Kako prepisivati u skoli ?

Da li koristite puskice?

  • DA

  • PONEKAD

  • NE


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Ima jedna ekstra fora, ali ovo nije dobro ako sjedis u prvoj klupi. Napises sverc (nebitna veličina) i doneses blok (naravno sa kesom za njega). Kesa je bijela i providna i kad je odignuta sverc nema trika da moze da se vidi, a kad je pritisnes jasno mozes da procitas sta pise. Ja sam ovo koristo vise godina dok me geograficarka nije provalila jer me premjestila u prvu klupu -.-

Inace dobra fora je i to da obuces duks, dzemper ili bilo sta na raskopcavanje, i zalijepis selotejpom puskicu u unutrasnji dio. I kad nastavnica ne gleda samo malo raskopcas i prepises.
 
Inace dobra fora je i to da obuces duks, dzemper ili bilo sta na raskopcavanje, i zalijepis selotejpom puskicu u unutrasnji dio. I kad nastavnica ne gleda samo malo raskopcas i prepises.

ovo jeste dobra fora, ali je u 80 posto slucajeva neupotrebljiva, sto zbog toplog vremena, sto zbog grejanja u skoli, jer nije normalno ni da prokuvas u nekoj odeci na sred pismenog xD
 
Nemate vi pojma... Evo kako to rade pravi majstori citaj:vukovci :D:
Prva mogucnost:
Kupi se flasa koka kole...
Odlepi se omot i skenirate ga.
Izbrisete slova sa sastojcima i tu se napise puskica.
Odstampa se ponovo i zalepi se na flasu.
Flasu stavite na klupu i citate...
P.S. Savremena tehnologija je keva! :mrgreen:

Druga mogucnost:
Uzmete farmerke...
Date da vam se celo odeljenje potpise na njih,...
Zasijete neka dugmad, sto sarenije to bolje...
I na butinama ispisete puskice, sedite i prepisujete...
Nista se ne primecuje...

Treca mogucnost:
Zalepite puskicu na podlakticu sa unutrasnje strane, naravno...
Zavrnete rukav i prepisujete...

Cetvrta mogucnost:
Savijete papir na sto vise delova...
Nozem isecete ivice, ostavite samo jednu...
Numeriste stranice i listate kao knjizicu...

Puskice se prave tako da se vi najmanje pomerate, nikakve patike ne dolaze u obzir, to se odmah provali... Takodje, gledajte da na to moze da stane mnogo teksta, a ne puskica za 3 recenice...:roll: Morate da budete opusteni, a ne da se tresete kao prut dok prepisujete, onda vam nista ne pomaze...:confused: I da, olovke sa puskicama su cisto sranje... Prvo sto su profesori vec provalili kako izgledaju, a drugo sto su kineske pa se mnogima desavalo da im se pokvare na testu i da papir ne moze da se uvuce...:hahaha:
 
Poslednja izmena:
Nemate vi pojma... Evo kako to rade pravi majstori citaj:vukovci :D:
Prva mogucnost:
Kupi se flasa koka kole...
Odlepi se omot i skenirate ga.
Izbrisete slova sa sastojcima i tu se napise puskica.
Odstampa se ponovo i zalepi se na flasu.
Flasu stavite na klupu i citate...
P.S. Savremena tehnologija je keva! :mrgreen:

Druga mogucnost:
Uzmete farmerke...
Date da vam se celo odeljenje potpise na njih,...
Zasijete neka dugmad, sto sarenije to bolje...
I na butinama ispisete puskice, sedite i prepisujete...
Nista se ne primecuje...

Treca mogucnost:
Zalepite puskicu na podlakticu sa unutrasnje strane, naravno...
Zavrnete rukav i prepisujete...

Cetvrta mogucnost:
Savijete papir na sto vise delova...
Nozem isecete ivice, ostavite samo jednu...
Numeriste stranice i listate kao knjizicu...

Puskice se prave tako da se vi najmanje pomerate, nikakve patike ne dolaze u obzir, to se odmah provali... Takodje, gledajte da na to moze da stane mnogo teksta, a ne puskica za 3 recenice...:roll: Morate da budete opusteni, a ne da se tresete kao prut dok prepisujete, onda vam nista ne pomaze...:confused: I da, olovke sa puskicama su cisto sranje... Prvo sto su profesori vec provalili kako izgledaju, a drugo sto su kineske pa se mnogima desavalo da im se pokvare na testu i da papir ne moze da se uvuce...:hahaha:

hhahahahahhahah e za ovo dobijas repku :D
 
dajte bre ljudi kakve tehnologije :lol:

zar nije jednostavnije, ako treba da zapisujes samo formule lepo ih ispises po stolu, ni jedan prof. ne bulji u klupe :D
ako radis pismeni, ustekas puskicu u vezbanku (samo obratis paznju da ne zaboravis slucajno da je izvadis pa predas sa pismenim :lol:)
i naravno, pisanje po dlanovima, rukama, itd o.O
 
hahah, ja sad nemam muzicko, al u osnovnoj se kontrolni radio tako sto se iscepa strana iz sveske i prepisuje :lol:
dlan ti je dobar za godine (koje ti inace ne mozes da zapamtis :lol:)
pa to vec zavisi od profesora, dok skontas ko je kakav :mrgreen:

E *** uvek odgovaram istoriju, nikada nemam test i to on postavlja pitanja tako da nema sanse da buljim u dlan vec moram ko iz topa da odgovorim.(Vazno je da si ti zapamtila da ja ne mogu da zapamtim :lol:) Kod nas stvarno retko gde moze lako da se prepise, vecito moram neke kombinacije da pravim, namucim se dok smislim kako cu da prepisem...:(
 
Ja primenjujem dva trika.

Prvi(za jezike),posto smemo koristiti recnike(bez gramatike :evil: ),svatio sam da mogu trasparentno napisati gramatiku na odredjene stranice recnika(ja uzimam stranice sa brojem fibonacijevog niza,pocevsi od 13 :mrgreen: ).Nisu me jos skontala,a najvecu primenu vidim u latinskom jeziku,posto gramatike tamo ima na kilu(i onih nepravilnih glagola vollo,nollo itd...).

Drugi(za biologiju) je prosto.Posto je ucionica oblepljena plakatima iz biologije,mi promenimo neke(potrebno ih je napraviti,treba oko 5,6 da to uradi) sa glavnim temama i najvaznijim stvarima iz tih lekcija.Posto ih postavimo napred,iznad table,uopste ne sumnja profa ;)
 
Ja cesto napisem na papir i onda stavim u pernicu ali tako da profa ne vidi, i prepisujem, samo gledam krajickom oko i to je to!!! Ali ono sto mogu da naucim ne prepisujem,a srecom mogu vecinu!!!!!!
Mada dobre su i one hemiske sa puskicom ili naprimer stavis puskicu u poluprovidni patent i za tebe se sve vidi a za druge ne!!!!
A sto se tice samog prepisivanja tu sam vec ekspert!!!!Sedim pored strebera tako da ono sto nisam sigurna a smatram da je ona naucila,kao zagledam se a u stvari gledam njen rad i prepisujem i uvek dobijem 5,u retkim slucajevima 4(kada ni streber ne nauci dobro ili ne uspem sve prepisati,ne stignem napraviti puskicu i sl.)
 
tema je stara koliko i obrazovanje.Ali jedno je sigurno ako profesor dodje na cas sa namerom da se ne prepisuje NEMA tog ucenika na svetu koji ce prepisati A sasvim je drugo sto profesori vide a ne zele da vide iz raznoraznih razloga .Jedan od more razloga je da se secaju da su i oni nekad prepisivali
 
Jedna dobra fora za one ne-zive nastavnike.
Uzmete onaj raspored casova.Savijetega na 3-4 dela.
Na beloj poledjini napisete sta vam treba(ako pisete sitno moze stati doosta teksta)
Stavite u pernicu.
Ako nastavnik/profesor pita sta radis kazes da gledas sta imas sledeci cas.
 

Back
Top