Kako ostati u svojoj istini a ne uvrediti druge?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Teologija spada u društvene nauke, a ne u prirodne nauke.
Tako da poređenje teologije sa matematikom ne stoji.

Za mene je teologija nauka o veri. Osim ako je neko od teologa
lično boga očima video, premerio i ostalo.

Osim toga, različiti hrišćanski pravci imaju i različitu nauku o
veri.
https://bfspc.bg.ac.rs/studije/osnovne-studije/bogoslovsko-katihetski-program/

ne traže gde je bio eden, gde se nasukala arka, ne nalaze "kosti" od divova, ne razgovaraju sa anđelima :D...

to američke v. z. naučavaju i svrstavaju tj pokušavaju da uguraju ljudima da je to nauka da bi dokazali biblijsku istinu.
sećaš se kada je bogobijažljivi glasnik davio sa tom advent naukom uz pomoć cps od miroljuba petrovića.
 
Teologija spada u društvene nauke, a ne u prirodne nauke.
A ko je to uopste tvrdio kakva je naucna kategorija teologija...!?
Ti si bila ta koji si rekla da ti nije poslo sa guglom da pronadjes dokaze da je teologija nauka i sad umesto da se zahvalis diskutantu koji te je lepo informisao ti i dalje ides "glavom kroz zid",mislim stvarno nema smisla...
 
A ko je to uopste tvrdio kakva je naucna kategorija teologija...!?
Ti si bila ta koji si rekla da ti nije poslo sa guglom da pronadjes dokaze da je teologija nauka i sad umesto da se zahvalis diskutantu koji te je lepo informisao ti i dalje ides "glavom kroz zid",mislim stvarno nema smisla...
О, хвала вам. Ја сада први пут чујем за теологију.

Твој став је изузетно омаловажавајући и непријатан. Не знам на
основу чега себи дајеш право на то. Читај пажљиво шта пишем
и не изврћи оно што сам рекла. Ниси пратио тему.
 
https://bfspc.bg.ac.rs/studije/osnovne-studije/bogoslovsko-katihetski-program/

ne traže gde je bio eden, gde se nasukala arka, ne nalaze "kosti" od divova, ne razgovaraju sa anđelima :D...

to američke v. z. naučavaju i svrstavaju tj pokušavaju da uguraju ljudima da je to nauka da bi dokazali biblijsku istinu.
sećaš se kada je bogobijažljivi glasnik davio sa tom advent naukom uz pomoć cps od miroljuba petrovića.
Arheologija nije Americka.
Ona je dokazala Bibliju.
 
Moj Isus je na doživotno i beskonačno ipak ostao sam, usamljen, izdat i odbačen, namučen, usmrćen i poslat tamo negde nazad, a Bogom je dat, Sin Božji...
Prilaze Mu ljudi sa svojim htenjima i željama, ali... zar nije pravično dati se sa ljubavlju živom Bogu i makar ponekad ne tražiti Mu ništa?
Ništa neću, Gospode!
Ne treba mi ništa (osim Tebe)!
Hajde Gospodu da pravimo društvo, da Mu ne priredimo još jednu izdaju, da Ga ne odbacimo, da Ga ne mučimo i ne ubijamo opet... Hajde da Ga čujemo i pomalo poslušamo.
Zašto smo uvek mi ti kojima nešto treba, zar nemamo i ponešto da Mu damo???
Beda... zaista... duhom mrtvi... uvek gladni, željni... a retko svesni tog našeg Boga od kog stalno nešto tražimo.
 
Poslednja izmena:
О, хвала вам. Ја сада први пут чујем за теологију.

Твој став је изузетно омаловажавајући и непријатан.
Molim te citiraj gde sam tebe ili ikog drugog uvredio ili se lepo izvini da si me opet neosnovano optuzila ?
Dakle ?
Не знам на
основу чега себи дајеш право на то. Читај пажљиво шта пишем
и не изврћи оно што сам рекла. Ниси пратио тему.
Uuuups pardon,mozda mi nesto promaklo pa hajde da rascistimo - dali je za tebe formulacija Bibliska nauka u kontekst koije se koristio na ovu temu razlikuje od pojma teologija ili je to jedno te isto ???
Ako li nije isto obrazlozi zasto nije a ako li jeste isto onda dajem dokaza da si zaista rekla to sto ne zelis priznati dok ujedno kazes da je to samo moj pogresan zakljucak jer navodno nisam pratio temu...i sto ce biti ??? :kafa:
 
Molim te citiraj gde sam tebe ili ikog drugog uvredio ili se lepo izvini da si me opet neosnovano optuzila ?
Dakle ?

Uuuups pardon,mozda mi nesto promaklo pa hajde da rascistimo - dali je za tebe formulacija Bibliska nauka u kontekst koije se koristio na ovu temu razlikuje od pojma teologija ili je to jedno te isto ???
Ako li nije isto obrazlozi zasto nije a ako li jeste isto onda dajem dokaza da si zaista rekla to sto ne zelis priznati dok ujedno kazes da je to samo moj pogresan zakljucak jer navodno nisam pratio temu...i sto ce biti ??? :kafa:
@aeternum je pominjala matematiku..
Pod BibliJskom naukom nije podrazumevala teologiju, posebno ne pravoslavnu
ili katoličku, ali je hrabro tu nauku nazvala hrišćanskom, kao da za sve hrišćane
ista nauka važi.

A zašto je to bitno za ovu temu? Zato što svako ima jednako pravo da govori
o svojoj veri, ali nema pravo da govori da je jedina istinita i da svi ostali greše.

I, Šta će biti? Hoćeš li se zamisliti nad smislom ove teme ili ćeš gledati i
dalje kako da mi doskočiš i napakostiš?
 
Molim te citiraj gde sam tebe ili ikog drugog uvredio ili se lepo izvini da si me opet neosnovano optuzila ?
Dakle ?

Uuuups pardon,mozda mi nesto promaklo pa hajde da rascistimo - dali je za tebe formulacija Bibliska nauka u kontekst koije se koristio na ovu temu razlikuje od pojma teologija ili je to jedno te isto ???
Ako li nije isto obrazlozi zasto nije a ako li jeste isto onda dajem dokaza da si zaista rekla to sto ne zelis priznati dok ujedno kazes da je to samo moj pogresan zakljucak jer navodno nisam pratio temu...i sto ce biti ??? :kafa:
naravno da nije isto
teologija je nauka o bogu ili bogovima, a biblijska nauka ne postoji.
 
@aeternum je pominjala matematiku..
Pominjala mozda ali ne u kontekstu da bi ti imala za prava stavljati znaka ravenstva izmedju te dve kategorije...
Pod BibliJskom naukom nije podrazumevala teologiju, posebno ne pravoslavnu
ili katoličku, ali je hrabro tu nauku nazvala hrišćanskom, kao da za sve hrišćane
ista nauka važi.
...hmmm,izvini ali imam utisak da ti je neko pobrko loncice a svalio krivicu na tebe,ni krivu ni duznu... :D
A zašto je to bitno za ovu temu? Zato što svako ima jednako pravo da govori
o svojoj veri, ali nema pravo da govori da je jedina istinita i da svi ostali greše.
Dao sam jednog primera i tada si mi ga glasno otsutela pa sad dopreciziram pitanje:
Ako desetoro njih kazu da im je njihova vera bazirana na Bibliju dok ujedno kazu da ljudi mogu slobodno krasti do vrednosti od 1000 eura a da se tek iznad toga to racuna kao kradju dok samo jedan kaze da to nije tacno jer po njemu a na osnovu Biblije,ljudi ne smeju uopste krasti jer nam Bozja zapovest kaze NE KRADI bez ikakvih iskljucaka - dali bi ovaj drugi s tom tvrdnjom krsio pravila ovog foruma ...!!!??
On je defakto i dejure rekao da svi ostali grese a da je samo on u pravu...
Molim kratak i jasan odgovor.
I, Šta će biti? Hoćeš li se zamisliti nad smislom ove teme ili ćeš gledati i
dalje kako da mi doskočiš i napakostiš?
Zao mi je ako si me tako dozivela,uopste mi to nije namera nego se trudim da ti direktno i indirektno ukazem da bi neke stvari mozda trebala sagledati iz malo drugacije perspektive...
 
Poslednja izmena:
Eto opet ti svojim misljenjem negiras ono sto je Biblijska nauka - istina dokazano takva.
( i to negiranje onoga sto je temelj hriscanske vere se moze smatrati i kao uvreda )

jedno je Biblijska nauka a drugo su tumacenja.
to sto je neko pogresno shvati ne menja cinjenicu da je istina
kao sto neko ne zna matematiku to ne menja cinjenicu da je matematika egzaktna nauka


Dakle postoji Biblijska istina univerzalna za sve ljude.
Bozja rec je istina.


Biblija jeste Bozja rec i ne moze se to poreci jer je dokazano Bozja rec.

Pominjala mozda ali ne u kontekstu da bi ti imala za prava stavljati znaka ravenstva izmedju te dve kategorije...
Mislila sam da komentar njen nisi video, međutim ti si taj komentar i lajkovao.
Ovde lepo piše kao što neko ne zna matematiku, to ne menja činjenicu da
je matematika egzaktna nauka. Odnosno, ako neko Biblijsku nauku ne zna
i pogrešno tumači, to ne menja činjenicu da je Biblijska nauka egzaktna.
 
Mislila sam da komentar njen nisi video, međutim ti si taj komentar i lajkovao.
Ovde lepo piše kao što neko ne zna matematiku, to ne menja činjenicu da
je matematika egzaktna nauka. Odnosno, ako neko Biblijsku nauku ne zna
i pogrešno tumači, to ne menja činjenicu da je Biblijska nauka egzaktna.
Ovo vec ima vise smisla,kad se sagleda iz ove perspektive...ali to isto vazi i za ono sto je ona rekla,iz malo drugacije perspektive...
Vidis kako se mi ipak mozemo razumeti...
 
Dao sam jednog primera i tada si mi ga glasno otsutela pa sad dopreciziram pitanje:
Ako desetoro njih kazu da im je njihova vera bazirana na Bibliju dok ujedno kazu da ljudi mogu slobodno krasti do vrednosti od 1000 eura a da se tek iznad toga to racuna kao kradju dok samo jedan kaze da to nije tacno jer po njemu a na osnovu Biblije,ljudi ne smeju uopste krasti jer nam Bozja zapovest kaze NE KRADI bez ikakvih iskljucaka - dali bi ovaj drugi s tom tvrdnjom krsio pravila ovog foruma ...!!!??
On je defakto i dejure rekao da svi ostali grese a da je samo on u pravu...
Molim kratak i jasan odgovor.
Uopšte nisi shvatio smisao teme. Pa ću ćutati i dalje, jer nema smisla
raspravljati.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top