Quantcast

Kako pomoći osobi da bude srećna...

Disko Kauč

Elita
Moderator
Poruka
18.843
... mirna, zadovoljna, razigrana?

Naime, svedoci smo i ovde na forumu da ima sijaset onih koji emituju neku negativnu energiju. Sve je to podnošljivo dok ne naiđete na takav primerak u svojoj okolini, najbliže - porodici. Kada se zaštite od njenog uticaja na vas i prestane da vam spušta raspoloženje (što je u mom slučaju nekad i nemoguće), ostaje vam pomisao i žalost zbog nje i toga što je nezadovoljna. Svaki vaš pokušaj da joj pomognete nailazi na otpor. Jednostavno, osobi je sve problem. Na kraju, treba se pomiriti da je neko prosto nesrećan ----> nezadovoljan.

Svedoci smo i toga da u ovoj zemlji ljudi umeju da budu indisponirani i kolektivno nezadovoljni. Postoje razlozi i razlozi ... i razlozi za to. Ali da li je to baš tako? I da li ljudi mogu da budu jednostavno srećni ----> nesrećni?

Lenon je, je l tako, odgovorio da kad poraste želi da bude srećan. Je l to falš? Je l se sreća traži ili sve ostalo?

Dakle, ostajemo pri pitanju da li je sreća krajnji cilj ili nije? Je l precenjena? Je l uopšte treba raditi na sebi po tom pitanju? Je l treba pokušavati usrećiti ljude?

Na zahtev naše drage forumašice da se ovaj komentar zalepi da svi pročitaju:
Ovo sto vi na forumu radite, pametujete, palamuditi sa savjetima jer mislite da ste pametni a oni koji imaju probleme glupi, prisjedate ljudima koje nesto boli na muke, e to nikako ne ciniti Pogledajte prilog 749126

Poslednja izmena:

Ariodante

ravnogorka
Poruka
11.176
Mislim da ne postoji neko trajno stanje sreće, odnosno ako i postoji, onda je nekako više neka smirenost, odnosno vešto nošenje sa svakodnevnim frustracijama...
A da li treba "usrećivati" druge? Pa da. Ali ne možeš drugom da daš tu vrstu smirenosti, to mora svako za sebe. Ali možeš na kratko nekom da popraviš ili pokvariš raspoloženje, tako da ja glasam za popravljanje :)

Manastirka

Veoma poznat
Poruka
10.263
... mirna, zadovoljna, razigrana?

Naime, svedoci smo i ovde na forumu da ima sijaset onih koji emituju neku negativnu energiju. Sve je to podnošljivo dok ne naiđete na takav primerak u svojoj okolini, najbliže - porodici. Kada se zaštite od njenog uticaja na vas i prestane da vam spušta raspoloženje (što je u mom slučaju nekad i nemoguće), ostaje vam pomisao i žalost zbog nje i toga što je nezadovoljna. Svaki vaš pokušaj da joj pomognete nailazi na otpor. Jednostavno, osobi je sve problem. Na kraju, treba se pomiriti da je neko prosto nesrećan ----> nezadovoljan.

Svedoci smo i toga da u ovoj zemlji ljudi umeju da budu indisponirani i kolektivno nezadovoljni. Postoje razlozi i razlozi ... i razlozi za to. Ali da li je to baš tako? I da li ljudi mogu da budu jednostavno srećni ----> nesrećni?

Lenon je, je l tako, odgovorio da kad poraste želi da bude srećan. Je l to falš? Je l se sreća traži ili sve ostalo?

Dakle, ostajemo pri pitanju da li je sreća krajnji cilj ili nije? Je l precenjena? Je l uopšte treba raditi na sebi po tom pitanju? Je l treba pokušavati usrećiti ljude?
Najbolja zaštita od negativnog uticaja ljudi bez obzira da li su iz dalje ili bliže okoline je najpre fizička distanca, kao prva pomoć!
Sledeće je smanjenje kontakata na najmanju moguću meru, ukoliko nije moguće prekinuti ih(to važi za osobe iz bliže okoline). Sve ostale možemo staviti na "ignore"!Zašto? Zato što ukoliko sami ne vide kakvi su i ne žele se promeniti ni zbog sebe, samim tim neće ni zbog nekog drugog.Zato i odbijaju svaku pomoć, dok svojim ponašanjem "truju ljude" oko sebe. Moraš biti donegde mazohista, pa trpeti ih.
Što se sreće tiče, ona je u nama! Ne traži se nigde okolo. Zato su neki ljudi srećni, neki nisu...pa se zapitamo, zašto je neko nesrećan dok naizgled ima sve?Ako je sam čovek srećan,može usrećiti i druge.Ali sreća nije prelazna, pa da se prenosi k'o virus, nego mora se stalno raditi na sebi.

Disko Kauč

Elita
Moderator
Poruka
18.843
Najbolja zaštita od negativnog uticaja ljudi bez obzira da li su iz dalje ili bliže okoline je najpre fizička distanca, kao prva pomoć!
Sledeće je smanjenje kontakata na najmanju moguću meru, ukoliko nije moguće prekinuti ih(to važi za osobe iz bliže okoline). Sve ostale možemo staviti na "ignore"!Zašto? Zato što ukoliko sami ne vide kakvi su i ne žele se promeniti ni zbog sebe, samim tim neće ni zbog nekog drugog.Zato i odbijaju svaku pomoć, dok svojim ponašanjem "truju ljude" oko sebe. Moraš biti donegde mazohista, pa trpeti ih.
Što se sreće tiče, ona je u nama! Ne traži se nigde okolo. Zato su neki ljudi srećni, neki nisu...pa se zapitamo, zašto je neko nesrećan dok naizgled ima sve?Ako je sam čovek srećan,može usrećiti i druge.Ali sreća nije prelazna, pa da se prenosi k'o virus, nego mora se stalno raditi na sebi.
Dobro, ali šta ako je ta osoba tvoje dete?

Disko Kauč

Elita
Moderator
Poruka
18.843

Disko Kauč

Elita
Moderator
Poruka
18.843
Vrlo visoko, bitna mi je, ali, kao što rekoh, o tome uglavnom brinem sama jer niko drugi ne može da mi da tu vrstu zadovoljstva.
A zarad lične sreće treba izbegavati negativne osobe. A kad ti je do njih stalo, pa postoje načini da se ta osoba uputi, terapije...
Inače, šta ako neće terapiju. Ne može, ne želi. Recimo osoba ima predrasudu (duboko ukorenjenu) da tamo idu ludi (slabići, čudaci), a da ona to nije. I ne želi da joj se upisuje F u karton jer smatra da tako neće naći posao u struci, jer ti njeni to gledaju. Tako kaže. U principu je sramota i zna zašto se tako oseća. Šta god.

Ipak, tema je možda krivo postavljena.
JA ne mogu da pomognem. Ja treba da se pomirim da ne zavisinod mene, da nisam kompetentna za taj slučaj i da se povučem. Samo što moja priroda se stalno petlja negde, šta znam. OK, nisu svi srećni, ne umeju ili ne žele. Ne bave se time. Dalje, ja ne uživam određen ugled u njenim očima pa moje reči nemaju nikakvu vrednost. I to je to. Treba da me ne pogađa nečija nesreća, tako je najbolje za mene.

Ariodante

ravnogorka
Poruka
11.176
Inače, šta ako neće terapiju. Ne može, ne želi. Recimo osoba ima predrasudu (duboko ukorenjenu) da tamo idu ludi (slabići, čudaci), a da ona to nije. I ne želi da joj se upisuje F u karton jer smatra da tako neće naći posao u struci, jer ti njeni to gledaju. Tako kaže. U principu je sramota i zna zašto se tako oseća. Šta god.

JA ne mogu da pomognem. Ja treba da se pomirim da ne zavisinod mene, da nisam kompetentna za taj slučaj i da se povučem. Samo što moja priroda se stalno petlja negde, šta znam. OK, nisu svi srećni, ne umeju ili ne žele. Ne bave se time. Dalje, ja ne uživam određen ugled u njenim očima pa moje reči nemaju nikakvu vrednost. I to je to. Treba da me ne pogađa nečija nesreća, tako je najbolje za mene.
Ne dobija se F kod terapeuta :) Ali razumem šta hoćeš da kažeš. Sve zavisi koliko je tebi stalo do te neke osobe koja ima neke svoje probleme. A i da ti je baš baš stalo, pa dešava se da čovek ne može da pomogne. Dešava se da i mi sami imamo problem zbog koga ne možemo da pomognemo drugima.
Svega ima u bašti Božinoj :) Samo, ne treba shvatati lično jer verovatno nije lično.

Nataly Ciottolo

Veoma poznat
Banovan
Poruka
13.824

Ako je odrasla osoba u pitanju i sve si pokušala, a ne možeš da pomogneš, treba da se povučeš. Teško da neće da te pogađa. Ali ako ostaneš distancirana, a bliska možda ćeš moći nešto da učiniš za nju ako bude potrebno.

Disko Kauč

Elita
Moderator
Poruka
18.843
Sreća se postiže dobijanjem onim za čim žudiš, postizanjem nekog cilja... ako si nesrečan znači da ti nešto fali u životu...
Pitanje je zbog čega je dotična osoba nesrećna i da li je realistično pomoći joj da promeni svoju životnu situaciju.
Pa lavirint. Nema novac, u zavisničkom je položaju u vezi, dakle izdržavana je. Ima želje, a ne može da traži jer nije "sponzoruša".
Novac. Hoće da radi, al' neće da radi bilo šta. Odnosno, hoće da nađe jedino posao u struci. Ali onda kaže da bi radila bilo šta. Ali ne radi bilo šta. Sama pomisao da se usavršava u nekoj novoj oblasti da bi imala novac je odbija. Postoji jedno zanimanje koje bi joj rešilo tu situaciju da nastavi i sa svojom strukom i da zarađuje, ali to je za nju noćna mora. I onda je "depresivna" i davi. I sebe i druge. Stalno se vrtimo u krug sa pričom. Stalno je nesrećna. Ali OK. Moram malo da izbegnem to. Ja sam sve dala da joj dignem moral, ali uzalud. Neka tiho pati dok ne nađe u struci. Ali ja koliko pamtim, prečesto je bila nesrećna. I lično mislim da neće ni to da je učini srećnom. Ali ko zna možda i 'oće.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.