Како се купује преко Али Бабе i Aliekspresa?

znam..ja sam uzeo ovo
prakticno je.

images

Dobto bre ljudi, to sve ima i u bloku 70 ...

Mene je zaintetesovao el skuter 3000 vati za 300 dolara, ali mora 50 komada minimum ... a meni treba samo jedan, hahaha.

A i ovde pročitah da bi poštarina bila preskupa ...

Porucis, platis karticom i čekaš. Carina zavisi od vrednosti, porekla i vrste robe (tarifnog broja).

Moraću da poručim nešto, da probam. Naročito je @tab503 dobro objasnio kako sve funkcioniše, i sad je ostala praksa.

Poslednji put sam nešto naručivao pre trideset pet godina, neke stručne knjige, iz Amerike ...

Rekli mi da se čeka do 6 meseci, a jednom se desilo da je brod potonuo, pa su čekali godinu dana !

Pretpostavljate, ja sam te knjige čekao 2 godine !

E zato sam nepoverljiv ...
Snaja, koja je radila u SDK mi je mnogo kasnije objasnila o čemu se radilo. Naša država je zadržavala devize, i ti uplatiš, ali naši ne pošalju tamo gde treba ...

Ono što me užasnulo je da ni stranci nisu hteli da jave u čemu je problem, nego jednostavno ti ne šalju porudžbinu i ti si ovde u mraku, u rebusu ...

Moj drugar je poručeni razglas iz Engleske čekao 2 godine, izludeo ...

Nije mu bilo lako, uplatio par hiljada maraka na račun u Beobanci i roba ne stiže, niko ništa ne objašnjava. U stvari se inate naša centralna banka i strani diler koji ne šalje porudžbinu dok mu ne legne uplata.

Back