Quantcast

Kako raskinuti sa osobom koju volis

gost 274070

Domaćin
Poruka
4.803
Eh kad bi ti samo znala sta je ljubav. Ljubav je kad bi mogao da umres za nekog i da das krv, organ i da stanes ispred kamiona da bi spasao tu osobu. to je ljubav sto ja posedujem za tu osobu na taj nacin bez obzira sto ja mislim da ne dobijam ono sto mi je potrebno.
A ima i ono ljubav je nesebicna. Znaci dajes je bez ikakvih uslova.
To drugo sam svestan al previse sam dao ne u smilsu reci previse jer nema granica za mene ali ako sam ja nesretan nedostatkom onda je to cinjenica ja sam nesretan a to sto ja tu osobu volim to je sasvim druga kategorija ja bas onda dajem tu nesebicnu ljubav. Ali ne mogu ja sad da kao slazem sebe i kazem aha pa dovoljno je to meni. Mislim o cemu pricamo?

Nesebicna ljubav nije kad gazis sebe, svoje dostojanstvo, gusis svoje zelje, zrtvujes se za druge, od partnera zahtevas da te voli na tvoj nacin..., vec je slobodan, bezuslovan DAR. Dajes od srca, jer to zelis, odlucio si, zavezao se toj odluci i tu nema mesta kalkulisanju, tu granice ne postoje i ne ocekujes nikakve zahvale zauzvrat.
Ti volis uslovno i vrsis psiholoski i emocionalni teror nad svojom devojkom, gurajuci je u svoju imaginarnu kutiju ljubavi gde joj ne dozvoljavas da bude svoja, vec modifikovana verzija tvog shvatanja ljubavi.Trazis od nje da negira svoj identitet, da menja svoj naCin iskazivanja ljubavi. Ne prihvatas je.
Gde nema prihvatanja, nema poverenja, posledicno ni ljubavi.
Ljubav kosta, jer je rizik. Dozvolis nekome da te vidi slabog, zbunjenog, zabrinutog, das mu sebe...a ljude je strah da budu sami, povredjeni, zapostavljeni, ostavljeni.
Za ljubav moras imati velika mooda.
Ti ih nemas.
Sebicno si fokusiran samo na sebe, svoje zelje i prohteve, jer nisi upoznao ni video sebe dovoljno.

Zelim ti da ljubav nadjes prvenstveno u sebi, sitnicama koje zivot znace, a ljubav drugih dodje sama. Srodni ljudi se prepoznaju, bez obzira na teskoce koje ih dele.

pitagona

Obećava
Poruka
100
Nesebicna ljubav nije kad gazis sebe, svoje dostojanstvo, gusis svoje zelje, zrtvujes se za druge, od partnera zahtevas da te voli na tvoj nacin..., vec je slobodan, bezuslovan DAR. Dajes od srca, jer to zelis, odlucio si, zavezao se toj odluci i tu nema mesta kalkulisanju, tu granice ne postoje i ne ocekujes nikakve zahvale zauzvrat.
Ti volis uslovno i vrsis psiholoski i emocionalni teror nad svojom devojkom, gurajuci je u svoju imaginarnu kutiju ljubavi gde joj ne dozvoljavas da bude svoja, vec modifikovana verzija tvog shvatanja ljubavi.Trazis od nje da negira svoj identitet, da menja svoj naCin iskazivanja ljubavi. Ne prihvatas je.
Gde nema prihvatanja, nema poverenja, posledicno ni ljubavi.
Ljubav kosta, jer je rizik. Dozvolis nekome da te vidi slabog, zbunjenog, zabrinutog, das mu sebe...a ljude je strah da budu sami, povredjeni, zapostavljeni, ostavljeni.
Za ljubav moras imati velika mooda.
Ti ih nemas.
Sebicno si fokusiran samo na sebe, svoje zelje i prohteve, jer nisi upoznao ni video sebe dovoljno.

Zelim ti da ljubav nadjes prvenstveno u sebi, sitnicama koje zivot znace, a ljubav drugih dodje sama. Srodni ljudi se prepoznaju, bez obzira na teskoce koje ih dele.
Ocekivao sam tako nesto i samo sam se pitao kada a veruj mi da sam jedva docekao na to i to bas od strane zenske osobe.
Jer zelim da podelim svoje misli intelektualno.
Vecina prica koje dolaze sa zenske strane su prvobitno stvorene da zastite svoj pol a ne kao objektivno sagledavanje zivotnih situacija.
Iz iste price proizilazi misljenje savremenog doba i medijskih informacija kako su zene prakticniji pol nego muski sto uopste nema veze sa realnoscu. Kad tad se zadesi brojne situacije gde se postavlja pitanje jednoj zeni a sta sam ti ja reko bez obzira dal to bio decko, muz, otac pa i prijatelj a odgovor uvek glasi pa nisam toliko daleko razmisljala sto je totalna kontra prakticnosti. danas sam razmisljala al ne i za sutra.
No vise o citatu.
Prihvatanje kao rec sa vase strane je samo jednosmerno jer uvek je taj musko koji treba da prihvati iz vaseg vidjenja. Inace se baca drvlje i kamenje po muskom rodu sto uopste nema veze sa istinom vec sa time da se preokrene stvar u korist zene a pronalazenje greske u muskarcu.
Ako si ti ovde konkretno navela direktan i uputni primer da ja treba da prihvatim. Ja postavljam sledece pitanje tebi licno. Sta zena onda treba da prihvati il to je totalno nevazno.
Case closed

gost 274070

Domaćin
Poruka
4.803
Bledunjavo razumeh repliku, ali pokusacu odgovoriti.
Nisam generalizovala, vec replicirah na osnovu tvog posta.
Prihvatanje mora biti obostrano. ALi njoj sudeci po tvojoj prici nista ne smeta, sem kad joj pocnes zvocati kao emocionalno labilna zena, zasto se tako ponasas, sto me ne ljubis i grlis vise, treba mi vise paznje, pa ti mene ne volis bla bla.
Umesto sto trosis energiju trazeci razne izgovore, porazmisli o sebi. Zasto biras devojke koje sasvim drugacije pokazuju svoja osecanja, zasto su sve prethodne veze neslavno zavrsile, zasto uvek trazis krivca u drugima, a ne u sebi?

pitagona

Obećava
Poruka
100
Bledunjavo razumeh repliku, ali pokusacu odgovoriti.
Nisam generalizovala, vec replicirah na osnovu tvog posta.
Prihvatanje mora biti obostrano. ALi njoj sudeci po tvojoj prici nista ne smeta, sem kad joj pocnes zvocati kao emocionalno labilna zena, zasto se tako ponasas, sto me ne ljubis i grlis vise, treba mi vise paznje, pa ti mene ne volis bla bla.
Umesto sto trosis energiju trazeci razne izgovore, porazmisli o sebi. Zasto biras devojke koje sasvim drugacije pokazuju svoja osecanja, zasto su sve prethodne veze neslavno zavrsile, zasto uvek trazis krivca u drugima, a ne u sebi?
Ok postujem odgovor i sasvim ok diskusija. Jer zelim cuti jacu stranu reci od zenskog sveta.
Al jel si se ti zapitala sta sam uradio ili ne uradio koliko dal dovoljno il nedovoljno i sta sam pricao a i precutao vec donosenje naprednog misljenja.
Ne ne kukam niti jaucem, Lepo sam pokusao da sednem ne jednom vec vise puta i da ovako isto popricam pa nek traje diskusija koliko god al da se neke stvari rese. Sta tebi smeta ispricaj se, sta meni smeta ispricam se, zasto aha ok, razmisljanje bla bla bla itd itd i tako to bi trebalo da ide, slazes li se.
A da njoj nista ne smeta smeta joj. Nista to nije strasno svi smo mi razliciti ljudi i potrebno je vreme adaptacija. A ja razmisljam o sebi jer je to prva osoba verovala ti ili ne gde ja zelim da promenim svoje greske i da se potrudim oko druge osobe.
Pojenta citave price je da ja nemoram da budem uopste neki faktor ili izazivac nekih nelagodnosti a to i sad naglasavam da ne budem recimo pasivan vec aktivan i dalje. Opet dolazi do trenutaka gde nastaju neke situacije gde se totalno ubija moje raspolozenje jer tako se inace ne ponasa. Razumem ja i da svako ima svoje dane i da svako ima i svoje licne probleme itd itd. Nista ne zaobilazim al neke stvari se ne govore jer to nije fer. A ja znam da odbrusim nije da precutim uvek. Precutim najvise sto zelim od sebe da dam nesebicnost da dam prostora toj osobi da ima pravo ali znam da se branim.
A to sto ja biram devojke koje se ponasaju drugacije od mog misljenja. Pa eto i tu je dovedeno napredno misljenje jer nije bas istina. Ja ne mogu nekog da teram nit da mu kazem ej ti lazes na pocetku. Ti mene zapravo lazes sto si ti sad fina i kao razumna i smeskas se na sve moje i bla bla bla, Nezna si duhovita zaljubljena itd, Mislim odakle meni ta pomisao da ja biram neku zenu, devojku koja je zapravo suprotnost od toga sto ja zelim. Al al to je to kad je neko onakav kako jeste a neko tj 80 posto maska pa realnost. A sad zasto ljudi rade to sto rade i zasto je to tako kao sto jeste, to je apsolutno totalno nevazno al nevazno

Mojrae

Domaćin
Poruka
4.617
samog sebe cinis nesrecnim :neutral: patis unapred, devojka te nije ostavila niti ti je rekla da joj nije stalo do tebe. prikoci malo, zvucis kao emocionalni zavisnik u sred krize.
vas dvoje nemate iste potrebe, tebi treba stalna potvrda i doza emocija a ona to prirodno ne moze da ti da... ili ti je daje tako da to izaziva tvoju nesigurnost.
mislim da tebi treba malo samoce, da razmislis sta zelis od zivota, od veze, i zasto ti toliko treba potvrda njenih osecanja, da li si se i u ranijim vezama osecao nesigurno ili je to pocelo od kako si sa njom. uzgred, sa kakvim si osobama tacno bio pre nje?

Dark_hazard

Iskusan
Poruka
5.540
Ja imam utisak da se ti previse trudis oko nje i titras joj, previse pokazujes koliko je volis i sto ti vise to radis ona nema nikakvog izazova i ostaje hladna a verovatno je takva i po prirodi i ne ume da pokaze neznost a tebi to treba ko zednom voda, dakle negde ste emotivno u velikom neskladu i ne cudi me sto zbog toga patis i nesrecan si.
Previse si se ti na nju fokusirao i grcevito trazis njenu ljubav ko da ti zivot od tog zavisi.
Pokusaj da smanjis te svoje zahteve za njenom neznoscu i kuliraj i ti nju malo, mozda se onda ona pocne drugacije ponasati kad shvati da se ne vrti ceo svet oko nje.

pitagona

Obećava
Poruka
100
samog sebe cinis nesrecnim :neutral: patis unapred, devojka te nije ostavila niti ti je rekla da joj nije stalo do tebe. prikoci malo, zvucis kao emocionalni zavisnik u sred krize.
vas dvoje nemate iste potrebe, tebi treba stalna potvrda i doza emocija a ona to prirodno ne moze da ti da... ili ti je daje tako da to izaziva tvoju nesigurnost.
mislim da tebi treba malo samoce, da razmislis sta zelis od zivota, od veze, i zasto ti toliko treba potvrda njenih osecanja, da li si se i u ranijim vezama osecao nesigurno ili je to pocelo od kako si sa njom. uzgred, sa kakvim si osobama tacno bio pre nje?
hmmmmm interesantno.
ne plasim se nekog ostavljenja a nit da je to od neke zavisti. da priznajem dosta sam emocija ulozio u ovo sve al spoj je veoma specifican i nije svakodnevan nego veoma redak. samim tim i njen neki dokaz.
a zato sam i napisao ranije da svako ima svoje razlicite potrebe i prioritete. Ako ja kao singel imam neko misljenje o zivotu i o svojim potrebama zar nije prirodno da se covek toga drzi i da ganja to sto zeli, jel tako.
pa samim tim kad upoznajes sebe ti neces cutati i biti nesto sto ti licno nisi nego ce valjda ta osoba il cuti il ce provaliti kakav si i ko si zapravo. to je sve prirodno i normalno ako covek ima iskrenih namera od samog sebe. sto lagati samog sebe ako znas sta hoces. pa ti kao licnost kad ulazis u nesto sa takvim namerama pa normalno je da izazivas da kazemo ocekujes il vec sebe dajes u punom izdanju da te ta osoba prihvati jel tako. e sad je do te osobe dal ce to da prihvati il ne. isto tako vazi dal ce i sam covek da prihvati drugu osobu takva kakva je. al sacekajmo malo. sta se desava kad na prvi pogled to sve izgladi da ste se oboje prihvatili tako kako zelite oboje da ne ispadne sad bacanje kamenja po muskom rodu al ta osoba skida masku tj nije bas to tako kao sto se pokazala na pocetku. a ti se nisi menjao ti i dalje si ono sto si zeleo od samog pocetka. e to je to. ja to samo zovem maskom nista drugo. bilo to crno il sivo nebitno. a da meni treba stalna potreba nekog dokazivanje ne. al tacno se zna kad je neko hladan kao osoba.
a ja ne pricam napamet niti fiktivno. ja sam imao dosta veza i znam kakvi tipova zenskih postoje. da osetio sam i da me zensko ugusi. imao sam i to. volela me je i sve ja bog itd. i nije mi dala mira ni trena ali razlika je sto je nikad nisam voleo od samog pocetka ni truncice. sta imao sam nekih 22 tad. sdruge strane sam imao i devojku koja me je najvise postovala, respekt na najvecem mogucem nivou. gde kod nje nikad nista nisam nit rekao niti se svadjao niti bilo kakvih problema jer onda je tako odgojena na takav nacin. takva je licnost. sto da u tom periodu da sam bio sa recimo drugom osobom ja bi ispao manijak npr. mislim to je sve relativno ko kako gleda na zivot i na neke norme i na sve moguce situacije. kako je covek odrastao pa i skolovao se i kakve ciljeve im u zivotu. sve su to bitni faktori neke osobe.
Ja necu bacati ovde kamenje iako se tako to cini sto se ja kao zalim. al zalim se covek sam i zalim se. nisam zadovoljan a volim je i to nije smak sveta sad. al glupo mi je cuti kako ja treba da zanemarim svoje potrebe samo da bi ispostovao vecinu zenskih normi u danasnje vreme.

pitagona

Obećava
Poruka
100
Ja imam utisak da se ti previse trudis oko nje i titras joj, previse pokazujes koliko je volis i sto ti vise to radis ona nema nikakvog izazova i ostaje hladna a verovatno je takva i po prirodi i ne ume da pokaze neznost a tebi to treba ko zednom voda, dakle negde ste emotivno u velikom neskladu i ne cudi me sto zbog toga patis i nesrecan si.
Previse si se ti na nju fokusirao i grcevito trazis njenu ljubav ko da ti zivot od tog zavisi.
Pokusaj da smanjis te svoje zahteve za njenom neznoscu i kuliraj i ti nju malo, mozda se onda ona pocne drugacije ponasati kad shvati da se ne vrti ceo svet oko nje.
to mi i otac kaze jer covek me sam pita dobro bre sta se vise desava stobom, jedva sam se ispricao sa njim.

ma nije bre nego to ti je sve neko sladjenje secerom sa zenske strane na pocetku. takve su zene, nek se ljute briga me. zensko: joj ljubavi ja tebe volim joj kako mi nedostajes. posle kad vidis neke promene to ti je ono sa prakticnoscu. danas razmisljam a sutra nisam dotle stigla. al neka sad ispada i moje neke crne misli tako da se izvinjavam ako nekome smeta al sta cu kad sam u nekom svom mraku

Mojrae

Domaćin
Poruka
4.617
ne smeta, zasto bi
naravno da zelis da dobijes ono sto ti treba, legitimno je, a i znam osecaj kad sa nekim pokusavas da komuniciras a to ne dopire tamo gde treba.
imas dve opcije: ili ces da igras igru i da je ohladis, da je ostavis da razmisli koliko joj je stvarno stalo do te veze ili ces da joj kazes o cemu stvarno razmisljas, tj da vi mozda niste jedno za drugo. ja sam prilicno hladnokrvna i racionalna osoba, da pomislim da se neko igra sa mnom i isprobava taktike, ostavila bih ga bez razmisljanja - manipulacija nije dobra za mene. medjutim ako joj lepo kazes koje su moguce posledice, tj da je tebi stvarno tesko i da razmisljas o prekidu veze, ako joj je stalo razmislice dobro sta moze da uradi. koliko vas dvoje imate godina u stvari?

Dark_hazard

Iskusan
Poruka
5.540
to mi i otac kaze jer covek me sam pita dobro bre sta se vise desava stobom, jedva sam se ispricao sa njim.

ma nije bre nego to ti je sve neko sladjenje secerom sa zenske strane na pocetku. takve su zene, nek se ljute briga me. zensko: joj ljubavi ja tebe volim joj kako mi nedostajes. posle kad vidis neke promene to ti je ono sa prakticnoscu. danas razmisljam a sutra nisam dotle stigla. al neka sad ispada i moje neke crne misli tako da se izvinjavam ako nekome smeta al sta cu kad sam u nekom svom mraku
Ma kapiram ja tebe al kazem ti tu jedino pomaze da se obuzdas malo i stavis je "na led", ako joj je zaista stalo do tebe zapitace se sta se to sad zbiva, zasto si pomalo rezervisan i to bi trebalo da je zainteresuje da te opet osvoji, nek se i ona potrudi malo oko tebe, nemoj ko kucence oko nje i to preterano obozavanje to zene hladi, vec budi malo nedostupan, ladi i ti malo nju al sve i dalje ljubazno al na distanci.

pitagona

Obećava
Poruka
100
uffffff samo se zivciram. sto sam previse ozbiljan danas kao, a ladno mi spustila slusalicu na pocetku dana niti sam davao povoda nit nista jer nisam spavao citavu noc mislio da cu ici raditi. a to je ona shvatila kao eeeeeej ako ti se ne prica samnom bla bla bla posto vidim da si ne pricljiv hajd zdravo puf spustanje slusalice. posle nazove ja joj kazem jel to lepo bilo ne onda sam ja kriv sto kao nisam se naspavao pa mi se kao nije pricalo ja kazem opet jel lepo bilo taj tvoj postupak. jel tako to treba da bude. a ja hteo da pricam samo sto verovatno nju nervira sto ja lezim i treba da spavam a ona je budna. mada verujte da sam ja taj koji ganja i sve ostalo svaki put. onda malopre a sto si ti ozbiljan danas jer ja danas sam izabrao da joj nit sladim nit govorim osecaje al pozitiva, ono normalna prica i opet ja kriv. pita ona mene ocemo mi nekad ponovo pricati normalno ja joj kazem ocemo, i sad ja pitam nju sto misli da sam ozbiljan danas. pa kao ja sam ravnodusan tako joj se cini. kazem nisam ravnodusan al sam tuzan zbog svih svadja pogadjaju me. reko jednostavno sam digao ruke da budem vise naklonjen i dajem neke osecaje. kaze pa cemu sve onda. znaci pucam po savovima. kazem joj hajd da se razidjemo ko ljudi vec jednom, ne mogu vise. a ona hajd ubijaj me u pojam sta da kazem, pa cekaj ja treba da sam hladan ko spricer kad mi kazes cemu sve onda ovo. mislim totalno pijenje krvi. puko sam ko sibica

Dark_hazard

Iskusan
Poruka
5.540
ma danj sto ljudi kao vole igrice, nije im dosta igrica van veze nego mora i u vezi
A sta ona radi, ispada ko da je moli za ljubav a ona ga hladi, zar to nije igra?
Covek je nesrecan i pati, bre, ne moze vise onako.
Eto sta radi, cim je ozbiljan spusta mu slusalicu, to je po meni manipulacija, ona bi htela da on stalno oko nje trckara.

Poslednja izmena:

pitagona

Obećava
Poruka
100
ne smeta, zasto bi
naravno da zelis da dobijes ono sto ti treba, legitimno je, a i znam osecaj kad sa nekim pokusavas da komuniciras a to ne dopire tamo gde treba.
imas dve opcije: ili ces da igras igru i da je ohladis, da je ostavis da razmisli koliko joj je stvarno stalo do te veze ili ces da joj kazes o cemu stvarno razmisljas, tj da vi mozda niste jedno za drugo. ja sam prilicno hladnokrvna i racionalna osoba, da pomislim da se neko igra sa mnom i isprobava taktike, ostavila bih ga bez razmisljanja - manipulacija nije dobra za mene. medjutim ako joj lepo kazes koje su moguce posledice, tj da je tebi stvarno tesko i da razmisljas o prekidu veze, ako joj je stalo razmislice dobro sta moze da uradi. koliko vas dvoje imate godina u stvari?
blizu 30 ma ne mogu vise. nije mi prvi put da imam vezu a imao sam ih bas dosta tako da sam upoznao sve moguce stvari za ovoliko godina. nema pije mi krv samo tako. imam neko misljenje da ona zeli da preovlada u vezi da bude dominatna jer onda ne mora svoje greske da opravdava stim sto sam ja veoma zeznut po tom pitanju. mnoge su pokusale ali nema teorije jednostavno sam takav.
uffffffff drugovi mi govore onako prostacki i ne biraju reci. ostavi je brate odmah goni je pppp..
a ja ne znam sta zapravo radim sto ce meni ovo zapravo ovo maltretiranje samog sebe. jer nema tu popravke.
iz njene perspektive to izgleda nesto poput ovog. ja sam uvek nasmejan ono uvek je doza humora tu, moze da me vredja nema tu nikakvih problema jer "treba da budem razuman" ono u fazonu "pa da imala je los dan jadnicak jedan" pa sta je sreco bilo to. Ma pusti me izivcirala sam se danas bla bla bla. A ti sto si dobio samarcinu bezoecajnosti spustanje slusalice, prigovaranje a sreco danas si mi ti cudan. Cudan gde pistolj da se ubijem jer sam kriv sto sam cudan jos. treba me poslati na goli otok. Onda treba normalno da sam uvek tu za nju, I kad mi pljesne samar tako psihicki da sam najstrastveniji u krevetu da ne bi bilo mozda znas ohladila sam se to ono fazon drugi uleteo. Ma ko ce vama da udovolji stvarno. Pa i ja sam od krvi i mesa. Ako se neko nadje uvredjen sorry ali puko sam

Ma iskljucio sam telefon sad skroz i necu se javim 3-4 dana. Nemam vise zivaca. Sta napise napise put pod noge i u tri
P.s i da dodam jos na osnovu jednog odgovora. ja to treba da prihvatim kao prihvacenje osobe. Uzmi ti ta sto si napisala pa tako prihvati tog muskarca pa mi se javi da mi das savet

Poslednja izmena:

pitagona

Obećava
Poruka
100
ma znam ja sta ona radi zapravo to sam imao neko misljenje vec duze vreme. ona cini da ja odem sam. time da zastiti sebe. jer ocigledno posto je osecajno nesposobna a moralno je jaka da joj tesko pada odluka izbora. jer jos uvek me voli ali ovako mojim odlaskom moze da opravda svoju ljubav kao neuspelu i samim tim da zastiti svoj interes a to je samokriticnost
a to mi i otac govori jer takve su zene. ni jedna ne zeli da pati i nece kraj odmah. samim tim svaka zeli olaksanje i najcesce se nadju najvise povredjene one gde muskarac najde odmah drugu a muskarci to rade upravo iz ovakvih razloga traze da ima je pruzeno to sto prosla nije pruzila i zato odlaze muski.

Poslednja izmena:

Mojrae

Domaćin
Poruka
4.617
blizu 30 ma ne mogu vise. nije mi prvi put da imam vezu a imao sam ih bas dosta tako da sam upoznao sve moguce stvari za ovoliko godina. nema pije mi krv samo tako. imam neko misljenje da ona zeli da preovlada u vezi da bude dominatna jer onda ne mora svoje greske da opravdava stim sto sam ja veoma zeznut po tom pitanju. mnoge su pokusale ali nema teorije jednostavno sam takav.
uffffffff drugovi mi govore onako prostacki i ne biraju reci. ostavi je brate odmah goni je pppp..
a ja ne znam sta zapravo radim sto ce meni ovo zapravo ovo maltretiranje samog sebe. jer nema tu popravke.
iz njene perspektive to izgleda nesto poput ovog. ja sam uvek nasmejan ono uvek je doza humora tu, moze da me vredja nema tu nikakvih problema jer "treba da budem razuman" ono u fazonu "pa da imala je los dan jadnicak jedan" pa sta je sreco bilo to. Ma pusti me izivcirala sam se danas bla bla bla. A ti sto si dobio samarcinu bezoecajnosti spustanje slusalice, prigovaranje a sreco danas si mi ti cudan. Cudan gde pistolj da se ubijem jer sam kriv sto sam cudan jos. treba me poslati na goli otok. Onda treba normalno da sam uvek tu za nju, I kad mi pljesne samar tako psihicki da sam najstrastveniji u krevetu da ne bi bilo mozda znas ohladila sam se to ono fazon drugi uleteo. Ma ko ce vama da udovolji stvarno. Pa i ja sam od krvi i mesa. Ako se neko nadje uvredjen sorry ali puko sam

Ma iskljucio sam telefon sad skroz i necu se javim 3-4 dana. Nemam vise zivaca. Sta napise napise put pod noge i u tri
P.s i da dodam jos na osnovu jednog odgovora. ja to treba da prihvatim kao prihvacenje osobe. Uzmi ti ta sto si napisala pa tako prihvati tog muskarca pa mi se javi da mi das savet
vredjanje i tako to ne treba da dozvolis nikada i nikome, to je neprihvatljivo.
spustanje slusalice isto nije ok, ne bih joj se ja javila nakon toga dok ne dodje sama da se izvini. to je nepostovanje.
mozes da popravis taj odnos ako hoces, ali razmisli da li ti to zaista zelis, to je sve. ako si u pravu, a ti najbolje znas kako stoje stvari, i ako ste usli u dinamiku borbe za moc a zelis da ostanes sa njom, moraces drugacije da se postavis.

Dark_hazard

Iskusan
Poruka
5.540
ma znam ja sta ona radi zapravo to sam imao neko misljenje vec duze vreme. ona cini da ja odem sam. time da zastiti sebe. jer ocigledno posto je osecajno nesposobna a moralno je jaka da joj tesko pada odluka izbora. jer jos uvek me voli ali ovako mojim odlaskom moze da opravda svoju ljubav kao neuspelu i samim tim da zastiti svoj interes a to je samokriticnost
a to mi i otac govori jer takve su zene. ni jedna ne zeli da pati i nece kraj odmah. samim tim svaka zeli olaksanje i najcesce se nadju najvise povredjene one gde muskarac najde odmah drugu a muskarci to rade upravo iz ovakvih razloga traze da ima je pruzeno to sto prosla nije pruzila i zato odlaze muski.
Ja sam imao slican slucaj i morao sam ostaviti onu koju sam voleo a i ona je volela mene pa ipak je cinila stvari da me otera od sebe i da sopstvenu odgovornost skine sebi sa grbace, i mislio sam da cu umreti kad sam napokon presekao al nisam, preboleo sam je.
Bilo je tesko izvesno vreme al sve prodje, sve sanse koje sam joj davao su se ispucale na kraju sam dosao u situaciju da sam puko ko ti i bio nesrecan i kad sam s njom isto onoliko koliko sam bio nesrecan u pocetku kad sam s njom raskinuo, a ona me je pustila da odem, po tome sam zakljucio da joj nije bilo dovoljno stalo i kad sam to shvatio bilo mi je lakse da se ohladim od nje, i sad sa vremenske distance se cudim sebi kako sam sebi mogao da dozvolim da dodjem u takvu situaciju jer isto kao ti ja sam je voleo bez pardona do ludila, dao sam joj sve sto sam imao a na kraju izasao iz svega skoro unisten.
E jbga, niko nije vredan toga.

hirajgoagain

Zaslužan član
Poruka
124.195
A sta ona radi, ispada ko da je moli za ljubav a ona ga hladi, zar to nije igra?
Covek je nesrecan i pati, bre, ne moze vise onako.
Eto sta radi, cim je ozbiljan spusta mu slusalicu, to je po meni manipulacija, ona bi htela da on stalno oko nje trckara.
pa mislim ako je vec neko takav i ti bash ne mozes bez njega a vestiji je u tim igrama onda verovatno treba da sednes i naucis kako i sta s njim, kao da imas neku zivotinju
i stvarno to sto ti kazes je verovatno neka taktika znaci moze da je razmotri
ono sve lepo hladne glave, hladnokrvno, hocu to i to, necu to i to, kad ona ovako, uradim onako, citaj ukrocenu goropad :twisted: od sekspira mozhda
mada to i ako su muskarci takvi
ali to je onda prioritet u zivotu sve ostalo sekundarno ako ti je stvarno toliko stalo
"ako zelish da saznas pristani na sve, ako zelish da menjas ljude ne odmeci se" ne znam to mi ovde dobro zvuci
a mozes i da pustis kako jeste mozda, mozda ne reba nista, samo sebe da gledas
da ti budesh OK, znaci gledaj svoje ne nerviraj se vladas svojim osecanjima
idi kod psihologa ali pljuni kesh ako treba

hirajgoagain

Zaslužan član
Poruka
124.195
nisam nikad to taktizirala ali mi deluje kao opcija, nisam svesno otliko proucavala
ili jesam :sad2:
ali nisam dovoljno
ne znam pricam napamet logicki

mzoes da zaebesh igre
otkud znam da budes onako hriscanin ; ))
kao cist si pa onda nisi dostupan uvredama
nemam pojma lupam x2

mada valjda kad se igraju te igre onda vas je dvoje, nije samo jedan lud a ti dobar, nego ste oboje spich.eni u glavu i volite to perverzno?
samo jedan krece prvi
transakciona analiza one koju igru igrash
mozda je tebi u stvari super s njom

Poslednja izmena:

pitagona

Obećava
Poruka
100
vredjanje i tako to ne treba da dozvolis nikada i nikome, to je neprihvatljivo.
spustanje slusalice isto nije ok, ne bih joj se ja javila nakon toga dok ne dodje sama da se izvini. to je nepostovanje.
mozes da popravis taj odnos ako hoces, ali razmisli da li ti to zaista zelis, to je sve. ako si u pravu, a ti najbolje znas kako stoje stvari, i ako ste usli u dinamiku borbe za moc a zelis da ostanes sa njom, moraces drugacije da se postavis.
Pa pokusavam to sve vreme. Stvarno zelim da ispravim svoje greske neke. Al shvatam samo jedno da cu oboleti duhovno ne psihicki il fizicki nego duhovno a posle mogu da se slikam.
Jer ja mogu da sad uzmem da imam period cutanja eto da je pustim da se ispuca dok sama ne shvati tamo vamo al ja znam da se to nece promeniti. Nije da ono unapred razmisljam nego intuicija je cudo.
I sta ja dobijam recimo 3 meseca se sad postavim drugacije. Totalno sokantno al u pozitivnom smislu. A ta osoba i dalje se ponasa svih tih dva meseca isto. To ne postovanje, bockanje, vredjanje, sta jos samo fali da se ponasa tako i u prisustvu druge osobe. I sta ja dobijam tu. Nema tu price. Tu je samo odlazak bez reci. Nista vise. Nego evo ovako. Ja sam sad iskljucio telefon i necu se javiti 3-4 dana uopste. Necu biti dostupan. I tacno znam sta cu dobiti koje sve poruke. Pa da ti si to oduvek zeleo jer tako mi kaze inace, jedva si docekao svaka ti cast, sta treba sad ovo da znaci, da nadji drugu pa se njoj ne javljaj posto ti ja nisam dovoljna, a izvinjenje i da kaze ok ljubavi gde javi se krivo mi je il necemo vise ovako daj osecaj tamo osecaj vamo to mogu da zaboravim. al eto 3-4 dana nije puno pa cu videti.
Da ne kazem sta sam cuo pre nedelju dana. Posto moja motivacija je isto povezana sa emocijama. Ja kad radim ja srtvarno radim. i to mnogo radim. a imam takav posao da mogu da radim a i ne moram da radim, totalno opusteno. i sad nisam isao tri dana na posao jer sam se osecao lose tih tri dana ja rec a nisam rekao lose. nisam joj dao povoda, provokacije, neosecaja nista loseg sve ok sa moje strane, moju paznju itd, pitam je kako si jel si se umorila, bla bla bla, znaci zove ja se javljam iz kreveta, pa ti ni danas nisi isao na posao, ne nisam, zasto , pa nisam mogao, i onda ona pocela da kinji mene zbog posla reko joj daj nemoj me pitati za posao moilim te hajd da pricamo o necemu drugom necu dobiti otkaz nit nista sve je ok, moj posao moja stvar tako mislim ono u sebi, kaze ona ja da sam ti sef ja bi ti dala otkaz vec odavno al mrtvo ozbiljno napadnuto i sad kako ja da imam volje recimo, sta sad sam ja kao ono happy. sve blista kod mene.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.