Kako pomoci Severnoj Koreji?

Ко је писао да је рај? Зашто изврћеш ствари уместо да одговориш, због чега санкције?
Немаш аргументе и само тролујеш.
Pa dogovori se sam sa sobom kako im je.

Kazes nije lose, to je propaganda, njima je lepo, akva park, fijuuuuu, fak Amerika.

A onda kazes zasto sankcije?
 
Опет балавиш без везе?
Зашто санкције, која је то кривица Кореје?
Зашто санкције Куби? Која је кривица?
eto sad cmizdris

zasto sankcijeeeeeee

Pa spustajte se na Kimovom slajdu.
Putujte u Rusiju, zasto Putin ne druguje s Kimom. Zasto ne pomogne svom padrugu?

Zar nije ispusila Amerika?

Tako si pisao.
 
eto sad cmizdris

zasto sankcijeeeeeee

Pa spustajte se na Kimovom slajdu.
Putujte u Rusiju, zasto Putin ne druguje s Kimom. Zasto ne pomogne svom padrugu?

Zar nije ispusila Amerika?

Tako si pisao.
Трећи пут те питам, зашто санкције, зашто?
Која је то кривица Кореје, Кубе?
Умеш ли да одговориш или ћеш наставити да изиграваш будалу качећи глупе постове?
 
1. Ja putujem.
2. Oni ne pustaju nikog. Ziveti sa tolikim stepenom paranoje nije normalno.
3. Toliko su plate, tuzno ali je tako.
1. Ti putuješ jer imaš čime, ja nemam čime da kupim ni mleko. Živeo kapitalizam!
2. Ama ne puštaju strane agente da im vršljaju po državi! Tako se to radi! Nisu ludi Rusi što zatvorili granice još 60.-i neke.
3. Ako im je socijalna pomoć 1030 evra, plata im je minimum tolika.
 
upravo tako
bukvalno isti
isti jezik
geografski polozaj
jedan pod uticajem Rusije jedan Amera

prvi ostali u 1982-oj,
drugi vec u 2050-oj

Bukvalno je jedina razlika je kome su se okrenuli.

Problem Rusa je sto ne mogu ni svoju zemlju da urede da lici na nesto a sirili bi uticaj.
Meni kao nekom kome je Rusija blize srcu je tesko ovo da priznam.
Ali tako je.
Stvari stoje obrnuto. To se najbolje vidi po najnovijim dešavanjima.
 
2. Oni ne pustaju nikog. Ziveti sa tolikim stepenom paranoje nije normalno.

То није параноја. Параноја је када се без основа тако понашаш.

Када је неко већ покушао да ти уништи државу и потамани грађане, а само зато што му се не свиђа твој политички систем који му не дозвољава да буде власник ресурса и средстава за производњу, онда је сасвим основано да га посматраш као непријатеља.

Или, штоно би рекла учитељица живота - Не веруј Данајцима ни када дарове носе.
 
То није параноја. Параноја је када се без основа тако понашаш.

Када је неко већ покушао да ти уништи државу и потамани грађане, а само зато што му се не свиђа твој политички систем који му не дозвољава да буде власник ресурса и средстава за производњу, онда је сасвим основано да га посматраш као непријатеља.

Или, штоно би рекла учитељица живота - Не веруј Данајцима ни када дарове носе.
Kako vaša severnokorejska vlada tretira sopstvene građane?

Cenzura interneta. Koncentracioni logori.
 
Kako vaša severnokorejska vlada tretira sopstvene građane?

Cenzura interneta. Koncentracioni logori.

Па не третирају они зато што тако воле, него зато што у константном рату против твоје владе која покушава да их окупира, па морају. Фора ти је на нивоу:

Седиш сакривен у жбуњу недељама и чекаш да девојка изађе сама на улицу да би је силовао, а причаш свима - Ааааа, ова породица не ваља, отац је превише строг и ауторитативан, неће да пусти ћерке саме напоље. А отац те посматра термалном камером сваку ноћ и види те скривеног у жбуњу и зна да си пре тога бар 20 пута силовао 🙄

Или, штоно би рекла учитељица живота - Не лаје кера села ради...
 
Kako pomoći prvo svojoj državi koja sve više naginje ja Kim Džong-ovoj Koreji iliti diktatorkom režimu?To bi prvo trebalo rešiti.Mani to što neko voli i želi da putuje i obiđe sve što je zamislio, i gde ga puštaju ili ne puštaju.To je manje bitno.Uvek treba prvo srediti svoje dvorište pa tek onda komentarisati tuđe, pa ga eventualno i obići u nekoj turističkoj varijanti.Mnogima je tuđe zanimljivo i privlačno na neki način, ali jedno je obići nešto, a sasvim drugo je tamo živeti ili preživljavati.Lako je turistima koji imaju para, svojih ili npr. ovim jutjuberima koji žive od broja potpisnika, lajkova, pregleda i patreona.Pa posećuju razne države o tuđem trošku, obiđu državu, pa je ocene na osnovu dva-tri dana tamo preovedenih.I ne idu ni tamo u neke zabačene krajeve, nego na neke turističke destinacije gde sve šljašti, a nemaju pojma kako je u unutrašnjosti i kako običan narod živi ili preživljava.Za Svernu Koreju je sve jasno.A kao što rekoh, i mi se opasno približavamo takvoj vrsti i nivou diktature.Kome to još uvek nije jasno, taj je slučaj za ozbiljno psihijatrijsko posmatranje.
 
Da li njima treba pomoci?
Свакако.
Треба их оставити на миру, и све ће се средити само од себе.
Све док их запад држи у изолацији, а то није због наоружаности, тај народ ће подржавати диктатуру, јер им је то услов опстанка.
 
eto sad cmizdris

zasto sankcijeeeeeee

Pa spustajte se na Kimovom slajdu.
Putujte u Rusiju, zasto Putin ne druguje s Kimom. Zasto ne pomogne svom padrugu?

Zar nije ispusila Amerika?

Tako si pisao.

Америка би могла да покрене низ Азијских јесени ... нешто слично као Арапским Пролећим ..... али који је наш Амерички део ?

@bas kao
 
Америка би могла да покрене низ Азијских јесени ... нешто слично као Арапским Пролећим ..... али који је наш Амерички део ?

@bas kao
Malo teze,sem mozda u Koreji opet da nesto isprovocira.Kina Indija i Pakistan nisu toliko naivni bas.
Ako bi im negde odgovaralo to je Kazahstan,tamo je vlada nit smrdi nit mirise.
 
a da vidimo kolika je zaduzenost JK a kolika SK ?
Moj komsija ima mercedes, dzip , stan i kucu u BGD i vilu na Kosmaju, ima jahtu od 12 m...............i u kreditima je tacno toliko koliko iznosi vrednost toga sto poseduje ..............700 000 evra.
Ja vozim keca koji je isplacen pre 25 godina, stan od 45 kvadrati isplacen u doba milosevica, nemam jahtu i vile .............i nemam ni dinara kredita, naprotiv, imam par iljada evra ustedjevine.
Sad mi reci ko je po tebi bogatiji........komsija ili ja ?
Tvoj odgovor ce vaziti i za ceo "kolektivni zapad".
komsija nije tip osobe koja se toliko sikira, ne bi toliko uleteo da tako razmislja

i svakako su mu dali kredite po nekoj osnovi

i njegov kvalitet zivota je svakako mnogo bolji od tvog

i uzalud ces mozda ti u nekom raskusuravanju biti pozitivniji

do raskusuravanja mozda nece ni doci a mozda je on isplatio kucu u bg pa ce o5 biti jaci
 

Back
Top