Quantcast

Kako prici kupcima? Ili zasto ljudi ne zele saradnju?

nonaligned

Poznat
Poruka
8.046
Malo je to komplikovano.. Posto se bavim, tim stvarima Srbija je malo čudna zemlja što se tih stvari tiče i kad nešto kupuješ od njih a pogotovo kad trebaju nešto da ti plate tu možeš imati samo problema .. Nzn koja ti je ciljna grupa i o kojilm proizvodima se radi ali najbolje ti je da se staviš između kao posrednik i ponudis svoju poziciju i uzimas %.. Evt da te neko progura od tamo da napraviš platformu na našem jeziku sa koje će ljudi kupovati tu možeš da gađas u malo šire ..tips.Wish, aliexpres
Igi dropsiper? :mrgreen:

Ne bih ja to da radim, nisam ja za to. Ja moram prva da pipnem proizvod, da znam sta prodajem.

Registrovala sam firmu u Sr a ne smem da radim ni za kog drugog osim poslodavca u Kini.

Sa aliexpressa takodje ne mogu da kupujem jer je tu cekanje 2 nedelje a ne bi bilo ni legalno.

Sve u svemu posrednik je najbolja opcija, mada ja mastam o svojoj prodavnici na zemlji u Srbiji.

dive

Legenda
Poruka
56.549
A dosle iz Kine .
zastupam zvanicno jedan evropski brend
kao sto rade svi proizvodjaci zbog jeftine radne snage i vece zarade i oni su deo proizvodnje prebacili na kinu, vijetnam, kambodzu
ali u njihovim fabrikama, sa njihovim sirovinama
stede samo na trosku placanja radnika - centralna evropa po radiku bruto na mesecnom nivou za te poslove je bilo oko 3000eu, a na dalekom istoku to sve dobiju za 20 i vise puta manju sumu
onda im je u kini sa ponudom dosao kinez koji je ponudio da im jedan od artikala proizvodi on i da ih to kosta jos povoljnije
pristali su da im uradi prototip proizvoda
kada je doneo, bio je identican onome sto su oni pravili
napravili su dogovor sa njim i prepustili im da ono sto oni prave za 23eu, on napravi za 16e
kada su rasprodali kotigent zastupnicima svuda u svetu, od 10 kupljenih proizvoda 8 je bilo reklamirano jer su se lomili na delu na kome se njihov proizvod nikad pre nije lomio
sa kontrolom koju su oni imali za svaki proizvden komad, % reklamacija je bio 0 do tada
posle ovog incidenta morali su da povuku proizvod iz ponude i da otpisu sve sto su proizveli do tada, da dve godine nemaju nikakav proizvod tog tipa na trizstu, posto se radi o proizvodjacu sa stogodisnjom tradicijom
kako se taj los proizvod ne bi povezivao sa brendom za ostali deo programa
posle dve godine izabcili su dizajnerski reseno potpuno novu stvar i nikad vise im nije palo na pamet da flertuju sa malo vecom zaradom na ustrb nesigurnog kvaliteta
isto je i kad su patike u pitanju
materijal i tehnologija lepljenja i spajanja onih od 100 i onih jeftinijih nije ista
one samo lice, a u pitanju su potpuno drugaciji proizvodi
original i kopija

dive

Legenda
Poruka
56.549
Divka ja tebe sve razumem , ali ti tvrdim da patike koje se ovde kupe nisu iste kao u Nemackoj iako je isti ,model
i ista etiketa a jos zalosnije i ista cena. Samo kazem da ako ima A i B klasa istog proizvoda onda
to mora da se odrazi i na cenu .
Za odredjene proizvode na zalost znam da razlikuju za eu I za nase trziste
Tesim sto barem ovo sto ja radim ima isti kvalitet I za nas I za nemce, a I za amerikance..to mi vrati malo onaj osecaj ravnopravnosti

georgejune

Starosedelac
Poruka
156.421
Evo mene.
Uvezla sam neku robu. Veoma lepu i povoljnu. I uredno je ocarinila. I probala sam da je prodam nekim radnjama.
Odnosno nisam ni htela nista da im "uvalim" niti prodam nego sam lepo pitala kako bi bilo da prodajem na njihovom sajtu a oni naravno da zaradjuju procenat. Ne bi robu prakticno ni videli jer bih je ja slala direktno.
Registrovala sam i DOO i zaista sve zelim da radim legalno.

Nisu se ni udostojili da mi odgovore. :sad2:

Zasto?
Zato sto to nisi trebala da racunas uopste kao mogucnost

igi192

Elita
Poruka
16.242
Igi dropsiper? :mrgreen:

Ne bih ja to da radim, nisam ja za to. Ja moram prva da pipnem proizvod, da znam sta prodajem.

Registrovala sam firmu u Sr a ne smem da radim ni za kog drugog osim poslodavca u Kini.

Sa aliexpressa takodje ne mogu da kupujem jer je tu cekanje 2 nedelje a ne bi bilo ni legalno.

Sve u svemu posrednik je najbolja opcija, mada ja mastam o svojoj prodavnici na zemlji u Srbiji.
Kakavo pipanje jedino ako je garderoba u pitanju
. Nema danas pipanja to košta.. Web butik je bolji gađa mnogo više kupaca uz mnogo manje troškove.. Vreme isporuke je glavni problem sto se tice Kine i zapadnih potrošača.. Ja skoro ništa i ne kupujem više već odem na Ebay uz minimalnu proviziju uzmem posrednika iz EU i dobijem proizvod za dva tri dana..

NeshCMT

Elita
Poruka
18.039
Evo mene.
Uvezla sam neku robu. Veoma lepu i povoljnu. I uredno je ocarinila. I probala sam da je prodam nekim radnjama.
Odnosno nisam ni htela nista da im "uvalim" niti prodam nego sam lepo pitala kako bi bilo da prodajem na njihovom sajtu a oni naravno da zaradjuju procenat. Ne bi robu prakticno ni videli jer bih je ja slala direktno.

Zasto?
Takvi su naši ljudi na žalost.

AleksaJ

Veoma poznat
Poruka
10.931
Evo mene.

Zasto?
Закон тржишта ... Не исплатиш им се.. Трошак им ј еда ти одговоре ... Што сте тужни ?!... Па и Ви не одговарате ..

.на оно што не сматрате да треба одговарити

Milan od Gruze

Buduća legenda
Poruka
40.402
Evo mene.

Zasto?
Nedostatak poverenja i verovatno misle da je njihov deo isuvise mali.

U ovom pokvarenom svetu ,realna poslovicnost nije tako cesta pojava .
To treba ceniti .

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.