Quantcast

Kako pomoci fizicki ugrozenoj zeni?

neizreciva

Buduća legenda
Poruka
34.102
:neutral: mi smo se raspitivali zbog slicne ali manje dramaticne situacije u zgradi i jedino sto mozes da uradis je da nabavis broj interventne policije i njih da zoves....oni dodju u roku od 5 min jer im patrole cirkulisu gradom....mi smo zvali kada su se devojka i mladic, maloletnici, poceli derati i koskati iza zgrade u sred noci, pijani oboje i jos je pocela makljaza i dosli su u rekordnom roku.....istina, policija ne moze da im naplati kaznu niti da ih odvede na sud ali makar mozes da smiris trenutno situaciju a i oni znaju kako da nasilnicima umteraju malko strah u kosti....

sale.k

Zainteresovan član
Poruka
243
Pazi, supruga je zvala bbroj 92.
Zar to nije interventna?
Dosla su dvojica obicnih policajaca koji su normalno usetali u zgradu, znaci nista ona kako interventna upada u zgradu. Prijava moje supruge je bila da muz hoce da je ubije!
Inace, imam zeta interventog policajca, ali u drugom gradu. Znaju oni i vise stvari da rade sa kostima, a ne samo da uteruju strah u njih....

Pussycat

Veoma poznat
Poruka
10.431
Policija je napravila zapisnik pretpostavljam, sa tim zapisnikom dalje na sud. To je sve što može da se uradi. Ti što možeš da uradiš je samo da joj pružiš moralnu podršku, sve pravne stvari ona mora sama da rešava. I možeš da insistiraš i zoveš policiju svaki put kad vidiš da majmun pravi problem.
Ono na šta bih ja htela da ti ukažem (pa nek me popljuju ovde najstrašnije) je to da si hrabro (ili ludo) srljao u sve to. Ne znaš ko je čovek, ne znaš da li je samo besan ili je psihijatrijski bolesnik, ne znaš je li pijan, drogiran, naoružan, bilo šta od toga. A ta žena ga poznaje. Druga stvar je što je jako komplikovan odnos između nasilnika i žrtve, i često se dešava da se oni raskantaju, pa mire, pa žive u najvećoj ljubavi itd.
Moj ti je savet da nemaš više lude ideje da ga biješ, samo da zoveš policiju i insistiraš da dođu itd. To je njihov posao, obučeni su za to, u krajnjem slučaju i plaćeni. Ti imaš dobru volju, ali nije ok da tvoja trudna žena ostane udovica jer si ti pravdoljubiv.....

Forumaš Veličanstveni

Elita
Banovan
Poruka
15.221
Brate mili sve si ti lepo napisao, uredno, pedantno, gotovo psihološki sumnjivo
Ali poslušaj ti mene - ovo je Srbija

A ako je priča iz Beograda onda uzmi u obzir i psihosocijalne strukture koje su se ovde generacijama dovlačile
To je došlo iz zabiti željno da vidi života. A zabit imaju jer ne umeju drugačije. Pa i kad doju nastave sa svojim životom iz zabiti. Da su umeli da žive ne bi im rodno mesto bilo neizgradjeno. Otpirlike kao muslimani azilanti na zapadu. Ne valja u njihovim zemljama zbog načina života jer su rezultat religije i kulture tj licemerja a onda pobegnu u uredjenu državu - i avaj ne umeju dalje od onog kako su navikli a hoće da žive?

Tu ne možemo ništa
Kad god si u nedoumici dal da pomogneš ili ne samo reci sebi - OVO JE SRBIJA i nastavi svojim putem

Mnogo morbidnije stvari su se dešavale pa niko nije hteo da pomogne ni iz ugla ljudskosti ni iz ugla veroispovesti koliko god imali duboka religijska osećanja na sva usta pred svetom i na čije će navodno ugrožavanje burno reaguju. Ipak ta osećnaja su glorifikcija sebičluka i samoljublja nikako humanosti što ću ti dokazati kroz jedan primer.

OVO JE SRBIJA

Evo ti par primera kako sama Srbija preko tih svojih institucija prepunih bolesnog kadra koji prima platu sa budžeta zapravo "pomaže":

uzimam najradikalnije primere:

- policija

ne regauju na bahanalije opštinarske dece ali će zato rado izlomiti vilicu mladiću od 16 godina ako je slušao muziku što je u skladu sa godinama al avaj smetala muzika pandurovom prijatelju,

- sud

Srbija je endem u svetu gde nezrele žene čine 70% kadra tako da se muškarcima loše piše jer same imaju neke probleme od perioda studiranja kada su se samo šminkale da izigravaju vajne ribe al od ulova nije bilo ništa pa se istresaju na drugi način, presude su više na polnoj osnovi nego na pravnoj. Prečesto će priznati da su neudate il im muž umro od galopirajuće bolesti. Većina nema zdravu porodicu a donose neke odluke o tudjim.

Al ajd da batalimo prepucavanje na polnoj osnovi i da se pozabavimo onim što će svako osuditi - silovanje i genitalno sakaćenje
Najzlatniji primer bi bio kako je tretiran neki lik iz Novog Pazara koji je za tri silovanja dobijao 14, 12, 13 godina - čim izadje on se sveti ženama. Razlog postoji al državu Srbiju to ne zanima. Vaginalna pravda je šatro zadovoljena.
Medjutim ni jedna iz suda nije osudila armiju policijskih inspektora sa još većom armijom silovanih maloletnica, brutalno obradjivanih za uslugu prodaje ljubavi. Evo bilo pre nedeju dve - vrbovala 4 policajca mušterije 17-godišnjakinji pa tražili tarifu jer nema ličnu kartu. E tu neće biti 15, 20, 25 godina kao kod Pazarca a obradjivanje maloletnica traje nedeljama i mesecima a ne samo neizbrisivih 10 minuta. Sa druge strane, žene uopšte ne osudjuju prostituciju niti hormonalno umirivanje takvih moralnih spodoba. Baš su žene čudne

Za razliku od ženskog silovanja propagiranje ili izvodjenje muškog genitalnog sakaćenja (kod maloletnika nametnuto, protivovljno ) jedino Srbija ne reaguje. Čak ne hapse ni roditelje ni "lekare" koji nameću nemoćnom detetu ništa dobro a kamoli da zatvarju ni forume gde se to sprovodi a vlasnika na odgovrnost što je pustio u etar. U civilizovanim državam je stvar mnogo ozbiljnija i radikalno se rešava pa stoga nikom ne pada na pamet da se zajebava sa ovim stvarima.

- narod

narod ko narod, uzima ad hoc situaciju u kojoj je rodjen bez da razmišlja zašto živi u takvom okruženju
Od 1991 svi se upadljivo primetno bave religijom al za svoj aršin
Vade se da "ranije nije smelo" al samo Srbi izgleda pošto su Hrvati išli na mise a msulimani genitalno sakatili decu i širili kvazi urologiju ka onima koji ne praktikuju "običaj" uz kahfu na poslu.

I tako pobožni Srbi koji farbaju jaja i sikaju ista sa 12 megapiskelnim fotoapartom za internet forume pustiše oca u Nišu sa genetski poremećnom ćerkom da posle 36 godina njenog života on ostane bez posla, pa prvo ubije nju a onda u dubokoj boli i sebe. 36 godina hraniti i kupati obolelo dete bez šanse da ikada posatne normalno i prihvaćeno i gde komšiluk ne pomaže al oškrine vrata "da se krsti kad vidi na šta to liči" je dokosurilo čoveka

Socijalne službe ništa, opština tek ništa, državu ionako uzurpirala deca degenerisanog socijalizma. Tako da je za Miladina Kovačevića internacionalnog šibadžiju imala Srbija 1.000.000 dolara ko iz p.čke da izvadi. Najjača mi njegova majka - nisam se čula sa sinom nedelju dana pa sam znala da nešto nije uredu pa uzeh pare za avionsku kartu i frke za Ameriku. Znači ne fali njima za leba samo u glavu malo više, ima se za avionsku kartu a neko ćerku nema da okupa. Kakvi njemu šine u vilicu da odradi policija ko momku koji je slušao muziku, kakvo dete iz Iriga od sedam godina (još i lep batica) za koje ne postoji fond za retku bolest, patriote sprovode seljačku eugeniku, puštaju niz vodu i farbaju jaja, iskrene verske emocije... al za svoje dupe. Zato vas smaraju crkovnim slikama sa venčanja al kad se razvde beže od crkve ko Djavo od Krsta. A lepo bi im pop objasnio da im je loše jer su samoljubive guzce koje ne vode računa o drugome.

Tako da pusti nek se dere komšinica - gde ima galame ima zdravlja
Samo ljudi koji ništa ne rade imaju vremena za probleme
Onaj ko radi ne stiže da obraća pažnju na probleme ili ih u hodu sanira i to samo one veće
Ko zna ko se tu muči a ko parazitira, valjda se našlo dvoje istih pa ne ide. Još ako se petljaju njihovi starci iz ko zna koje zabiti onda piši propalo.

Gde je galama tu je zdravlje a gde je bolest tu je tišina
OVO JE SRBIJA, balkanska država, stoka za otpis u globalnoj politici
A da smo ikada bili uredjena država kroz sve ove vekove a ne gomila samoljubivih i sujetnih pa ne bi nam ovako išlo. Možemo slobodno da zahvalimo Turcima što smo imali skoro 500 godina gratis državnosti evo dvadeset godina sami na svome dovedosmo državu do bankrota pravedni i pošteni. Poražavajuće činjenice sam otkrio za period pod Turcima - uopšte nisu bili poput onih iz junačkih deseteraca guslama opevanih. A izneo bih i primedbu da su američki indijanci bili mnogo muzikalniji i rečitiji u svojim pesmama nego balkanski indijanci koji samo puste glasinu i zavijaju i kukaju samo da ne rade ništa.

OVO JE SRBIJA, balkanska država sa stokom za otpis
A svaka žena koja kuka kako je muž tuče ja bih je gratis tukao javno na Trgu
Obično se iza toga krije svašta što one ne govore pred feminističkom sudijom bez muža koji je umro od galopirajuće bolesti
A isto tukao bih tukao i muškarce koji su protiv narkomana al nisu protiv alkohola sa društvom i ne mogu bez cigareta, što bi tu radila lopata i štange o glavu jer u kuću ne donose al su zato protiv samo odredjenih opijata dokazano štetnih za razliku od njihovih gde filozofiraju poput ovih što koriste opijate protiv kojih imaju nešto protiv. Jes crkva i protiv homoseksualizma i protiv alkohola al vernici samo protiv onog oko čega se još dvoume a i crkva pravi krv Hristovu.
Najviše bih tukao roditelje koji vode decu ili puštaju u McDonalds
Pa kukajte što nam ovakav narod - bolestan psihički ili fizički ili u paketu
Svi se žale na zdravlje niko na pamet.

A uostalom brat bratu ovde ti zalepljena tema snajke Vs svekrve (žena na ženu udarila)
stoka za otpis, znači pusti stoku nek riče šta tebe briga?

Poslednja izmena:

Marijana.86

Primećen član
Poruka
991
Dobih ovde odgovore kako pomoci u konkretnoj situaciji, tj koga nazvati, pa mogu malo i da skrenem sa teme.
U ljudskoj psihologiji (da se ne pravim pametan - gledao sam ranije dokumentarac na Exploreru) je da kada se nesto strasno nekom desava, a ima puno posmatraca, niko ne reaguje. Ima raznih primera, a meni je ostao u secanju jedan u Americi pre dvadesetak godina gde je neku zenu napao i silovao manijak u dvoristu zgrada. Zena je kukala i zapomagala 20 min i niko nije cak ni policiju nazvao. Strasno. Suprotno tome, kada se nadjete negde sami i ispred vas se desi nesto strasno ,tipa neko se povredi vi cete mu prici i pomoci. Izgleda da u velikim grupama gubimo ljudskost i pustamo "nekog drugog" da pomogne. Moja tasta je prosle godine izgubila svest dok je prelazila bulevar i pala i povredila zglob. Ustala je, pokupila neke jabuke koje su joj pobadale i odskakutala do trotoara. Iako je pored stajaliste za gradski autobus na kojem je bilo vise ljudi, niko joj nije pomogao. Kola su skripala i kocila da je ne zgaze i ljudi stoje i cekaju da "neko" pomogne. Tuzno!
To da sam trebao da snimim, kako bi kasnije mogao da joj sudski pomognem nisam se ni setio. To mi je kao kad gledam one klipove gde na primer neka zivotinja napada coveka. Mislim, umesto sto snimas za You Tube, pridji i pomozi!
Sa ovim bih se potpuno složila, pošto sam takve stvari lično doživela. A tebi svaka čast što si odreagovao, malo je takvih ljudi danas, nažalost.

Affro*

Stara legenda
Poruka
99.807
Grešite, ako je svi napuste ona nikada neće otići od nasilnika. Zato što su takve žene u neviđenom strahu, još ako strahuje da će joj uzeti dete, ostaće pored njega pa makar je sekao na komade.
Ima tu mnogo više od volje...Pogledajte prilog 250159
....oooooooooo kakva je ovo velika istina na zalost, ko nije prolazio kroz to tesko moze da razume...

....@sale.k.....sve cestitke na hrabrosti i covecnosti, malo je takvih danas...

neizreciva

Buduća legenda
Poruka
34.102
Pazi, supruga je zvala bbroj 92.
Zar to nije interventna?
Dosla su dvojica obicnih policajaca koji su normalno usetali u zgradu, znaci nista ona kako interventna upada u zgradu. Prijava moje supruge je bila da muz hoce da je ubije!
Inace, imam zeta interventog policajca, ali u drugom gradu. Znaju oni i vise stvari da rade sa kostima, a ne samo da uteruju strah u njih....
nije....to je obicna policija....kod nas u subotici imas poseban broj za interventnu i oni su bas za te kriticne situacije....

sale.k

Zainteresovan član
Poruka
243
OK, sto se tice brojeva telefona, ako ne daj Boze zatreba ponovo, zvacu onaj broj koji sam dobio na predhodnoj strani, broj koji je bas za nasilje u porodici.
Inace, za vikend sam razgovarao sa zenom, cije sam probleme naveo. Razgovor me je po prilicno iznenadio i samo potvrdio da ja nemam pojma...
Zena nije razvedena od muza. U braku su 9 godina!! On se s vremena na vreme pojavi, pa ga nema neko vreme.... (zato i ga nisam vidjao u predhodnom periodu). Ovo nije prvi put da se ovo desava, a verovatno ni posledni.
Muz je "divan covek kad ne pije", "mora da je nesto bio nervozan taj dan, pa se na meni iskalio",.... Katastrofa....
Zene je klasicna visegodisnja zrtva. NJu je sramota sto ju je muz tukao, i trazi u tome licne razloge. Inace, za ovo konkretno mlacenje, po njenim recima, razlog je bio taj sto se kreten pojavio kod zene koja cuva dete, preuzeo ga i otisao u njihov stan. Zatim je pijan zaspao. Ona kaze da je dosla kuci i pokusavala da udje u stan. Kako je ostavio kljuc u bravi nije mogla sama da otkljuca, a on je bio suvise pijan da se probudi. Klinac je svo vreme plakao. Kada se probudio, poceli su da se svadjaju, a onda je poceo da cupa za kosu, gura po stanu i mlati (delove ovoga sam i sam video). Kaze da zna da bi trebalo da ga ostavi, ali eto ne zna kako. Oni su uzeli zajedno kredit, a on nece da se iseli. ..bo je kredit, trebace da ga placa jos 25godina. Pretpostavljam da to nije pravi razlog, ali zena mene ipak ne zna dovoljno da bi mi se potpuno poverila, s druge strane nema ni koristi od toga. Ja ne mogu biti njoj potrebna podrska u ovome. NJoj treba podrska porodice verovatno da bi ga ostavila i uklonila iz zivota. Po njenom govoru (i akcentu) bih rekao da ona nije odavde i mislim da ona ovde i nema nikog.
Jos jedna vrlo zalosna stvar u svemu ovome je ta sto je ono jadno dete skroz isprepadano. Vidi mu se u okicama da je uplasen.... Kaze mi ta zena da mali place na zvuk kretenovog glasa. Ne verujem da i njega tuce (on je suvise mali), bar ne jos, ali je mali skroz uplasen.
Policija je tad dosla, rekla joj da se takav covek nikada ne menja i da ga ostavi. Ona nije podnela prijavu.... Je.es nas zakon, ne podnosi se prijava automatski vec zena mora da podnese prijavu ili nista.... Pa verovatno, zene i ne smeju iz straha da podnose prijave....
Inace, pricao sam sa meni vrlo bliskom osobom, koja je rasla u ovakvom domu. Pricala mi je kako je njih bilo sramota zbog batina koje su dobijali (otac je tukao i zenu i njih). Kako su bili isprepadani svaki put kada bi dosao kuci s posla. Kako je ona uvek nagovarala majku da ga ostavi, ali ona nije imala snage da to uradi zbog dece. Prema spoljasnjem svetu je sve uvek trebalo da izgleda kako je sve sjajno, a u kuci katastrofa. Ta deca su u skoli lagali o svom zivotu, izmisljali, na sta su prosvetni radnici upozoravali na "eventualne" problema kod kuci. Devojka o kojoj pricam je kao tinejdzer imala problema sa anoreksiom. Objasnila mi je da je kasnije gledala na netu, da je anoreksija zelja za nestajanjem, kako je ne bi mogli povrediti.... ta osoba vise ne zivi sa svojim roditeljima, ali taj brak nije razveden. Zena se inace i razbolela pre desetak godina (ne znam da li zbog muza), i valjda je vise ne bije....
Meni, kao coveku iz normalne/nenasilne porodice je sve ovo bilo jako cudno i strasno, ali sam kao neko ko nema pojma sa psihologijom, sociologijom (inzenjer sam) zakljucio koliko su taj slucaj i slucaj zene cije sam probleme napisao slicni.
I ova jadna, spusta roletne od sramote, nosi naocare za sunce predvece, seta se nekim okolnim ulicama, klinac sam isprepadan....
Onaj poduzi post gore u kome se sve svaljuje na cinjenicu da zivimo u Srbiji, pa "to ti je sto ti je" je bez veze. To ne moze biti opravdanje. Dala je Srbija i vise od nasilnika, "ratnika"... Imamo mi u svetu poznate i naucnike, sportiste, umetnike... A to da su to ljudi iz nekih ruralnih sredina (vukojebina, kako je neko napisao) nije bas tacno. Slucaj koji sam sada napisao - koji se desavao u proslosti, to potvrdjuje. Rec je o Novosadskoj porodici. "Covek" je ugledan u ovom gradu.... Inace, koliko sam negde procitao, "sigurna kuca" je puna zena doktora, sudija, advokata, svestenika....

neizreciva

Buduća legenda
Poruka
34.102
:neutral: od moje sestre sin se umesao kad je na ulici video muskarca (poznat mu e iz proslosti kao pijanica i nasilnik) kako tuce zenu....udario ga je da bi spasio zenu i pozvao policiju da bi na kraju ispao kriv....zena ga je optuzila da joj je udario muza i hladno je precutala da je pre toga ona dobijala batina....sva sreca, poznati su oni jos od ranije pa mi sestric nije mnogo imnao problema kod sudije za prekrsaje....platio je samo troskove suda.....

sale.k

Zainteresovan član
Poruka
243
Pricao sam sa nekim momkom koji zivi u blizini, koji je policajac. Rekoa mi je otprilike isto, da ne smem da prilazim u takvim situacijama i da sam izudarao tog majmuna dobio bih prijavu. On ne bi, posto je njegova zena (kao i sve ostale) isuvise uplasena da bi podnela prijavu. Jer kada policajci odu, ona treba da ostane sa njim + njih bude sramota zbog batina, pa ne pricaju o tome. Kada sam ga pitao zasto je trebalo toliko da policija reaguje (blizu pola sata), objasnio kako ima jedna patola koja pokriva veliki deo NS, i kako vreme njihovog reagovanja zavisi od toga gde se nalaze. Teritoruja im je do Rumenke, tako da ako su tamo na primer, trebace im dugo da dodje. On mi je i rekao da je sr..e to sto se prijave ne pisu automatski, vec je zena ta koja mora da podnese prijavu.... Onda mi je rakao da je "porodicna" stvar i ne valja se mesati.... Glupost!! Da je prebio "tudju" zenu, izubijala bi ga interventna + prijava, ovako "svoju" moze da mlati....

neizreciva

Buduća legenda
Poruka
34.102
Pricao sam sa nekim momkom koji zivi u blizini, koji je policajac. Rekoa mi je otprilike isto, da ne smem da prilazim u takvim situacijama i da sam izudarao tog majmuna dobio bih prijavu. On ne bi, posto je njegova zena (kao i sve ostale) isuvise uplasena da bi podnela prijavu. Jer kada policajci odu, ona treba da ostane sa njim + njih bude sramota zbog batina, pa ne pricaju o tome. Kada sam ga pitao zasto je trebalo toliko da policija reaguje (blizu pola sata), objasnio kako ima jedna patola koja pokriva veliki deo NS, i kako vreme njihovog reagovanja zavisi od toga gde se nalaze. Teritoruja im je do Rumenke, tako da ako su tamo na primer, trebace im dugo da dodje. On mi je i rekao da je sr..e to sto se prijave ne pisu automatski, vec je zena ta koja mora da podnese prijavu.... Onda mi je rakao da je "porodicna" stvar i ne valja se mesati.... Glupost!! Da je prebio "tudju" zenu, izubijala bi ga interventna + prijava, ovako "svoju" moze da mlati....
ja sam to i dozivela na svojoj kozi....mene je bivsi muz kad smo bili u fazi razvoda udario par puta pred detetom i kad sam zvala policiju nisu hteli ni da napisu izvestaj jer se kao ne vide ozlede :))))....posecena mi je bila ruka od stakla koje je polomio i to su zapisali ali ostalo sto sam rekla su ignorisali...kad sam sledeci dan otisla u bolnicu dr mi je video masnice i napisao da me je #prijatelj# udario iako sam ja rekla da je muz (jos nismo bili zvanicno razvedeni)...a kad sam se raspitala da ga tuzim odmah su mi rekli daj e to mrka kapa jer smo u fazi razvoda i on ce se vaditi na dusevnu bol, ljubomoru, neuracunljivost jer je kod mene u kuhinji video dva muskarca kako piju kafu.....:))))....toliko oko toga kako sistem stiti zene....

paganinikus_banditus

Primećen član
Poruka
687
Не знам како бих реаговао...са једне стране помоћи а са друге се питам ''Ко сам ја да се мешам у туђе животе'' Нисам јој га ја бирао...а опет треба помоћи
...а да је тај на пример упуцао тебе или те убо ножем...ко би ту био губитник....твоја жена и твоје дете...

Regina Mills

Buduća legenda
Poruka
44.595
Ukratko,
juce sam u komsiluku imao cirkus. Naime, zivim u ulici koja je jako uska i kada mi se komsija iz zgrade malo jace zakaslje ja sve cujem. U zgradi preko puta moje ima neka fina zenica, tako tridesetak godina. Zapazio sam je posto ima malo dete (oko godinu dana) i malog psa pa su mi nekako uvek simpaticnu u setnji. Par puta sam kratko pricao sa njom, fina zena....
Ranije sam, na njihovoj terasi primecivao i muza/momka ne znam, ali nije ni vazno. Poslednjih meseci ga ne vidim vise, pa pretpostavljam da su se popickali. Opet, nije vazno, njihova stvar.
E, juce vidim tu zenu, jadnu, kako se dere po kuci i cujem nenormalne glasove koji dolaze iz njenog stana. Roletne su spustene tako da ne vidim sta se desava, ali ocito je da je neka velika svadja. U jednom trenutku zena istracava na terasu i zove upomoc i vice kako ce je UBITI! Ona sa malim detetom u narucju on KRETEN izlazi i vuce je za kosu unutra/ gura je po terasi. ***, kontam pasce sa terase / u ruci joj je DETE. Komsije sve na teresi, ljudi se skupili dole gledaju, i NIKO JEBENO NE REAGUJE!!! U tom trenutku moja zena zove muriju i oni joj govore da je treca koja je zvala zbog toga (taj "dogadjaj" je culo bar trideset ljudi a ona je tek treca koja je zvala - svaka nam cast :dash:).
Nisam neki jebeni junak ni ja sam, ali covece kontam stvarno je ce da je ubije dok ne dodje murija (kolima ne treba vise od 5-6min od stanice do nas). Obalacim patike i pretrcavam preko u zgradu. Kontam usput cu da naidjem na nekog u hodniku pa da mi pomogne da savladamo kretena. Nigde nikog u hodniku ni moje zgrade ni te komsijske. Krecem da svima zvonim na vrata - NIKO NI NE OTVARA. *** ceo hodnik zvoni, a niko ni vrata da otvori!!! To se desava posle podne oko pola sest, znaci nisu svi na poslu. Otvara mi jedna zena i pita me sta se to desava. Ja je pitam da li ima nekog muskog u kuci da mi pomogne, ona kaze ima ali je mlad i ne moze da mi pomogne, zatim zatvara vrata. Ince, sam video kasnije tog "nemocnog" ima 2 sa 2 momcina i 22-23 godine :eek:
Otvara mi neki covek na kraju od 45-50 godina i 55kg. Bolje ista nego nista.... Nagovorim ga da mi pomogne i krecemo do stana.
Iskereno, i ja sam se usrao. Ne znam sta me ceka kad se vrata otvore. Ne znam ni koliki je taj "frajer" + ne znam da li ima oruzje. Moja zena je trudna i to mi prolazi kroz glavu, ali *** ova se dere sa terase i moli za pomoc! Taman kad smo stigli do tog stana vrata se otvoraju i izlazi budala i nosi bebu. Beba vristi, zena vristi, moli, vuce ga za ruke da joj ostavi dete. MOli nas da ga zaustavimo i govori nam da je pijan. "Covek" svarno smrdi na alkohol sa par metara udaljenosti, ali ide normalno. Nekako smo upeli da ga ubedimo da stane. Ne mozemo ni da ga napadnemo (razmisljao sam da ga sutnem niz stepenice , ali drzi bebu u narucju). Nekako je na kraju stao, ona mu uzima bebu i krece da se vraca u stan. On stoji sekundu - dve i verovatno razmislja sta da radi da li da nas napada ili vec nesto drugo. Tada kraten, krece opet, sad od nazad, da vuce za majicu niz stepenice. Tu smo ga smirili, tj uhvatili za ruku pa je pustio. tad joj govori "da ce zapamtiti to sto mu je ""ovo uradila" i da ce videti ona jos"!! i odlazi. Zena paralisana od straha. Nekako sam je otpratio do stana i rekao joj da ostavi kljuc u vratima da se ne bi kreten vratio i palim iz zgrade. Ne znam da nije otisao do kola mozda da uzme neko oruzje.... Uglavnom, vratio sam se do svog stana. Policija se napokon pojavila posle jedno 20min. Proveli su kod zene jedno 15 min nakon cega su, bez nje otisli.
Sve ovo verovatno izgleda kao jebena serija, ali nazalost nije. Covek misli da bolje moze da izreaguje u nekim situacijama, ali i stah cini svoje. Verovatno,da sam razmiljao hipoteticki sta bih uradio u takvoj situaciji bih prebio tog lika, ili tako nesto ali nisam. U svakom slucaju, bar sam pomogao da sprecim pijanog kretena da joj uzme dete i da ga tako pijan vozi. Mnogo vise nego sto su ostale komslje uradile (ni jebenu policiju nisu pozvale).
U ovoj temi ne bih da se dopisujemo ko bi kakvim oruzjem prebio idiota (normalan covek ne moze onako da mlati zenu, bez obzira ni na kakve okolnosti) niti da mene hvalimo ili kudimo zbog reakcije. Mene interesuje kako toj zeni pomoci
Kreten ce se verovatno vratiti u nekom trenutku. U nasu muriju nemam poverenje (tebalo im je blizu pola sata da dodju!). Jel postoji neka pravna zastita za nju. Da li taj kreten moze nekako pravno biti kaznjen/sklonjen negde. Da li ona moze da bude sklonjena negde. Znam da postoje sigurne kuce, ali koliko sam cuo tamo ih drze mesec dana i onda nazad. Ne znam o toj zeni mnogo. Osim sto pretpostavljam da radi da bi izdzavala to dete, mozda placa kredit za stan (kao i manje vise svi mi ostali u tom kraju), pa verovatno zena i ne zna gde ce. Nisam video da joj je neko dosao od njenih niti da je ona sinoc negde otisla. Jadnica, samo se je spustila roletne. Verovatno, nesme ni psa da proseta. (uvek gura kolica sa klincem i seta tog maltezera - bar da je neki pit bul).
Sta raditi??
Vodi racuna o tome da kada joj bude dosla policija na vrata zato sto je neko prijavio nasilje da ce se cuti cuvena recenica "bio je malo nervozan inace je divaaaaaaaaaaaaaaan prema meni i detetu" ili neka od varijacija na temu...
A ako znaju ko si ocekuj da ce ti poslati policiju na vrata zato sto si ih uznemiravao...
I tako...

Dark_hazard

Iskusan
Poruka
5.540
Policija je napravila zapisnik pretpostavljam, sa tim zapisnikom dalje na sud. To je sve što može da se uradi. Ti što možeš da uradiš je samo da joj pružiš moralnu podršku, sve pravne stvari ona mora sama da rešava. I možeš da insistiraš i zoveš policiju svaki put kad vidiš da majmun pravi problem.
Ono na šta bih ja htela da ti ukažem (pa nek me popljuju ovde najstrašnije) je to da si hrabro (ili ludo) srljao u sve to. Ne znaš ko je čovek, ne znaš da li je samo besan ili je psihijatrijski bolesnik, ne znaš je li pijan, drogiran, naoružan, bilo šta od toga. A ta žena ga poznaje. Druga stvar je što je jako komplikovan odnos između nasilnika i žrtve, i često se dešava da se oni raskantaju, pa mire, pa žive u najvećoj ljubavi itd.
Moj ti je savet da nemaš više lude ideje da ga biješ, samo da zoveš policiju i insistiraš da dođu itd. To je njihov posao, obučeni su za to, u krajnjem slučaju i plaćeni. Ti imaš dobru volju, ali nije ok da tvoja trudna žena ostane udovica jer si ti pravdoljubiv.....
Realan savet. :ok:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.