Kako prevara kada nikad nisi obećao da nećeš to da radiš?

Добро, то је сад за расправу да ли је човек направљен да буде моногаман
Nije za raspravu.
Neki jesu neki nisu.
Mislim da to i nije neki moralan ili religijski izbor. Prosto je svako takav kakav jeste.
Ako neko svesno treba sam sebe da sputava posto bi usput probao ovo ili ono taj nije monogaman niti ce ikada biti.
Moze imati max neki period. Kod monogamnih ljudi je prirodno da budu takvi bez prisile, nelagode, ustrucavanja I frustracija.

Ok,
Nije za raspravu.
Neki jesu neki nisu.
Mislim da to i nije neki moralan ili religijski izbor. Prosto je svako takav kakav jeste.
Ako neko svesno treba sam sebe da sputava posto bi usput probao ovo ili ono taj nije monogaman niti ce ikada biti.
Moze imati max neki period. Kod monogamnih ljudi je prirodno da budu takvi bez prisile, nelagode, ustrucavanja I frustracija.
ja smatram da strogr klasifikacije nisu nikada tačne, pa ni ova.

Recimo da neki više naginju monogamiji, iako ih privlače i drugi ljudi, mogli bi i započeti odnos sa nekime drugime, ipak biraju tu jednu osobu i građenje odnosa.

A neki drugi više naginju poligamiji.

Ali, to se može promjeniti u bilo kom momentu, ne postoji stroga klasifikacija.

Razlog ovakvih promjena proističe iz drugačijih promišljanja o životu, vezama, odnosima, morala, odgovornosti... Zavisi ko u šta vjeruje, i gdje misli da će naći sreću ili slobodu.
Ovo će biti slobodna izjava, ali danas mi se čini da mnogi ljudi griješe i u poligamiji vide savremenost, slobodu, moć, da je to prirodan tok ljudskog razvoja, .... I često su to inteligentni ljudi, ali zabagovali u nekom momentu promišljanja.

Back