Quantcast

Kako odstampati webexe

FLUID

Poznat
Poruka
7.917
Imam i ja nekoliko knjiga u exe formatu. Ništa čudno. Ima i onih koje se instaliraju kao program i one koje se samo pokreću direktno iz exe fajla.
Tu nema rešenja što se tiče štampanja ako ne postoji opcija za to.
Mada... postoji jedan jedini način za to, ali je do bola komlikovan, dosadan i naporan.
Hvataš Print Screen od početka do kraja knjige i snimaš u slikama. Sve to propustiš kroz Abbyy Finereader, da bi izvukao tekst iz slike, i lepo ga kopiraš u npr. Word. Nema drugog načina. Ko zna drugačije neka kaže.

Bosko

Zainteresovan član
Poruka
277
WebExe - programcic za pravljenje help fajlova, koji koristi HTML da bi sve to lepo sastavio u .exe fajl ima u sebi dugme PRINT koje izbi oci u headeru dokumenta!
Ako se napravi mala prezentacija u HTML-u, pa se kreira .exe dokument sa WEBEXE, ima print, kao i svaka internet stranica.
Ne znam samo dal se koristio ovaj program, al ja drugi WebExe ne znam!
Desni klik -> Print.....
Ako je koriscen ovaj program ne znam u cemu je problem?
Recite mi ako gresim!
Pozdrav!

Prilozi

FLUID

Poznat
Poruka
7.917
Bosko:
WebExe - programcic za pravljenje help fajlova, koji koristi HTML da bi sve to lepo sastavio u .exe fajl ima u sebi dugme PRINT koje izbi oci u headeru dokumenta!
Ako se napravi mala prezentacija u HTML-u, pa se kreira .exe dokument sa WEBEXE, ima print, kao i svaka internet stranica.
Ne znam samo dal se koristio ovaj program, al ja drugi WebExe ne znam!
Desni klik -> Print.....
Ako je koriscen ovaj program ne znam u cemu je problem?
Recite mi ako gresim!
Pozdrav!
Boško, potpuno si u pravu, ali samo što se tiče tog programa.
Ja sam koristio taj program i znam o čemu pričaš. Na nekoj od tema koja je izbrisana sam ostavio i link i podatke o njemu. U njemu je moguće i blokirati štampanje, ali ne radi se ovde o tome. Taj program od html stranica pravi exe, ali ima sigurno i mnogo profesionalnijih programa za pravljenje exe fajlove gde možeš da strpaš šta hoćeš. Ima, npr. i nekih arhivera koji prave exe fajlove.
Bilo bi zanimljivo da nam neko kaže još neki program koji pravi exe fajlove.

Dragan1973

Početnik
Poruka
5
Na zalost, browser u kojem se otvara ova moja knjiga ne nudi opciju PRINT. Bukvalno, jedina opcija koja je aktivna je FIND. Ni Print Screen ne radi, clipboard ostaje prazan. Samo moze da se gleda i pretrazuje, nista drugo. Izgleda da se radi o nekoj zestokoj zastiti.

Dragan1973

Početnik
Poruka
5
U tom exe fajlu je sve strpano. Nikakav dodatni softver za njegovo pokretanje nije potreban. Njegov interni browser se pokrece i u njemu se otvara obican tekst kojem se nista ne moze osim da se cita i pretrazuje. Ako imas neku mail adressu koja podrzava attachement veci od 3 MB mogu da ti posaljem pa da vidis.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.