Kako platiti kredit

nas kad bih bila zirant nekome
em izgubis pare,em prijateljstvo ako stvari podju naopako :neutral:

Ја била жирант другарици за неки кредит за самозапошљавање...:confused:
Како ствари тренутно стоје - има да искијам тај кредит...а како ће другарство....не знам, ебем ли га...за то се баш плашим...:(
Скоро 30 година смо другарице, и ако сад треба да почнем да је јурим, да је гањам за паре, она да бежи од мене и од обавеза....не знам како ћу, баш ми је фрка. :(

Како ствари тренутно стоје - има да искијам тај кредит...а како ће другарство....не знам, ебем ли га...за то се баш плашим...:(
Скоро 30 година смо другарице, и ако сад треба да почнем да је јурим, да је гањам за паре, она да бежи од мене и од обавеза....не знам како ћу, баш ми је фрка. :(
Ovo ne bi moralo da bude velik problem.
Kod tih kredita (ili već šta li je) za samozapošljevanje nisu neki veliki iznosi a uslov je, najčešće da dve godine plaćaš obaveze prema državi (za neki početnički posao ne bi trebalo da je iznos veći od 100-tinak evra mesečno)... e sad... to može da bude problem, jer su kamete mnogo veće od bilo kojih bankarskih.
Ukoliko je kredit uzet od Zavoda za zapošljevanje, sa njima se da dogovoriti... nekako.
Ako je nešto drugo u pitanju, onda ... pa nije baš veselo. :sad2:

Upravo mi se javila drugarica, koja je prosle godine uzela kredit, a od januara ove godine firma joj je u totalnom haosu,smanjili plate na minimalac, zbog svetske ekonomske krize kao, i dosla joj rata koju ona ne moze da plati a ne verujem da ce moci ni naredne. Ne znam sta da joj kazem i kako da je posavetujem.
Ako neko ima slicno iskustvo, kazite da joj pomognem, sta rade banke u ovakvim situacijama kada ne moze klijent da izmiri svoje obaveze. Ona ima kredit oko 200.000 din.

:think: Salu na stranu ali banke neprihvataju nikakve razloge za neblagovremeno placanje ... sad sve zavisi od uredjivacke politike banke , koji su koliko tolerantni . Kao sto je vec receno neka ga proba refinasirati ali po mogucnosti u drugoj banci jer doticna izbegava posto je time ona na gubitku . Znam dosta slucajeva kojima je poslo za rukom a ima dosta njih kojima se kreditni referenti neskidaju sa vrata . Ranije sem imao i ja kredit ali sam uspeo na vreme da ga regulisem ... ali sam zato trenutno jednom prijatelju zirant , a kao sto je ovde pominjano izgleda da nam prijateljstvo puca . Dosada nisam platio ni jednu ratu mesto njega ali zato svaki mesec sa njim vodim borbu oko naplate za koju bas i nemari kad kako on kaze ima sigurnog ziranta ... j...m mu m...r . zato oprez sa kreditima .:bye:

Ovo ne bi moralo da bude velik problem.
Kod tih kredita (ili već šta li je) za samozapošljevanje nisu neki veliki iznosi a uslov je, najčešće da dve godine plaćaš obaveze prema državi (za neki početnički posao ne bi trebalo da je iznos veći od 100-tinak evra mesečno)... e sad... to može da bude problem, jer su kamete mnogo veće od bilo kojih bankarskih.
Ukoliko je kredit uzet od Zavoda za zapošljevanje, sa njima se da dogovoriti... nekako.
Ako je nešto drugo u pitanju, onda ... pa nije baš veselo. :sad2:

То је у питању. Већ двапут за месец дана ми шаљу опомене....кажу да ће активирати моје менице ако она не поднесе доказ да је уплатила доприносе и све то што треба...а она изгледа није ништа уплатила за ове две године, а сада нема пара....:(

То је у питању. Већ двапут за месец дана ми шаљу опомене....кажу да ће активирати моје менице ако она не поднесе доказ да је уплатила доприносе и све то што треба...а она изгледа није ништа уплатила за ове две године, а сада нема пара....:(

ZA.EBI PRIJATELSTVO I NESILAZI JOJ S VRATA ...

pokušavam da živim bez kredita
kolikoimam toliko ću da trošim

ili kreditiram samu sebe tako što planiram šta ću da kupim pa štedim pare.

Zato me izluđuju ovi iz banke što non-stop zovu da mmi uvale kredit, kreditne kartice i sl, ali sam i za to pronašla način - odmah im ja pod istimi uslovim aponudim pare i začudo odniju da od mene uzmu kredit. Ali ja se otkačim od njih...

Verovatno su i oni postali malo stroži... :confused:
E sad... Te potvrde su morale da se podnose svake godine... dakle, ako je za utehu, porez nije plaćen "samo" godinu dana (to ti je, sa kamatama, oko 100.000... možda malo više) što, naravno nije mali iznos.
Pokušaj da problem rešiš sa drugaricom (što će, po svemu sudeći, ići malo teže :roll:), a ako ne uspeš, otidi kod njih u Zavod i pokušaj da se nekako "nagodiš"...
Ne verujem da će oni tebe teretiti za porez koji nije plaćen... već za iznos kredita. To je nešto oko 100.000 (ukupno), a pošto je druga godina, trebalo bi da je, ipak, umanjeno.
Drugo, sigurna sam da postoji i drugi žirant - pa.... podelite ber.
Uf... što mrzim takve situacije!
Ja sam koristila istu tu pomoć i ni na kraj pameti mi nije bilo da dođe do toga da prijatelja koji je bio žirant dovedem u ovu situaciju! :sad2: Tim pre što mi je pomogao kad mi je trebalo...

Kada smo počinjali privatni posao - i te kako mi je trebao novac.
Prijatelj (školski drug iz osnovne škole) koji radi u banci mi je "sredio" kredit, bukvalno na "časnu reč".
Prijateljica (takođe iz osnovne škole) mi je bila prvi žirant...
Brat nije trepnuo i potpisao je menicu na svoju firmu.
Bilo je užasnih situacija i nemanja... Ali, snalazila sam se, grebala kako god sam znala... da ne dođem u situaciju da onaj koji mi je obezbedio kredit (i to dosta povoljan) na sopstvenu odgovornost ne dođe u nezgodnu situaciju...
Da ne govorim o žirantima... :roll:
Čovek nikad ne zna u šta može da uleti i šta može da se promeni - ali svoje obaveze mora da odradi. Kako zna i ume. Ako ne zbog sebe, a ono zbog prijatelja koji su mu učinili uslugu.

Poslednja izmena:

Ja nikome nisam ziran...nikada u zivotu kredit ne bi uzeo pre bi opljackao banku nego da uzmem kredit od nje......od nikoga ne zajmim pare a ni nikom ne pozajmljujem.....:mrgreen: a ako se bas desi da nekom pozajmim novac sto je fascinantno retko onda mu ne pozajmljujem vec mu dam....sto bi rekla deca...zauvek

ma...ne dam pare,ne uzimam ih od drugih,i onako samo stekam i malo trosim...a banke mi se gade,onako bas mi fizicki nije dobro kad krenu da me zlostavljaju...od kartica samo visa electron i to u krajnjoj nuzdi jer te i tu deru kad podizes novac,al bar trosis ono sta imas a ne ono sta nemas niti ces ikada imati i sto ce tvoje potomstvo morati da otplacuje!zdravo,cao nije to za mene :confused:

vi sto ste ziranti,je l vam palo na pamet kad ste pristajali na to da mozete doci u ovakvu situaciju?

Јок, није! :lol:

Али, ебига, ја сам била једина погодна особа у њеној близини која је могла да јој буде жирант. С којим образложењем да је одбијем? :confused:
Баш на једној другој теми написах да ми је једна друга другарица једном позајмила велики новац кад ми је затребао (сама се понудила).... Како ја да одбијем да будем жирант, а немам ниједно оправдање? :confused:

Не, ништа је не јурим, за сада...само сам јој пренела шта су ми рекли....и чекаћу да видим шта ће бити.....

Nekad jednostavno nemaš kud...ja sam bio prinuđen da prijatelju budem žiran pre par godina i to kao firma firmi iako sam znao da je do guše u ... i znao sam da je dužan i ružan ( na sreću tad nisam znao da se uzajmio skoro 100.000e)...i kad mi je stigla opomena za zaostale rate baš me je odsekao.Na sreću, isplatio je kredit a uspeo je da za par godina vrati pozajmljeno.Ima i svetlih primera, zar ne?

Јок, није! :lol:

Али, ебига, ја сам била једина погодна особа у њеној близини која је могла да јој буде жирант. С којим образложењем да је одбијем? :confused:
Баш на једној другој теми написах да ми је једна друга другарица једном позајмила велики новац кад ми је затребао (сама се понудила).... Како ја да одбијем да будем жирант, а немам ниједно оправдање? :confused:

Не, ништа је не јурим, за сада...само сам јој пренела шта су ми рекли....и чекаћу да видим шта ће бити.....

Obrazlozenje je da imas princip da nikome nisi zirant i da ne trazis ni od koga da bude tvoj zirant.

onda ocigledno nisi mnogo duze placala ,a ne samo 2 meseca,
je l to kredit ili kartica
sto ne raymisljas o nekom honorarnom,privremenom poslu
12000 nije nedostizna cifra

Nisam ja u pitanju, ja sam nezaposleni pravnik koji zivi na racun mame i tate. A moja drugarica... ona je izbeglica iz "oluje", tamo joj poginuli otac i dva brata a ona pobegla sa majkom i babom. Dosli u Srbiju, u moj grad, u izbeglicki centar gde joj je majka "pukla" i obesila se. Centar se zatvorio i one se preselile u neku trosnu kucu u mom komsiluku i tako smo pocele da se druzimo. Zaposlila se da bi placala taj kucerak i imale za hranu. Kada je pomislila da ce nekako da im se zivot normalizuje umre joj baba, od tuge verovatno... i ova moja drugarica ostade sama na ovom svetu. A kredit je uzela da bi podigla spomenik majki i babi a trebale joj i pare mislila je da prebaci mosti brace i oca iz masovne grobnice ovde. Zato nemojte tako da pricate o njoj zasto je ovo, zasto ono, samo zahvalite Bogu sto niste na njenom mestu, jer samo ona zna kako joj je.

Nisam ja u pitanju, ja sam nezaposleni pravnik koji zivi na racun mame i tate. A moja drugarica... ona je izbeglica iz "oluje", tamo joj poginuli otac i dva brata a ona pobegla sa majkom i babom. Dosli u Srbiju, u moj grad, u izbeglicki centar gde joj je majka "pukla" i obesila se. Centar se zatvorio i one se preselile u neku trosnu kucu u mom komsiluku i tako smo pocele da se druzimo. Zaposlila se da bi placala taj kucerak i imale za hranu. Kada je pomislila da ce nekako da im se zivot normalizuje umre joj baba, od tuge verovatno... i ova moja drugarica ostade sama na ovom svetu. A kredit je uzela da bi podigla spomenik majki i babi a trebale joj i pare mislila je da prebaci mosti brace i oca iz masovne grobnice ovde. Zato nemojte tako da pricate o njoj zasto je ovo, zasto ono, samo zahvalite Bogu sto niste na njenom mestu, jer samo ona zna kako joj je.

Па помози јој бре а не да питаш овде
једино решење скупите паре и решите је кредита

Back