Quantcast

Kako se izdici iznad osecanja?

seksi_dvagan

Početnik
Poruka
18
Moja iskustva su jako losa.
Kad sam zaljubljen, jako patim, ne disem, ne zivim, ocajan sam.
Kad sam u svadji s nekim patim, bolujem i ako sam mozda u pravu.
Kad se udaljavam od nekih dragih ljudi, zbog zivotnih okolnosti, patim.
Na bilo kom zivotno planu kad ne ide kako treba, u ljubavi, poslu ili bilo cemu sve propustama kroz osecanja i uopste nisam racionalan, ne mogu da razmisljam i donosim odluke uopste, koncentracija mi je na minimumu, nista ne mogu da uradim kako treba, ne slusam sagovornika, jer sam prepravljen osecanjima, patnjom, tugom, ne umem da se opustim, ne uzivam u zivotnim sitnicima.

Vasa iskustva, koliko ste uspeli da kontrolisete svoja osecanja, da razumom izadjete iz tih patnji i na koji nacin?

dess

Poznat
Poruka
7.172
Prije svega, treba da si svjestan da si potpuno na pogrešnom putu ;)

Ali ne brini, simpatičan si dess-u, i on će ti otkriti velike mudrosti :lol:

Prije svega, počni da pušiš, ako to već ne radiš. To je prvo i osnovno. Kad postaneš strastven pušač skapiraćeš da ništa nije vrednije od dobrog duvana, i stvari će ti se ukazati u novom smislu ;)

Dalje, počni da se prepuštaš bludu i razvratu. To samo po sebi nije poenta, ali je dobra stvar što ćeš nakon izvjesnog vremena potpuno da ugasiš u sebi potencijal za emotivno vezanje. Nemoj da imaš predrasude prema lakim damama, vjeruj mi-one su najbolje od čitavog ženskog roda, karakternije nećeš naći ;)

Izgradjuj svoj ego do maksimuma. Na druge se ne osvrći, to su samo sredstva pomoću kojih ćeš da ostvariš svoje ciljeve. Iako zvuči otrcano, ovo shvati bukvalno, i dosljedno to sprovodi ;)

Poslije izvjesnog vremena ego će ti otići u picqu materinu, ali to je dobro-onda te ni on neće vezati, nego ćeš se sav pretvoriti u misao i energiju, s tim da ćeš naučiti kako da podesiš frekvenciju koja ti odgovara ;)

Samo hrabro mali, biće bolje ;)

seksi_dvagan

Početnik
Poruka
18
Prije svega, treba da si svjestan da si potpuno na pogrešnom putu ;)

Ali ne brini, simpatičan si dess-u, i on će ti otkriti velike mudrosti :lol:

Prije svega, počni da pušiš, ako to već ne radiš. To je prvo i osnovno. Kad postaneš strastven pušač skapiraćeš da ništa nije vrednije od dobrog duvana, i stvari će ti se ukazati u novom smislu ;)

Dalje, počni da se prepuštaš bludu i razvratu. To samo po sebi nije poenta, ali je dobra stvar što ćeš nakon izvjesnog vremena potpuno da ugasiš u sebi potencijal za emotivno vezanje. Nemoj da imaš predrasude prema lakim damama, vjeruj mi-one su najbolje od čitavog ženskog roda, karakternije nećeš naći ;)

Izgradjuj svoj ego do maksimuma. Na druge se ne osvrći, to su samo sredstva pomoću kojih ćeš da ostvariš svoje ciljeve. Iako zvuči otrcano, ovo shvati bukvalno, i dosljedno to sprovodi ;)

Poslije izvjesnog vremena ego će ti otići u picqu materinu, ali to je dobro-onda te ni on neće vezati, nego ćeš se sav pretvoriti u misao i energiju, s tim da ćeš naučiti kako da podesiš frekvenciju koja ti odgovara ;)

Samo hrabro mali, biće bolje ;)
Svestan sam da sam na pogresnom putu sa tim svojim osecanjima, al ne mogu da ih iskontrolisem nikako. Nervira me sto se u nekim situacijama ne ponasam koristeci glavu, vec sam izgubljen u osecanjima i ona me kontrolisu u potpunosti. Ne zelim ih, zelim da ih odbacim, ali je jako tesko.
dess, sa porocima poput cigara, pica, drogre, kurvi i sl. ne bih se igrao nikada, jer sam takvih osobina, da kad bih usao u nesto od navedenog tesko bih se izvukao.
Ma emotivno sam nezreo, nisam se dovoljno kalio na vreme, a sad mogu da ga duv.. samo.
dess, nisam mali uopste, stena sam od coveka, al mekog srca :)

zadovoljavajuc

Primećen član
Poruka
870
'Nas kako. Imas varijantu da dopustis da te ljudi pune svojim osecanjima, ali takodje imas i ti potpuno pravo da i ti njih punis svojim osecanjima. A nisu sva osecanja prijatna. Tako da sledeci put neko krene da te tovari lopatom, ti iskipuj julku (trenutak biraj sam, al' skrati trpilo). Sto bi rek'o Dusko Dugousko Dzordanu: "A ti idi tamo i dominiraj!" :mrgreen:

dess

Poznat
Poruka
7.172
Svestan sam da sam na pogresnom putu sa tim svojim osecanjima, al ne mogu da ih iskontrolisem nikako. Nervira me sto se u nekim situacijama ne ponasam koristeci glavu, vec sam izgubljen u osecanjima i ona me kontrolisu u potpunosti. Ne zelim ih, zelim da ih odbacim, ali je jako tesko.
dess, sa porocima poput cigara, pica, drogre, kurvi i sl. ne bih se igrao nikada, jer sam takvih osobina, da kad bih usao u nesto od navedenog tesko bih se izvukao.
Ma emotivno sam nezreo, nisam se dovoljno kalio na vreme, a sad mogu da ga duv.. samo.
heh, karamba :)

Pa odlično, udji onda u njih čim prije ;) Samo, drogu ti ne preporučujem, a sve ostalo navedeno-itekako ;)

Znaš kako, ta osjećanja uglavnom su izmišljeno psihološko sr*anje ;) Znam, svjestan sam da kad čovjek osjeća bol-to je teško nazvati nekom tamo glupošću, jer zbilja boli. Ali, kad sve to raščlaniš, u suštini skapiraš da tu ima nešto sujete, nešto propalih planova za budućnost, nešto nostalgije, nešto razumne tuge za stvarima koje su nam se dopadale, a više ih nećemo imati. Ali, dobra je stvar što ljudi umiru ;) Sve prolazi, samo je promjena konstantna. U suštini, floskula "emotivni muškarac" samo znači da se tip zacopao u neku picaviju ;) A picavija imaš koliko hoćeš, i nisu onakve kakvima ih idealizuju pisci i pjesnici, koji to rade samo zato što su skapirali da žene vole te sapunjare od literature, pa tako prave profit na njima ;) Prema tome, apsolutno nema razloga da budeš sieban, stvari se odvijaju u dobrom pravcu ;)

seksi_dvagan

Početnik
Poruka
18
heh, karamba :)

Pa odlično, udji onda u njih čim prije ;) Samo, drogu ti ne preporučujem, a sve ostalo navedeno-itekako ;)

Znaš kako, ta osjećanja uglavnom su izmišljeno psihološko sr*anje ;) Znam, svjestan sam da kad čovjek osjeća bol-to je teško nazvati nekom tamo glupošću, jer zbilja boli. Ali, kad sve to raščlaniš, u suštini skapiraš da tu ima nešto sujete, nešto propalih planova za budućnost, nešto nostalgije, nešto razumne tuge za stvarima koje su nam se dopadale, a više ih nećemo imati. Ali, dobra je stvar što ljudi umiru ;) Sve prolazi, samo je promjena konstantna. U suštini, floskula "emotivni muškarac" samo znači da se tip zacopao u neku picaviju ;) A picavija imaš koliko hoćeš, i nisu onakve kakvima ih idealizuju pisci i pjesnici, koji to rade samo zato što su skapirali da žene vole te sapunjare od literature, pa tako prave profit na njima ;) Prema tome, apsolutno nema razloga da budeš sieban, stvari se odvijaju u dobrom pravcu ;)
dess, hvala ti na odgovorima.
Izgleda da si u pravu, ima tu svacega nakupljenog, u tim osecanjima. Dobro si mi dao ideju da ja to rasclanim i vidim koliko ta patnja dolazi od konkretne situacije, bar nju da eliminisem, ako vec ne mogu probale planove za buducnost, nostalgiju, a za sujetu se moram vraski potruditi. Ima u ovom mom zivotu jako puno stvari na koje ne gledam otvorenih ociju i iz pravog ugla, pa stvaram pogresnu sliku o svemu i idealizujem previse zivot i zene.

smilingSun

Ističe se
Poruka
2.048
Cestitam na ovom iskrenom odgovoru!
problem sa osjećanjima koja nas kontrolišu a ne mi njih je sveprisutan, skoro da nema covjeka koji bar u jednom periodu svog zivota nije imao problema s tim.
ja sam jedna od tih, doduse sad vec manje, rijedje....a nekad me je taj problem unistavao. mislim da je jako bitno da covjek istrenira pribranost. ona je kljuc kontrole.
rjesenje ovog problema jako je bitno jer u trenutku kad emocije i osjećanja preuzmu kontrolu moze nastati haos u nasim zivotima. ovo sto kazem ne znaci da treba da eliminisemo osjećanja, naprotiv. sva plemenita osjećanja treba pustiti da rastu ali sve s mjerom.

P.S. ima jedna super vjezba kojom se trenira prisutnost a to je obracanje paznje na disanje. kad god osjetis da te osjecanja vitlaju obrati paznju na svoje disanje na zvukove koji te okruzuju u datom trenutku, na sadasnji trenutak.

Poslednja izmena:

poslednji pokušaj

Početnik
Poruka
3
Imam problem, ne znam da li mi je potreban psihijatar ili psiholog i nisam imala nikakvih iskustava u vezi sa sličnim. Pre nekog vremena me je ostavio momak nakon dugogodišnje veze i zajedničkog života i našao drugu, sve se odigralo u tri dana a ja već neko vreme ne mogu da dođem sebi. Teoretski sam svesna činjenica da me jednostavno više ne voli i da ja nisam deo njegovog života, ali ne umem da se pomirim sa tim a još manje izborim. Ne mogu da jedem, izgubila sam apetit, imam napade plača, izgubila sam volju za životom, nemam želju ni za čim apsolutno. Kada saznam nešto o njemu svaki put to ponovo preživljavam i počinjem da se tresem.Mislim da mi je hitno potrebna stručna pomoć jer mi svakakve gluposti padaju na pamet. Molim Vas da ako neko ko je imao slično ili isto iskustvo i zna neko stručno lice u Beogradu koje mi može pomoći da mi ga preporuči:zsmrcka:

gost 271475

Buduća legenda
Poruka
26.924
Imam problem, ne znam da li mi je potreban psihijatar ili psiholog i nisam imala nikakvih iskustava u vezi sa sličnim. Pre nekog vremena me je ostavio momak nakon dugogodišnje veze i zajedničkog života i našao drugu, sve se odigralo u tri dana a ja već neko vreme ne mogu da dođem sebi. Teoretski sam svesna činjenica da me jednostavno više ne voli i da ja nisam deo njegovog života, ali ne umem da se pomirim sa tim a još manje izborim. Ne mogu da jedem, izgubila sam apetit, imam napade plača, izgubila sam volju za životom, nemam želju ni za čim apsolutno. Kada saznam nešto o njemu svaki put to ponovo preživljavam i počinjem da se tresem.Mislim da mi je hitno potrebna stručna pomoć jer mi svakakve gluposti padaju na pamet. Molim Vas da ako neko ko je imao slično ili isto iskustvo i zna neko stručno lice u Beogradu koje mi može pomoći da mi ga preporuči:zsmrcka:

Moram i ja pod hitno da napravim klona, pa da iznesem svoj problem... :lol:
Nije ti potrebna stručna pomoć, bar ne u tom smislu... a da ti preporičum mogu, ali nešto drugo... :lol:
Nisam imala slično iskustvo i nadam se da ga neću ni imati, preduzela sam mere za sprečavanje posledica... ebo te, koga lažem... I čemu vam uopšte služe te dugogodišnje veze? To mi nikada nije bilo jasno...

gost 271475

Buduća legenda
Poruka
26.924
Možeš, ako se potrudiš. Najlakše je reći ne mogu, a sve ide iz glave.
Ja se u većini situacija ponašam kao da nemam razum, ali to opet nema veze sa pokazivanjem, ili kontrolom emocija, imam problem da kontrolišem negativne, impulsivnost... za sve što je pozitivno imam kineski zid, nema šanse da ne kontrolišem, a to je jedini način, ne dati nikome da ti priđe toliko blizu, ne dati mu mnogo, samo koliko moraš. Nije ni ovo što ti pričam rešenje, ali ja za sredinu na znam, ali mi je ipak draža i ova krajnost, nego da budem nekome vreća za udaranje. Radija ja udaram, pa i sebe ako moram.
Što se tiče poroke, mislim da sve u životu treba probati, a tebi treniranja kontrole treba po d hitno, ne mislim da su ti samo emocije problem, deluješ kao neko ko ima jako slabu volju, karakter uopšte. I to nije stvar mekog srca.

goldengate

Zainteresovan član
Poruka
173
nisam bas neki expert ali znam nesto malo o osecajima
osecaj tuge je,svesno ili podsvesno, pogled na gubitak
ti kad got pomislis na x-decka, odmah pomislis na sve lepe trenutke koje si planirala imati sa njim, a sad ih vise nete biti, znaci pomisao na taj gubitak odmah aktivira tugu
sto veci gubitak to ce tuga biti intenzivnija, sto vise stvari planiras s nekom osobom to te gubitak biti veci kad je izgubis
kao sto rekoh nisam neki expert ali bi ti preporucio da pocnes odpustati to sto si imala planirano sa x-deckom, i ispunis tu prazninu novim ciljevima, po mogusnosti stabilnijim i ispravnim
znam da to nije lako, ali zato zivimo da bi nas zivot testirao
samo hrabro jer ne postoji neresiv problem

seksi_dvagan

Početnik
Poruka
18
@seksi dvagan, poslednji pokusaj

ako vam ovi sjajni savjeti koje su vam komentatori uputili ipak ne pomognu, uvijek mozete da mi se javite da se zajedno odamo bludu, perverzijama i razvratu :D
Imacu to u vidu DESS.
Saveti ce tesko pomoci, kako mi se cini, jer sam naucio da zivim sa patnjom i u boli.
Ne znam, jedino ako zavolim sebe toliko, koliko sad sebe brzim, onda mozda i napravim neki korak u svom pateticnom zivotu.

dess

Poznat
Poruka
7.172
o ieeeboteeee...Dvagane zovi bre momentalno @poslednji pokusaj, cujes sta ti govorim :lol: Alo ljudi moji, pa zar moram ja, mizantrop, cinik, nacista i, uopšte uzev, amoralan tip svake vrste, da primjećujem očigledno: Dvagane, poslednji pokusaj moze biti upravo Poslednji pokusaj ;) Stvar je tako divna, suštinska, a i metaforicki i verbalno sve ima tako harmonicne potencijale :D Prvo si malo jadajte jedno drugom na ramenu, pa malo vina, pa malo ovo, pa malo ono..:D

tgdanijela

Poznat
Poruka
7.092
..kroz osjećanja..
neka vrsta desenzitizacije
Ako ih potiskuješ, samo će biti jača..
Naša ličnost inače analizira sopstvena osjećanja i tako uspostavlja ravnotežu. To je proces koji se svjesno i nesvjesno odigrava.
Međutim u uvodnom postu se navodi nemogućnost koncentracije na poslovne zadatke, gubitak volje?
Pa ne bi trebalo mješati fiziološka emmocionalna stanja, sa potencionalno (akutno ili hronično) patološkim. Ukoliko 'emocije' ometaju fiziološko funkcionisanje čovjeka trebalo bi razmotriti da nije u pitanju depresija ili neka vrsta anksioznog poremećaja.

gost 198065

Poznat
Poruka
7.720
Vrlo mi je draga ova tema, obzirom da verujem da zadire u srž ljudske (čovekove) nesreće.

Možda važnije od "nadrastanja" osećanja, bilo bi razumeti šta osećanja jesu. Ljudi misle da osećaju čak i dok besne, zar ne. Veruju da se ljubav određuje adrenalinskom groznicom; i njen izostanak pomanjkanjem (ili, još žalosnije) slabljenjem iste. Ljubav vredi onoliko koliko patiš, zar ne? Jačina tvoje/nečije ljubomore pokazatelj je ljubavi spram osobe. Ponavljam se obzirom da najveći deo ljudi pri pomenu osećanja misli na ljubav.

Umesto na zaljubljenost.

Što je skroz druga tema, doduše.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.