Kako potpuno i nepovratno ugasiti zelju za ljubavlju?

Pitao bih neka dodatna pitanja, ali to bi bilo skretanje s teme.
Jedno je sigurno, a to je da se tvoje nezadovoljstvo projektuje i na ostale aspekte tvog zivota i da ima negativan uticaj na tebe. Nesto bi trebalo da se promeni u svemu tome. Posao? Mozda krug ljudi? Oboje? Razmisli o tome. Analiziraj. Trazi resenja(e). Ne odustaj. Promena se nece desiti sama od sebe.

Jos nesto - ali znam da je ovo tesko - probaj da ostavis posao na poslu, kod kuce probaj da se fokusiras na druge stvari. Sada si na odmoru. Uradi nesto lepo za sebe. Iskoristi to vreme najbolje sto mozes. 😊
Svi saveti su dobri ali ne i za bezimenog.
Loše materijalno stanje stvara nesigurnost koja ga udaljava od spoljnog sveta.
Mnogo je teže nešto uraditi nego reći.
Ako na TVu gleda sadržaj tipa Zadruga, na Netu čita većinom svakakve gluposti, još ako koristi Instagram i Fejs, gde su svi bogati, lepi, zaljubljeni i srećni, naravno da će se još više demoralisati i povući u samoću i svoju sobu.


@bezimeni1, nisi ti jedini koji ima takvih i sličnih problema, svakome se čini da jenjegov problem najveći.
Mlad si, zdrav, zaposlen, život je pred tobom.
Svako živo biće; ljudi i životinje, osećaju potrebu da vole i budu voljeni. Biljke lepše napreduju i cvetaju ako im se posveti pažnja, i to je normalno.

Zašto se boriti protiv sebe i osećanja?
 
Zasto si izostavio vrlo vaznu, a ja bih rekao i najvazniju, stavku o roditeljima, koji su ti, kao i mnogima, verovatno nesvesno, "unistili" mladost i citav zivot?

Vidis da su ovde mnogi amaterski "life coach-evi", a zapravo ljudi nesvesni ni sami sebe, a kamoli stvarima oko nas, koji pokusavaju da ti prodaju pricu - "do tebe je" i "sam si kriv"...
 
Zasto si izostavio vrlo vaznu, a ja bih rekao i najvazniju, stavku o roditeljima, koji su ti, kao i mnogima, verovatno nesvesno, "unistili" mladost i citav zivot?

Vidis da su ovde mnogi amaterski "life coach-evi", a zapravo ljudi nesvesni ni sami sebe, a kamoli stvarima oko nas, koji pokusavaju da ti prodaju pricu - "do tebe je" i "sam si kriv"...
Toga ima, jako malo slobode sam imao od njih.
 
Sta god da zamislim ni delic toga se nikad nece ostvariti. To ne postoji u realnosti, bar ne za mene. Izludeh od zamisljanja da se nesto lepo desava dok nisam ni svestan koliko je sve oko mene prazno. Sve u zivotu je tako povrsno, usamljeno, camotno, odvajajuce. Bolje onda da mrzim ceo svet, bar da necim ispunim zivot, bolje i to nego vecita povrsna hladnoca.. Kad spavam bar nesto i prozivim, iako to nije stvarno, za razliku od skroz prazne realnosti.
 
Sta god da zamislim ni delic toga se nikad nece ostvariti. To ne postoji u realnosti, bar ne za mene. Izludeh od zamisljanja da se nesto lepo desava dok nisam ni svestan koliko je sve oko mene prazno. Sve u zivotu je tako povrsno, usamljeno, camotno, odvajajuce. Bolje onda da mrzim ceo svet, bar da necim ispunim zivot, bolje i to nego vecita povrsna hladnoca.. Kad spavam bar nesto i prozivim, iako to nije stvarno, za razliku od skroz prazne realnosti.
To bi ti od rdjavog napravilo jos gore.

Pocni da volis ljude i zivot ce ti se polako promeniti.
 
. Da li je ljubav uopste racionalna potreba?
Ljubav je svima potrebna.Kako će da utiče na osobu , da li će je i koliko izmeniti , to je već nešto drugo .
I postoji ono pitanje -Šta kada ljubav umre?Umiremo li i mi?
Ili se uspravimo i nastavimo dalje?Lepota i bol.
Uzvišeno osećanje,da..Dok traje.
Spavanje, internet, zivljenje u svom svetu, mozda je to pravo resenje.
Imati svoj svet nije loše, ali sve što si nabrojao ne može da zameni onaj osećaj kada neko koga voliš diše pored tebe.
 
Ne može se živeti bez ljubavi i iskušenja , to je prevelika kazna u životu !
Mora se pronaći ljubav . Ona je tu u tebi , ne mora to biti ljubav isključivo prema osobi , može prama nauci , slikarstvu , vajarstvu , muzici , pa čak iljubav prema bolu i patnji .... sve je to ljubav . Sve što te ispunjava i znači ti
Nemoguće je živeti bez neke vrste ljubvi i strasti
Svi je imaju i ona je osnovni pokretač svega !
Da nije nje ljudi bi umirali ili bili biljke
 
Mislio sam na zelju da to bude uzvraceno ili da nesto dozivim i u realnosti.


Potiskujem zato sto nemam nikakve sanse da ista ostvarim u realnosti a istovremeno sam i sve razocaraniji cega ranije nije bilo, i samo sam vremenom navlacio dodatne tripove. Zivim sa roditeljima, nemam finansijsku sigurnost, nemam auto, nemam mogucnosti da se pokazem i da budem opusten i slobodan. Hobi je mozda jedino resenje ali kada radim posao to me totalno otudji od samog sebe i od bilo kakvih drugih stvari osim posla, tad sve sto radim je posao, gledanje na sat kad treba da krenem i spavanje, hobi i posao ne mogu istovremeno, ni trenutka ne mogu da se opustim, a moracu uskoro opet da pocnem da radim. Mrzim sve ljude tamo, mozda bas jer se nisam iziveo, zato ne trpim nepoznate i gadne ljude, pogotovo autoritete. Nezadovoljstvo poslom je oteralo prethodnu priliku jer sam samo na to mislio, ali to ne moze da se promeni, zato sam, recimo, zakasnio, nema vise bezbriznosti kao kada obicno dolaze prve ljubavi.
Nije tačno da ne mogu hobi i posao. Samo je tebe uhvatilo da ti se ništa ne da. Garantujem da ti imaš ipak i koliko hoćeš "praznog hoda".

Podsjećaš me na moju rođaku,identičan slučaj. Slabo plaćen posao, godinama bez momka i ja joj kažem kreni tražiti drugi po oglasima a ona samo nema pa nema. Ne bude meni mrsko i ja krenem za nju da tragam. Trebalo je vremena ali konačno je iskrslo nešto adekvatno, mnogo bolja plata i ja je nagovorim da se javi. Onda joj je priča bila ma to je sređeno, džabe sve. I zamisli....bude primljena. Onda je nagovorim da sa nekim svojim prijateljicama ode na proslavu NG i baš tu noć upoznala sadašnjeg momka. To je bilo prije par godina.
Sviđalo se to tebi ili ne, samo se valja pokrenuti, djelati, živjeti. Isprva malim koracima, koje vode ka većim. U slačaju moje rođake -hajmo tako reći od mene je dobila "šut u guzicu"...pa je i to donijelo napredak.
 
Zasto si izostavio vrlo vaznu, a ja bih rekao i najvazniju, stavku o roditeljima, koji su ti, kao i mnogima, verovatno nesvesno, "unistili" mladost i citav zivot?

Vidis da su ovde mnogi amaterski "life coach-evi", a zapravo ljudi nesvesni ni sami sebe, a kamoli stvarima oko nas, koji pokusavaju da ti prodaju pricu - "do tebe je" i "sam si kriv"...
A do koga je?
Roditelji su samo dobar izgovor. Pomenuo je da je odustao od veze jer ga posao ubio u pojam. Dakle...nema problema sa prilazom, imao je šansu i da je htio imao bi vezu. NIje istina da se za vezu treba imati brdo novca. Nije ni jedini koji ima posesivne roditelje,pa im se izmigolje i žive. Ne može se ni sve posložiti odjednom, treba krenuti malim koracima i kad se pokreneš onda ti se vremenom otvore i neke nove mogućnosti.
Al prvo treba pokrenuti glavu i noge, pa makar to značilo da udomi nekog psa i napolje sa njim. Ako ništa drugo da prošeta.
 
Ranije mi je ogroman problem bilo to prilazenje devojkama, i sada je to veliki problem, nikad u zivotu nisam ni prilazio, ali dosao sam u situaciju da bi me sada vise plasilo njeno ,,da" nego ,,ne". Gde bih doveo devojku? Posto zivim sa roditeljima to uopste i ne mogu da izvedem. Nemam ni auto, ni siguran i dugorocno izdrziv posao, nista. Odakle da imam samopouzdanja pored svega toga? Nemam ni drustvo. U ljubav u realnosti i ne verujem a ne umem ni sam da je dobro pruzim. Izuzetno sam i razocaran i ekstremno nepoverljiv, i to je totalno tvrdo i nepovratno, samo eto mastam o nekim stvarima. Nesto ozbiljno cak i ne zelim ali opet mi fali bar nesto, zamisljam tako nesto.. U realnosti bih, u najboljem slucaju, ostvario neki hate-love odnos i to bi bilo osudjeno na propast. Sva komunikacija preko drustvenih mreza je posle nekog vremena zamrla, cak i kada je skroz obecavala nesto. Lepsi bi mi bio zivot da mi je ta potreba skroz strana, ne bih se onda opterecivao ovakvim stvarima, to bi bilo ogromno oslobodjenje. Ranijih godina mi je padalo na pamet da prvo iskustvo steknem sa prostitutkom, pre godinu-dve su neki i hteli da mi srede prostitutku, bez da sam to i trazio vec su hteli da pomognu, i vise mi nije bilo do toga jer to bi bilo samo jednom i nikad vise i bilo bi mi posle toga jos gore jer bih tad znao sta propustam, i umesto skidanja nevinosti, sto mi vise nista ne znaci, skoncentrisao sam se na redovan seks kojeg bih ostvarivao dugorocno, to se naravno nikad nece ostvariti ali ne treba mi seks tokom kojeg bih razmisljao da li ce mi sledeca prilika biti za nekoliko godina ili nikad. Uopste nisam stvoren za tsko nesto i svuda mi i jesu zatvorena vrata, samo eto imam tu prokletu iracionalnu potrebu..
 
Treba definitivno da odustanem i da se snadjem tako a da mi to ne fali. Sa 60 godina me nece ni privlaciti svoja generacija, tako da, tad nece tek biti nista, a necu da ispadam neki pedofil koji bi da bude sa devojkama, a u stvari bih bio neizivljen. Sto vise vremena prolazi sve je gore, svaki novi problem se lepi na prethodni. Resenje je da pasivno mrzim suprotni pol, ne mislim na aktivnu mrznju, to je bolje i daje smisao samoci, dok kad nemas mrznju kao kocnicu automatski si opusten i hteo bi da se zblizis s nekim a u stvari su ti zatvorena vrata svuda. To je fer i to je normalna reakcija. I samozadovoljavanje non-stop, da ti izadje na nos, valjda bi ti sve to dosadilo. I alkohol, em ti je lepo, em prirodno spusta libido, em ti to bude ljubav koja te ne pita ni ko si, ni sta si, ni da li si bogat i kako izgledas. I nerad, zasto bi neko radio punom parom kad kao samac ima manje potreba, nema potrebe da se osamostaljuje ako nema preke potrebe, da trosi na zadivljavanje suprotnog pola, nema ni decu zbog kojih bi morao da trpi neke stvari, to je neotudjivo pravo samaca i niko nema prava da im o tome ista kaze, drugo je kad je neko u vezi ili braku pa se ocekuje od njega da se vise aktivira. Moram da steknem neku uzasno jaku satisfakciju za ovakvo stanje.
 
Treba definitivno da odustanem i da se snadjem tako a da mi to ne fali. Sa 60 godina me nece ni privlaciti svoja generacija, tako da, tad nece tek biti nista, a necu da ispadam neki pedofil koji bi da bude sa devojkama
izvini na uklizavanju djonom
al te devojke ako su punoletne
i znaju sta oce, a bogme veruj da znaju i to jako dobro
sta te boli krasni q sta okolina misli o tebi ili njoj?

uzgred i okolina bi radila isto sto i ti
al je malogradjansko licemerje
sputava, bas kao i strah da ne budu napuseni
jer kako mlada zena ume da napusi starijeg
ako ta dileja ne zna de ima prolaz a de ne.... :lol:
 

Back
Top