Kako se izbaviti iz kotača kušnji?

DedaStojan

Veoma poznat
Poruka
10.227
Tj kako zadobiti milost.
Koja bi to korjenita promjena razmisljanja trebalo da se zdesi?
Osim naravno citanja biblije koja sve lječi(mala ironija)

Ovo govorim jer vidim da ljudi neki stalno pod kušnjama dok neki jako malo.
Naravno to obuhvaca normalne ljude a ne zlocince i kriminalce koji dozive duboku starost.
Pokusavam suziti temu od spama.

Ima dio i u molitvi oslobodi nas od kušnji zla...
Je li molitva mozda to rjesenje ?
 
ja nisam neki vjernik, ali
dal covjek vjeruje u kusnje ili u sudbinu ili trla baba lan
prvo, porediti se sa drugima je najveca greska
jer onaj sto mu je lakse(nema "kusnji") ne znaci da je isretniji
svaka prepreka koju u zivotu imamo tera nas da budemo bolji, da se razvijamo, da rastemo
dobro je rekao truman, treba se spustiti na zemlju. raditi. hodati, disati. gledati lepotu oko sebe.
ako gledamo druge, onda ne biti svestan samo onih kojima je lakse nego i onih kojima je teze. mnogo teze.
biti zahvalan.
 
ja nisam neki vjernik, ali
dal covjek vjeruje u kusnje ili u sudbinu ili trla baba lan
prvo, porediti se sa drugima je najveca greska
jer onaj sto mu je lakse(nema "kusnji") ne znaci da je isretniji
svaka prepreka koju u zivotu imamo tera nas da budemo bolji, da se razvijamo, da rastemo
dobro je rekao truman, treba se spustiti na zemlju. raditi. hodati, disati. gledati lepotu oko sebe.
ako gledamo druge, onda ne biti svestan samo onih kojima je lakse nego i onih kojima je teze. mnogo teze.
biti zahvalan.
Divno. ❤️
 
Hoces reci Zidovi su zasluzili Holokaust?
pa ti ne razumes sopstvenu temu.
mislis da je holokaust bozja volja? da su sva sranja koja se desavaju ljudima necija volja?
sranja se desavaju. mozes da legnes i da umres, mozes da mrzis sve druge kojima se to ne desava, a mozes i da iskoristis nevolju da bi postao bolje ljudsko bice.
 
prvo, ja sam zena.
drugo, ja ti govorim kao neko ko je iz vrlo lepog zivota upao u vrlo velike kusnje, i neko ko se razboleo razmisljajuci zasto. zasto, zasto? zasto ja, a ovaj ne? sta sam pogresila?
danas uvidjam da sam u taj pakao usla kao razmazena tatina devojcica, a izasla kao odrasla zena sposobna da se bori sa zivotom.
ako je tvoja tema kako izbeci nevolje, odgovor je nikako. ne mozes. zivot je jednacina sa mnogo nepoznatih.
jedino sto mozes, i sto smo ti svi rekli, je izabrati kako ces na istu nevolju da reagujes.
daleko od toga da sam ikad pomislila da sam nepogresiva. svesna sam sopstvene gresnosti, i pogresivosti, i radim na tome. svakog dana u svakom pogledu..
 
prvo, ja sam zena.
drugo, ja ti govorim kao neko ko je iz vrlo lepog zivota upao u vrlo velike kusnje, i neko ko se razboleo razmisljajuci zasto. zasto, zasto? zasto ja, a ovaj ne? sta sam pogresila?
danas uvidjam da sam u taj pakao usla kao razmazena tatina devojcica, a izasla kao odrasla zena sposobna da se bori sa zivotom.
ako je tvoja tema kako izbeci nevolje, odgovor je nikako. ne mozes. zivot je jednacina sa mnogo nepoznatih.
jedino sto mozes, i sto smo ti svi rekli, je izabrati kako ces na istu nevolju da reagujes.
daleko od toga da sam ikad pomislila da sam nepogresiva. svesna sam sopstvene gresnosti, i pogresivosti, i radim na tome. svakog dana u svakom pogledu..
Ja govorim o tome da se ne upada u extrem da ce to jos vise i vise vezati extrema na sebe.
 

Back
Top