Kako opstati u braku?

Ja ne bezim od normalnog....i moj se moze nazvati obicnim brakom,ali ni ta normala se ne moze imati ako se makar na nekim poljima ne potrudis...ja navedoh da kod nas mora da bude puno razumevanja i prastanja jer smo obadvoje eksplozivni pa tako i reagujemo.....pogotovo ja:rumenko:
A ne znam ni sta se podrazumeva pod savrsenim brakom,za mene moze bti jedno dok vec za tebe sasvim drugo.

Za mene je savrsen brak onaj u kojem sam morala kompromis da trazim samo po pitanju reda ili nereda u kuci ili onaj brak gde su prljave carape na podu pored kreveta jedino sto me taj dan iznerviralo. :D

@kizo naravno da sam se promenlila jer sa 18god je devojka nezrela (bar sma ja bila).
A kada sam ja imala 18g, moj dragi je imao samo 22g, tako da smo se menjali i sazrevali zajedno!

Mada brak moze biti odlican i ako u njega udju zreli ljudi, nema tu pravila.

MIslim da je osnova braka sex, tj medjusobna privlacnost, ako toga ima u pocetku braka, bice ga tokom celog braka.

Jedina soba na koju mogu da se totalno oslonim je upravo on!
I ja sam njemu velika potpora, uvek kada treba!

Kada deca odu svojim putem, nekako kao da nestanu i rasprave.
Bracni partneri se tada okrenu jedno drugom i taj deo zivota je veoma relaksirajuci....
Mislim da je najtezi deo braka prvih par godina - to je prilagodjavanje i upoznavanje i tada se vidi dal` mogu ili ne mogu zajedno.

Iako nema idealnog braka, ipak mislim da je brak odlicna institucija (bar za moj temperament).

Naravno kad je uzeo mladu zenu ,pametan covek ,gubi se dosta sa odlaganjem ,menjanjem riba i dugim vezama-sto se tice braka...
Naravno da si bila sva srecna i ispunjavala mu svaku zelju a i on je bio dosta mlad i ispunjavao ti sve zelje u krevetu.
Mene jos samo zanima dal si mu oprala noge ili porezala nokte na nogama,masirala ledja ,mislim ako je trazio? To ti nebi bilo ponizavajuce, nego u stilu sve za love ,ne.?
Sve je lako kad si mlad,il mladjana.

Pa,ne znam bas.Ne treba mi neko nad kim cu da dominiram,da me pita dal sme da pishki.Ja sam izabrao zenu koja po razmisljanjima i osobinama lici na mene,tako da se oko mase stvari kapiramo.Naravno,nije sve idealno ali prevazilazi se.
I mogu da se pohvalim da sam izabrao odlicnu majku svojoj deci.

Mene zanima dal si je prebio onako jednom doobro -da pamti?!
Ili si hteo ,pa si se suzdrzao i skratio svoj zivotni vek par godina?
Ja sam bogme ovu moju cushno par puta ,zakljucavao na terasi da doobro promrzne ,jednom je i pala niz stepenice (mada to i nisam hteo al bio je savrsen trenutak)...ali sad je sve u redu.
Dogovor kucu gradi ,i mi smo se dogovorili na pocetku da bude onako kako JA kazem i sad sve ide po loju!
Mislim moze da ide u wc kad hoce, pod uslovom da joj nisam zadao domaci zadatak.

A u sobi drzim moju sliku-portret, (kao sto su komunjare drzale titovu), da vidi da je uvek posmatram , i da pazi sta radi!

Poslednja izmena:
Potaknuta replikom jedne forumašice o broju tema o razvodu, preljubi i sličnim malverzacijama, otvaram ovu "kontrapunkt" temu... Kako opstati u braku?
Kakve kompromise pravite? Da li ste i dalje "svoje/i? Na koji način ste svoje "hirove" iz "prethodnog" života uobličili da su u braku prihvatljivi?

Znači, kako izgleda uobičajen brak?

Da li bi ste nešto promenili kod partnera (ponašanje) i šta?
Da li bi ste se vi promenili ako partneru ne odgovara neka vaša crta?

P.S. Stop cim, preljube, zlostavljanja i slično :lol:

To ću verovatno znati za 20-ak godina...
Kompromisi... on izlazi jednom nedeljno, sa svojim društvom... na to pristajem... ostalo mi ne smeta...
Svoja nisam nikad ni htela da budem... ko bi to želeo...;):mrgreen: ... "Mamina sam i tatina, mladost i lepota, ali od danas biću tvoja do kraja života..."-moja pesma...:zper::mrgreen:

Ništa nisam menjala drastično, sem tolerancije... tome se učim...:rumenko:
Spavanje do podne i dalje stoji...:rumenko: ... ma sve što mi padne na pamet mogu... čak i više nego ranije... on mi je pružio širi spektar uživanja od roditelja... ima mnogo razumevanja za moje bubice i mnogo mi ugađa... zaista... moram priznati...:rumenko: pa se i ja trudim da njemu ugodim...:rumenko::zper:

Moj brak...(još nije brak) nije uobičajan zbog toga što mnogo lakše živimo nego drugi... ali je običan... i ja volim što je običan, bez turbulencija i avanturisanja... oboje smo takvi... obično je odlično!;) Nadam se da će tako i ostati... da ne ureknem...;)

Promenila... bih... ali teško se menja... trudim se ja, ali ne pali... ne treba drugi da se menjaju, već mi radi sebe samih-da bi postigli neki cilj...

Da, promenila bih se... i promenila sam se... zvučaće ludo ali posle 5 godina, kao da se prvi put zaljubljujem u svog momka... i takve stvari radim, kao zaljubljena klinka, to uopšte ne liči na mene ali šta ću, jače od mene...:heart:

Mene zanima dal si je prebio onako jednom doobro -da pamti?!
Ili si hteo ,pa si se suzdrzao i skratio svoj zivotni vek par godina?
Ja sam bogme ovu moju cushno par puta ,zakljucavao na terasi da doobro promrzne ,jednom je i pala niz stepenice (mada to i nisam hteo al bio je savrsen trenutak)...ali sad je sve u redu.
Dogovor kucu gradi ,i mi smo se dogovorili na pocetku da bude onako kako JA kazem i sad sve ide po loju!
Mislim moze da ide u wc kad hoce, pod uslovom da joj nisam zadao domaci zadatak.

A u sobi drzim moju sliku-portret, (kao sto su komunjare drzale titovu), da vidi da je uvek posmatram , i da pazi sta radi!

Dobro sad! Na ovom svetu ima svakakvih ljudi...
Ali tema je,"Kako opstati u braku?",a ne "Kako zavesti red u zatvoru?".

Zivela sam sama 10 god. pre nego se on doselio kod mene. Na pocetku je bilo malo tesko uklopiti se, do tog dana sve je bilo onako kako sam ja htela, gde sam ja stavila i tome slicno. Uz dovoljno ljubavi i razumevanja sve je brzo doslo na svoje. U nas zajednicki zivot oboje smo usli sa tridesetak godina, oboje ispunjene i oformljene licnosti. Moram da priznam da se vise on prilagodio meni nego ja njemu, on je dobrica a ja umem po nekad da prsnem, ali ne zbog njega vec zbog nekih gluposti, imam vrlo dinamican i odgovoran posao, ne silazim sa tel.sve radno vreme, na desetine posl.partnera i onda mi ponekad zatreba mir. Nemamo isti raspored rada, ja radim do 15h a on visesmenski pa kada nije popodne kuci tada ja napunim baterija, setam kuce, posvetim se samo sebi i docekam ga sa osmehom na licu. Oboje volimo kucu i tu najvise vremena provodimo, imamo zajednicke prijatelje, pomazemo se po kuci, nemamo zenske i muske poslove, i za sada imamo dosta razumevanja i tolerancije a naravno i ljubavi jedno za drugo. Nadam se da ce tako i ostati. Svakodnevno uzivam gledajuci svoje roditelje koji su 40 god. u braku, zive sami (ja i brat svako svojoj kuci), ali puni su ljubavi i razumevanja, to je brak za primer, volela bih da i moj brak bude takav, i da nije brak samo zbog dece vec zbog to dvoje koji zive zajedno...

Dobro sad! Na ovom svetu ima svakakvih ljudi...
Ali tema je,"Kako opstati u braku?",a ne "Kako zavesti red u zatvoru?".

Sve je stvar organizacije ...
.
Prvo je najbolje da joj stvoris obaveze 5 dece.
Da kuva pere cisti sprema .... naravno za to ces je uvek kritikovati
i reci da nisi zadovoljan... pljas preko zuba za svaku opasku.
zatim redovno treba okupljati ekipu prijatelja kod kuce da se gleda fudbal
i ispijaju gajbe piva . Ona mora sve vreme da sprema klopu i donosi cugu
a ti da je mlatis ako pivo bude previse hladno ili nedovoljno hladno( uvek neka bude nepravilno)...
Zatim je uvek kritikuj da je debela , ili ima male grudi , da je losa u sexu. i neka ti
to bude opravdanje za avanture sa drugim ribama.
Klopu koju sprema transparentno pred njom baci u kantu za smece.
Posle svakog velikog spremanja pronadji prasinu i naredi ponovno ciscenje.
Kosulju koju ti je ispeglala nabi joj u facu i naredi ponovno pranje i peglanje iste...(ODMAH)

.
a ti da je mlatis ako pivo bude previse hladno ili nedovoljno hladno( uvek neka bude nepravilno)...
Zatim je uvek kritikuj da je debela , ili ima male grudi , da je losa u sexu. i neka ti
Kosulju koju ti je ispeglala nabi joj u facu i naredi ponovno pranje i peglanje iste...(ODMAH)

samo sanjaj ,lijepi snovi:manikir:

necu da se raspravljam, kad brisete moje mudre postove...toliko o demokratiji...
uvek mozes doci kod mene u Dragacevo da se uveris u ispravnost mojih ideja ,ko zna mozda ti se otvore oci :D pa ces i ti pozeleti nekog pravog brkatog muskarca.
...........
hm u stvari posto mi je obrisan post ,evo da CITIRAM Ducica najveceg Srpskog pisca :

-"cak su mnoge religije potpuno prezirale zenu: budizam, hriscanstvo i muslimanstvo .
Zena kad veruje u religiju, ona veruje, kao primitivan covek , sa svim oznakama sujevere.
Za nju je bog jedno strasilo, obuceno u belo , i kad se moli ,ona vraca ."

-GLAVA 9 TAKODJE DUCIC.
Nista ne upropasti ljubav koliko covekova preterana dobrota.
Da vas zena voli zenski, morate sa njom POSTUPATI MUSKI >
Treba biti tiranin....:P
Zena treba da vidi jaci spol od svog , jer ne voli mucenika u ljubavi,
cak ni dobrotvora , nego zaverenika RAZBOJNIKA.
Zena vas najvise voli kad ima da ona prasta vama a ne vi njoj. .....
........Ne varaju nesrecne zene, one ciji su ljudi pijanice,GRUBIJANI,
raspikuce. Najvecma varaju one zene koje bi trebale biti najvecma
srecne i najvecma blagodarne......
Zena je po prirodi stvorenje zlo ,sujetno i bolesno.

Poslednja izmena:
.

jao skroz sam prepoznala sa kim se identifikujes: ti si onaj smrad iz filma Kum, Carlo Rizzi, koji se ozeni njihovom sestrom Koni :lol: Da li se secas kako se zavrsila njegova tuzna zivotna prica?

necu da se raspravljam, kad brisete moje mudre postove...toliko o demokratiji...
uvek mozes doci kod mene u Dragacevo da se uveris u ispravnost mojih ideja ,ko zna mozda ti se otvore oci :D pa ces i ti pozeleti nekog pravog brkatog muskarca.
...........
hm u stvari posto mi je obrisan post ,evo da CITIRAM Ducica najveceg Srpskog pisca :

-"cak su mnoge religije potpuno prezirale zenu: budizam, hriscanstvo i muslimanstvo .
Zena kad veruje u religiju, ona veruje, kao primitivan covek , sa svim oznakama sujevere.

-GLAVA 9 TAKODJE DUCIC.

hvala lijepo na pozivu kad budem poželjela teror:sad2: i brkate muškarce:per: dolazim u Dragačevo

...........

-GLAVA 9 TAKODJE DUCIC.

Хмм....:think:......зашто ли се Дучић никад није оженио? :mrgreen:
...Баш се питам....

Svoja nisam nikad ni htela da budem... ko bi to želeo...;):mrgreen: ... "Mamina sam i tatina, mladost i lepota, ali od danas biću tvoja do kraja života..."-moja pesma...:zper::mrgreen:

Spavanje do podne i dalje stoji...:rumenko: ... ma sve što mi padne na pamet mogu... čak i više nego ranije... on mi je pružio širi spektar uživanja od roditelja... ima mnogo razumevanja za moje bubice i mnogo mi ugađa... zaista... moram priznati...:rumenko: pa se i ja trudim da njemu ugodim...:rumenko::zper:

jao marice, pa kako tako? Svi smo mi svoji i treba da budemo svoji. ovo kako si ti napisala ovaj post, meni deluje jako klinački i nezrelo. možeš da spavaš do podne, on ti dozvoljava više nego roditelji...

.
Uhhh...Ja ne mogu sve ovo da upamtim.

Ali dobro. Eto zapisujem sve ove "mudre" savete...

jao marice, pa kako tako? Svi smo mi svoji i treba da budemo svoji. ovo kako si ti napisala ovaj post, meni deluje jako klinački i nezrelo. možeš da spavaš do podne, on ti dozvoljava više nego roditelji...

A i jeste tako...za spavanje...:rumenko:
Ostao mi još diplomski, u septembru, pa počinjem da radim(ako Bog da:worth:)... ja jedva čekam... da se drugačije organizujem...

Dozvoljava mi više, pa onda kaže:"Ko s decom spava, upišan se budi...":mrgreen: hahahah...

Možda zvuči kao da sam ja dete a on odrastao, ali nije baš tako...;) nadopunjujemo se... a on je takav, da i kad vidi da sam zapela za nešto, a grešim, pusti me da sama to uvidim-a ne kao moji... u tom smislu... i stvarno ima živaca za mene-ugađa mi i to jako...

Zato ga ja volEm...:heart:

Poslednja izmena:

Па добро, многи људи улазак у брак доживљавају као велику промену у смислу свакодневних обавеза, одговорности, очекивања....
Неки тако одједном почну да се понашају другачије (домаћица подрани на пијац, па тури супу већ у пола 8...па такооо, све по реду...), а неки се изненаде кад виде да брак и није такакв баук, и да разне погодности самачког живота (или живота код маме и тате) не морају одједном да нестану. ;)

Moguće da je tako, Helen...
Pre braka nisam živela sa roditeljima, tako da su mi te obaveze svakodnevnog života itekako
bile poznate. Sam brak nije nešto drastično promenio... Oboje smo isti ljudi, samo je po pitanju
obaveza olakšanje to što više ne moram sve sama... Mada mi je teško da se na to naviknem (još uvek)
jer nekako, volim da sve bude kako sam zamislila, a to može samo kada sama to radim.

Moguće da je tako, Helen...
Pre braka nisam živela sa roditeljima, tako da su mi te obaveze svakodnevnog života itekako
bile poznate. Sam brak nije nešto drastično promenio... Oboje smo isti ljudi, samo je po pitanju
obaveza olakšanje to što više ne moram sve sama... Mada mi je teško da se na to naviknem (još uvek)
jer nekako, volim da sve bude kako sam zamislila, a to može samo kada sama to radim.

I ja sam se odvojila od roditelja par godina ranije. Muz takodje od svojih, sto je veoma vazno...

ma razumem ja to, nego ja sam veliki individualista, pa mi zasmetalo ono da nikad nije htela da bude svoja:p
ja sam u braku 7 godina, pre toga smo živeli zajedno 2 godine, nisam imala nikakav novi i poseban osećaj promene nakon pto smo ozvaničili vezu. veoma smo različiti i trebalo je ( još uvek treba) dosta prilagođavanja. slobodno mogu reću da se nikada nismo posvađali, durimo se i ljutimo i raspravljamo, ali svađe nemamo. o svemu pričamo (zvuči otrcano, znam) i dogovaramo se. nekad bude po mom, nekad ne. naučila sam da živim sa tim (jedva:mrgreen:).

To ću verovatno znati za 20-ak godina...
Kompromisi... on izlazi jednom nedeljno, sa svojim društvom... na to pristajem... ostalo mi ne smeta...

Moj brak...(još nije brak) nije uobičajan zbog toga što mnogo lakše živimo nego drugi... ali je običan... i ja volim što je običan, bez turbulencija i avanturisanja... oboje smo takvi... obično je odlično!;) Nadam se da će tako i ostati... da ne ureknem...;)

Promenila... bih... ali teško se menja... trudim se ja, ali ne pali... ne treba drugi da se menjaju, već mi radi sebe samih-da bi postigli neki cilj...

Da, promenila bih se... i promenila sam se... zvučaće ludo ali posle 5 godina, kao da se prvi put zaljubljujem u svog momka... i takve stvari radim, kao zaljubljena klinka, to uopšte ne liči na mene ali šta ću, jače od mene...:heart:

ja bi se bojala ovog kompromisa, osjecala bi se ogranicenom od strane partnera.
zar ne treba pustiti covjeku da bude slobodan, sam bi dosao do zakljucka da nije ok izlaziti 7 dana u nedelji.
jel mislis da nece doci u situaciju da kaze- radiscu sta ja hocu!

jeste li imale te situacije- ja cu izaci toliko puta, ti toliko? ili bilo sta drugo

Poslednja izmena:

Back