Kako pomoći psima koji su napušteni?

Aruena*

Buduća legenda
Poruka
34.078
Svedoci smo kako se na društvenim mrežama šire objave vezane za udomljavanje pasa.
Ja ih bar tri do četeri takve dnevno vidim. Ljudi pišu i mole ko može da pomogne psima.
Mnogima se ne sviđa da oni slobodno šetaju, što je sasvim u redu. Azili tu i tamo funkcionišu. Dakle, kontrole nad ovim problemom nema.
Ja sam uvek za to da ko može da udomi, ja sam to uradila pre par godina.
Evo jedne priče koja je meni zasmetala. Odlazim nedeljom na jezero da pecam koje je u sklopu moje zemlje. Svaki put mi dođe pas koji je gladan, to se vidi po njemu, nije jedini ima ih nekoliko ali samo on dolazi. Pitam se zašto vlasnica dozvoljava da se psi razmnožavaju ako nema sa čime da ih rani. To je za svaku osudu.
 
Nije nemarna vlasnica pasa za osudu. Za osudu je celo drustvo. Riba smrdi od glave.
A ja kad god vidim psa odem do pekare kupim mu nesto da gricne. Ili mu sipam mleko, uvek imam u torbi. Preko leta kupim flasiranu vodu u trafici, ako vidim da je isplazio jezik... ista situacija je i sa mackama, i sa leptirima, drugari smo svi. Tkd obavio sam gradjansku duznost.
 
Nije nemarna vlasnica pasa za osudu. Za osudu je celo drustvo. Riba smrdi od glave.
A ja kad god vidim psa odem do pekare kupim mu nesto da gricne. Ili mu sipam mleko, uvek imam u torbi. Preko leta kupim flasiranu vodu u trafici, ako vidim da je isplazio jezik... ista situacija je i sa mackama, i sa leptirima, drugari smo svi. Tkd obavio sam gradjansku duznost.

Ne, ne moze tako da funkcionise suzivot coveka i psa ili macke.

Psi i macke se razmnozavaju i umnozavaju, stenad i macici bacaju se na ulicu, otuda hiljade i hiljade
pasa i macaka po ulicama, a bice ih sve vise i vise.
I ja hranim ulicne pse iako znam da im nikako tako ne pomazem.
Jako je tesko izmeniti svest i savest ljudi, vlasnika psa ili macke. Uvek su tako radili,
radice uvek tako. Ja bih sve te napustene zivotinje humano uspavala, ako uopste i postoji
humana smrt. Drugog izlaza ne vidim. Ovo udomljivanje samo je kap u moru. Udomi se jedan, a
istoga dana dodje na ulicu njih hiljadu.
 
Ja bih sve vas koji bi da humano uspavate zivotinje - uspavao jednako humano.
Sve vas koji mislite da znate kako treba da se drustvo vodi i fukcionise ne vidi vam se kuca od 2 metara korova i kopriva.
Danas promenite sebe a ceo svet sutra tek.
Prvo podjite sa koje pozicije se obracate kao veliki humanisti, sta ste to za zivota postigli pa bi da menjate svet i uspavljujete humano ziva bica.
 
Svedoci smo kako se na društvenim mrežama šire objave vezane za udomljavanje pasa.
Ja ih bar tri do četeri takve dnevno vidim. Ljudi pišu i mole ko može da pomogne psima.
Mnogima se ne sviđa da oni slobodno šetaju, što je sasvim u redu. Azili tu i tamo funkcionišu. Dakle, kontrole nad ovim problemom nema.
Ja sam uvek za to da ko može da udomi, ja sam to uradila pre par godina.
Evo jedne priče koja je meni zasmetala. Odlazim nedeljom na jezero da pecam koje je u sklopu moje zemlje. Svaki put mi dođe pas koji je gladan, to se vidi po njemu, nije jedini ima ih nekoliko ali samo on dolazi. Pitam se zašto vlasnica dozvoljava da se psi razmnožavaju ako nema sa čime da ih rani. To je za svaku osudu.
Sistemskim resenjima kojima bi se bavili strucnjaci i udruzenja za zastitu zivotinja.
Mi, ostali jedino sto mozemo je da pomognemo zivotinjama da opstanu, a mucitelje treba kaznjavati.
 
Zaboravio sam, postoji poseban krug pakla u kom su ravnopravni ovi sto humano uspavljuju pse, ovi sto psima oblace garderobu, ovi sto im seku usi, i ovi sto podizu pse a nemaju decu.
ne mozes ti nekoga da nateras da ima dete ako nece, i uostalom sto bi to radio
a ne mozes ni da pricas kako ljudi ne vode racuna o onim sto je oko njih kao da ti znas kakav je ko
 

Back
Top