Kako odnegovati decu koja će nas poštovati?

To nije neka velika filozofija.Postovanje se zaslužuje i po zasluzi uzvraća.
Roditelji treba da na prvom mestu svojoj deci budu osobe u koje će imati povrerenja i na koje mogu računati za podršku i pomoć kada im je potrebna...a ne osobe kojih će se plašiti,od kojih će gledati da sakriju svaki grešku i koje će poštovati na silu,da ne bi bila kažnjena.
Ne može neko da očekuje poštovanje od svog deteta ako ga nije uvažavao kao osobu za sebe i nije poštovao i podržavao njegove želje,interesovanja i privatnost.To jednostavno ne ide tako.Jednostvano kad postanu samostalna ta deca će gdedati da se udalje od takvih roditelja.


Ono što strogi reditelji ne kapiraju je da oni ustvari ne uče decu da budu poslušna i disciplinovana nego ih podstiču da izvežbaju dobro da lažu,da sakriju svoje greške,da smišljaju dobre izgovore,da izvežbaju kako da svale krivicu na nekog drugog i kako da odglume poslušnost dok ih neko posmatra...I najgore od svega,uče ih da nemaju poverenje u nikog.
 
A ti to nisi znala do sad?
Pa ok ne znam tehnike umirivanja deteta dok vristi na javnom mestu ajde streljaj me
Al zato naucis u sta neko treba da izraste pa znas sta treba da radis s njim a sta ne, mislim bar nesto osnovno
Ne bre, nisi me razumeo

Naslov teme je jasan. Tvoje postovanje i nuđenje rešenja na ovoj temi je jednako situaciji u kojoj ja odem na temu u vezi kladionice i dam savet ljudima šta da stave na tiket (a recimo u životu nisam ogledala celu fudbalsku utakmicu i nemam pojma o klađenju)
 
ako ti deca ne idu po skolama i fakultetima i nemaju pritisak od druge dece onda ce da te postuju, podrazumeva se da si prvo ti normalan jer ako nisi onda nece ni oni biti
Takvom recepturom ćeš dobiti neobrazovanu,nesocializovanu osobu koja je bukvalno nesposobna za samostalni život...I još pluš preko toga će te i prezirati.
Ali ej,Miroljub će imati još jednog zagarantovanog sledbenika više :D
 
Nemam ja sta da mu verujem i ne verujem
Ti loki i smirnof idete u paketu izgleda kud je jedno tu se stvore i ostali i gde god me vidite spominjete doticnog iako tema nema veze s njim a ni ja ga nisam spominjao
Немој тако, није лепо, ја га нисам споменуо (да, да... њега). Премда, некако, када видим твоје име у некој теми... одмах ми и он падне на памет - јер знам да ће све што ћу прочитати били неки његов цитат, нека његова "мудролија" откуцана твојим прстима...
 
Немој тако, није лепо, ја га нисам споменуо (да, да... њега). Премда, некако, када видим твоје име у некој теми... одмах ми и он падне на памет - јер знам да ће све што ћу прочитати били неки његов цитат, нека његова "мудролија" откуцана твојим прстима...
Jos jedna netacna izjava
 
Jos jedna netacna izjava
oie_11185021bmMJlpNC.gif
 
Nemam ja sta da mu verujem i ne verujem
Ti loki i smirnof idete u paketu izgleda kud je jedno tu se stvore i ostali i gde god me vidite spominjete doticnog iako tema nema veze s njim a ni ja ga nisam spominjao
Jedina druga tema gde se raspravljamo je ta za Miroljuba Petrovića. Zbog te teme ovde nisi hteo da mi odgovoriš.
Loki, Smirnof i ja ponekad imamo ista interesovanja pa se pojavimo u istim temama.
 
Najbolje licnim primerom i zrtvom.
Deca su kao majmuni,
monkey see monkey do
Uzasno poredjenje ali valjda se razumemo
U nekim godinama covek prestane da se nada, da se bori a dan kada odustanete od snova je datum klinicke smrti.
Tvoje fizicko ja, odradi 10h na poslu, vrati se kuci i ubije par limenki piva kutiju cigerata, zatim se izderes na zenu jer je rucak neslan.
A sef te ebe ceo dan na poslu za 40.000 , njemu cutis.
I to je jedan grozan primer ambijenta za odrastanje.
 
Kao roditelji želimo da nas naša deca poštuju. Također, želimo ih naučiti da poštuju ostale odrasle osobe – učitelje, bake i deke i sve za koje mi smatramo da zaslužuju njihovo poštovanje.Kako bi trebalo odnegovati decu koja će nas poštovati i kako ih uopšte naučiti što je to poštovanje?

Pogledajte prilog 749559
 
Najbolje licnim primerom i zrtvom.
Deca su kao majmuni,
monkey see monkey do
Uzasno poredjenje ali valjda se razumemo
U nekim godinama covek prestane da se nada, da se bori a dan kada odustanete od snova je datum klinicke smrti.
Tvoje fizicko ja, odradi 10h na poslu, vrati se kuci i ubije par limenki piva kutiju cigerata, zatim se izderes na zenu jer je rucak neslan.
A sef te ebe ceo dan na poslu za 40.000 , njemu cutis.
I to je jedan grozan primer ambijenta za odrastanje.

Da, to je možda i najveća greška..

Svoju frustraciju istresati na deci i porodici..

Onda gube kompas da li su nešto stvarno pogrešili ili su roditelji nervozni..

Ali, ako može da se oćuti šefu, onda tek za familiju mora da se ima strpljenja.

Prioriteti.
 
Da, to je možda i najveća greška..

Svoju frustraciju istresati na deci i porodici..

Onda gube kompas da li su nešto stvarno pogrešili ili su roditelji nervozni..

Ali, ako može da se oćuti šefu, onda tek za familiju mora da se ima strpljenja.

Prioriteti.
Hocu da kazem, covek koji nema neku strast zbog koje se budi a koju sanja je mrtva ljustura. Cim se ustaje samo zbog posla sa ciljem da se dodje kuci kasnije i oderu limenke i kutija pljuga dajemo los primer.
Znaci, uspostavljanje licnog primera, zrtve, truda, pokusavanja, uspeha, neuspeha.
Deca trebaju da vide borbu i snove, ako vide oca koji svakodnevno odustaje i zakucava pored tevea uz farmu parove limenke piva - nemaju uzor. To je i razlog zasto deca na balkanu obozavaju majku a za oca ih ne veze neka emocija, skoro da su ravnodusni. Zato sto je balkanski model oca pogresan.
 
Hocu da kazem, covek koji nema neku strast zbog koje se budi a koju sanja je mrtva ljustura. Cim se ustaje samo zbog posla sa ciljem da se dodje kuci kasnije i oderu limenke i kutija pljuga dajemo los primer.
Znaci, uspostavljanje licnog primera, zrtve, truda, pokusavanja, uspeha, neuspeha.
Deca trebaju da vide borbu i snove, ako vide oca koji svakodnevno odustaje i zakucava pored tevea uz farmu parove limenke piva - nemaju uzor. To je i razlog zasto deca na balkanu obozavaju majku a za oca ih ne veze neka emocija, skoro da su ravnodusni. Zato sto je balkanski model oca pogresan.
Pa ko to ima neku strast i pre cemu aj da cujemo
 
Zadatak roditelja je da deci osigura siguran dom, pruži osnovne uslove za život i odrastanje, kako u fizičkom, tako i u emotivnom smislu.Naš zadatak je poštovati našu decu kao samostalne osobe koje su nam ravnopravne, a ne smatrati ih manje vrednima samo zašto što su mlađi od nas ili imaju manje životnog iskustva.Poštovanje nije nešto što možemo decu naučiti isto kao što ih učimo voziti bicikl pa je jedino što nam preostaje da im primerom iz svog života pokažemo šta znači nekoga poštovati i zašto je to važno.
 
Poslednja izmena:
Pa ko to ima neku strast i pre cemu aj da cujemo

Mogu ja da ti odgovorim?

Ako s ljubavlju ne radiš sve što započneš, posao, brak, odgajanje dece ili čak održavanje stana ili travnjaka..
Ako sa ljubavlju ne vodiš decu na fudbal, klizanje ili balet..
Ako sa ljubalju ne odvedeš porodicu na izlet, reku...

To je odsustvo strasti, puko trošenje vremena.
I tu nema sreće u životu ni u odrastanju te dece.
 

Back
Top