Kako raskinuti sa osobom koju volis

Naime sam debelo nesretan u vezi ali to nije konstantno ne kad bude neki dobar period.
Mozda sam vise emotivan za razliku od drugih ali sam ne ispunjen u vezi jer moja devojka ne pruza ono sto je meni potrebno.
Moglo bi se reci da je vise hladnija od mene a non stop tvrdi da nije nego da isto oseca.
Cesto izbijaju svadje zbog odsustva njenih osecaja i neznosti.
Stim da na kraju ja uvek ispadnem krivac. Znam da mozda raskid je najbolja solucija ali kako raskinuti ako nekog volis.
Znam da ova veza nema nikaku buducnost jer uvek ce biti cestog cimanje bas u vezi njene strane tj njenih osecaja (iskazivanja)
Svi smo mi razliti ljudi sa razlicitim potrebama kao i prioritetima i svako sebi bira ono odgovarajuce al ja sam vec jednom zaglavio u bolnicu zbog tih svadja.
I ta osoba konstanto se bori da zadrzi svoje nedostatke a ne da ih popravi.
Ispada da ja treba da prihvatim i ono malo sto dobijam a ja nazalost to ne mogu nije da to planski radim nego reaguje samo telo bez da se ja pitam.
Kako da raskinem a ne vidim da je to moguce bez bola i patnje

To nije ljubav, posto ljubav ukljucuje prihvatanje partnera.
Kad nekoga volis, ne ostavljas ga. Tacka.
 
Razumljivo i mozda jako efikasno stim sto ne mogu niti imam vise snage da budem sa bilo kojom zenom. Smucile su mi se zene i to kazem sa ogradnjom bez dopacivanja za homoseksualnost bilo koje vrste ali stvarno su mi se smucile sve zene ovog sveta. To je jedna te ista prica i ja za to nemam vise snage a pogotovu zivaca. Bio sam prevaren par puta, povredjen par puta, izneveren, nasamaren, isprican itd.
Mozda sam u zivotu imao samo jednu jedinu vezu koja se moze nazvati kvalitetnom i bez trzavica svadja svega 2 puta za 2 godine. Al sta vredi kad ja tu osobu nisam voleo uopste i bilo mi je dobro i upravo dobijao to sto trazim. Al nisam bio zadovoljan jer ja zelim to isto da uzvratim u istoj meri al nisam imao potrebu tj nisam nju voleo a i bio sam jos mlad.
A takva sam osoba da stvarno tesko podnosim krajeve. Nisam napravljen za takve stvari bez obzira ne volim kraj necega. E sad imam par opcija koja ni jedna nije svetla. Da ostanem sa ovom osobom sad i da budem nesrecan do kraja zivota jer znam da mi nece ispuniti potrebe koje trazim il vec ocekujem jer je dosta hladnija od nekih bivsih sto sam imao bez obzira koliko god ona tvrdi meni suprotno. Kao ne moze da iskaze to mislim prazne price.
Sdruge strane da ostanem sam citav zivot i nesretan jer opet nemam nista sto sam sam.
I trece da nadjem zamenu kao bolju al to je jako mala verovatnoca da mogu da volim tu drugu osobu kao sto volim ovu sad i sta opet nesretan.
I sta je zzakljucak svih varijanti da cu biti nesretan :-( e to mi je
 
To nije ljubav, posto ljubav ukljucuje prihvatanje partnera.
Kad nekoga volis, ne ostavljas ga. Tacka.

Eh kad bi ti samo znala sta je ljubav. Ljubav je kad bi mogao da umres za nekog i da das krv, organ i da stanes ispred kamiona da bi spasao tu osobu. to je ljubav sto ja posedujem za tu osobu na taj nacin bez obzira sto ja mislim da ne dobijam ono sto mi je potrebno.
A ima i ono ljubav je nesebicna. Znaci dajes je bez ikakvih uslova.
To drugo sam svestan al previse sam dao ne u smilsu reci previse jer nema granica za mene ali ako sam ja nesretan nedostatkom onda je to cinjenica ja sam nesretan a to sto ja tu osobu volim to je sasvim druga kategorija ja bas onda dajem tu nesebicnu ljubav. Ali ne mogu ja sad da kao slazem sebe i kazem aha pa dovoljno je to meni. Mislim o cemu pricamo?
 
Pitagona, dosao je tiho i usao u legendu.

omg, yees. I was almost forgetting that one

21mw9r8.gif
 

Obrisao si ali sam videla citat, ne brini, nije na forumu a i da jeste imaš milijarde istih priča :lol: e sad drugo je ako ti pregleda istoriju (ondaK te ipak voli :rumenko: )
Pazi ovako, ženke imaju periode. Pre nego što raskineš, pitaj je da nešto radikalno promenite. Počnite da živite zajedno, ako to već ne radite, otputujte u drugu zemlju na godinu dana, uradite nešto što će vas izolovati. Udavi je svojom ljubavlju, budi strpljiv (joooo što sam puna mudrosti :rumenko: ) i smej se na njenu nervozu ili odbijanje. Vremenom se može ostvariti jedan od dva ishoda:
- Postepeno će se prilagoditi tvom tempu i počeće da joj nedostaje pažnja;
- Potpuno će odlepiti i ostaviće ona tebe shvatajući da prosto nije kao ti i da se ne poklapate (shvatiće ovo što si ti shvatio) i eto ti rešenja kako je ostaviti.

A sebi ćeš opušteno reći da si u svakom smislu pokušao i da nije išlo. A ako nešto ne ide i pored tvoje najbolje volje - to nije ljubav i to nije to.
 
Zaboravio sam kako je odvratno naci se kao stranac prema samom sebi.
Na to mislim kad jednostavno se izgubis i ne znas gde ti je mesto. Ne pricam sad o samopouzdanju nego o svrsi.
Kad ti voljena osoba postane totalni stranac a ti izgubis sebe jer se ne prepoznajes.
I sad kao lafo razmisljam o nekoj buducnosti i ne vidim nikakavu srecu iz mnogo razloga. Nisam od onih tipova sto mora da ima vezu po svaku cenu ali sam vise tip koji voli da se odmori dobro.
I sad analiziram samog sebe i shvatam da sam takve greske pravio u zivotu da je to strasno. Bio sam sa osobama skojim uopste nisam trebao da budem ni u kakvom smislu.
Sto znaci da ubuduce mogu da upoznam njih 100 ali mi se zaista neda vise. Niti zelim da zapocinjem nesto niti da umisljam niti da fantaziram nit nista.
Prava veza sa pravom osobom je jako tesko naci i nije istina da sto ljudi pricaju da treba covek upoznavati sto vise i sto vise menjati. To je samo iluzija koju covek napravi da olaksa sebi iz nebitnih razloga.
Sav se najezim skojim osobama sam ja fakticki bio do sad. A sto je najgore je to da nisam vise bas mlad i da mi je vreme na isteku. To je najzalosnije od svega a hteo bi decu i sretan brak. Ne bih voleo da sam svome rodjenom detetu deda. To zaista ne bih. Al sta je tu je. Bice kako god bude
 

Back
Top