Quantcast

Kako postati slobodan covek, samo je jedan jedini nacin

Poruka
4.158
Kao sto vidimo postepeno kao kad se kuva zaba sacica ljudi satanista koja poseduje 90% bogatstva sve vise zeli da poseduje i ceo svet. kako to rade? Pa tako postepeno ukidaju zakone koje ljude cine slobodnim a sve vise uvode zakone koji oduzimaju slobodu ljudima.

Koji je najgori zakon? Najgori zakon je onaj kojim je uspostavljeno da svaki covek mora posedovati licnu kartu. Pa u cemu je problem sa licnim kartama? Sad cu objasniti.

Svaki covek se rodi slobodan i tako da on na svet ne dolazi sa licnom kartom zalepljenom negde na telu bebe ili u ruci bebe iz majcinog trbuha. Tu licnu kartu namece grupa ljudi koja jeste u vecini. Dakle licne karte namece grupa ljudi koja ima neke svoje misli, stavove i na osnovu toga misli da mogu svim ostalim ljudima koji zive na nekom prostoru da namecu svoju volju. Pa tako oni donesu zakon da ko ne poseduje licnu kartu da ce se kazniti. To je TIRANIJA!!! Znaci to je isto kao na primer skupe se par coveka i sami odluce da ko nema njihov bedz na reveru da treba da se kazni. Hocu da kazem da je totalno nebitno da li je to grupa od 10 coveka ili od 5 miliona , bitno je to da jedna grupa ljudi namece ili pojedincu ili drugoj manjoj grupi ljudi svoju volji i pri tome obzirom da su vecina organizuju se tako da mogu da cine tiraniju i namecu silom svoju volju manjini koja ne zeli da postuje njihove zakone.

Tako da danas imamo grupe ljudi koji se sastaju i kazu da su oni pretstavnici neke svoje drzave. Medjutim oni ne poseduju nista niti su pretstavnici nicega jer planeta zemlja nije nicije vlasnistvo. Vazduh nije nicije vlasnistvo, zemlja i voda nisu nicije vlasnistvo.

Tako da ja priradam grupi ljudi koja ne uvazava i ne postuje nikakve zakone nekih ljudi koji sebe nazivaju vlastima ili policajcima ili politicarima ili sudijama. Ja sam slobodan covek pod slobodnim nebom i zivim slobidno na planeti zemlji. Za mene ne vazi nikakav zakon neke grupe ljudi koji su se samoproglasili predstavnicima nekakvih imaginarnih drzava tipa srbija, rusija, kina, ruminija i slicne gluposti.

Ja sam slobodan covek i niko nema prava da mi namece neku njegovu volju, niti neke grupe ljudi bilo da su vecinske, vezano za bilo cega a samim tim i u vezi licnih dokumenata i licne karte. Ja nikoga ne diram niti fizicki ugrozavam, niti namecem svoje stavove, niti otimam bilo kome bilo sta zato imam prava da me niko ne dira a posebno zbog necega sto se kaze neposedovanje licne karte.

Naravno svestan sam da su oni zli i da zele i silom da nametnu njihove proklete zakone i volju zlu ali bicu i ja spreman da upotrebim silu i da branim svoju slobodu i po cenu zivota ali povescu sa sobom barem jednog njihovog. Sloboda mi je datu rodjenjem, ispod slobodnog neba na slobodnoj teritoriji zvanoj planeta zemlja, i niko nema prava da mi tu slobodu oduzima i da namece svoju volji kako kao pojedinac tako i kao grupa pa makar ta grupa ljudi bila u broju i od 5 miliona.

Sve vise ljudi shvata da licna dokumenta su najvece ponizenje i najveci lanci veci i od gvozdenih lanaca. Zato sve vise ljudi odbacuje licne dokumente i postaju slobodni ljudi.

Zivela sloboda i prokleti bili svi koji namecu drugima svoje proklete zakone.

Poslednja izmena:

buudala

Legenda
Poruka
56.393
Prvo prestani da koristiš tehnologije koje ti je to tiransko društvo nametnulo pa se pravi pametan, ovako si samo licemeran, ako uopšte znaš šta ta reč znači. Pronađeš sebi neku lepu pećinu u Sahari ili drvo u Amazoniji i živi potpuno slobodno.
Zašto bi?
Tehnologije nisu nametnute nego su ih ljudi osmislili da olakšaju život.
Sloboda je kad koristiš tehnologije, a ne kad one koriste tebe.

Muad'Dib

Veoma poznat
Poruka
10.923
Tako da ja priradam grupi ljudi koja ne uvazava i ne postuje nikakve zakone nekih ljudi koji sebe nazivaju vlastima ili policajcima ili politicarima ili sudijama. Ja sam slobodan covek pod slobodnim nebom i zivim slobidno na planeti zemlji. Za mene ne vazi nikakav zakon neke grupe ljudi koji su se samoproglasili predstavnicima nekakvih imaginarnih drzava tipa srbija, rusija, kina, ruminija i slicne gluposti.

Zivela sloboda i prokleti bili svi koji namecu drugima svoje proklete zakone.
Naravno da želi. svako normalan želi.
Obaveze su jedno, a status roba nešto sasvim drugo
On odbija obaveze. To ne može.

Reći "ja ću da živim u gradu ali nemam nameru da poštujem nikakve zakone" je glupo. Moraš da poštuješ zakone jer jedino tako društo može da funkcioniše. Plaćaš obaveze, poštuješ saobraćajne zakone, školuješ decu (obavezno školovanje), ne smeš da biješ ili ubijaš druge, moraš da platiš kada nešto uzmeš iz prodavnice itd.

Da, moraš da uvažavaš i poštuješ zakone jer oni su tu da obezbede slobodu i bezbednost drugih ljudi u odnosu na tebe.

buudala

Legenda
Poruka
56.393
On odbija obaveze. To ne može.

Reći "ja ću da živim u gradu ali nemam nameru da poštujem nikakve zakone" je glupo. Moraš da poštuješ zakone jer jedino tako društo može da funkcioniše. Plaćaš obaveze, poštuješ saobraćajne zakone, školuješ decu (obavezno školovanje), ne smeš da biješ ili ubijaš druge, moraš da platiš kada nešto uzmeš iz prodavnice itd.

Da, moraš da uvažavaš i poštuješ zakone jer oni su tu da obezbede slobodu i bezbednost drugih ljudi u odnosu na tebe.
Brkaš poštovanje zakona i robovanje.

Muad'Dib

Veoma poznat
Poruka
10.923
Ne nego ih ti brkaš.

U vreme robovlasništva imati robove je bilo po zakonu, al to ne znači da je ropstvo ok.
Sad i ti brkaš. Zakoni danas i u vreme robovlasništva nemaju veze jedni sa drugim. Sada je iznad zakona ustav koji garantuje jednakost ljudi, tako da zakon može da postoji samo uz pretpostavku slobode pojedinca, tj da služi da ograniči slobodu pojedinca do one tačke kada njegova sloboda ugrožava tuđu.

buudala

Legenda
Poruka
56.393
Sad i ti brkaš. Zakoni danas i u vreme robovlasništva nemaju veze jedni sa drugim. Sada je iznad zakona ustav koji garantuje jednakost ljudi, tako da zakon može da postoji samo uz pretpostavku slobode pojedinca, tj da služi da ograniči slobodu pojedinca do one tačke kada njegova sloboda ugrožava tuđu.
U vreme robovlasništva su moderni zakoni tog vremena bili važeći.
Dužnost slobodarskog duha je da im se usprotivi

buudala

Legenda
Poruka
56.393
Ja sam ti dao jasnu razliku, ali mi izgleda da ne želiš da je razumeš jer bi ti se onda srušila teorija.
Nisi.
Po tvojoj logici , prihvatio bi i sondu u dupetu, ako ti tako naredi neko ko ti kaže da je to po zakonu ?

Ništa preispitivanje , analiziranje?

Ništa lično samo volim tako hiperbolama da se služim.

Mogao sam reći ušnu markicu ili čip pod kožu.

Poslednja izmena:

buudala

Legenda
Poruka
56.393
Ne znam zašto ste vi "slobodnjaci" toliko fiksirani na guzicu i guranje nečega u nju, dosta govori o vašoj grupi :)

Ustav koji garantuje slobodu pojedinca i koji stoji iznad svakog zakona je vrlo jasna činjenica koja pokazuje da nisi u pravu, a ti negiraj to do sutra, ne menja ništa.
Naprotiv.
Insistiram na poštovanju Ustava.

Nema ovde naša i vaša grupa.
Svi smo ista grupa.

buudala

Legenda
Poruka
56.393
civilizacija radi najbolje sto moze u datim uslovima

naravno, usput i gresi

ne moze pojedinac odluciti da nece da postuje zakone, vecina je tu da bi donela neku jednakost

ali ima i izuzetaka

licna karta je potvrda da je ta licnost clan neke zajednice , da ima neka prava ali i obaveze.
Grupno silovanje je demokratski čin po tvom tumačenju?
U robovlasničkom društvu je bilo legalno prodavati decu svojih robova kao prasiće na pijaci.
To što sam član neke zajednice , toj zajednici ne daje za pravo da me lišava ljudskih, pa još Ustavom zagarantovanih prava i sloboda.

sasasta

Elita
Moderator
Poruka
22.720
Grupno silovanje je demokratski čin po tvom tumačenju?
U robovlasničkom društvu je bilo legalno prodavati decu svojih robova kao prasiće na pijaci.
To što sam član neke zajednice , toj zajednici ne daje za pravo da me lišava ljudskih, pa još Ustavom zagarantovanih prava i sloboda.
kakvo silovanje

pojedinac ima neke obaveze prema ostatku drustva, jedno od njih je obaveza posedovanja dokumenata

zamisli da niko ne nosi dokumenta , kako bi se pronasli krivci za nesto

policija juri simu a svi kriminalci sime se izjasnjavaju kao jove

a ako neko hoce da se izopsti iz drustva moze , ali tako sto ce on otici bogu iza nogu i gajiti stoku ili brati bobice

a ne tako sto ce se svi drugi prikloniti njemu

buudala

Legenda
Poruka
56.393
kakvo silovanje

pojedinac ima neke obaveze prema ostatku drustva, jedno od njih je obaveza posedovanja dokumenata

zamisli da niko ne nosi dokumenta , kako bi se pronasli krivci za nesto

policija juri simu a svi kriminalci sime se izjasnjavaju kao jove

a ako neko hoce da se izopsti iz drustva moze , ali tako sto ce on otici bogu iza nogu i gajiti stoku ili brati bobice

a ne tako sto ce se svi drugi prikloniti njemu
U USA ne moraš da nosiš nikakav dokument.
Lična karta i JMBG je nacionalsocijalističko komunistička izmišljotina

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.