Kako Rusi teraju Amerikance da postuju cirilicu

Srborus

Poznat
Poruka
8.219
Pogledajte kako McDonalds, BurgerKing, Citibank, Starbucks i Pizza Hut postuju cirilicu u Rusiji, ovo mi se bas jako svidja! ;)
Ovo treba uvesti i kod nas - nazivi firmi - SAMO CIRILICA!!! :klap:

mcdonalds-russia.jpg


macdonaldsmoscow.jpg


StarbucksKhimki.jpg


2849073184_dceabe11aa.jpg


557391.jpg


burgerkingz.jpg


2351122700_64889cdec1.jpg


RusMosPizzahut-546x364.jpg


81622123_5b055d6118.jpg
 

Мислиш → како америчке корпорације имају своје ресторане свуда по свету, за разлику од пропале руске привреде.

Да те информишем да је то са ћириличним брендирањем почело за време Горбачова ← кога ви мрзите. Да ли то значи да је Горбачов такође уврнуо руку Америма да ставе "Пепси" и "Макдоналдс"?

Јељцин исто, у његово време такође написи на руском фонту.
 
Само наша стока на власти ДОПУШТА ДА СМО ВЕЋ ПОЧЕЛИ ДА ГОВОРИМО И ПИШЕМО ПОЛА-ПОЛА - ПОЛА СРПСКИМ ЈЕЗИКОМ И ЋИРИЛИЦОМ А ПОЛА ЋЕЛАВОМ ГАЈЕВИЦОМ И ЕНГЛЕСКИМ ЈЕЗИКОМ КОЈИ СЕ ПОСПРДНО ЗОВЕ - СРБЛИШ (изведено од ИНГЛИШ)... погледајте рецимо занимања тј.послове У НЕКОЈ РЕДАКЦИЈИ... то је катастрофа...а да не говорим о тзв."компјутерском језику"...
 
Лепо је кад је неко паметан,али не као ти,Руска привреда је таква каква је,али је битно да Руси чувају своје писмо,није их срамота,ЗА РАЗЛИКУ ОД ВЕЋИНЕ НАЗОВИ Срба.(у Киргизији,не желе да прихвате арапско писмо ,које се користи вековима,већ пишу ћирилицом која им је замисли молим те наметнута пре неких осамдесет година-кажу да им је лакше и лепше и по фонетици и по облику)
 
Ево, ОВО СУ РЕЗУЛТАТИ АНТИСРПСКЕ и АНТИНАЦИОНАЛНЕ ПОЛИТИКЕ КОЈУ СПРОВОДИ ЖУТА БАНДА, и "Народна књига" и "Просвета" СУ УНИШТЕНЕ као и многа друге издавачке куће - али зато Еврођунти "РАДИ ПУНОМ ПАРОМ"...


TRI NOVE KNJIŽARE BOOKSTORE EVROGIUNTI
U CENTRU BEOGRADA I U NIŠU


Izdavačka kuća Evro–Giunti nastavila je sa realizacijom svog plana da do kraja 2010. godine otvori deset knjižara u Srbiji, svojevrsnih kulturnih centara namenjenih ljubiteljima knjige.

Lanac knjižara Bookstore Evrogiunti postao je tako bogatiji za još tri nove knjižare, dve u najužem centru Beograda, u ulici Kralja Milana i Bulevaru kralja Aleksandra i jednu u samom centru Niša.

Knjižara u ulici Kralja Milana, koja se prostire na 280 m2, biće otvorena za posetioce od petka, 15. oktobra, a svečano otvaranje planirano je posle Sajma knjiga. Opremljena po najsavremenijim evropskim standardima, poput Đuntijevih knjižara u Italiji, pored raznovrsnih naslova domaćih i stranih izdavača, biće to mesto gde se može kupiti kompletan gift program kao i igračke, muzički kompakt diskovi, razglednice i slično.
Knjižara u Bulevaru kralja Aleksandra na čak 480 m2 počeće sa radom 15. novembra.
 
Poslednja izmena:

Мислиш → како америчке корпорације имају своје ресторане свуда по свету, за разлику од пропале руске привреде.

Да те информишем да је то са ћириличним брендирањем почело за време Горбачова ← кога ви мрзите. Да ли то значи да је Горбачов такође уврнуо руку Америма да ставе "Пепси" и "Макдоналдс"?

Јељцин исто, у његово време такође написи на руском фонту.
Ne kvari bre koncepciju i ne kleveci . Svi znamo da je bilo ovako : Putin je lezerno nasmejan posle snosaja i dzudo metcha sa sibirskom sovom ,postavio za sto Mek Donalda i Pica Hata i naredio im ultimativno , da od sada ima da rade za Rusiju,da koriste iskljucivo pravoslavnu cirilicu i da se krste sa tri prsta !Naravno kad su potpisali i podali svoje kompanije Putinu u ruke ,vratili su mu plajvaz po starom srpskom obicaju .
E to je prava istina, a ne tu neki Gorbacov , Jelcin i ostale ustase jevrejske !
 
Око јавних натписа страних страних фирми постоји и међународна конвенција, по којој се у нелатиничким државама (да се тако најкраће изразим) врши пресловљавање јавних натписа на писмо државе домаћина.
Тако ћете у Русији или Бугарској видети то што је показано на сликама, јавне натписе страних фирми на ћирилици.

По истој тој конвенцији, нема пресловљавања јавних натписа, а ни личних података и топонима са једне латинице на другу у латиничким државама, све се пише у оригиналу.

Тако је Џорџ Вашингтон George Washington свуда, и у Словенији, која нема w, и у Пољској, и у Немачкој.

Органе и институције Републике Србије би требало упитати зашто смо ми третирани као држава латиничког писма, па имамо јавне натписе типа Raiffeisen Bank, Piraeus Bank итд., а то је само врх леденог брега, надлежни би морали да одговоре и нпр. зашто су нове регистарске ознаке на латиници, и то чак нека мешавина гајевице и латинског алфабета, ако се зна да су нпр. Русија, Бугарска, Грчка, усвојиле другачија решења поштујући званично писмо.
Чак и једна БиХ је на новим регистарским таблицама испоштовала српско писмо, па се на њима налазе само она слова која су заједничка за Вукову ћирилицу и Гајеву латиницу.
 
Лепо је кад је неко паметан,али не као ти,Руска привреда је таква каква је,али је битно да Руси чувају своје писмо,није их срамота,ЗА РАЗЛИКУ ОД ВЕЋИНЕ НАЗОВИ Срба.(у Киргизији,не желе да прихвате арапско писмо ,које се користи вековима,већ пишу ћирилицом која им је замисли молим те наметнута пре неких осамдесет година-кажу да им је лакше и лепше и по фонетици и по облику)

...obozavam ove new age patriote koji ne shvataju da su u Srbiji validna dva pisma kao prvo a kao drugo najispravnije je napisati stran naziv ili ime u originalu ako se njim vec koristimo...po mom misljenju krajnje "seljacki" potez "fancy" Rusa kod kojih se jedino prodaju zlatni mobilni telefoni sa dijamantima a sam potez ne govori nista o zastiti jezika ali govori puno o kompleksu koji vuku...
 
Око јавних натписа страних страних фирми постоји и међународна конвенција, по којој се у нелатиничким државама (да се тако најкраће изразим) врши пресловљавање јавних натписа на писмо државе домаћина.
Тако ћете у Русији или Бугарској видети то што је показано на сликама, јавне натписе страних фирми на ћирилици.

По истој тој конвенцији, нема пресловљавања јавних натписа, а ни личних података и топонима са једне латинице на другу у латиничким државама, све се пише у оригиналу.

Тако је Џорџ Вашингтон George Washington свуда, и у Словенији, која нема w, и у Пољској, и у Немачкој.

Органе и институције Републике Србије би требало упитати зашто смо ми третирани као држава латиничког писма, па имамо јавне натписе типа Raiffeisen Bank, Piraeus Bank итд., а то је само врх леденог брега, надлежни би морали да одговоре и нпр. зашто су нове регистарске ознаке на латиници, и то чак нека мешавина гајевице и латинског алфабета, ако се зна да су нпр. Русија, Бугарска, Грчка, усвојиле другачија решења поштујући званично писмо.
Чак и једна БиХ је на новим регистарским таблицама испоштовала српско писмо, па се на њима налазе само она слова која су заједничка за Вукову ћирилицу и Гајеву латиницу.

Cela ta prica bi imala smisla ,kao i poredjenje sa Rusijom i Bugarskom da ovde 80% domacih firmi , bez ikakvog pritiska i po sopstvenoj volji ne koriste latinicu ,kao i bar pola stanovnsitva Srbije i to pripadnika vecinskog naroda, tako da je onda besmisleno prozivati strane kompanije za nesto sto ni domace pucanstvo ni qurca ne praktikuje i ne postuje.
Nema veze na neke istorijske okolnosti jednostvano ovde latinica nije strano pismo , samim tim sto je u toliko sirokoj upotrebi ,bez obzira ko je zasluzan za to .
 
Око јавних натписа страних страних фирми постоји и међународна конвенција, по којој се у нелатиничким државама (да се тако најкраће изразим) врши пресловљавање јавних натписа на писмо државе домаћина.
Тако ћете у Русији или Бугарској видети то што је показано на сликама, јавне натписе страних фирми на ћирилици.

По истој тој конвенцији, нема пресловљавања јавних натписа, а ни личних података и топонима са једне латинице на другу у латиничким државама, све се пише у оригиналу.

Тако је Џорџ Вашингтон George Washington свуда, и у Словенији, која нема w, и у Пољској, и у Немачкој.

Органе и институције Републике Србије би требало упитати зашто смо ми третирани као држава латиничког писма, па имамо јавне натписе типа Raiffeisen Bank, Piraeus Bank итд., а то је само врх леденог брега, надлежни би морали да одговоре и нпр. зашто су нове регистарске ознаке на латиници, и то чак нека мешавина гајевице и латинског алфабета, ако се зна да су нпр. Русија, Бугарска, Грчка, усвојиле другачија решења поштујући званично писмо.
Чак и једна БиХ је на новим регистарским таблицама испоштовала српско писмо, па се на њима налазе само она слова која су заједничка за Вукову ћирилицу и Гајеву латиницу.

Па када ми на власти имамо НИШТАРИЈЕ и то се не зна КО ЈЕ ВЕЋА да ли: Министарство правде, Министарство просвете, Министарство културе, МИнистарство за људска и мањинска права - НЕ ЗНА СЕ КО ЈЕ ГОРЕ А СВИ НАБРОЈАНИ СУ ПРЕ СВЕГА ПОЗВАНИ ДА РЕАГУЈУ НА ОВАКВЕ СТВАРИ...
 
Cela ta prica bi imala smisla ,kao i poredjenje sa Rusijom i Bugarskom da ovde 80% domacih firmi , bez ikakvog pritiska i po sopstvenoj volji koriste latinicu ,kao i bar pola stanovnsitva Srbije i to pripadnika vecinskog naroda, tako da je onda besmisleno prozivati starne kompanije za nesto sto ni domace pucanstvo ni qurca ne praktikuje i ne postuje.

To treba regulisati ZAKONOM i pridrzavati ga se veoma rigorozno!

Pitanje jezika za svaku zemlju je IZUZETNO VAZNO politicko pitanje!

To se ne moze ostaviti privatnim firmama da resavaju.
 
Cela ta prica bi imala smisla ,kao i poredjenje sa Rusijom i Bugarskom da ovde 80% domacih firmi , bez ikakvog pritiska i po sopstvenoj volji ne koriste latinicu ,kao i bar pola stanovnsitva Srbije i to pripadnika vecinskog naroda, tako da je onda besmisleno prozivati strane kompanije za nesto sto ni domace pucanstvo ni qurca ne praktikuje i ne postuje.
Nema veze na neke istorijske okolnosti jednostvano ovde latinica nije strano pismo , samim tim sto je u toliko sirokoj upotrebi ,bez obzira ko je zasluzan za to .

Не лажи. ЛАТИНИЦА ЈЕ АНТИСРПСКИ ТЈ.ДРЖАВНИ ПРОЈЕКАТ.....:rtfm:
 
Cela ta prica bi imala smisla ,kao i poredjenje sa Rusijom i Bugarskom da ovde 80% domacih firmi , bez ikakvog pritiska i po sopstvenoj volji koriste latinicu ,kao i bar pola stanovnsitva Srbije i to pripadnika vecinskog naroda, tako da je onda besmisleno prozivati starne kompanije za nesto sto ni domace pucanstvo ni qurca ne praktikuje i ne postuje.

Да ли је теби познато да наши прописи обавезују власнике предузећа коликих димензија треба да буду натписи на предузећима, како и шта морају да напишу нпр. на возилима која користе итд.
И теби није чудно да се то прописује, а толерише се садржај тих натписа, тј. писмо?

Па јел ти мислиш да би се у другим државама поштовало службено или јавно писмо, да не постоје санкције за непоштовање прописа?
 
Да ли је теби познато да наши прописи обавезују власнике предузећа коликих димензија треба да буду натписи на предузећима, како и шта морају да напишу нпр. на возилима која користе итд.
И теби није чудно да се то прописује, а толерише се садржај тих натписа, тј. писмо?

Па јел ти мислиш да би се у другим државама поштовало службено или јавно писмо, да не постоје санкције за непоштовање прописа?

Propisi o isticanju firme itd postoje odavno i mislim da se nisu menjali više od 20 godina...
Što se tiče ovih sankcija zaista su rigorozne u svim zemljama..
E sad... Ovo bih mogao da razumem sa aspekta firmi koje uglavnom rade sa inostranstvom...Lakše je zbog poslovnih partnera...
Al se slažem da bi država pored latiničnog trebala da uvede i obavezu isticanja firme na ćirilici...
 
Propisi o isticanju firme itd postoje odavno i mislim da se nisu menjali više od 20 godina...
Što se tiče ovih sankcija zaista su rigorozne u svim zemljama..
E sad... Ovo bih mogao da razumem sa aspekta firmi koje uglavnom rade sa inostranstvom...Lakše je zbog poslovnih partnera...
Al se slažem da bi država pored latiničnog trebala da uvede i obavezu isticanja firme na ćirilici...

Не разумем како може да измени Устав, па да се готово одмах после измене тражи поновна измена Устава, а да се прописи не мењају 20 година, тј. да се не усагласе са Уставом, а у међувремену се неколико држава овде променило и распало.
Што се тиче пословања са иностранством, нема разлога да се измишља топла вода, руске фирме имају и латинички преслов.
Оно што мени није јасно је како ће нам гајевица помоћи у пословању са иностранством даљим од Соче. Како ће пословни свет, који користи енглески у комуникацији да прочита нпр. "Jelić javor".
Смешно.
 
Не разумем како може да измени Устав, па да се готово одмах после измене тражи поновна измена Устава, а да се прописи не мењају 20 година, тј. да се не усагласе са Уставом, а у међувремену се неколико држава овде променило и распало.
Што се тиче пословања са иностранством, нема разлога да се измишља топла вода, руске фирме имају и латинички преслов.
Оно што мени није јасно је како ће нам гајевица помоћи у пословању са иностранством даљим од Соче. Како ће пословни свет, који користи енглески у комуникацији да прочита нпр. "Jelić javor".
Смешно.

Dzelik dzejvor? :lol:
 
Nisam video da se bilo koja stranka bunila sto nam je neprijatno velik broj natpisa i imena na latinici, pa i na stranim jezicima.

Haj'te lepo napravite pravu peticiju, da se u vasoj opstini/gradu zabrani koriscenje barem stranih imena, pa posle da se dogovorimo i za latinicu. Al' nesto mi se cini da o tome niko ne brine - to je nepopularna mera, na tome ne mogu da se dobiju izbori. Neki vise vole da posalju drvlje i kamenje na zapad, nego da primete nekulturu preko puta sedistra stranke...
 

Back
Top