Kako prici kupcima? Ili zasto ljudi ne zele saradnju?

gost 41782

Elita
Poruka
19.638
Evo mene.
Uvezla sam neku robu. Veoma lepu i povoljnu. I uredno je ocarinila. I probala sam da je prodam nekim radnjama.
Odnosno nisam ni htela nista da im "uvalim" niti prodam nego sam lepo pitala kako bi bilo da prodajem na njihovom sajtu a oni naravno da zaradjuju procenat. Ne bi robu prakticno ni videli jer bih je ja slala direktno.
Registrovala sam i DOO i zaista sve zelim da radim legalno.

Nisu se ni udostojili da mi odgovore. :sad2:

Zasto?
 
zasto bi oni razmisljali o legalnosti tvoje robe i o tvom poslovnom kodeksu.

dal ces na neki nacin zloupotrebiti njihov renome.
Pa valjda imam neke dokumente i mogu da provere i da vide robu i uzorak. Ne prodajem maglu niti nesto od cega moze da se umre.

Njima je isto u interesu valjda da zarade?

Ali oni su me stavili na potpuni ignor kao da sam ne znam kako da kazem...... :sad2:

Ne znam da li ces mi verovati ali kad sam se obracala nekim kompanijama u Americi , odgovarali su mi na mejlove iako nemaju velike vajde od mene u Srbiji.

A bas zelim da radim nesto u Srbiji.
 
Добро дошла у свет трговине

Прво што си требала да урадиш, много пре него си ту робу купила и регистровала фирму је да направиш истраживање тржишта. Коме треба поменута роба (циљна група), ко су могући дистрибутери, ко је конкуренција, какве су цене итд.

После тога приступаш анализи добијених информација и доносиш стратегију како ћеш наступити на тржишту.

Техника коју си одабрала да представиш своју понуду се зове "cald call" , веома је стара и у данашње време све мање заступљена јер захтева много времена, самим тим и енергије да би стигла до купца. Процене су да је одговор до 3%, што значи да би добила 1 купца, потребно је да обавиш бар 33 позива.

А зашто људи не желе сарадњу? Па немају интерес једноставно. Неко ће ти то одма рећи, неко ће само одмахнути руком, уосталом како реагујеш када те позове неко телефоном да ти понуди осигурање нпр? Само кажеш хвала не или спустиш слушалицу.. То ти је слично и у релацијама бизнис ту бизнис, односно као што си ти доживела да кулирају твоју понуду.
 
Evo mene.
Uvezla sam neku robu. Veoma lepu i povoljnu. I uredno je ocarinila. I probala sam da je prodam nekim radnjama.
Odnosno nisam ni htela nista da im "uvalim" niti prodam nego sam lepo pitala kako bi bilo da prodajem na njihovom sajtu a oni naravno da zaradjuju procenat. Ne bi robu prakticno ni videli jer bih je ja slala direktno.
Registrovala sam i DOO i zaista sve zelim da radim legalno.

Nisu se ni udostojili da mi odgovore. :sad2:

Zasto?

Mogu da ti dam primer coveka koji se koristi kao primer kako napraviti svoju prodajnu mrezu. Covek je sa juga Srbije, dobio je neke subvencije drzave i kupio neku masinu za proizvodnju carapa. On nije koristio internet i drustvene mreze nego je obisao bukvalno svaku trgovnsku radnju koja je mogla da prodaje njegov proizvod. Dakle bilo je mesovitih i tekstilnih radnji, uhvatio je vezu i sa ljudima koji prodaju po tezgama. I uspeo je, ima saradnju sa nekoliko desetina trgovinskihi radnji koje oprema carapama iz sopstvene proizvodnje, plus sto njegova roba ima na mnogim tezgama. Naravno, to nije bilo preko noci i nije se on samo pojavio a da su ostal pali na noge pred njim, vec je ubedjivao, ostavljao uzorke, testirao kako ide prodaja.

Ne znam u kakve je dogovore ulazio sa njima i naravno bilo je mnogo onih koji nisu bili zainteresovani, ali on je sada dosao u situaciju da jedva postigne da obezbedi potraznju. Inace covek je maksimalno prosirio svoju prozivodnju i za neko dalje sirenje trebala bii mu vec industrijiska struja, neka hala, a on nema bas takve ambicijie. Njegov primer uzimaju sve razvojne agencije koje drze predavanja za pisanje biznis planova i koji drze te neke obuke mladim preduzetnicima.

U prevodu, mozda je bolje licni kontakt nego klasicno mejl. Uporedjivati ovo sa Amerikom je suludo, jer ta zemlja ima visevekovnu biznis tradiciju a mi smo daleko od toga. Ipak, mislim da se u podsvesti nasih ljudi vise ceni taj direktan kontakt nego mejlovi i slicno.
 
Evo mene.
Uvezla sam neku robu. Veoma lepu i povoljnu. I uredno je ocarinila. I probala sam da je prodam nekim radnjama.
Odnosno nisam ni htela nista da im "uvalim" niti prodam nego sam lepo pitala kako bi bilo da prodajem na njihovom sajtu a oni naravno da zaradjuju procenat. Ne bi robu prakticno ni videli jer bih je ja slala direktno.
Registrovala sam i DOO i zaista sve zelim da radim legalno.

Nisu se ni udostojili da mi odgovore. :sad2:

Zasto?

Možda si ofulala ciljnu grupu?

Možda je zarada nestimulativna da se zamajavaju još sa jednim dobavljačem?

Takođe je važno da imaju osećaj "da ćeš im dovesti krajnjeg kupca" , tj da je proizvod tražen
 
Možda si ofulala ciljnu grupu?

Možda je zarada nestimulativna da se zamajavaju još sa jednim dobavljačem?

Takođe je važno da imaju osećaj "da ćeš im dovesti krajnjeg kupca" , tj da je proizvod tražen
Mozda.

Vidis nisam im pominjala cene vec sam okvirno samo ponudila saradnju.
Moracu mozda da napravim jasnu ponudu sa cenama.:slika:

Hvala.
 
Mozda.

Vidis nisam im pominjala cene vec sam okvirno samo ponudila saradnju.
Moracu mozda da napravim jasnu ponudu sa cenama.:slika:

Hvala.

Moj ti je savet da se raspitaš koliko se slični proizvodi kreću na tržištu i da napraviš, bukvalno kalkulaciju.

Ako se radi o visokofrekventnoj robi da ponudiš bonuse, pa za promet iznad neke granice odobravaš dodatne procente


Za sve što ti treba traži savet ,ipak smo ovde deo ekipe .
 
zato sto verovatno i oni uvoze neku robu i vecu zaradu imaju ako prodaju sopstvenu, nego ako uzmu mali procenat a sebi naprave konkurenciju
Ne verujem da mogu da uvezu jeftinije od mene koja sam licno isla kod proizvodjaca u Kini posto sam tu. Ono koliko oni prodaju ja sam platila 6 puta jeftinije.
Druga stvar je da ja nisam alava za pare.....verovali ili ne...moja mama misli da cu verovatno propasti a ja bas mislim da zato necu.
 
one najke od 100e nisu iste kao one iz kine od 10
Joj veruj mi da tu ima mnogo manipulacije.
Gledam jedan lik prodaje neke "kozne " futrole za telefon za 40 $ plati, 1.5 na Aliexpresu.

Ljudi su kao ovce, sto je skuplje misle kvalitetnije.
Ja sam jedna od tih ovci jer sam uvek gledala recimo da patike moraju da budu "original".
Sto sam starije sve vise su mi te moje procene sumnjivije.
 
Evo mene.
Uvezla sam neku robu. Veoma lepu i povoljnu. I uredno je ocarinila. I probala sam da je prodam nekim radnjama.
Odnosno nisam ni htela nista da im "uvalim" niti prodam nego sam lepo pitala kako bi bilo da prodajem na njihovom sajtu a oni naravno da zaradjuju procenat. Ne bi robu prakticno ni videli jer bih je ja slala direktno.
Registrovala sam i DOO i zaista sve zelim da radim legalno.

Nisu se ni udostojili da mi odgovore. :sad2:

Zasto?

Odgovorite na par pitanja ako neko može da vam odgovori. Šta ste po zanimanju ako se bavite trgovinom?
 
Malo je to komplikovano.. Posto se bavim, tim stvarima Srbija je malo čudna zemlja što se tih stvari tiče i kad nešto kupuješ od njih a pogotovo kad trebaju nešto da ti plate tu možeš imati samo problema .. Nzn koja ti je ciljna grupa i o kojilm proizvodima se radi ali najbolje ti je da se staviš između kao posrednik i ponudis svoju poziciju i uzimas %.. Evt da te neko progura od tamo da napraviš platformu na našem jeziku sa koje će ljudi kupovati tu možeš da gađas u malo šire ..tips.Wish, aliexpres
 
Sta ste vi , gospodin islednik?:D

Nikakav islednik nisam ali ste vi pitali da vam se pomogne.Igrom slučaja naša firma je radila sa Kinom,ja živim u CH a pokušavao sam da to
nekako se prebaci u Srbiji.Dakle hteo sam moje višedecenisko iskustvo u CH i sa vama podelim.Ustanovljavam da je Srbija bila i ostala.
Svi bi hteli da im se pomogne pa kako oni kažu.Ja takođe kažem ženi u šali : "hajde ženo da se dogovorimo pa kako ja kažem" i vi isto
mislite.Hvala
 
Nikakav islednik nisam ali ste vi pitali da vam se pomogne.Igrom slučaja naša firma je radila sa Kinom,ja živim u CH a pokušavao sam da to
nekako se prebaci u Srbiji.Dakle hteo sam moje višedecenisko iskustvo u CH i sa vama podelim.Ustanovljavam da je Srbija bila i ostala.
Svi bi hteli da im se pomogne pa kako oni kažu.Ja takođe kažem ženi u šali : "hajde ženo da se dogovorimo pa kako ja kažem" i vi isto
mislite.Hvala
Nije tako delovalo u vasoj poruci.


Podelite sa nama to iskustvo:).
 

Back
Top