Kako ograničiti torebt program

loznicanin

Zainteresovan član
Poruka
478
Pre nekoliko dana provajder isključi neki m korisnicima paket zbog velikog uploada i kaže to na torentu treba negde da se podesi na 1kb/s ja sam se iznenadio kad mi je pokazo skino korisnik 3 giga a za to vreme od njega otišlo 7 giga gde je ta opciaj kako to da regulišem jer nisam nikad koristio torente.
 
Pre nekoliko dana provajder isključi neki m korisnicima paket zbog velikog uploada i kaže to na torentu treba negde da se podesi na 1kb/s ja sam se iznenadio kad mi je pokazo skino korisnik 3 giga a za to vreme od njega otišlo 7 giga gde je ta opciaj kako to da regulišem jer nisam nikad koristio torente.

To ti je u opcijama programa. Torent ne koristim ali sam vidio da možeš upload sa svog računara potpuno isključiti...
 
Pre nekoliko dana provajder isključi neki m korisnicima paket zbog velikog uploada i kaže to na torentu treba negde da se podesi na 1kb/s ja sam se iznenadio kad mi je pokazo skino korisnik 3 giga a za to vreme od njega otišlo 7 giga gde je ta opciaj kako to da regulišem jer nisam nikad koristio torente.

Izabereš strelicom miša file koji skidaš ,desni klik bandwith alocation ,set upload limit .
Ali ipak 7 gigabajta pa taj i ne provodi vreme na kompu već samo skida nešto
 
pogrešno ja napiasah na 1 mb protoka do 20kb/s je upload a on za dan skine 6iga a uplad 8 giga.Tu nemože da se kontroliše nego kako bnači na tom programu kako se isključuje upla ao neko ima torent nek mis lika taj deo gde se to podešava

Zanimljivo, ja imam otprilike 100kb downlod i 10kb upload. I nikad mi torenti ne prelaze taj limit. Zanči da onda provajder ne ume da ograniči protok na svojim serverima, dakle - njihov problem.
 
Pa jel ti kapiraš? Ne ograničava protok program, računar ili modem, već server kod provajdera. Možeš ti stavljati šta hoćeš na svoj računar, on ne može da vuče brže ili uploduje brže nego što mu server dozvoli. Ako server ne ograničava protok kako treba to je njihov problem, a ne problem korisnika, i korisnik ima puno pravo da se žali.
 
Pre nekoliko dana provajder isključi neki m korisnicima paket zbog velikog uploada i kaže to na torentu treba negde da se podesi na 1kb/s ja sam se iznenadio kad mi je pokazo skino korisnik 3 giga a za to vreme od njega otišlo 7 giga gde je ta opciaj kako to da regulišem jer nisam nikad koristio torente.
А откуд ти "стручњаци" знају да је проблем у торентима? Као што рече, шта ако се гледају филмови онлајн, какве то онда везе има са торентима и ограничавањем истих?
 
Ja taj torent nisam nikad koristio ali znam dok sam imo dial up da sam išo u loznicu u servis dami skinu jedan program i onaj mi kaže koliko potroši dok skine toliko ćeš platiti tada je imo infografov internet 1 giga je ga koštao 1900 dinara program je bio akronis 100Mb dok je ga skino potrošio je 300 Mb što znači kad mu nije ograničio na programu upload koliko dozvoliš da torent uzima iz računara njemu je tada uzeo 2 puta više.A provajder kaže da to ne može da spreči samo na samom programu a kad se slučaj ponavlja on isključi korisnika i traži da instaliraš team wiewer da to podesi i onda pusti net.Evo sad vidim na slici opciju limit to upload rate stop torent to treba uključiti i staviti 1kb i nema problema skidaj šta hoćeš nema niko da se buni.
 
Poslednja izmena:
А откуд ти "стручњаци" знају да је проблем у торентима? Као што рече, шта ако се гледају филмови онлајн, какве то онда везе има са торентима и ограничавањем истих?
Neznam gledanje filmova kakve veze ima upload sa tim ja gledam non stop serije neke kao gumuš recimo sad je aktuelna na yutube pa mi upload dnevni nije veći od 10-20Mb ukupno a dowload bude oko 1 giga
 
Ja taj torent nisam nikad koristio ali znam dok sam imo dial up da sam išo u loznicu u servis dami skinu jedan program i onaj mi kaže koliko potroši dok skine toliko ćeš platiti tada je imo infografov internet 1 giga je ga koštao 1900 dinara program je bio akronis 100Mb dok je ga skino potrošio je 300 Mb što znači kad mu nije ograničio na programu upload koliko dozvoliš da torent uzima iz računara njemu je tada uzeo 2 puta više.A provajder kaže da to ne može da spreči samo na samom programu a kad se slučaj ponavlja on isključi korisnika i traži da instaliraš team wiewer da to podesi i onda pusti net.Evo sad vidim na slici opciju limit to upload rate stop torent to treba uključiti i staviti 1kb i nema problema skidaj šta hoćeš nema niko da se buni.

Promeni provajder. Šta njih bole dupe koliko ću ja da vučem a koliko ću da uplodujem. Nije njihova stvar. Nek podignu cene ako im se ne isplati.
 
*** tako jeste ali šta raditi provajder sa korisnicima nije podpiso nikaki ugovor kupiš opremu otvoriš nalog uplatiš pa ako je magla maglu i dobijaš ako je sunce nesmeš preterati škljocnu pa psle nemaš tako ti je na ovom brdovitom balkanu.Ko koga stigne.A j....ni narod sve trpi jel nema drugo a njima se može u hrvatskoj provajderi nude po 13 Mb paket za neki 10-15 evra bar se tako pria a ovde 1Mb 1000 dinara pa šta uhvatiš dele mrve ko zimi vrabcima.Ako zoveš da se buniš kažu imate djubreks antene trebaju bolje neke od 70evra na 5 GHz rade u njima je i ruter sve komplet samo mrežna treba.E sad pitanje je dali bi tad bilo šta bolje ili bi onda izmislili neku drugu opremu.
 

Back
Top