Kako platiti kredit

Ја била жирант другарици за неки кредит за самозапошљавање...:confused:
Како ствари тренутно стоје - има да искијам тај кредит...а како ће другарство....не знам, ебем ли га...за то се баш плашим...:(
Скоро 30 година смо другарице, и ако сад треба да почнем да је јурим, да је гањам за паре, она да бежи од мене и од обавеза....не знам како ћу, баш ми је фрка. :(

E ja bih to lako riješio :rtfm:

Јок, није! :lol:

Али, ебига, ја сам била једина погодна особа у њеној близини која је могла да јој буде жирант. С којим образложењем да је одбијем? :confused:
Баш на једној другој теми написах да ми је једна друга другарица једном позајмила велики новац кад ми је затребао (сама се понудила).... Како ја да одбијем да будем жирант, а немам ниједно оправдање? :confused:

Не, ништа је не јурим, за сада...само сам јој пренела шта су ми рекли....и чекаћу да видим шта ће бити.....

Kažeš ne dam, i kraj priče. Ili, ne želim da dam, ne želim da sebe dovedem u situaciju da razmišljam o tvom kreditu, imam ja svoju porodicu o kojoj moram da vodim računa da im ništa ne fali...

Kažeš ne dam, i kraj priče. Ili, ne želim da dam, ne želim da sebe dovedem u situaciju da razmišljam o tvom kreditu, imam ja svoju porodicu o kojoj moram da vodim računa da im ništa ne fali...

Супер, а кад мени буде фрка, коме онда да се ја обратим ако не најближим пријатељима? :confused:

Мени је једна другарица дошла сама и понудила новац кад је било тешко...и није могла да буде сигурна да ћу вратити....таква су времена била.... Како сад ја да одбијем другу другарицу, кад није имала никог осим мене ко је могао да јој помогне (ја једина немам кредите)?

Супер, а кад мени буде фрка, коме онда да се ја обратим ако не најближим пријатељима? :confused:

Мени је једна другарица дошла сама и понудила новац кад је било тешко...и није могла да буде сигурна да ћу вратити....таква су времена била.... Како сад ја да одбијем другу другарицу, кад није имала никог осим мене ко је могао да јој помогне (ја једина немам кредите)?
Nikako.
Nije ni ona mislila da će doći u situaciju da ne može da vrati.
Jednostavno, rizik uvek postoji... ali se i rešenje uvek nađe.
A ovi što "nikad ne bi bili žiranti" neka se drže tih svojih pravila i principa... ali se iskreno nadam da nikad neće biti u poziciji da njima treba pomoć prijatelja, familije... bilo koje vrste.

:think: Ja finansijski odlično stojim, pa nemam tih problema, mada opet, razumijem zašto imaš takav stav. Ne znam, to je sve vrlo zeznuto, ali, ja kad bih žirirao, i da meni pošalju obustave, naplatio bih pa makar silom

:think: Ja finansijski odlično stojim, pa nemam tih problema, mada opet, razumijem zašto imaš takav stav. Ne znam, to je sve vrlo zeznuto, ali, ja kad bih žirirao, i da meni pošalju obustave, naplatio bih pa makar silom

Нису ми још послали обуставе, за сад само опомене....:confused:

Нема моја другарица намеру да ме превари и да се обогати на мени.....само једноставно НЕМА новца (ко је могао пре две године да предвиди СЕКУ? :confused:)...али ја чврсто верујем да ће се снаћи и да ме неће довести у такву ситуацију да ја морам да плаћам због ње....:confused:

Ја тако ЖЕЛИМ да верујем...:)

Нису ми још послали обуставе, за сад само опомене....:confused:

Нема моја другарица намеру да ме превари и да се обогати на мени.....само једноставно НЕМА новца (ко је могао пре две године да предвиди СЕКУ? :confused:)...али ја чврсто верујем да ће се снаћи и да ме неће довести у такву ситуацију да ја морам да плаћам због ње....:confused:

Ја тако ЖЕЛИМ да верујем...:)

Pa dobro je kad nijesu još.
Ja da sam u toj situaciji (daleko bilo :lol:), prodavao bih stvari iz kuće, ali ne bih tebe doveo u takvu situaciju da plaćaš za mene

Moja situacija - uzeo kredit bez ziranta na osnovu plate,kesh kredit, kupio auto,posle mesec dana auto mi oduzimaju jer prethodni vlasnik nije platio carinu na motor, ostajem bez posla,otplatio 4 rate, a za dalje nemam pojma:sad2:

Mogu samo da ga tuzim. Od toga nemam neke vajde. Carina krivicu svaljuje na krajnjeg kupca. Mene brine kredit kako da vracam dok ne nadjem normalan posao. A auto - opet se vracam na magarca koga sam hteo da prodam:dash:

Shvatam. :think: Stvarno užasna situacija.
Ma ja bih uhvatio tog magarca koji ti je prodao auto pa ga dobro izlemao. :rtfm:
A što se tiče kredita, ne znam, možda da radiš neki fizički posao ako si u mogućnosti, dok ne otplatiš kredit, a onda da tražiš neki posao koji ti odgovara...

Ma ja bih uhvatio tog magarca koji ti je prodao auto pa ga dobro izlemao. :rtfm:
A što se tiče kredita, ne znam, možda da radiš neki fizički posao ako si u mogućnosti, dok ne otplatiš kredit, a onda da tražiš neki posao koji ti odgovara...

Јесте, кад излемаш неког ко ти је дужан, паре ти се саме враћају! :eek::eek:

Pazi,od fizickog posla ovde nema nekih para. 20 eur je neka dnevnica koliko ja znam. Razmisljao sam da prodam ovaj auto koji imam i da vratim kredit,al onda ne bi imao sta da vozim,a auto mi treba zbog deteta. Matorci mogu da me pokriju tipa 2-3 meseca, a posle moram sam. Da se placa fizikalisanje barem 40 eur dnevno rado bih prihvatio. Najjaca fora - dan kad sam kupio auto dolazim na posao - dobijam otkaz.:rtfm:

Pazi,od fizickog posla ovde nema nekih para. 20 eur je neka dnevnica koliko ja znam. Razmisljao sam da prodam ovaj auto koji imam i da vratim kredit,al onda ne bi imao sta da vozim,a auto mi treba zbog deteta. Matorci mogu da me pokriju tipa 2-3 meseca, a posle moram sam. Da se placa fizikalisanje barem 40 eur dnevno rado bih prihvatio. Najjaca fora - dan kad sam kupio auto dolazim na posao - dobijam otkaz.:rtfm:

Je li moguće da su tolike dnevnice?? :eek: Jedan ovamo je za berbu trešanja plaćao oko 150€ :think: A i zidari su plaćani ako se dobro śećam oko 50€.
Razumijem tvoju potrebu za autom, a situacija te nije mogla gora zapasti

Back