Quantcast

Kako oprostiti nekome ko nije kriv...

Jugoslav Čvarak

Veoma poznat
Poruka
11.846
Mogu li ja nekada nesto upitati nekoga ko nije religiozan Pogledajte prilog 667320
Gori u svom ateistickom paklu!!!

ANGRY-CAT.jpg

Bobib

Primećen član
Poruka
791
Neko nesto uradi, nenamerno, npr. lose mu je, nesvesno, slucajno, ili mozda svesno ali za svoje dobro, ili cak za vase dobro, i bilo sta drugo a da ima veze sa vama, cak i pristanete, taj neko vas upozori i ocekujete i prihvatite to sasvim normalno... i onda kada se desi to nesto, vi zbog toga napravite sebi pakao od zivota...
potpuno sami sebi a da taj neko nije kriv ni za sta... niti ista duzan...
ali za vasu nesrecu je kriv, ili barem kriv u vasim ocima...jer da se to nije desilo ni vama se nebi to toliko lose desilo sto vam se desilo...

Kako mu oprostiti, kako ne mrzeti toga nekoga... ko nista nije kriv a zasluzan je svojim postupkom za mnogo nesrece za koju nije ni svestan da se desila...
Ckalja: koji Miškovac?, a Miškovac, je taj švaba, on je kum sa Gavrom i sa Pajom .. kojim, s kojim Pajom!?

Sudija: Pa ti si rek'o...

Čkalja: Ne Vi ste me pitali!

Sudija: Sta sam Vas pitao?

Čkalja: Sta ste me pitali?

Sudija: S'kim je Paja? Jel Pajin kum?

Čkalja: Pa nije Pajin kum, nego je Paja sa mnom drug a Vi ste kum!!!

difrent from others...

Veoma poznat
Banovan
Poruka
12.943
Neko nesto uradi, nenamerno, npr. lose mu je, nesvesno, slucajno, ili mozda svesno ali za svoje dobro, ili cak za vase dobro, i bilo sta drugo a da ima veze sa vama, cak i pristanete, taj neko vas upozori i ocekujete i prihvatite to sasvim normalno... i onda kada se desi to nesto, vi zbog toga napravite sebi pakao od zivota...
ali za vasu nesrecu je kriv, ili barem kriv u vasim ocima...jer da se to nije desilo ni vama se nebi to toliko lose desilo sto vam se desilo...

Kako mu oprostiti, kako ne mrzeti toga nekoga... ko nista nije kriv a zasluzan je svojim postupkom za mnogo nesrece za koju nije ni svestan da se desila...
ma mrzi ga slobodno. sta sad.. kolateral dmg :kafa:

Ausername

Aktivan član
Poruka
1.198

majica je bila bele boje, dobro nije bas bele imala je plave shtrafte. i crvene tufne. ali najvise je bila zelena. u stvari samo je etiketa bila bela a i nije bila majica nego pantalone.

aj nam ispricaj sta se tacno desilo ako nije prevelik problem, pa da probamo reci nesto pametno ako uzmognemo, pa mozda cak i pomognemo ko zna

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
36.135

Sama postavka problema je mozda samo neuobicajena, ali prvi komentar daje zanimljivu situaciju....

Znaci ne ova autorska tema ali isti naslov bi mogao da se prisije za sasvim drugu temu...

Da krenemo sa nekim polaznim osnovama...

-Ocekivanja ljudi nisu u skladu sa njihovim aktivnostima i doprinosima bilo cemu , i dobrim i losim delovanjima...
-Nanosenje stete moze biti i bez osecaja krivice onoga ko nanosi stetu
-Nanosenje stete moze biti svesno , polusvesno i nesvesno , pri cemu ovo polusvesno upotrebljavam samo ovde u ovoj temi, za postupak kad se steta gura pod otirac u nesvesno...tako da opravdavanje stete koje je uzasno cesto u Srbiji vec spada u svesno delovanje tog nesvesnog i nesavesnog bica...
-Igra moralne superiornosti ili duhovne superiornosti su jako ceste u Srbiji i deo su ovog novog talasa nametljivosti kao tehnika uvaljivanja gresaka i tehnika grabeza usluga uz koriscenje vrlo malo znanja o drustvenim odnosima kao i o tome sta su uopste normalni odnosi medju pojedincima...
-pasivno agresivne igrice....

Najlakse resenje je nekog optuziti da je nesvestan svojeg nanosenja stete.....
Medjutim , to je i najmanje verovatna situacija, iako je najcesce opravdanje....
Sledece po ucestalosti je opravdanje da je neko glup, medjutim mnogo cesce je da je zadrt.
Toliko zadrt da je glup....
Naravno imamo i situaciju da je i inace Srbija prepuna glupih ljudi jer je mentalitet jako agresivan prema inteligentnijim jos odavnina....pa su ili prikriveni a najcesce ih i nema...ovo pisem o nekom normalnom IQ tipa 92 pa na vise....da ne podizem neku bas visoku granicu...

Zadrtost moze biti rezultat dva procesa, otudjenja od mediokriteta i cesto prisutnih dogovora izmedju ljudi, najcesce zbog stetnosti takvih dogovora, ili moze biti izraz sebicnosti....
Samozastitnicka zadrtost nije retka kad je ovoliko agresivnosti u vazduhu tj u sredini...
Blok, kako ga cesto zovu...
Sebicna zadrtost je vec drugi oblik samovolje, diktatorsko keckanje u mozak...ko prezivi pricace..

Agresivnost se ne smanjuje kad se povecava nivo gluposti u nekom drustvu...samo raste...
Sa opadanjem kulture, takodje se ne smanjuje, kakva god kultura bila....
MZ odnosi mogu samo jos da prizovu vise agresivnosti, npr ako je agresivnost deo sepurenja i selekcije partnera, kao sto jeste slucaj u Srbiji , ma koliko zene pricale da ne vole nasilnike, itekako su nasilnici selektovani jer neko treba sutra nju da brani , a i bolji uspeh u drustvu je skoro pa zagarantovan...

I tek onda moze da se postavlja pitanje kako oprostiti nekom ko nije kriv....sto je ziv...
Obicno je najzdraviji odgovor , distanca, odlazak, odheb....ali obicno su tu upletene i emotivne ucene, ne u 1 na 1 odnosu , nego cesce preko emotivno upletenih osoba, roditelja, dece, brace , sestara....
Pa ipak , mudrost kaze da je i tada najbolje resenje odlazak, daljina, ali ne distanca....inace se placa visestrukim zivotima steta koju nanosi nekrivac....

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
36.135
Ne praštam nikom ništa...bog je veliki, pa neka prašta!Ja neću i ne moram.
Trudim se da prema ljudima budem fer.Ne volim kada meni neko nešto zamera,jer znam što se mene tiče da sam sve od sebe dala da budem maximalno fer.Da li mi i ko zamera i šta u životu,zbog toga me mnogo i ne "tangira".Ali uvek osetim grižu savesti, ako sam nekog nesvesno povredila do koga mi je stalo, jer znam da svesno ne bih.Potrudim se onda da to nekako rešim i ispravim, jer mi bude žao da ostavim stvari u "status quo".
Sad malo bolje razumem kad drugari kazu , necu oprostiti ovoj lepotici.....Sleng za izgubio sam glavu, zicer se ne propusta...

Tako i ti , kad ne razmisljas nisi kriva sto ti je svaka povreda drugih nesvesna......Sta se i oni koji djavo namestaju i igraju kad ne znaju da lete....

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
36.135
E kad bi tako bilo. Obicno vazi umiljato tele dve sise sisa....i uvek mu se oprasta...

Alavim ljudima se uvek oprasta jer podsecaju druge na decu.....uzas, ali je tako...
Ako si alav i pokazes da si jos mali , slabasan, da ne ugrozavas onog od koga trazis pomoc , to prolazi...
Isto i po pitanju krivice, ako si blentav , blesav, a lakomislen, onda ti se lako prasta....samo sto ne moras biti takav, ili takva, nego samo da dobro odglumis tu ulogu...
Nisam znao, ili zaebo sam se, i sve prolazi...

Postoji jedna retka izreka, pravicnima se nikad ne oprasta....

Bobib

Primećen član
Poruka
791
E kad bi tako bilo. Obicno vazi umiljato tele dve sise sisa....i uvek mu se oprasta...

Alavim ljudima se uvek oprasta jer podsecaju druge na decu.....uzas, ali je tako...
Ako si alav i pokazes da si jos mali , slabasan, da ne ugrozavas onog od koga trazis pomoc , to prolazi...
Isto i po pitanju krivice, ako si blentav , blesav, a lakomislen, onda ti se lako prasta....samo sto ne moras biti takav, ili takva, nego samo da dobro odglumis tu ulogu...

I ne zaboravite. Samo jaki ljudi mogu da oproste.

Manastirka

Elita
Poruka
16.102

Koga briga...msm,što se mene tiče ja ti forumski sve unapred opraštam.Lakše mi je tako, nego da ti čitam postove 😆

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.