Kako postati bolji čov(j)ek ???

Pilgrim

Poznat
Poruka
8.674
Pozdrav drugari... imam jedno teško i pomalo filozofsko pitanje...
Kako postati bolji čovjek?
Jeste da svako za sebe misli da je najbolji čovjek na svijetu, ali složićete se... na kraju dana, kada krenete da spavate i sklopite vaše dražesne okice...nije baš tako... sjetite se nekad kako ste drugu iz škole zalijepili žvaku na nove farmerice...koje je njegov otac krvavo zaradio radeći teške fizičke poslove... ili ste zezali vašu drugaricu iz IV-3 koja je nosila naočare pa vam je karma vratila tako što sad vi imate dioptriju malo bolju nego vaša baba koja u decembru puni 76 godina...

Ili se sjetite kako vašem drugu niste pomogli na kontrolnom zadatku već ste mu rekli pogrešan zbir na testu iz matematike... slomili prozor komšiji loptom... sjetite li se još nekog grijeha ili podvale i bude li vam žao? Ili imate mirnu savjest i bezgrešni ste? Oh.. izvinite nisam vas prepoznao prepodobni forumašu/forumašice!

Evo da krenem od sebe kao postavljač teme... iznerviram se nekad u sekundi i lako planem... posle mi bude žao... tješim se opet da ne dilujem drogu, kradem ili bijem slabijie od sebe... to je valjda dobro, zar ne... ? Nekad me nervira komšija sa sprata iznad koji često ima seks.... priznajem, zavidim mu, nekad ga i mrzim zašto ne mogu tako dugo kao on... Ili komšinica čiji kućni ljubimac često kaki ispred ulaza... jednom sam ugazio u taj izmet i poželio komšinici da slomi ruku...što se na kraju desilo ali par godina kasnije... Nekad imam malo čudne misli da bih mogao da nabodem nekog... glavom u liftu... ili dok čekam red u prodavnici a čovjek iza mene kašlje kao da se davi... u momentu mi dođe da ga nabodem žargonski rečeno ili raspalim po glavi čajnom kobasicom koju volim da jedem, ali... možda čovjek nema kovid već neku drugu bolest... i onda mi bude žao... zapitam se kakav sam ja to čovjek?

Nekad mrzim kad vidim da je jedan komšija vozi novi audi a6 koji je vjerovatno kupio prodavajući drogu... razmišljao sam i par puta da mu izbušim gume...ali možda je dobio nasledstvo od svojih pokojnih roditelja koji su bili prosvjetni radnici čitav svoj život i radili pošteno... ima još hiljadu stvari koje me nerviraju... Iznervira me nekad ako je neko bolji čovjek od mene, uspješniji... priznajem... ali opet kažem postigao je nešto... svaka mu čast na tome... ali zato mrzim folirante po instagramu i fejsbuku koji su kao humani i brinu o kučićima i bolesnoj djeci a nikada nisu poslali sms ili nahranili jadnu životinju pored puta... i znam da su go*na od ljudi i predstavljaju se lažno po društvenim mrežama... eto banalan primjer sa društvenih mreža... a ima toga i u real life... ali ja makar priznajem sebi neke stvari... dok oni žive u laži...znam da to nije hrišćanski, trudim se da budem bolji...

Da li vi mislite za sebe da ste dobri ljudi?
Da li se kajete za neke svoje greške?
Da li ste naudili nekom? Da li ste se pokajali zbog toga?
Kako postati boli čovjek?
Ajde da vas čujem?
 
Hm...
Nekako mi je prostodušnost bila i ostala jedinstven i nepoljuljan cilj u životu dok su se sve ostale želje i težnje gubile li menjale kroz vreme.
Ne mogu reći da sam dobar čovek, ali se trudim da budem.

Kako biti bolji čovek?
Sama upitanost oko toga je već znak da nismo propali i okidač da sami sebi odgovorimo i pomognemo.
Loši ljudi su savest, skrupule i inhibicije već pokopali i retko se pitaju kako da budu bolji.
 
Hm...
Nekako mi je prostodušnost bila i ostala jedinstven i nepoljuljan cilj u životu dok su se sve ostale želje i težnje gubile li menjale kroz vreme.
Ne mogu reći da sam dobar čovek, ali se trudim da budem.

Kako biti bolji čovek?
Sama upitanost oko toga je već znak da nismo propali i okidač da sami sebi odgovorimo i pomognemo.
Loši ljudi su savest, skrupule i inhibicije već pokopali i retko se pitaju kako da budu bolji.
heart GIF
 
Ne porediti se sa drugima, ne patiti da budemo neko drugi ili kao drugi je takođe važno, naročito u materijalnom smislu, i ne sažaljevati sebe.
Za to nemam centre, Bogu hvala, pa mi nikad nije bilo važno šta neko ima i kako bih, eto, baš volela da to imam i sama.

Već sam negde napisala skoro da mi najmračnija strana proradi kad se naljutim...
Niko ne bi ni znao da ne priznajem ovako javno pošto i to zadržavam u sebi, ali vidim, osećam i znam, dakle-postoji. :)

Ko ima Boga, molitva da ne zapada u takva stanja pomaže, a ko ne...
rekla bih da mu je mnogo teže.
 
Ја у неким стресним моментима увек себе запитам како би Исус Христос поступио на мом месту. Сетим се оне Његошеве да је "страдање крста добродјетељ" и да "прекаљена искушењем душа, храни тјело огњем електризма". Треба научити прихватати искушења и различите типове људи који нас нервирају. Анализирати у својој глави њихов ментални склоп. Запитати се да ли они уопште и могу другачије да се понашају обзиром да су такви какви су. Мене излуђује тај манир да неко кине а притом не стави руку на уста. Најрадије бих га намазао говннима али после схватим да прост народ који је огромна већина једноставно нема општу културу и да се не треба толико нервирати већ покушати да га опоменеш или склониш од њега. Мада бих разумео себе чак и када бих га наб'о песницом за такво преношење бакцила и пљувања по мом лицу. Углавном ме недостатак опште културе највише нервира. И то у свим сегментима. Од кијања, гурања да уђе у аутобус преко путника који излазе, вриштања и свађе док сви у солитеру спавају, причања испразних прича које немају поенту итд. По мени.....бити бољи човек значи понашати се што приближније Христовом учењу. Кога другог би па могао човек да узме за узор.
 
U jednom delu neke emisije se povela priča o sebičnosti i insistiranju na ja, meni, moje, i kako je neki otac u snu imao razgovor sa samim Bogom...
Pouka je bila da je svaki put kada je otac-sveštenik izgovorio ''ja'', sve slabije i teže je čuo Božiji glas.

Treba paziti na to ko smo i šta smo, ali uvek postoji opasnost da se zaljubimo u sebe, zarobimo u sebi i da jedino kroz sebe i za sebe imamo pardon, razumevanje, volju i stav da samo nama treba pomoć/ljubav, i da smo je samo mi dostojni.


Kako je samo dosadna ova jedna rečenica u kojoj je ''sebe'' ponovljeno mnogo puta, zar ne?
 
Pozdrav drugari... imam jedno teško i pomalo filozofsko pitanje...
Kako postati bolji čovjek?
Jeste da svako za sebe misli da je najbolji čovjek na svijetu, ali složićete se... na kraju dana, kada krenete da spavate i sklopite vaše dražesne okice...nije baš tako... sjetite se nekad kako ste drugu iz škole zalijepili žvaku na nove farmerice...koje je njegov otac krvavo zaradio radeći teške fizičke poslove... ili ste zezali vašu drugaricu iz IV-3 koja je nosila naočare pa vam je karma vratila tako što sad vi imate dioptriju malo bolju nego vaša baba koja u decembru puni 76 godina...

Ili se sjetite kako vašem drugu niste pomogli na kontrolnom zadatku već ste mu rekli pogrešan zbir na testu iz matematike... slomili prozor komšiji loptom... sjetite li se još nekog grijeha ili podvale i bude li vam žao? Ili imate mirnu savjest i bezgrešni ste? Oh.. izvinite nisam vas prepoznao prepodobni forumašu/forumašice!

Evo da krenem od sebe kao postavljač teme... iznerviram se nekad u sekundi i lako planem... posle mi bude žao... tješim se opet da ne dilujem drogu, kradem ili bijem slabijie od sebe... to je valjda dobro, zar ne... ? Nekad me nervira komšija sa sprata iznad koji često ima seks.... priznajem, zavidim mu, nekad ga i mrzim zašto ne mogu tako dugo kao on... Ili komšinica čiji kućni ljubimac često kaki ispred ulaza... jednom sam ugazio u taj izmet i poželio komšinici da slomi ruku...što se na kraju desilo ali par godina kasnije... Nekad imam malo čudne misli da bih mogao da nabodem nekog... glavom u liftu... ili dok čekam red u prodavnici a čovjek iza mene kašlje kao da se davi... u momentu mi dođe da ga nabodem žargonski rečeno ili raspalim po glavi čajnom kobasicom koju volim da jedem, ali... možda čovjek nema kovid već neku drugu bolest... i onda mi bude žao... zapitam se kakav sam ja to čovjek?

Nekad mrzim kad vidim da je jedan komšija vozi novi audi a6 koji je vjerovatno kupio prodavajući drogu... razmišljao sam i par puta da mu izbušim gume...ali možda je dobio nasledstvo od svojih pokojnih roditelja koji su bili prosvjetni radnici čitav svoj život i radili pošteno... ima još hiljadu stvari koje me nerviraju... Iznervira me nekad ako je neko bolji čovjek od mene, uspješniji... priznajem... ali opet kažem postigao je nešto... svaka mu čast na tome... ali zato mrzim folirante po instagramu i fejsbuku koji su kao humani i brinu o kučićima i bolesnoj djeci a nikada nisu poslali sms ili nahranili jadnu životinju pored puta... i znam da su go*na od ljudi i predstavljaju se lažno po društvenim mrežama... eto banalan primjer sa društvenih mreža... a ima toga i u real life... ali ja makar priznajem sebi neke stvari... dok oni žive u laži...znam da to nije hrišćanski, trudim se da budem bolji...

Da li vi mislite za sebe da ste dobri ljudi?
Da li se kajete za neke svoje greške?
Da li ste naudili nekom? Da li ste se pokajali zbog toga?
Kako postati boli čovjek?
Ajde da vas čujem?
Mislim za sebe da jesam dobar covek,ali da sam pravio greske u zivotu i to je cinjenica.I uvek sam pokusavao to da ispravim,sto i dan danas radim.Stvarno vise volim da pomognem nekome kad god mogu i kako mogu,nego da mu nanesem i najmanje zlo.
 
Pozdrav drugari... imam jedno teško i pomalo filozofsko pitanje...
Kako postati bolji čovjek?
Jeste da svako za sebe misli da je najbolji čovjek na svijetu, ali složićete se... na kraju dana, kada krenete da spavate i sklopite vaše dražesne okice...nije baš tako... sjetite se nekad kako ste drugu iz škole zalijepili žvaku na nove farmerice...koje je njegov otac krvavo zaradio radeći teške fizičke poslove... ili ste zezali vašu drugaricu iz IV-3 koja je nosila naočare pa vam je karma vratila tako što sad vi imate dioptriju malo bolju nego vaša baba koja u decembru puni 76 godina...

Ili se sjetite kako vašem drugu niste pomogli na kontrolnom zadatku već ste mu rekli pogrešan zbir na testu iz matematike... slomili prozor komšiji loptom... sjetite li se još nekog grijeha ili podvale i bude li vam žao? Ili imate mirnu savjest i bezgrešni ste? Oh.. izvinite nisam vas prepoznao prepodobni forumašu/forumašice!

Evo da krenem od sebe kao postavljač teme... iznerviram se nekad u sekundi i lako planem... posle mi bude žao... tješim se opet da ne dilujem drogu, kradem ili bijem slabijie od sebe... to je valjda dobro, zar ne... ? Nekad me nervira komšija sa sprata iznad koji često ima seks.... priznajem, zavidim mu, nekad ga i mrzim zašto ne mogu tako dugo kao on... Ili komšinica čiji kućni ljubimac često kaki ispred ulaza... jednom sam ugazio u taj izmet i poželio komšinici da slomi ruku...što se na kraju desilo ali par godina kasnije... Nekad imam malo čudne misli da bih mogao da nabodem nekog... glavom u liftu... ili dok čekam red u prodavnici a čovjek iza mene kašlje kao da se davi... u momentu mi dođe da ga nabodem žargonski rečeno ili raspalim po glavi čajnom kobasicom koju volim da jedem, ali... možda čovjek nema kovid već neku drugu bolest... i onda mi bude žao... zapitam se kakav sam ja to čovjek?

Nekad mrzim kad vidim da je jedan komšija vozi novi audi a6 koji je vjerovatno kupio prodavajući drogu... razmišljao sam i par puta da mu izbušim gume...ali možda je dobio nasledstvo od svojih pokojnih roditelja koji su bili prosvjetni radnici čitav svoj život i radili pošteno... ima još hiljadu stvari koje me nerviraju... Iznervira me nekad ako je neko bolji čovjek od mene, uspješniji... priznajem... ali opet kažem postigao je nešto... svaka mu čast na tome... ali zato mrzim folirante po instagramu i fejsbuku koji su kao humani i brinu o kučićima i bolesnoj djeci a nikada nisu poslali sms ili nahranili jadnu životinju pored puta... i znam da su go*na od ljudi i predstavljaju se lažno po društvenim mrežama... eto banalan primjer sa društvenih mreža... a ima toga i u real life... ali ja makar priznajem sebi neke stvari... dok oni žive u laži...znam da to nije hrišćanski, trudim se da budem bolji...

Da li vi mislite za sebe da ste dobri ljudi?
Da li se kajete za neke svoje greške?
Da li ste naudili nekom? Da li ste se pokajali zbog toga?
Kako postati boli čovjek?
Ajde da vas čujem?

p(j)esimista: NIKAKO! :rtfm:

opt(j)imista: Zaječarsko/ Lav Premium/ Valjevsko/Nektar :pivce:
 
Nadjes drzavu , pogledas koliko tamo ima Srba i onda nadjes onu sa najmanjim brojem..
Ima jedna drzava tamo dole blizu Cejlona, koja ima Srpskog pravoslavnog svestenika, crvku , pivaru i prodavnicu, struju i lepu klimu i farmu nekog zacina....sta bi vise....sve zeleno , sve uredjeno...
 
Nadjes drzavu , pogledas koliko tamo ima Srba i onda nadjes onu sa najmanjim brojem..
Ima jedna drzava tamo dole blizu Cejlona, koja ima Srpskog pravoslavnog svestenika, crvku , pivaru i prodavnicu, struju i lepu klimu i farmu nekog zacina....sta bi vise....sve zeleno , sve uredjeno...
Ti bjezi, ja necu.. kakve veze to uopste ima sa temom! Ne pljuj po svome narodu, nije lijepo.
 
Nije to vise to...
Evo veceras prolazim, majka prilazi cerki ona vesela i kad joj bez price zavuce samarcinu, pa jos jednu , uuuu, ona prva jos malo pa moze vola da obori...vrhovima prstiju , da je dlanom mala bi tacno poletela kao jabuka...
Zatim ide poziv u kucu i onda se nastavlja rafal iza zatvorenih vrata...
 

Back
Top