz krompir, pirinač (vegetarijanske verzije), po ukusu!
 
moracu da probam i tako...budu li hrskavi?
da, budu hrskavi, samo treba da pogodis debljinu koluta i jacinu vatre na ringli :D

uvek ih pohujem sa jjetom i brasnom ili ih grilujem tako ''golisave''

grilovani su meni jos bolji i to na čumuru, ne na struji. jeo sam u nekom restoranu tako dobre grilovane patlidzane i na kraju ne budem lenj nego pitam konobara da pita kuvaricu kako se ovako sprema, secam se da mi je rekao da stoje prvo u nekoj marinadi...
 
da, budu hrskavi, samo treba da pogodis debljinu koluta i jacinu vatre na ringli :D



grilovani su meni jos bolji i to na čumuru, ne na struji. jeo sam u nekom restoranu tako dobre grilovane patlidzane i na kraju ne budem lenj nego pitam konobara da pita kuvaricu kako se ovako sprema, secam se da mi je rekao da stoje prvo u nekoj marinadi...
ulje, beli luk i persun
 

Back
Top