Quantcast

Kako prihvatate kritike?

Neno

Iskusan
Moderator
Poruka
6.421
Nisu sve kritike negativne ali poznajem osobe koje vrlo burno reaguju na bilo kakvu.. u suštini svaka kritika u nama izaziva neku reakciju, samo što se kod nekih to uopšte ne primjećuje.
Kakvo prihvatate kritike? Da li je kritika u suštini samo bojazan da se na taj način susretnemo sa vlastitim manama, greškama ili neuspjesima?
Kako prepoznati dobronamjernu kritiku ali i onu koja to nije.. kako procjeniti da li je kritika ispravna a kad to ipak nije?
Da li ste osoba koja bilo koju kritiku u startu odbacuje, osoba koja kritike teško podnosi ili ste jednostavno toliko tvrdoglavi da čak i one vrlo dobronamjerne ne prihvatate?
"Kaži mi šta ne valja kod mene" je teško čuti ali ne i nemoguće..
Da li ste osoba koja mrzi kad vas neko kritikuje, iako je kritika sasvim na mjestu ali nema šanse da to prihvatite?

Duki Lu

Elita
Poruka
15.792
Da li ste osoba koja mrzi kad vas neko kritikuje, iako je kritika sasvim na mjestu ali nema šanse da to prihvatite?
Ko voli kritike? Ko voli kada mu neko pametuje?

Ne volim kritike, čuj kritika još 'dobronamerna'!
Niko ne može sagledati situaciju iz mog ugla, prema tome, šta ima da mi 'drvi'.
Ako pogrešim sama snosim posledice.
Niko ne uči na tuđem iskustvu.
Niti volim kritike, niti druge učim kako i šta treba.

asatana

Primećen član
Poruka
612
Nisu sve kritike negativne ali poznajem osobe koje vrlo burno reaguju na bilo kakvu.. u suštini svaka kritika u nama izaziva neku reakciju, samo što se kod nekih to uopšte ne primjećuje.
Kakvo prihvatate kritike? Da li je kritika u suštini samo bojazan da se na taj način susretnemo sa vlastitim manama, greškama ili neuspjesima?
Kako prepoznati dobronamjernu kritiku ali i onu koja to nije.. kako procjeniti da li je kritika ispravna a kad to ipak nije?
Da li ste osoba koja bilo koju kritiku u startu odbacuje, osoba koja kritike teško podnosi ili ste jednostavno toliko tvrdoglavi da čak i one vrlo dobronamjerne ne prihvatate?
Kritiku , jednu te istu mogu prihvatiti i pozitivno i negativno u zavisnosti na koji nacin se kaze. Cijenim dobre kritike ako se kaze na neki normalan prihvatljiv nacin. Zavisi od koga je takodje ali uvijek cu saslusati, u zavisnosti od namjere koju sagovornik ima, ili ce na jedno uvo uci na drugo izaci ili cu prihvatiti i raditi na tome i biti zahvalna osobi koja mi je uputila.

Neno

Iskusan
Moderator
Poruka
6.421
Po meni , svaka kritika je suvišna.Samim tim ne može biti na mestu.
Iz ovoga se može zaključiti da kritike ne prihvatam dobro i da znaju strašno da me iziritiraju.
Ja bih rekao da kritike nisu suvišne jer iz njih mogu razdvojiti dobro od lošeg ili se uvjeriti da nešto radim ispravno i samo me još više uvjeriti da sam na dobrom putu. :kafa:

Vlad Dragulija

Leptirica
Poruka
33.536
Ja bih rekao da kritike nisu suvišne jer iz njih mogu razdvojiti dobro od lošeg ili se uvjeriti da nešto radim ispravno i samo me još više uvjeriti da sam na dobrom putu. :kafa:
U tome i jeste stvar .Kada sam ubeđena da radim ispravno (a obično jesam) kritike su nepoželjne.
Ako znam da ne radim ispravno , opet mi nisu potrebne kritike , jer i sama sam svesna toga i to me dodatno iznervira.
Ne trpim da mi neko govori da li nešto radim ispravno ili ne .
Ako mi nekada zatreba nečije mišljenje , što je retko , tražiću ga.
Ali ovako , ne , hvala.:)

pesho

Poznat
Poruka
9.015
Da budem malo ozbiljna..
Mišljenje, svačije, umem da saslušam, razmislim, ponekad i prihvatim. Ali kritika u smislu osuđivanja mojih postupaka ne tolerišem, jer na to su imali pravo samo oni koji su me hranili i vaspitavali, a i to pravo je odavno zastarelo.
e da ima netko da me osudi bilo bi dobro pa to gura naprijed ako je konstruktivno to se lako prepozna
ovako se ucauris u sopstvenu neku nepogresivost nemora bit nepogresivost nego nepromenljiva caura i okostas u to i onda vidis sve se okola menja a ti postala tvrdokrilcem
nazalost i roditelji digose ruke sad jedino pravosudni organi i organi gonjenja a naposletku i cika boza ce mi sudit

DUH

Iskusan
Poruka
5.172
Hahaha
Pa pazi...kod mene važi ona stara poslovica da "nije bitno šta ti kaže, nego ko ti kaže".
Poznajem stotinu ljudi a šačicu cenim, takođe imam jak instikt da prepoznam razliku kada mi neko stvarno daje savet, a kada samo hoće da me isprovocira.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.