Kako ovo da izvedem?

bejn666

Početnik
Poruka
39
Ovako... 2 kompjutera, jedna internet konekcija...radio sam ovo i ranije ali nisam na nacin na koji sad planiram da izvedem. Dakle... planiram da kupim switch, kako bi i ja i brat mogli da delimo internet, ali sve je ok ja kapiram oba komjutera moraju biti povezana na switch, a gde onda modem da povezem??? Jel moze modem da radi ako se poveze na switch.??? Mogao bi modem da se poveze kod mog brata na komp preko USBA ali ne isplati se je stalno mu iskace Blue Screen of Death, zbog konflikta nekih drajvera...
 
Trebalo bi da moze da ti radi taj modem ako ides preko UTP kabla direktno na switch pa prosherujes net dalje na druga dva kompa, znaci to definitivno moze, sad ti ostaje samo IP adrese sve fino da ispodesavas, DNS ti je tu najbitniji...
 
uspeo sam da povezem modem preko default ethernet ulaza na kompu, dok je moj komp povezan sa drugim preko PCI ethernet kartice, i sve radi super....PROVERENO ! SVE RADI :)))

Ok i sad jedan komp zavisi od drugog, tj. jedan mora da bude upaljen da bi ovaj drugi mogao da radi, al ako ti to ne predstavlja problem onda je stvar resena ;)
 
Ako već planiraš kupovinu switch-a, onda vidi da li ti se isplati da kupiš ruter sa adsl modemom u sebi i rešićeš se muka. Naravno pod uslovomg da je ADSL vrsta konekcije o kojoj govoriš. A nisi napisao ni koji je modem, koji provajder... Neki provajderi ADSL interneta isporučuju paket sa USB modemima, ali mogu ti obezbediti i ADSL ruter ukoliko imaš potrebu za istim.
 
Ako već planiraš kupovinu switch-a, onda vidi da li ti se isplati da kupiš ruter sa adsl modemom u sebi i rešićeš se muka. Naravno pod uslovomg da je ADSL vrsta konekcije o kojoj govoriš. A nisi napisao ni koji je modem, koji provajder... Neki provajderi ADSL interneta isporučuju paket sa USB modemima, ali mogu ti obezbediti i ADSL ruter ukoliko imaš potrebu za istim.

Da, covek je u pravu, ovo ti je jos preciznije objasnjeno!
 
ako vec neas opciju modema wi-fi,ima se kupi onaj bar mislim kod nas u srbiji filter adsl a po pravilu treba ga dobijes uz modem,za dva kompa znaci jedan kabal ide u modem a iz tog filtera ima dva kabla za dva kompa ili jedan komp jedan za telefon.Ako sam ovo lepo objasnio
 

Back
Top