Kako postati svoj covek u tridesetim....

...postati covjek, po mom misljenju , je dostizati svoje maximume
i naklonosti svih kategorija
za neke je 30_ta godina jos rano
a, za neke malo kasno
jednoj prijateljici koja je bila djana u 27_oj
rekao sam
kako te nije sramota
a plus si predavac u srednjoj skoli...sta ako te ucenica u povjerenju startuje
ti pocnes pametovati
ja sam tu malo zloupotrijebio 'galamu' i ako mi to nije bio cilj...
...postati covjek ili s pogresnog puta
preci na ispravni
nikad nije kasno...izandjala floskula
ali je i odgovarajuca...tako nekako mislim veceras...
 
Ako nešto znači, u to vreme sam i skinula "mrak".

Kakav "mrak"?

@tema:
Tesko je u Srbiji biti svoj covek.
Pritisci okoline su preveliki, ocekivanja nerealna.

Na stranu finansije, problem je sto starije generacije nemaju fer odnosos sa mladjim generacija. Ocekuju suvise a ne cine nista da pomognu ili podrze vec sputavaju.
 
U vecim gradovima ne kazem da je lako al je dostizno,bez obzira na godine.
Moze da se nadje posao u bilo kojoj fabrici,laksi fizicki posao za oko 40k-50k din,ili kao kasirka,prodavac u nekim megamarketima,mozda sa jos nekim dodatnim smenama,nekom subotom.
Kirija do 150evra(18k din),troskovi do 8k din ostalo ono,kupi se dzak krompira,ne pusi se,ne pije se,nema se za nista drugo...
Nije neki zivot al se zivi sam.
U manjim mestima da,slazem se da je cak i to nemoguce.
 
Kakav "mrak"?

@tema:
Tesko je u Srbiji biti svoj covek.
Pritisci okoline su preveliki, ocekivanja nerealna.

Na stranu finansije, problem je sto starije generacije nemaju fer odnosos sa mladjim generacija. Ocekuju suvise a ne cine nista da pomognu ili podrze vec sputavaju.
To je tačno.Ko nema dobrostojeće roditelje i prijatelje i Srbiji je naj...o.Mada,ako ih ima verovatno mu se na tu kontu pomaganja, nadalje upliću u život.Tako da zapravo, nikad i ne odrastu, budu samo dobrostojeći.
"Mrak" je u žargonu gubljenje nevinosti.
 
Iz mog iskustva,tada kada sam pocela da radim posle srednje,u toku studiranja i recimo kada bih sada pocinjala razlika bi mi bila u stavu,energiji,pristupu.
Nekako kada se mladji pocinje,nista nije tesko,sve se moze,nisi od zivota jos toliko izjeban,pun si elana,nemas negativna iskustva i samopouzdanje,nada da ce biti bolje je veca.Samim tim eto nije mi bilo tesko dnevno ici na ono 5-10 kojekakvih razgovora za posao,ono od pradavacice u butiku,McDonalds,administracija,bilo sta bukvalno.
Danas bih se ono vec pri prvih par odbijanja sigurno deprimirala.
 
Ok, sta je fer odnos?
Kakva pomoc je potrebna?
Cime su sputani mladji?
Sputavaju sami sebe, jer ne žele da odrastu.
Sputavaju ih sami roditelji, ne dozvoljavajući im da odrastu.To su sva ključna problema. Ostalo zavisi od same osobe(gde se i kako snaći...)
Pomoć je deci svakako potrebna kad napuštaju roditeljsko gnezdo. Retki su oni koji su to uradili bez ičije pomoći sa strane. Neko ipak mora "pružiti ruku",ako me razumete na šta mislim. Logično je da to u prvom redu treba da bude roditelj, jer svako najpre traži pomoć i podršku u okviru svoje porodice, onda traži dalje.
 

Back
Top