Kako prevara kada nikad nisi obećao da nećeš to da radiš?

Kako može da se računa u emotivnu ili fiziičku prevaru ako nikad nisi obećao/rekao da to nećeš da radiš?

Pogledajte prilog 1432591

Niko ne obecava eksplicitno da nece da vara, ali obicno (bar kod zrelih ljudi) se u startu izkrisralise jedna osnovna stvar: da li smo jedno drugom ekskluzivni ili ne.

Kada je to jasno, onda je i jasno sta je prevara a sta ne.

A te fore "podrazumeva se" su, po mom misljenju, retardirane. Bez namere da ikoga uvredim.

Niko ne obecava eksplicitno da nece da vara, ali obicno (bar kod zrelih ljudi) se u startu izkrisralise jedna osnovna stvar: da li smo jedno drugom ekskluzivni ili ne.
...i na koji način nismo ako nismo. tj da li govorimo o tome ili ne pričamo, zašto to želimo, koji je cilj, da li to radimo samo kada smo zajedno u nekoj trojci ili svako sebi traži para, i slično. :mrgreen:

Mislim to je kod većine ljudi kod nas tabu tema, i rešava se tako što se obično ništa ne govori o tome. A to je često i dobro, naime ni jednoj ženi koja je u braku ili u vezi nije baš drago da čuje da sa nekim deli muškarca tako da se oni snalaze za sebe i gledaju da niko ne sazna, osim njegovih drugova recimo. A žena kada traži sa strane da mu ne kaže radi se praktično o mrtvoj vezi, jer će ona to da uradi ili kada dugo nema sex i muž je ne gleda ili kada se baš zaljubi u nekoga. Mislim da muškarci mogu i onda kada funkcioniše veza, radi promene.

Sad, pitanje je šta je kome poštovanje. Neko smatra da je poštovanje ako pažljivo gleda da žena ne sazna. Za nekog je poštovanje da to uopšte ne radi. A za nekog da kaže. No, u svakom slučaju znaju od početka šta želi njihov partner pa se o tome i odrede u sebi.
Kada je to jasno, onda je i jasno sta je prevara a sta ne.

A te fore "podrazumeva se" su, po mom misljenju, retardirane. Bez namere da ikoga uvredim.
da. No, Mita vidiš želi da se nekako provuče bez razgovora i da posle bude e pa nisam znao za to. :mrgreen:

Imamo mogucnost da prestanemo da budemo zivotinje, to je sledeci korak u evoluciji. No cini se da je evolucija presla u degradaciju, u savremenom dobu...
Ja ne vjerujem u TEORIJU evolucije, tako da je svaka misao bazirana na tom osnovu po meni nije ni diskutabilna.
Nije mi prirodno tražiti sličnost sa životinjama, već sa boljim od nas.

Ali, glede poente tvoje poruke da je sada najgore, to ne znaš jer nisi živio prije, znaš samo savremene probleme... Hrabro je donositi takve zaključke.
Možda su oduvijek bili jednaki procenti ljudi koji šire misle, ili uže...

Zasto ljudi onda imaju rh faktor u krvi, sto je majmunski gen?

No nisam mislio na TE, nego na razvitak svesti, koji je nemoguce postici bez kontrolisanja zivotinjskih nagona...
Onda tu isto mislimo, i zdravije je da se fokusiramo na naše sličnosti.

Ljudi većinom vjeruju u TE ili u kreaciju Boga, tj. Da je ovo sve slučajno nastalo ili da je djelo Nekoga...
I to smo dužni da znamo sami sa sobom zašto, nebitno šta drugi misle, po meni.

Ja stvarno nemam potrebu da se sa nekime nadmudrujem.
Nije ništa lično, ali stvarno me zabole za rh faktorom koji imaju i majmuni kao ljudi... Vidim da tebi ta sličnost znači, a meni ne znači.

Lijep pozdrav

Back