Quantcast

kako postati svetski... priznati pisac

aleksa ndar

Elita
Poruka
17.710
Ok. Od malena volim da pisem, mozda je preambiciozno to sa moje strane sto cu reci ali moram reci da sam toliko dobar da kada sam jednom napisao pismeni sastav iz srpskog, da mi je toliko bio dobar rad da nisam nastavnicu srpskog jezika mogao da ubedim da nisam prepisao te mi je dala jedinicu veliku ko kuca u uveri da jesam.

Ok, imam dara za pisanje to sam vec rekao.
Ali sta ja sa tim darom za pisanje mogu da uradim? i kako da postanem priznat pisac?
Doduse u Srbiji ljudi zaboravljaju da citaju ali ja gledam sire, mozda samo tako da se proslavim da za mene bar u knjizevnosti bar bar ceo svet zna :-).

Ok, sta mi je ciniti,
da objavljujem u raznoraznim konkursima moja dela? ili kako se to uopste postaje pisac?
Pisac koji pise da objavi knjigu?
Ne znam koji zanr ce da spada ta knjiga ali mogao bih da pisem beletristiku, ali i ozbiljnije knjige poput vise od beletristike, da se proslavim poput rusa...
Ali rodio sam se nekoliko vekova kasnije od puskina dostojevskog i ostalih velikana tako da ne mogu.
Da li je moguce u vise zemalja tj drzava objaviti knjigu?
I koliko to sve kosta?
Sta mi je raditi ne znam .
Tako što ćeš napisati knjigu oko koje će se dići prašina. Ako si pogodan i ako si odabrao pravu stranu dobiješ Nobela i eto te.

-Lust

Iskusan
Poruka
5.216
ja sam uvek dobijala trojke na pismenim zadacima zato što daju neku ultra retardiranu temu na koju ne mogu ništa pametno da kažem i onda sve ode u tri ***** materine :(

- - - - - - - - - -

ne znam zašto sam i ovo napisala, ali ko da je važno

- - - - - - - - - -

ja bih pisala verovatno neke poremećene gluposti i onda bi zabranili moja dela, a ja bih završila u ludnici, idemo

Poruka
3.917
Danasnje vreme zahteva ne talenat, vec pare. Uvredjuje... sve onaj ko ima para, i pise sta hoce i objavljuje knjige.
Sta ce mi jbeni talenat bez para.
Kao da ce me to dici iz prasine ako uspem slucajno i da nadjem neku izdavacku kucu u Srbiji, ma sta mi moze to da godi? Samo mojim zivcima, koji potrose se uzalud i vremena.
Da sam u otisao u vek ranije od ovog, onda bi bio, mogu da se zakunem, najcitaniji pisac na svetu, citali bi me sa puskinom.
A ovako, sada. Da napisem. Knjigu?! ko ce to ovde da citta bre.

Poruka
3.917
kazu da iz velikih necega (zaboravio sam cega) malo sam pripit iz velikig nadanja valjda dolaze velika dela valjda
covece, ja sam stvoren da osvojim svet ja sam pro kako li se kaze proilzicenje Ahila kojom je bila slava da postane poznat vekovima
ma kakav svet univerzum jer ovo je ipak napredne tehnologije teleportacija jos malo i hologrami a marsovci se vec spominju samo jos i oni da se pojave kad tad
tj vanzemaljci isti vrag

a sada dda napisem nessto na temu

oco sam ja kopirao na vereme dok nisam malo pio

copu paste

Zelim da se promenim, da joj cvrsto pritiskam rukama haljinu dok je budem ljubio usne, crvene. O, da prijatelju moj, crvene poput veceri ove crvenog sunca
ali, ali sunce se zalazi gorom zelenom cica i pojavi se mesecina. Da decace moj, upravu si, ali ni zalazak ni mesecina citaoce moj nisu lepsi od njenih poljubaca u laganoj noci koja je pred nama citaoce:
Citalac se udubio u cicu a potom pomislio sta li sada ova matora budala sprema da mi je znati?
Citaoce da je samo mogu tebi opisati, opisao bih zalazak sunca i mesecinu.

jng nemam inspiraciju za pisanje ali verujem kadda bi tp shvatio pisanje ozbiljno malo dda bih posato dobar prosecan pisac, jer ipak realno gledano mozdda bi samo u evropi postao poznat al svet je svet jbg a nemam para za tako velike poduhvate
dzaba sve bez obzira iamo talenat ili ne kad pare pokrecu svet