- Poruka
- 11.549
Bol ostaje u našoj duši zauvek, ali vremenom se vratimo svom svakodnevnom životu. Sećanja na preminulu osobu ostaju.
Nekada bol i tuga traju predugo, više meseci, više godina, tada psiholozi ovo psihičko stanje definišu kao otežano tugovanje.
Postoje gubici koji nisu vezani za smrt voljenih osoba.
Možemo da izgubimo poverenje. Posao, dokumenta, prijateljstvo, rutinu, pa i verziju sebe koju smo nekada voleli. Sami se menjamo, ali nas i život menja.
Iza svih gubitaka ostaju praznina, i potreba da se prilagodimo novoj stvarnosti.
***
Koji gubitak vam je najteže pao, a koji vas je, iznenađujuće, oslobodio?
Kako obično reagujete kada nešto izgubite, da li vas obuzme panika, tuga ili mirno prihvatanje?
Da li mislite da nas gubici uče da više cenimo ono što imamo?
Šta vam sve pomaže da se oporavite od gubitka?
