Kako se izbaviti iz kotača kušnji?

Tj kako zadobiti milost.
Koja bi to korjenita promjena razmisljanja trebalo da se zdesi?
Osim naravno citanja biblije koja sve lječi(mala ironija)

Ovo govorim jer vidim da ljudi neki stalno pod kušnjama dok neki jako malo.
Naravno to obuhvaca normalne ljude a ne zlocince i kriminalce koji dozive duboku starost.
Pokusavam suziti temu od spama.

Ima dio i u molitvi oslobodi nas od kušnji zla...
Je li molitva mozda to rjesenje ?
Ja zaista ne verujem da su iskusenja nesto ko nama radi osim eventualno djavola.
A zasto je to tako valjda ima neke logike u knjizi o Jovu. Tako dolazimo u teske
situacije i ko zna da li cemo moci da ih prebrodimo. Gubitak deteta mislim\
da je najteze. Trenuci kada dozivimo nervni slom. Tada ili postanemo zlocinci
pobijemo pola sela ili postanemo jos bolji, zavisi od duse... djavo svakako
zeli da napravimo neko sranje ili da se ubijemo ili da napravimo picvajz.
Sve zavisi kolko smo jaki...
 
Iskušenja dolaze isto i protiv naših najjačih, i protiv naših najslabijih uverenja da smo ispravni, isto i protiv svega između.
Tu gde sam jaka, jako i delujem, ali da li sam uvek pametna da još jače delujem tamo gde sam slaba?
Ne znam, ali redovno razmišljam o tome, čitam Bibliju i nekad odgovor nađem, nekad baš i ne kako to da rešim, ali se reši jer verujem iskreno.
Samim tim što smo svesni da smo pred iskušenjem ukazuje na to da izvesne zakone imamo pod kožom, u krvi, u umu i u duši napamet.
Borba je da zakone ispoštujemo kad nas onaj nagovara da to i nije tako važno. ''Hajde, popusti, neće smak sveta!''
Pa, onaj ne bi slučajno bio onaj da išta dobro ikom želi.
Dakle, ključno pitanje i nije da li bismo pošli protiv sebe, već da li bismo pošli protiv Boga čiju Reč nam je najpametnije da poslušamo.
 
Ja zaista ne verujem da su iskusenja nesto ko nama radi osim eventualno djavola.
A zasto je to tako valjda ima neke logike u knjizi o Jovu. Tako dolazimo u teske
situacije i ko zna da li cemo moci da ih prebrodimo. Gubitak deteta mislim\
da je najteze. Trenuci kada dozivimo nervni slom. Tada ili postanemo zlocinci
pobijemo pola sela ili postanemo jos bolji, zavisi od duse... djavo svakako
zeli da napravimo neko sranje ili da se ubijemo ili da napravimo picvajz.
Sve zavisi kolko smo jaki...
Makso teska iskusenja to sigurno nije za nikakvo ucenje vec izivljavanje.
Ima da plate za to.
 
Tj kako zadobiti milost.
Koja bi to korjenita promjena razmisljanja trebalo da se zdesi?
Osim naravno citanja biblije koja sve lječi(mala ironija)

Ovo govorim jer vidim da ljudi neki stalno pod kušnjama dok neki jako malo.
Naravno to obuhvaca normalne ljude a ne zlocince i kriminalce koji dozive duboku starost.
Pokusavam suziti temu od spama.

Ima dio i u molitvi oslobodi nas od kušnji zla...
Je li molitva mozda to rjesenje ?
Ako stalno to moliš, prinoseći svoju punu pažnju na to kao neku žrtvu, možda ćeš prevazići kušnju u trenucima njenog pojavljivanja.
 
Magijski ritual znači
Aman bre ljudi, kakva vas magija spopala i koji ritual? Recimo da želiš biti vrhunski sportista. Nećeš to moći ako si notorni pijanac. Elem, žrtvovanje alkohola nije nikakav magijski ritual nego neophodan uslov da bi postao što želiš. A Boga možeš moliti da ti pomogne i da ti da snage da se setiš i prevaziđeš svaki trenutak kad bi natego rakijicu.
 
Aman bre ljudi, kakva vas magija spopala i koji ritual? Recimo da želiš biti vrhunski sportista. Nećeš to moći ako si notorni pijanac. Elem, žrtvovanje alkohola nije nikakav magijski ritual nego neophodan uslov da bi postao što želiš. A Boga možeš moliti da ti pomogne i da ti da snage da se setiš i prevaziđeš svaki trenutak kad bi natego rakijicu.
Ponavljanje mantre je magija.
 
To što ti misliš da je molitvu potrebno ponoviti cirka 300x da bi te On čuo je miskoncept. Ako se molitva i ponavlja to je čisto zato da bi ti utuvio nešto iz onoga što moliš, niko drugi.
Sam si rekao da treba ponavljati jedno te isto utuvljavanje samom sebi u glavu.
Magija samoubjedjivanje samosugestija.
Svakoga dana sve vise i vise napredujem ponavljanje.
 
Tj kako zadobiti milost.
Koja bi to korjenita promjena razmisljanja trebalo da se zdesi?
Osim naravno citanja biblije koja sve lječi(mala ironija)

Ovo govorim jer vidim da ljudi neki stalno pod kušnjama dok neki jako malo.
Naravno to obuhvaca normalne ljude a ne zlocince i kriminalce koji dozive duboku starost.
Pokusavam suziti temu od spama.

Ima dio i u molitvi oslobodi nas od kušnji zla...
Je li molitva mozda to rjesenje ?
Ko je u duhovnom ratu ima i kusnje...
Ako neki nemaju znaci da ih Sotona drzi u zamci...
Sto mu je i cilj da ljude drzi u zamci i da ih tako odvoji od Boga.
Svako ko sluzi Bogu ima kusnje.
i svi ce ih imati kad tad jer Bog to dopusta da bi izabrali dobro ili zlo...

Takodje naravno da molitva pomaze jer nas Bog moze izbaviti iz kusnje ili nam moze pomoci da je izdrzimo...
Samo molitva Bogu pomaze.
 

Back
Top