Kako platiti kredit

Јок, није! :lol:

Али, ебига, ја сам била једина погодна особа у њеној близини која је могла да јој буде жирант. С којим образложењем да је одбијем? :confused:
Баш на једној другој теми написах да ми је једна друга другарица једном позајмила велики новац кад ми је затребао (сама се понудила).... Како ја да одбијем да будем жирант, а немам ниједно оправдање? :confused:

Не, ништа је не јурим, за сада...само сам јој пренела шта су ми рекли....и чекаћу да видим шта ће бити.....

kad si nekome zirant,odrekao si se mogucnosti da ti za to vreme podignes kredit za sebe ukoliko ti zbog neceg bude potreban
razlika je velika u tome sto kad ti je drugarica pozajmila novac ,ona je u tom trenutku imala "visak" kesa,a kad si zirant to znaci da cak i kad nemas tu cifru,za nju odgovaras
nadam se da ce sve ipak biti u redu

Па помози јој бре а не да питаш овде
једино решење скупите паре и решите је кредита

E, bolje bi ti bilo da procitas prvo to sto sam napisala pa onda da komentarises. Ja sam NEZAPOSLENA, zivim na grbaci roditelja penzionera i da imam pare ne bi trazila ovde savet pa da mi se javljaju takvi kao ti da mi popuju.

E, bolje bi ti bilo da procitas prvo to sto sam napisala pa onda da komentarises. Ja sam NEZAPOSLENA, zivim na grbaci roditelja penzionera i da imam pare ne bi trazila ovde savet pa da mi se javljaju takvi kao ti da mi popuju.

Жено не попујем ти али ако елите да јој помогнете нађите решење ,БАНКЕ НИСУ РЕШЕЊЕ ТО ЈЕ САМО ЈОШ ГОРИ ПОТОП
НИСАМ САРКАСТИЧАН НЕ ЗАЈЕБАВАМ ТЕ ВЕЋ САМ КРАЈЊЕ ОЗБИЉАН

Nisam ja u pitanju, ja sam nezaposleni pravnik koji zivi na racun mame i tate. A moja drugarica... ona je izbeglica iz "oluje", tamo joj poginuli otac i dva brata a ona pobegla sa majkom i babom. Dosli u Srbiju, u moj grad, u izbeglicki centar gde joj je majka "pukla" i obesila se. Centar se zatvorio i one se preselile u neku trosnu kucu u mom komsiluku i tako smo pocele da se druzimo. Zaposlila se da bi placala taj kucerak i imale za hranu. Kada je pomislila da ce nekako da im se zivot normalizuje umre joj baba, od tuge verovatno... i ova moja drugarica ostade sama na ovom svetu. A kredit je uzela da bi podigla spomenik majki i babi a trebale joj i pare mislila je da prebaci mosti brace i oca iz masovne grobnice ovde. Zato nemojte tako da pricate o njoj zasto je ovo, zasto ono, samo zahvalite Bogu sto niste na njenom mestu, jer samo ona zna kako joj je.

nema potrebe da se pada u vatru,na kraju nebitno je da li si ti ili tvoja prijateljica jer ovde pricamo o problemu,a ne o osobi
iako je njena situacija stvarno uzasna,to i dalje ne menja cinjenicu da ona ne izmiruje rate redovno ,a banci je to jedino vazno.Neko je predlozio refinansiranje,to moze biti resenje,ali samo pod uslovom da su u pitanju maksimalno 2 neizmirene rate,jer u suprotnom izvestaji idu u kreditni biro,tamo je obelezavaju kao neredovnu i posle ni jedna banka nece da ima nista sa njom
a sto vi prijatelji ne biste skupili koliko ko moze pa joj makar malo olaksali situaciju i smanjili iznos?

nema potrebe da se pada u vatru,na kraju nebitno je da li si ti ili tvoja prijateljica jer ovde pricamo o problemu,a ne o osobi
iako je njena situacija stvarno uzasna,to i dalje ne menja cinjenicu da ona ne izmiruje rate redovno ,a banci je to jedino vazno.Neko je predlozio refinansiranje,to moze biti resenje,ali samo pod uslovom da su u pitanju maksimalno 2 neizmirene rate,jer u suprotnom izvestaji idu u kreditni biro,tamo je obelezavaju kao neredovnu i posle ni jedna banka nece da ima nista sa njom
a sto vi prijatelji ne biste skupili koliko ko moze pa joj makar malo olaksali situaciju i smanjili iznos?[/QUOTE]

e, ovo je pravo pitanje. :)

a sto vi prijatelji ne biste skupili koliko ko moze pa joj makar malo olaksali situaciju i smanjili iznos?[/QUOTE]

e, ovo je pravo pitanje. :)

Ja da mogu i da imam da joj pomognem ne bi ovde trazila savet za njeno resavanje problema. Ali cini mi se da sam pogresila. Ovde se samo prosipa pamet, i mnogi su pametni, ali nema veze... Prosla je ona i prezivela i gore stvari, ustvari najgore stvari na svetu, prezivece i ona.

Ja da mogu i da imam da joj pomognem ne bi ovde trazila savet za njeno resavanje problema. Ali cini mi se da sam pogresila. Ovde se samo prosipa pamet, i mnogi su pametni, ali nema veze... Prosla je ona i prezivela i gore stvari, ustvari najgore stvari na svetu, prezivece i ona.

Pa koji savet ocekujes????

Uzela kredit sada u frci posto ne moze da ga vraca i sta da radi???

Pa u slicnoj situaciji sigurno imas na hiljade ljudi u Srbiji.Imam ja drugara koji se uvalio u kredite i u minuse na karticama i kad dobije platu dobije 0 dinara.....kad mu sve odbiju.....decko poludeo bio.....ali eto pokrili mu kartice njegovi pa se tako iscupao......

Neka proba jos neki posao da nadje.....neka predje kod tebe da zivi ako je vec sama pa ce joj troskovi zivota biti manji pa ce moci da izdvaja za kredit......itd....itd...

најјачи су они ликови што мисле да ће да им дугорочни кредит поједе инфлација, девалвација и сл. ко у доба тите.
обавезна реченица им је: да сам био паметан задуживао би се још више.

најјачи су они ликови што мисле да ће да им дугорочни кредит поједе инфлација, девалвација и сл. ко у доба тите.
обавезна реченица им је: да сам био паметан задуживао би се још више.

Pa to je bilo za vreme Slobe kad je ona inflacija bila..........ali kod ovih danasnjih lopova sa vlasti je druga prica.....pa oni su i dovedeni na vlast da bi radili u interesu tih stranih banaka i firmi a ne u interesu Srbije i naroda u Srbiji.......tako da od te price da ce banke da ostanu kratke tu nema vajde........One su dosle da izvuku lovu iz Srbije i to su i uradile.....sada su jos tu cisto da naplate sve te kredite sto su udelili pa ce da se kupe odavde

Pa to je bilo za vreme Slobe kad je ona inflacija bila..........ali kod ovih danasnjih lopova sa vlasti je druga prica.....pa oni su i dovedeni na vlast da bi radili u interesu tih stranih banaka i firmi a ne u interesu Srbije i naroda u Srbiji.......tako da od te price da ce banke da ostanu kratke tu nema vajde........One su dosle da izvuku lovu iz Srbije i to su i uradile.....sada su jos tu cisto da naplate sve te kredite sto su udelili pa ce da se kupe odavde

И још су сви дугорочни кредити индексирани у ЕВРИМА ИЛИ ШВАЈЦАРЦИМА
па нема да попапа инфлација

Vidi... tu i nema nekog rešenja. Niti mudrosti.
Kredit, jednostavno, mora da se plaća. banke nisu ni malo sentimentalne, niti ih zanimaju naši problemi. One se obezbede - preko žiranata, menica, hipoteka... I ako ne dobiju svoj novac - naplate.
U ovom slučaju, pošto rata nije astronomska - najpametnije je plaćati je redovno. Uz pomoć dodatnog posla (ako je od postojeće zarade nemoguće), prijatelja, roditelja, familije... nebitno. Ulaziti u novi kredit je samo odlaganje problema, a neplaćanje rate je neodgovorno i neozbiljno.

ne razumem sta si ocekivala,da neko od nas ima carobni stapic da ucini da taj kredit nestane :dontunderstand:

Poslednja izmena od moderatora:
ne razumem sta si ocekivala,da neko od nas ima carobni stapic da ucini da taj kredit nestane :dontunderstand:

Ja sam htela savet u vezi banke, da li moze neko produzenje otplate ili tome slicno... a ti samo moli Boga da ne dozivis to sto je ona dozivela... procitaj tamo "gore" ukratko sam opisala njen zivot,.
Hvala svima na savetima... i zatvaram temu jer previse je prepametnih koji se smeju na tudju muku a ne znaju sustinu zasto se sve to desilo. Nju je muka naterala da bi podigla spomenik i nema nikog zivog vise na ovom svetu...

Poslednja izmena od moderatora:
Mozda ovo moze malo da pomogne, makar da zna sta je ceka:

http://www.kamatica.com/istrazivanja/84/prinudna-naplata-kredita

Inace, ja nasla ovaj sajt kad su meni trebale informacije oko uzimanja stambenog kredita- ima dosta, zaista ozbiljnih informacija i solidan forum za sve stvari vezane za kredite i sl. ...

Nadam se da ovo nece biti protumaceno ko reklama :)

Hvala ti TO je ono sto je mene zanimalo, i nadam se da ce napraviti neki dogovor sa bankom. Ti si jedina koja je razumela moje pitanje.:super: :bye::bye::bye:

sto se sama prozivas?
niko nista nije rekao njoj,jer nam se ona nije ni obratila ,vec tebi,njenoj prijateljici
njen zivot jeste strasan i tuzan i to niko ne spori,samo ne vidim kako ce joj to pomoci da otplati zaostale rate,a to je koliko se secam bila tema ovde
i sta god da ti neko kaze ti se svadjas od samog pocetka i sve ti je "pametovanje" ,ne razumem te

Poslednja izmena:
sto se sama prozivas?
niko nista nije rekao njoj,jer nam se ona nije ni obratila ,vec tebi,njenoj prijateljici
njen zivot jeste strasan i tuzan i to niko ne spori,samo ne vidim kako ce joj to pomoci da otplati zaostale rate,a to je koliko se secam bila tema ovde
i sta god da ti neko kaze ti se svadjas od samog pocetka i sve ti je "pametovanje" ,ne razumem te

Pa vidis, ona nema komp. i nije ni mogla da vam se obrati, a i totalno je sjebana, vec 15 godina joj je zivot totalno sjeban, da ponekad pomislim da dobro je ziva. A ja spadam u armiju fakultetski obrazovanih koji sa super prosekom ne mogu doci do posla jer nemam vezu pa me i dalje izdrzavaju roditelji penzioneri. A da imam svoj posao, ja bi joj pomogla, sve bi joj dala, jer iako je u takvoj situaciji da trenutno nema nista ona je veliki covek za mene, ali nadam se da ce doci bolja vremena i za nju. Nije ona zelela da bude izbeglica i da napusti svoju kucu i sve sto je imala, nije ona zelela da joj ubiju oca i bracu i da im ni grob ne zna, nije ona kriva sto joj majka nije sve to izdrzala i sto se ubila, nije ona kriva sto joj baba umrla od tuge zbog svega sto je snaslo.. neko "drugi" joj je sjebo ceo zivot...

Pa vidis, ona nema komp. i nije ni mogla da vam se obrati, a i totalno je sjebana, vec 15 godina joj je zivot totalno sjeban, da ponekad pomislim da dobro je ziva. A ja spadam u armiju fakultetski obrazovanih koji sa super prosekom ne mogu doci do posla jer nemam vezu pa me i dalje izdrzavaju roditelji penzioneri. A da imam svoj posao, ja bi joj pomogla, sve bi joj dala, jer iako je u takvoj situaciji da trenutno nema nista ona je veliki covek za mene, ali nadam se da ce doci bolja vremena i za nju. Nije ona zelela da bude izbeglica i da napusti svoju kucu i sve sto je imala, nije ona zelela da joj ubiju oca i bracu i da im ni grob ne zna, nije ona kriva sto joj majka nije sve to izdrzala i sto se ubila, nije ona kriva sto joj baba umrla od tuge zbog svega sto je snaslo.. neko "drugi" joj je sjebo ceo zivot...
hej... stani malo.
Razumem tvoje emocije i emotivnu reakciju, ali pokušaj da raščlaniš stvari. Niko od nas nema čarobni štapić da reši ovaj problem... makoliko da želi. Kao što i ti ne možeš da ga rešiš - kolikogod da želiš.
Niko ovde nije pričao o surovosti života, teškim sudbinama, nepravdi...
Pričamo o kreditu... o tome da banke nisu sentimentalne!
Osim toga... ako su u pitanju žiranti, sigurno se radi o nekome ko, bar, zna situaciju. Dakle, neka pokuša da razgovara sa njima, neka svi lepo odu do banke i nađu neko koliko-toliko prihvatljivo rešenje za sve. Konačno, i da žirant plaća ostatak kredita - ništa (toliko) strašno... ne radi se o rati od 2000 evra mesečno! Vratiće mu jednom.

питала си рекли смо ти сви искрено

нико се не смеје и сви су ти изнели искуства која имају

трагичних прича је држава пуна

решење је једно и једино вратити те паре што пре банци

како -?
тражите начин ако већ желиш да јој помогнеш

а ако не желиш не пребацуј на друге

Back