Kako prici kupcima? Ili zasto ljudi ne zele saradnju?

Malo je to komplikovano.. Posto se bavim, tim stvarima Srbija je malo čudna zemlja što se tih stvari tiče i kad nešto kupuješ od njih a pogotovo kad trebaju nešto da ti plate tu možeš imati samo problema .. Nzn koja ti je ciljna grupa i o kojilm proizvodima se radi ali najbolje ti je da se staviš između kao posrednik i ponudis svoju poziciju i uzimas %.. Evt da te neko progura od tamo da napraviš platformu na našem jeziku sa koje će ljudi kupovati tu možeš da gađas u malo šire ..tips.Wish, aliexpres
Igi dropsiper? :mrgreen:

Ne bih ja to da radim, nisam ja za to. Ja moram prva da pipnem proizvod, da znam sta prodajem.

Registrovala sam firmu u Sr a ne smem da radim ni za kog drugog osim poslodavca u Kini.

Sa aliexpressa takodje ne mogu da kupujem jer je tu cekanje 2 nedelje a ne bi bilo ni legalno.


Sve u svemu posrednik je najbolja opcija, mada ja mastam o svojoj prodavnici na zemlji u Srbiji.
 
A dosle iz Kine .
zastupam zvanicno jedan evropski brend
kao sto rade svi proizvodjaci zbog jeftine radne snage i vece zarade i oni su deo proizvodnje prebacili na kinu, vijetnam, kambodzu
ali u njihovim fabrikama, sa njihovim sirovinama
stede samo na trosku placanja radnika - centralna evropa po radiku bruto na mesecnom nivou za te poslove je bilo oko 3000eu, a na dalekom istoku to sve dobiju za 20 i vise puta manju sumu
onda im je u kini sa ponudom dosao kinez koji je ponudio da im jedan od artikala proizvodi on i da ih to kosta jos povoljnije
pristali su da im uradi prototip proizvoda
kada je doneo, bio je identican onome sto su oni pravili
napravili su dogovor sa njim i prepustili im da ono sto oni prave za 23eu, on napravi za 16e
kada su rasprodali kotigent zastupnicima svuda u svetu, od 10 kupljenih proizvoda 8 je bilo reklamirano jer su se lomili na delu na kome se njihov proizvod nikad pre nije lomio
sa kontrolom koju su oni imali za svaki proizvden komad, % reklamacija je bio 0 do tada
posle ovog incidenta morali su da povuku proizvod iz ponude i da otpisu sve sto su proizveli do tada, da dve godine nemaju nikakav proizvod tog tipa na trizstu, posto se radi o proizvodjacu sa stogodisnjom tradicijom
kako se taj los proizvod ne bi povezivao sa brendom za ostali deo programa
posle dve godine izabcili su dizajnerski reseno potpuno novu stvar i nikad vise im nije palo na pamet da flertuju sa malo vecom zaradom na ustrb nesigurnog kvaliteta
isto je i kad su patike u pitanju
materijal i tehnologija lepljenja i spajanja onih od 100 i onih jeftinijih nije ista
one samo lice, a u pitanju su potpuno drugaciji proizvodi
original i kopija
 
Divka ja tebe sve razumem , ali ti tvrdim da patike koje se ovde kupe nisu iste kao u Nemackoj iako je isti ,model
i ista etiketa a jos zalosnije i ista cena. Samo kazem da ako ima A i B klasa istog proizvoda onda
to mora da se odrazi i na cenu .
Za odredjene proizvode na zalost znam da razlikuju za eu I za nase trziste
Tesim sto barem ovo sto ja radim ima isti kvalitet I za nas I za nemce, a I za amerikance..to mi vrati malo onaj osecaj ravnopravnosti
 
Evo mene.
Uvezla sam neku robu. Veoma lepu i povoljnu. I uredno je ocarinila. I probala sam da je prodam nekim radnjama.
Odnosno nisam ni htela nista da im "uvalim" niti prodam nego sam lepo pitala kako bi bilo da prodajem na njihovom sajtu a oni naravno da zaradjuju procenat. Ne bi robu prakticno ni videli jer bih je ja slala direktno.
Registrovala sam i DOO i zaista sve zelim da radim legalno.

Nisu se ni udostojili da mi odgovore. :sad2:

Zasto?
Zato sto to nisi trebala da racunas uopste kao mogucnost
 
Igi dropsiper? :mrgreen:

Ne bih ja to da radim, nisam ja za to. Ja moram prva da pipnem proizvod, da znam sta prodajem.

Registrovala sam firmu u Sr a ne smem da radim ni za kog drugog osim poslodavca u Kini.

Sa aliexpressa takodje ne mogu da kupujem jer je tu cekanje 2 nedelje a ne bi bilo ni legalno.


Sve u svemu posrednik je najbolja opcija, mada ja mastam o svojoj prodavnici na zemlji u Srbiji.
Kakavo pipanje jedino ako je garderoba u pitanju
. Nema danas pipanja to košta.. Web butik je bolji gađa mnogo više kupaca uz mnogo manje troškove.. Vreme isporuke je glavni problem sto se tice Kine i zapadnih potrošača.. Ja skoro ništa i ne kupujem više već odem na Ebay uz minimalnu proviziju uzmem posrednika iz EU i dobijem proizvod za dva tri dana..
 
Evo mene.
Uvezla sam neku robu. Veoma lepu i povoljnu. I uredno je ocarinila. I probala sam da je prodam nekim radnjama.
Odnosno nisam ni htela nista da im "uvalim" niti prodam nego sam lepo pitala kako bi bilo da prodajem na njihovom sajtu a oni naravno da zaradjuju procenat. Ne bi robu prakticno ni videli jer bih je ja slala direktno.
Registrovala sam i DOO i zaista sve zelim da radim legalno.

Nisu se ni udostojili da mi odgovore. :sad2:

Zasto?
Takvi su naši ljudi na žalost.
 
Evo mene.
Uvezla sam neku robu. Veoma lepu i povoljnu. I uredno je ocarinila. I probala sam da je prodam nekim radnjama.
Odnosno nisam ni htela nista da im "uvalim" niti prodam nego sam lepo pitala kako bi bilo da prodajem na njihovom sajtu a oni naravno da zaradjuju procenat. Ne bi robu prakticno ni videli jer bih je ja slala direktno.
Registrovala sam i DOO i zaista sve zelim da radim legalno.

Nisu se ni udostojili da mi odgovore. :sad2:

Zasto?

Закон тржишта ... Не исплатиш им се.. Трошак им ј еда ти одговоре ... Што сте тужни ?!... Па и Ви не одговарате ..

.на оно што не сматрате да треба одговарити
 
Kako ponuditi proizvod nekom lancu prodavnica.
Na primer knjizara.
Da li je ok poslati im uzorke i na taj nacin se preporuciti?

Što se tiče knjiga ja volim knjige i kada bi našo jednu knjigu dao bi bez problema 100-200 franaka.Nesreća je što se ne nađu a i Srbi nisu
zainteresovani da pišu kako bi uzeli pare. Takođe moje iskustvo.
 
Evo mene.
Uvezla sam neku robu. Veoma lepu i povoljnu. I uredno je ocarinila. I probala sam da je prodam nekim radnjama.
Odnosno nisam ni htela nista da im "uvalim" niti prodam nego sam lepo pitala kako bi bilo da prodajem na njihovom sajtu a oni naravno da zaradjuju procenat. Ne bi robu prakticno ni videli jer bih je ja slala direktno.
Registrovala sam i DOO i zaista sve zelim da radim legalno.

Nisu se ni udostojili da mi odgovore. :sad2:

Zasto?
Nedostatak poverenja i verovatno misle da je njihov deo isuvise mali.

U ovom pokvarenom svetu ,realna poslovicnost nije tako cesta pojava .
To treba ceniti .
 

Back
Top