Kako prebacivati slike is DSLR fotoaparata u komp?

To konventer, jel to neki uredjaj ili program?
Помоћу овог, иначе одличног програма за преглед и најосновнију обраду фотографија, може се и конвертовати из формата у формат.
Он отвара и фотографије у raw формату, које се могу конвертовати у jpg или било који други формат.
http://www.faststone.org/FSViewerDownload.htm
(Програм је бесплатан).
 
Pa naravno....Mislim bilo bi debilno da ne moze :) nego bre pa jel cackate vi taj aparat uopste...?Pa majku mu bas pitate bzvz stvarii...Mislim kod Nikona za podesavanje tih nekih stvrai je bas prosto...Mislim ne znam kako je kodD3000 to reseno ali Nikon bas nije komplikovanpo tom pitanju...a na kraju krajeva evo link
ima SVE!http://www.dpreview.com/reviews/nikond3000/9
A prosto ne verujem da se ne moze skinuti uputstvo u PDFu...Mislim be z da se ljutis ali bre pa on treba da korisi taj aparat-ako se gubi s tako nekim stvarima sta ce s kompleksnijim situacijama...? A ne bi trebao biti neki problem uopste-samo bre alo nek sedne drug ili ko vec fotka s tim-i nek cacka isprobava..toliko engleski valjda znate nesto osnovno bar...
 
I ja sam misleo da moze da se promeni format, nego me zbunio Trinitty.

Nema sta da te zbunjujem. Tvoj drug je uzeo profesionalnog Nikona sa kojim ne zna sta da radi. I cije uputstvo nije ni video a kamo li procitao. Konverter je program, a raw ili jpg format moze da se bira i na aparatu.
Da sam na mestu tvog druga uzela bih amaterski aparat a ovaj prodala.
 
@Stefi Bis-vidi ovako druze-DSLR je mocna masinerija tj oprema a fotografija oblast koja puno nudi ali i zahteva puno-anagazovanja u smislu-ucenja, razmisljanja, experimenata itd. Ja npr kad sam uzimao prvi aparat-kad me pocela zanimati fotografija-tamo neke 2002ge godine-prvo sam par godina-citao, skidao s NETa, prcao s ljudima iz branse,ucio osnove, izvodio sam zakljucke, znaci na sve moguce nacine se trudio da saznam sto vise-o senzorima, kako sta, o optici, o analognim fotografijama, itd. Znaci gutao sam sve! Iako mi informacije nisu bioe u toj meri dostupne-tad NET nije bio tako dostupan i rasprostranjen...Znaci-poznavanje 1. Osnova fotografskih tehnika 2. Poznavanjje Photoshopa/Lightrooma 3. Sto vise znanja/sirenja znanja u obasti foto-tehnike 4. Genertalno dobra percepcija.smisoa za vizuelno 5. Naravno uz sve to i velika, cvrsta VOLJA/trud da se uci, experimentishe...>sve su to nepohodne stvari da bi covek bio fotograf-da bi zagazio u vode fptp--amaterstva=nemojte brkati to sa profesionalizmom> po definiciji foto-amater(napredni) poseduje isti nivo znanja ili skoro isti kao profesionalac samo Profi ima stalni angazman-ne radi za DZ vec mu se placa...
Znaci DSLR puno daje-ali i trazi puno! >ali ja ga se ne bih odrekao pa nema tih para covece pa to je svemir za sve kompakte/Semi-pro/ultra-mega-giga zoomove itd...
 
^^ totalno netacno i ne znam odakle Ti to? Samo definisi termin profesionalno i bice Ti jasno...>moj drugar ima bajs vredan pa sigurno 500-1000 evra pa opet-nije proofesionalac..cak i trke vozi-pa opet nije profi-jer nije placen za to...Cime i dolazimo do definicije profesionalno-ako se nesto radi za novac tj zaradjuje se/zivi ili ima iuzvor pridhoda od toga-onda je profesija/profesionalizam...ako covek radi za svoju dushu-koliko god novca bilou igri-u pitanju je hobi...tj.amatersko bavljenjje...A sam prozivodjac jNikon je to lepo definisao-amaterska, polu-profi i profi tela...:rtfm:
 
Kakav ton? sto Ti kazem za nesto da nisiu pravu za sta TVRDIM da nisi? Sto neko ovde sebi daje za pravo da izjavljuje nesto bez ikakvog argumenta pa posle se naduri kad mu neko predoci argument protiv...ma 'ajde molim Te... A meni su rekli npr-kad sam iznosio moj DSLR-koliko vredi? ja rekoh 500-600 evra-oni rekose "svge do 1000 evra se ne prijavljuje nema potrebe kao..."...i sta sad? Ti tvrdis jedno ja drugo?a sem toga lepo sam Ti objasnio razliku izmedju amaterskog i profesionalnog, bilo da je u pitanju klasa proizvoda, bilo bavljenje necim...
 
Prvo i osnovno ne obracaj mi se tim tonom i da unapred govoris da je nesto netacno a da pri tom ne znas odakle mi informacija ni ko sam ni sta sam ni cime se bavim.
A to sta se smatra profesionalnom opremom sam saznala na tezi nacin - na carini. Njih ne zanima da li si placen ili ne.

To što neko govedo na carini smatra da sve što košta preko 500 evra jeste profesionalno, nije bitno uopšte. Ovde pričamo o opremi koja se koristi u profesionalne ili neprofesionalne svrhe, te kao takva ima odgovarajuće karakteristike i cenu. Evo ti Nikonov spisak njihovih profesionalnih aparata. Biće da oni ipak znaju bolje od carinika. :)
Pro:

http://www.nikon.rs/sr_RS/products/...=Professional&Subnav3Param=0&RunQuery=l3&ID=0

Consumer:

http://www.nikon.rs/sr_RS/products/...aram=Consumer&Subnav3Param=0&RunQuery=l3&ID=0

A D3000 treba izbegavati u širokom luku, jer ima CCD a ne CMOS senzor...

@ghost: šta koristiš od opreme?
 
Ma...D700 samo ako ti pravi pare, inače...moraš i odgovarajuća stakla da uzmeš, 24-70, 70-200...nema smisla da kačiš 18-55 na D700. :D Dobra je mašina D70, i tražen po oglasima, malo malo pa neko traži da ga kupi. Ja koristim D300 sa 18-105 VR, 55-300 VR i 40 Micro 2.8 i neki Yongnuo blic od 110 evra koji služi svrsi. :)

Inače pogledaj sajt čoveka koji po svojim rečima koristi jeftine DSLRove tipa Canon 20D i najprosečnije objektive, a svaka druga fotka može komotno na naslovnu stranu NG...

http://www.jsphotomorgana.com/
 
Proizvođač ima svoju klasifikaciju koja oprema se smatra profesionalnom, koja polu-profesionalnom a koja amaterskom. Uglavnom najskuplji modeli su profesionalni, jeftiniji amaterski. Naravno u praksi to ne mora da bude klasifikovano na taj način. Ako se neko bavi profesionalno fotografisanjem i koristi neki jeftiniji model, to je za njega profesionalna oprema bez obzira kako ga je deklarisao proizvođač. Uostalom, tehnika napreduje, ono što je danas amaterska oprema je bolje nego što je pre par godina bila profesionalna. Na primer, Nikon D3200 je primer najniže i najjeftinije (amaterske) klase DSLR aparata a ima prilično impresivne karakteristike i u kombinaciji sa nekim takođe amaterski deklarisanim jeftinim objektivima tipa 18-105 ili 18-200 može da daje odlične rezltate ako se zna dobro upotrebiti.
 
Ma...D700 samo ako ti pravi pare, inače...moraš i odgovarajuća stakla da uzmeš, 24-70, 70-200...nema smisla da kačiš 18-55 na D700. :D Dobra je mašina D70, i tražen po oglasima, malo malo pa neko traži da ga kupi. Ja koristim D300 sa 18-105 VR, 55-300 VR i 40 Micro 2.8 i neki Yongnuo blic od 110 evra koji služi svrsi. :)

Inače pogledaj sajt čoveka koji po svojim rečima koristi jeftine DSLRove tipa Canon 20D i najprosečnije objektive, a svaka druga fotka može komotno na naslovnu stranu NG...
Ma ja cu D70 s da menjam iz drugih razloga-vec je premator, prosao sito i reseto, a vec mi fali dosta opicja-pre svega veci i bolji HIGH ISO, a malo manje-bolji ekran, rezolucija, bolji rafal, itd(da ne kazem sve ostalo:)) >iz tog razloga ga nisma ni menjap jos-kad cu da menajm hocu da bude SVE bolje a ne menjati aparat zbog par opcija...a znam da D700 vapi za dobrim stakllima ali u nekoj vaijanti-mozda cu se moci isporivati za sve a ako ne-verovatno D300/D7000...ili nesto novije u toj klasi...D300 mi je bio zelja ali ga po kvalitetu slike jede D7000...koji isto nije losh...
 
Proizvođač ima svoju klasifikaciju koja oprema se smatra profesionalnom, koja polu-profesionalnom a koja amaterskom. Uglavnom najskuplji modeli su profesionalni, jeftiniji amaterski. Naravno u praksi to ne mora da bude klasifikovano na taj način. Ako se neko bavi profesionalno fotografisanjem i koristi neki jeftiniji model, to je za njega profesionalna oprema bez obzira kako ga je deklarisao proizvođač. Uostalom, tehnika napreduje, ono što je danas amaterska oprema je bolje nego što je pre par godina bila profesionalna. Na primer, Nikon D3200 je primer najniže i najjeftinije (amaterske) klase DSLR aparata a ima prilično impresivne karakteristike i u kombinaciji sa nekim takođe amaterski deklarisanim jeftinim objektivima tipa 18-105 ili 18-200 može da daje odlične rezltate ako se zna dobro upotrebiti.

Dobro rečeno.
 
Ma...D700 samo ako ti pravi pare, inače...moraš i odgovarajuća stakla da uzmeš, 24-70, 70-200...nema smisla da kačiš 18-55 na D700. :D Dobra je mašina D70, i tražen po oglasima, malo malo pa neko traži da ga kupi. Ja koristim D300 sa 18-105 VR, 55-300 VR i 40 Micro 2.8 i neki Yongnuo blic od 110 evra koji služi svrsi. :)

Inače pogledaj sajt čoveka koji po svojim rečima koristi jeftine DSLRove tipa Canon 20D i najprosečnije objektive, a svaka druga fotka može komotno na naslovnu stranu NG...
Ma ja cu D70 s da menjam iz drugih razloga-vec je premator, prosao sito i reseto, a vec mi fali dosta opicja-pre svega veci i bolji HIGH ISO, a malo manje-bolji ekran, rezolucija, bolji rafal, itd(da ne kazem sve ostalo:)) >iz tog razloga ga nisma ni menjap jos-kad cu da menajm hocu da bude SVE bolje a ne menjati aparat zbog par opcija...a znam da D700 vapi za dobrim stakllima ali u nekoj vaijanti-mozda cu se moci isporivati za sve a ako ne-verovatno D300/D7000...ili nesto novije u toj klasi...D300 mi je bio zelja ali ga po kvalitetu slike jede D7000...koji isto nije losh...

Imao sam D7000 pa mogu da tvrdim da je opravdao to što Nikon zovu "low light king", ali sam prešao na D300 jer mi više odgovara ergonomija i obilje opcija koje na D7000 nema...više megapixela daje više detalja, ali ti to na prosečnom nekalibrisanom monitoru nećeš primetiti, teško da može da se uoči razlika i između D40 i D800.
 
^^Pa vidi zato bas i kazem lomicu se izmedju D7000 i D300s/D400 stagod...>D7000 ima noviji senzor i "bolju"sliku ali D300 koji prventstveno jeste bio zelja i namera, je bolja ergonomija, komande, robustniji, bolji burst itd....I ipak deluje ozbiljnija sprava...Sve ja to znam i jesam naginjao ka D300/s...E sad to da li se vidi na monitoru ili ne...zavisi...jer se ljudsko oko navikne vremenom>brdo ljudi ne vidi razliku cak ni izmedju mog Fujija F70 i Nikona D70 npr a ja ne gledajuci EXIF znam napamet sta je fotkano s kojim...Doduse na FullHD monitoru na kome recimo Bluray film brutalno izgleda a DIVX je uzas...a ima ljudi kojima je to kao "nije neka razlika"I definitivno ima malo bolji HIGH ISO D7000 no otom-potom razmisljacu kad dodje vreme...?i ko zna sta ce biti dostupno da se kpi tad...Mozda neki D400 :) ustvari vrlo moguce
 

Back
Top