Kako od Linuxa napraviti 'virtuelni' Android?

Isti program, Handbrake.

Možda su nešto zeznuli u poslednjem build-u.
Konkretno mislim na handbrake.

Vidcoder je baziran na Handbrake-u ali ga nema za Linux.
Te dve app koristim, opensource .
Optimizacija programa za brzinu izvođenja? Već i kod jednostavnog Basica mnogo toga možeš da napišeš na više načina, a razlika u brzini drastična?
 
Ja radim istu stvar ali x265 encode-r se razvija .. usavrsava tako da se desi pri optimizaciji zabrljaju na nekoj platformi.

Inace x265 encoder je daleko tezi za cpu od x264
Hvala za ideju! Hebate, televizor obrađuje te formate u REALNOM vremenu, pravi od njih sliku, to prikazuje i još emituje i ZVUK uz to.... a troši 50W. A da bi kompjuter to samo obradio u REALNOM vremenu, trebaš kantu koja ždere 500W? :klap: :klap:
 
Daj se malo skoncentriši: Gledam x265 materijal na TV-u i to troši 50W na manjim uređajima. Gledam ISTI taj materijal preko kompjutera, a na njemu samo grafička ždere toliko struje, plus sve ostalo u kanti ..i MONITOR!
:mazipsa:

Pa to je dekoriranje ...

E sad dodji sebi i pogledaj o cemu sam pisao do sada - encode u handbrake-u .
To mozes malo juce na tv-u...

Jbt ti stvarno ne znas de udaras ti i ne citas o cemu pisem.

Gledaj na telefonu ili tabletu , jos manje jede od TV-a :hahaha:
 
Sem toga jos jednu zabludu da ti otkrijem .. ne trosi grafa mnogo kada dekodira video ... trosi smesno nesto pogotovo ako podrzava hardversko dekodiranje h264 i h265 a time cak i cpu rasterecuje na 2-5%max gotovo neprimetno dok gledas film kao da je stanby rezimu...
Naravno to ne vazi za kante stare od 15 godina tu gde jedan h265 rip zamori cpu na 50% ladno ako ne i vise :aha2:
 
Sem toga jos jednu zabludu da ti otkrijem .. ne trosi grafa mnogo kada dekodira video ... trosi smesno nesto pogotovo ako podrzava hardversko dekodiranje h264 i h265 a time cak i cpu rasterecuje na 2-5%max gotovo neprimetno dok gledas film kao da je stanby rezimu...
Naravno to ne vazi za kante stare od 15 godina tu gde jedan h265 rip zamori cpu na 50% ladno ako ne i vise :aha2:
Aha... Ali češ i da platiš tu 'hardversku' grafičku! Te fore su davno izbačene? Još na analognim TV karticama koje su snimale u AVI ili MPEG formatu!
 
Bune te malo termini encode , decode ...

Mani to ,imas dovoljno muka haha.
Svakako! Ulupam brdo love u jaku kantu i Win10 jer je ukinuta podrška za Win7. I onda sve to, i povećana potrošnja ne služi onome za što mi treba računar, nego recimo da me razni majmuni špijuniraju...o mom trošku! Kao da te sovjetski KGB uhodi, i na kraju godine ti podnese i račun za to, a to nisu ni oni radili!


smjeh.png
 
:mazipsa:
Pa to je dekoriranje ...
E sad dodji sebi i pogledaj o cemu sam pisao do sada - encode u handbrake-u .
To mozes malo juce na tv-u...
Jbt ti stvarno ne znas de udaras ti i ne citas o cemu pisem.
Gledaj na telefonu ili tabletu , jos manje jede od TV-a :hahaha:
Dobro, može i to, još bolje: A šta je sa onim kamericama koje snimaju u H264/H265 formatu, REAL-Time? Koliko one troše? 5 WATA!? A tvoja kanta, i još se muči sa tim jer prvo 'neophodni' servisi, pa šta ostane za korisnika!? :rotf: :rotf:
 

Back
Top