Kako oslikati zidove u sobi?

Soradze

Elita
Moderator
Poruka
16.933
Pre par godina sam posetila divnu, dobro očuvanu spahijsku kuću u jednom banatskom selu...
Videlo se da su naslednici bogatog spahije ulagali u kuću, sačuvali nameštaj iz "onog" vremena
i zidove koji su bili oslikani rukom umetnika...

Ostala mi je u sećanju soba u kojoj su zidovi bili teget boje sa prizorima iz života vojnika...
U toj velikoj sobi je nameštaj bio za jednu osobu, zna se i da je za muškarca... Drveni krevet sa
visokim dušekom, velikim jastucima i izvezenom dozidnicom je izgledao kao da očekuje vlasnika...
Nahtkasna, sto, komode u duborezu, stolice u gravurama od kože...umivaonik i bokal od majolike...
sve je odisalo starinom i lepotom... Jedan mali deo u ćošku, zub vremena je zabeleo zid...
Domaćica mi je sa žaljenjem rekla da nisu do tada sreli valjanog umetnika koji je voljan da
oslika zid sa kog je već opala boja...

Oslikavanje zidova je na sreću moderno i danas...
Evo nekih primera oslikanih soba, kupatila, kuhinje, radnog kutka, dečje sobe...



Screenshot_6.png
Screenshot_7.png


Screenshot_8.png
Screenshot_9.png


Screenshot_10.png
Screenshot_11.png


Screenshot_12.png
Screenshot_13.png



Screenshot_15.png
Screenshot_16.png
 
Želim da slikam po zidovima!
Želim da slikam japanske trešnje u cvetu na dva zida svoje sobe.
Skupljam hrabrost! :)
Obavezno to uradi... ako malkice pogrešiš, obrišeš i nastaviš dalje...
Bićeš ponosna i uživaćeš u svom radu... Najlepše je kada sama
ukrašavaš svoju kuću, a ne da kupuješ gotove tuđe radove...

Grlim te...
Vidi ovu sličicu...

Screenshot_21.png

Prelepo...
:vzagrljaj:
 
Pa, i hoću.
Oduvek želim te cvetove.
Elem, zima zagazila, bolje je sačekati proleće.
Zimi ne znam gde mi pare lete brže... ne znam da li sam samo ja taj slučaj?
Primirisala sam Tv-u na par sekundi danas, tek toliko da sam snimila ono #štedite struju u uglu kod RTS-a, po principu poruke #držite distancu, ili #nosite maske.
Divno! :)
manje ce pare da odlete ako se zabavljas drugim stvarima umesto kupovinom
 
manje ce pare da odlete ako se zabavljas drugim stvarima umesto kupovinom
Kojom crnom kupovinom? Crni petak je... proganjaju me porukama kako je sve jeftino ako kupim baš sad, ali...
Da se razumemo, meni je jedini poriv da zadovoljim poreze, moju državu, da čistog obraza mogu spavati.
Nemam šta više da kupujem, strah me je da posetim bilo koji prodajni objekat.
Zovu me, ali ne želim da znam šta mi je još potrebno!
Gospođa sa linije prodaje nekog svog proizvoda kad sam joj rekla da nas više ne zove jer ne možemo da priuštimo te proizvode, kaže:
''Što me vređate?''
Mislim se u sebi:
''Sestro, vrlo dobro znaš da te ne vređam. Takvi smo da ne možete da nas opljačkate i da baš hoćete! Hajde, dođi, pretresi nas do gaća, ovde nema šta da se pljačka!''
 
Pre par godina sam posetila divnu, dobro očuvanu spahijsku kuću u jednom banatskom selu...
Videlo se da su naslednici bogatog spahije ulagali u kuću, sačuvali nameštaj iz "onog" vremena
i zidove koji su bili oslikani rukom umetnika...

Ostala mi je u sećanju soba u kojoj su zidovi bili teget boje sa prizorima iz života vojnika...
U toj velikoj sobi je nameštaj bio za jednu osobu, zna se i da je za muškarca... Drveni krevet sa
visokim dušekom, velikim jastucima i izvezenom dozidnicom je izgledao kao da očekuje vlasnika...
Nahtkasna, sto, komode u duborezu, stolice u gravurama od kože...umivaonik i bokal od majolike...
sve je odisalo starinom i lepotom... Jedan mali deo u ćošku, zub vremena je zabeleo zid...
Domaćica mi je sa žaljenjem rekla da nisu do tada sreli valjanog umetnika koji je voljan da
oslika zid sa kog je već opala boja...

Oslikavanje zidova je na sreću moderno i danas...
Evo nekih primera oslikanih soba, kupatila, kuhinje, radnog kutka, dečje sobe...



Pogledajte prilog 1261402 Pogledajte prilog 1261403

Pogledajte prilog 1261404 Pogledajte prilog 1261405

Pogledajte prilog 1261406 Pogledajte prilog 1261407

Pogledajte prilog 1261408 Pogledajte prilog 1261409


Pogledajte prilog 1261411 Pogledajte prilog 1261412
Poneka slika nije losa.
 
Prelepo je ali ne znam da li bih mogla da živim tu. Imala bih osećaj kao da sam u nekoj kapeli ili kafiću.
I ne znam koje su to boje i kako se to održava. Inače, i ja kao samsonight razmišljam da jedan deo zida malkice oslikam
ali nikako da smislim šta. Tonerima bih to radila da može da se prekreči.
 
Ipak je kičasto, podseća me na foto-tapete.
:(
detalj možda , čitav zid nikako
Uvek su nam stanovi mali za naše velike potrebe, prenatrpani nameštajem...
oslikani zid treba da bude ukras u celoj prostoriji... ukras sa smislom...
ne bi trebalo da bude pored njega ni nameštaj, niti slike...
i trebalo bi nekako da se uklopi sa onim šta ga okružuje...
Mislim da je baš veliki izazov... ali - lep izazov
 
Uvek su nam stanovi mali za naše velike potrebe, prenatrpani nameštajem...
oslikani zid treba da bude ukras u celoj prostoriji... ukras sa smislom...
ne bi trebalo da bude pored njega ni nameštaj, niti slike...
i trebalo bi nekako da se uklopi sa onim šta ga okružuje...
Mislim da je baš veliki izazov... ali - lep izazov
Slažem se , zid onda mora biti bez detalja , a prostorija neutralna , prosto je nemoguće to izvesti u klasičnim , standardnim prostorijama
 
Slažem se , zid onda mora biti bez detalja , a prostorija neutralna , prosto je nemoguće to izvesti u klasičnim , standardnim prostorijama
E, kada bih imala kućerinu na lakat, onda bih trpezariju i dnevnu sobu, ali i konku ukrasila
oslikanim zidom... Naravno, uživala bih da to sama uradim, baš onako kako volim...
 
mislim da za savremen život to nije, kako živi neka srednja klasa, bolje da stavljaš slike ako hoćeš, ovako nikad ne znaš šta ćeš sutra hteti
možda se i lakše proda ako nema mural u sobi :think:
može to lepo da izgleda u nekom trenutku al nekako je zauvek :confused:
 

Back
Top