Kako pronaći sreću?

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
345.510
Vecito pitanje : Kako pronaći sreću i gde je ta sreća?
Odgovor je da to mora da pronađe svako za sebe. Sreća nije u gubitku težine. Nije u vecoj plati. Nije ni u renoviranju stana.
Ne nalazi se čak ni u praksi joge. Sreća nije u kancelariji terapeuta.Nije ni u novim cipelama.

Sreća je u nama

„Najduže putovanje na svetu je trideset centimetara od glave do srca!“
(Davor Rostuhar)

Šta mislite o ovih 30 cm od glave do srca ili Kako vi tražite sreću ? I vrlo važno pitanje Kako znamo kada smo srećni ? :)

Odgovor je da to mora da pronađe svako za sebe. Sreća nije u gubitku težine. Nije u vecoj plati. Nije ni u renoviranju stana.
Ne nalazi se čak ni u praksi joge. Sreća nije u kancelariji terapeuta.Nije ni u novim cipelama.

Sreća je u nama

(Davor Rostuhar)

Šta mislite o ovih 30 cm od glave do srca ili Kako vi tražite sreću ? I vrlo važno pitanje Kako znamo kada smo srećni ? :)
Ne mislimo, čekamo da nam ti kažeš kako da tražimo sreću, valjda ti najbolje znaš? Jesi li ti srećna?

Sreća je u nama

(Davor Rostuhar)

Da, lepo je rečeno. Glava služi da znamo da smo srećni i da sačuvamo
uspomene na neke trenutke sreće, ali sreća nije u glavi.

Kad neko kaze da nije srecan zvekne mu se samar i pita jel sad gore,tako bude srecan
U bre al si agresivan.. Bolji je onaj vic sa Mujom. Kad ga pitaju što nosi
tesne cipele ''I miline kad ih skinem''

Sreća je osećanje. Nije mentalna aktivnost, gde ti zaključiš da nemaš nikakvog
razloga da budeš nesrećan, pa ajd, upadneš u to osećanje po želji. Ne ide
tako.

(Davor Rostuhar)
Većinom se osećam kao na vrhu sveta iako mi u životu nedostaju neke važne stvari. Kad sam u sebi sličnom i kulturnom, duhovitom društvu-to mi je dovoljno za trenutnu sreću. Volim biti i sama, ali... onda sam ovde, pa opet trabunjam nešto i sa nekim. Dolazi mi olakšanje kad iskukam pomalo, tako da, nemojte misliti da sam loše. Pišem o sećanjima koja me čine srećnom ili manje... Ali drago mi je da se to sve prevazilazi.
Tako i vi... Ma, tresni pred ljude šta ti je na srcu. Biće bolje!

Većinom se osećam kao na vrhu sveta iako mi u životu nedostaju neke važne stvari. Kad sam u sebi sličnom i kulturnom, duhovitom društvu-to mi je dovoljno za trenutnu sreću. Volim biti i sama, ali... onda sam ovde, pa opet trabunjam nešto i sa nekim. Dolazi mi olakšanje kad iskukam pomalo, tako da, nemojte misliti da sam loše. Pišem o sećanjima koja me čine srećnom ili manje... Ali drago mi je da se to sve prevazilazi.
Tako i vi... Ma, tresni pred ljude šta ti je na srcu. Biće bolje!
Džabe kada uvek ima onih koji se trude da ti pokvare sreću...:) prosto su srećni, ako tebi pokvare sreću...

Neko je pronašao sreću u sebi

"Кakav sam napredak, pitate se, načinio?
Postao sam prijatelj samom sebi
To je zaista veliki napredak.
Možeš biti siguran da je takav čovek prijatelj celom čovečanstvu."

Hekatej

Kako vi tražite sreću ? I vrlo važno pitanje Kako znamo kada smo srećni ?

Sreća je skup lepih trenutaka koji dođu, traju, pa onda odu..i ponovo se pojave.

Ne tražim sreću. Samo razmišljam o lepim trenucima i oni će ponovo doći.

Niko ne može stalno da bude srećan. Niko ne može stalno da bude nesrećan. Prirodno je da se smenjuju sreća i tuga. Oni čine život.

Srećna sam kad čujem ili vidim nešto lepo, kada mi se nešto lepo desi, mojoj bližoj i daljoj okolini i meni samoj..

Kako znamo? To se jednostavno oseti, kao što se i tuga oseti.

Kada bismo svi stalno bili srećni ili svi bili nesrećni, to ne bi bilo prirodno.

Dokle god si živ i zdrav, imaš krov nad glavom i hranu na stolu, nisi ni svestan koliko si srećan i u kom si procentu populacije koja to može sebi da priušti.

Tek posle dođemo do onoga sve preko što imamo.

To je sa aspekta materijalnog. Mislim da više ljudima pravi problem nematerijalno i taj osećaj besmisla koji žive svaki dan, to je nešto na čemu treba raditi.

Sreća je skup lepih trenutaka koji dođu, traju, pa onda odu..i ponovo se pojave.

Ne tražim sreću. Samo razmišljam o lepim trenucima i oni će ponovo doći.

Niko ne može stalno da bude srećan. Niko ne može stalno da bude nesrećan. Prirodno je da se smenjuju sreća i tuga. Oni čine život.

Srećna sam kad čujem ili vidim nešto lepo, kada mi se nešto lepo desi, mojoj bližoj i daljoj okolini i meni samoj..

Kako znamo? To se jednostavno oseti, kao što se i tuga oseti.

Kada bismo svi stalno bili srećni ili svi bili nesrećni, to ne bi bilo prirodno.
Traganje za srećom je unapred uzaludno. Sreća se prepozna (ili ne) kao stanje kada je čovek srećan.

Back