Kako ojačati tetive i ligamente i povećati njihovu elastičnost?

Darth Vader

Buduća legenda
Banovan
Poruka
29.366
Imam 52 godine.
Imam problem što me boli recimo u levom ramenu kada radim sklekove a ponekad me bole zglobovi na rukama kad dižem teg.
Ili recimo stisnem iz sve snage pesnicu i zaboli me zglob.
Pre godinu dana sam istegao neki ligament nemam pojma šta na desnom kolenu.Moja greška.Sasvim hladan sam istrčao oko 200 metara od ulaza do stanice da uhvatim bus.Bolelo me je baš gadno tri meseca.Mesec ipo dana nisam mogao da hodam.Od tada moram da nosim steznik ako želim da igram fudbal.
Ukratko ligamenti i tetive ne prate aktivnosti.
Kako da povećam njihovu izdržljivost i elastičnost?
A inače ceo život su mi oni nekakva slaba tačka.
 
Јачати калцијум, увек и стално. Људи греше мислећи да млечни производи садрже у себи највише калцијума, али није тако. Као неко ко је два пута ломио ноге ( пре два ипо месеца задњи пут) и два пута руке, веома сам упознат око тога. Пити што више цеђених природних сокова из доброг соковника, поморанџа највише даје калцијума. Бар једном недељно појести фину рибу, морску или речну небитно. Јести што више воћа, смокве и банане дају баш доста калцијума. Убацити наравно и млечне производе, добар домаћи кајмак и сир. И нема крцкања. :)
 
Imam 52 godine.
Imam problem što me boli recimo u levom ramenu kada radim sklekove a ponekad me bole zglobovi na rukama kad dižem teg.
Ili recimo stisnem iz sve snage pesnicu i zaboli me zglob.
Pre godinu dana sam istegao neki ligament nemam pojma šta na desnom kolenu.Moja greška.Sasvim hladan sam istrčao oko 200 metara od ulaza do stanice da uhvatim bus.Bolelo me je baš gadno tri meseca.Mesec ipo dana nisam mogao da hodam.Od tada moram da nosim steznik ako želim da igram fudbal.
Ukratko ligamenti i tetive ne prate aktivnosti.
Kako da povećam njihovu izdržljivost i elastičnost?
A inače ceo život su mi oni nekakva slaba tačka.
Pozdrav ispisniče mada sam ja mladji 4 godine ali u suštini to je to. Slični nas problemi muče.
prepun sam povreda najviše od suludog bavljenja sportom i rekao bih nepravilne tehnike. Uništio sam levo rame tj. mesto koje drži zglob ramena, ima tu i mišića koji drže taj zglob, tako mi je nešto objasnio doktor. Izgleda da mi je bila loša tehnika, izbacivao sam levi lakat kod bench pressa i to je izgleda kulminiralo kad sam radio maksimalna ponavljanja na 150kg. Ne mogu da radim bench već 7 godina.
Pored te najteže povrede tu su one manje bitne - otišla oba meniskusa a razne bolove u pripojima tetiva kad vežbam i ne računam.
Ima leka da nas ne boli. Kad umremo onda ništa više ne boli.
 
Mleko posle 30e se tesko preradjuje posebno kupovno,meni se desavalo da lezim i pocnu zglobovi iz cista mira da bole,pa sam konstatovao da je od mleka,tako kao sto su naveli uzimati kalcijum iz orasastih plodova i lako svarljivih namirnica
Ima tu istine jer kako se hranim veganski - izbacio sam i mleko, imam manje problema sa zglobovima barem za duplo. Ne znam kako i zašto ali radi
 
Pozdrav ispisniče mada sam ja mladji 4 godine ali u suštini to je to. Slični nas problemi muče.
prepun sam povreda najviše od suludog bavljenja sportom i rekao bih nepravilne tehnike. Uništio sam levo rame tj. mesto koje drži zglob ramena, ima tu i mišića koji drže taj zglob, tako mi je nešto objasnio doktor. Izgleda da mi je bila loša tehnika, izbacivao sam levi lakat kod bench pressa i to je izgleda kulminiralo kad sam radio maksimalna ponavljanja na 150kg. Ne mogu da radim bench već 7 godina.
Pored te najteže povrede tu su one manje bitne - otišla oba meniskusa a razne bolove u pripojima tetiva kad vežbam i ne računam.
Ima leka da nas ne boli. Kad umremo onda ništa više ne boli.
F.UCK brAte.
Da znam te.Sećam se nekih tvojih upisa.
Aaaa..gle.Kod mene nije još ta situacija ali definitivno imamo iste probleme.
Kakva smrt..kako da se reše ovi problemi?
Koje je rešenje.
Jer mi smeta da napredujem.
 
F.UCK brAte.
Da znam te.Sećam se nekih tvojih upisa.
Aaaa..gle.Kod mene nije još ta situacija ali definitivno imamo iste probleme.
Kakva smrt..kako da se reše ovi problemi?
Koje je rešenje.
Jer mi smeta da napredujem.
Nema rešavanja tog problema, proces je nepovratan. Može da se možda zamaskira kao ja sa ishranom ali ni to nije rešenje ne planiram ceo život da pasem travu
 
Код мишића је вежбањем и исхраном могуће на неко време зауставити, па чак и преокренути природни процес слабљења. Код костију и лигамената је после двадесете године то немогуће и сви препарати су само бајање без ефекта.
 
Imam 52 godine.
Imam problem što me boli recimo u levom ramenu kada radim sklekove a ponekad me bole zglobovi na rukama kad dižem teg.
Ili recimo stisnem iz sve snage pesnicu i zaboli me zglob.
Pre godinu dana sam istegao neki ligament nemam pojma šta na desnom kolenu.Moja greška.Sasvim hladan sam istrčao oko 200 metara od ulaza do stanice da uhvatim bus.Bolelo me je baš gadno tri meseca.Mesec ipo dana nisam mogao da hodam.Od tada moram da nosim steznik ako želim da igram fudbal.
Ukratko ligamenti i tetive ne prate aktivnosti.
Kako da povećam njihovu izdržljivost i elastičnost?
A inače ceo život su mi oni nekakva slaba tačka.

KALCIJUM - veze sa žilama nema, što ga trpate ovde?!
mleko, kravlje je loše zbog loše vrste kazeina, od simentalki krava, ako imate kravu bušu u štali
na bezbednom ste...njen kazein je dobar za čoveka.
R1a i R1b mogu do besvesti da piju mleko oni su mlekadžije, mi I2/I1 možemo, al KISELO mlekce
ne jogurt, ne sir, ne kajmak, već samo KISELO MLEKO i FETA SIR jer ta dva imaju jedini bakterije
koji razlažu kazein, jogurt nema....i upala od kazeina pravi i upalu pluća! izmedju ostaloga šta sve može da napravi....
OSIM U MLEKU, jedino ga ima još u susamu i ribljim kostima, svi ostali izvori su smešni...svi...

ŽILE - nedostaje ti aminokiselina GLUTAMIN preporučujem poveće količine
kikirikija
pasulja/graha
govedji želatin, običan iz zdrave hrane na meru, razmuti sa kiselim mlekom i popapaj!
dodavanje glutaminom iz praškića! u početku a posle iz hrane!

ovo uzmi za početak, za prvih 15-20 dana 5-10gr dnevno, uz obrok

https://www.pansport.rs/amino-kiseline/power-glutamine?sku=333
1677614661751.jpeg


posle ovo iz hrane al pasulj, kikiriki, moraš baš da cepaš, ne sad ne znam kolko
al stalno da budu tu oko tebe.....

osećam da si od onih što kao sve iz hrane uzimaju a ove praškove što deca mute gledaju sa prezirom i gadjenjem? xaxaxax sam pogodio?
grešak sinko velika greška! belančevine surutke, su obavezne za svakog ko vežba, ne stalno i mnogo
al redovno! 5-10 merica sedmično, recimo, preko hrane....
 

Back
Top