Kako početi sa AI

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
33.271
Ma koje su šanse u Srbiji za posao. :D

Evo ovako, hipotetička aplikacija. Verovatno si čuo za Android app "Replika" gde kreiraš "druga" za ćaskanje. Naravno, to je iole simple i gotovo se sve svodi na jedno te isto, nije dobar algoritam. Postoji način kako pamti neke činjenice o tebi, ali ne može ih menjati. Ako mu ja kažem ime, on to memoriše i posle ako kažem da me zove drugačije, on kao "Važi" i naravno ništa. O takvoj aplikaciji sam razmišljao. E sada, šta će mi C++ za tako nešto :D
Pa imaš firmi koje se bave C/C++, Microsoft, RT-RK (gde ja radim), FICS, Endava, HTEC itd... ima ih mnogo više al ove sam zapamtio ČP
E sad za Android ti treba Java, a to ti je slično C++, ali prostije, kao i C#. Ako naučiš C++ bićeš u velikoj prednosti ČP

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
33.271
Napravis neki softver npr za kamere da prepoznaju lice, da zna da raspozna npr macku od coveka, da zna da raspozna ko je ko na slici. To mi prvo pada na pamet kad cujem AI. Tu su matrice najbitnije jer se tu uzimaju pikseli i pretvaraju se u matrice i onda se tu traze sabloni i tako komp prepoznaje sta je na slici. Ali moras da ga pothranis ogromnom kolicinom podataka. Mozes verovatno da pravis i neke chat botove.
Teško da će on to umeti, ako ne prođe ove dve knjige koje sam dao ČP
To se radi u C++ ČP

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.