Quantcast

Kako objaviti knjigu u Laguni?

Truman

Elita
Poruka
15.412
Prvo kad videh naslov teme - de nađe Lagunu, da bi ti oni štampali moraš već da budeš poznat pisac.
Inače, nisam nešto ljubitelj Lagune, ali poštujem to što su krenuli da izdaju romane Rajmonda Čendlera posle ko zna koliko godina na ovim prostorima...Jeste žanrovski roman, ali najbolji. I sad čitam da loše rade prevode, je l neko čitao prevod ovoga...meni se čini da su dosta dobro preneli duh, ali naravno nisam čitao original.

marixa

Domaćin
Poruka
4.516
Prvo kad videh naslov teme - de nađe Lagunu, da bi ti oni štampali moraš već da budeš poznat pisac.
Inače, nisam nešto ljubitelj Lagune, ali poštujem to što su krenuli da izdaju romane Rajmonda Čendlera posle ko zna koliko godina na ovim prostorima...Jeste žanrovski roman, ali najbolji. I sad čitam da loše rade prevode, je l neko čitao prevod ovoga...meni se čini da su dosta dobro preneli duh, ali naravno nisam čitao original.
I ja mislim da je Laguna specifična, bitno im je ime autora, pa tek posle tekst.

Forma_Ideale

Aktivan član
Poruka
1.449
Na Laguninom sajtu ima neka opcija da se objave knjige...I cini mi se da ne treba biti poznat pisac, niti imati "veze", barem kako sam ja skontao.
Dobro si skontao. Pazi da ti na oficijelnom sajtu neće naznačiti da je neophodna veza. :roll:

Ima li neko iskustvo saradnje sa IK "Književna omladina Srbije"? Ili zna nešto o njima?
Mnogo bi mi značile bilo kakve informacije.

kulmil

Početnik
Poruka
33
Да би ти роман доспео до читалаца, уопште није пресудно ко ти је Издавач. Како можеш видети из одговора које си добила, овакав је већински став. Ако неко од мањих издавача хоће да финансира издавање твога романа, прихватај не размишљајући. Увек је кључни проблем обезбеђивање средстава. Лако ћеш ти онда, када будеш аутор издатог романа правити маркетнишке промоције за њега. Неко ти је лепо написао праву истину: када се прода или поклони прва књига, ако је вредна глас о њој се сам шири.
При одабиру издавачке куће, најбитнија је часност људи који врше послове те куће.
Објавио сам, недавно роман (Јованов сан), који су суфинансирали Управа за културу града Новог Сада и Секретаријат за културу ИВАПВ, при чему ми је издавач: СЗР "Комарац" - штампарија, којој је издаваштво секундарна делатност. Књигу сам пласирао, што преко Издавача, а што сам, комисионо, засада на десетак продајних места. Имам свој блог : www.ledinackigral.blogspot.com , путем кога промовишем своје стварање, а од јесени крећем у шире медијско промовисање. Засада сам то чинио у неколико локалних медија, пошто је врло битно и време у коме се промоција врши. Време годишњих одмора то свакако није.

Emot Nata

Početnik
Poruka
23
Zdravo svima.Ja sam jedna romanticna i talentovana dusa.Oduvek sam imala talenta za pisanje i to - i za pesme i za prozna dela. U skoli su se svi divili mojim sastavima. Do sada sam napisala nekoliko drama i vise desetina ljubavnih pesama.Za sada to sve stoji u mojim notesima. Kako da objavim svoju modernu dramu? Prica je stvarno moderna i ukazuje na nedostatke danasnjeg drustva. A i pesme... Ne bih da se hvalim ali osobe koje su ih procitale kazu da je fascinantno,da pesme obiluju emocijama a drame talentom u vidu satire. Volela bih da se moja poezija objavi a drama ekranizuje.Vredelo bi. Ali ne poznajem nikog ko ima uticaja. Da li neko zna izdavacku kucu koja vise gleda na talenat a manje na vezu?

111111

Legenda
Banovan
Poruka
60.316
:roll:
.. svakoj izdavačkoj kući je u interesu da objasvi dobar roman ..
.. nema to veze .. s vezom ..

.. po nekom nepisanom pravilu .. svi koji pišu uvereni su da pišu dobro ..
.. a činjenica je .. da su dobri uvek u manjini ..

.. nebitno je ko će ti objaviti knjigu .. uostalom ..
.. i marketing je nebitan ..
.. ako je knjiga dobra .. marketing se pravi sam od sebe .. s prvim prodatim primerkom ..
to shto neki danas smatraju "knjigom" je smeshno, da ne kazem tuzno...

Emot Nata

Početnik
Poruka
23
Znam da su moje zelje daleko od realnosti,ali isto toliko znam da danas mnogi talenti ne mogu da dodju do izrazaja samo zato sto nemaju vezu.
Drugo,ne ljutim se ali satira nista nije manje vredna od drugih stilova - neko ima talenta da pise komedije,neko ima talenta za ljubavne romane a neko je talentovan za satire. Pa ja od svoje desete godine pisem i nije bilo ucitelja,nastavnika,profesora srpskog jezika i knjizevnosti koji nije primetio moj talenat.Pa svim drugovima sam ja pisala sastave.A i nekoliko drugih osoba koje su to procitale.
Trece,poezija - ljubavne pesme koje sam napisala i to za svoju dusu,odisu emocijom. Vredelo bi to odstampati cisto da mnogi vide sta je prava emocija.
Cetvrto,neko je napisao ''to sto danas neki smatraju knjigom je smesno'' - ne znam da li je autor posta aludirao na mene,ali u svakom slucaju ja sam u svoj talenat sigurna a ne treba donositi zakljucke o necemu sto nismo ni videli. Toliko.pozz od mene

Poslednja izmena:

Милунка Савић

Buduća legenda
Poruka
36.023
Znam da su moje zelje daleko od realnosti,ali isto toliko znam da danas mnogi talenti ne mogu da dodju do izrazaja samo zato sto nemaju vezu.
Drugo,ne ljutim se ali satira nista nije manje vredna od drugih stilova - neko ima talenta da pise komedije,neko ima talenta za ljubavne romane a neko je talentovan za satire. Pa ja od svoje desete godine pisem i nije bilo ucitelja,nastavnika,profesora srpskog jezika i knjizevnosti koji nije primetio moj talenat.Pa svim drugovima sam ja pisala sastave.A i nekoliko drugih osoba koje su to procitale.
Trece,poezija - ljubavne pesme koje sam napisala i to za svoju dusu,odisu emocijom. Vredelo bi to odstampati cisto da mnogi vide sta je prava emocija.
Cetvrto,neko je napisao ''to sto danas neki smatraju knjigom je smesno'' - ne znam da li je autor posta aludirao na mene,ali u svakom slucaju ja sam u svoj talenat sigurna a ne treba donositi zakljucke o necemu sto nismo ni videli. Toliko.pozz od mene
На овим местима ће ти реално рећи колико вреди то што пишеш:
http://www.poetabg.com/

http://www.malinemo.rs/

bezibre!

Poznat
Banovan
Poruka
8.940
Naslov kaze sve. Zavrsila sam roman, ali zelim da ga objavim u izdavackoj kuci koja ce mu posvetiti punu paznju (kakvu i zasluzuje) i napraviti mu dobar marketing..Zna li neko od vas kako mogu da objavim roman za IK "Laguna", kome da se obratim i da li postoji mogucnost da oni finansiraju stampanje mog romana?
Imam mogucnost da izdam roman u nekoliko izdavackih kuca koje nisu narocito jake, ali smatram da od toga necu imati nista, a takodje sam misljenja da toman tog tipa moze javnosti najbolje da prezentuje "Laguna".
verovatno nikako
na nihovom sajtu stoji upustvo za rukopise i mejl i adresa
ali šanse i da te pročitaju i objave tek tako su nikakve
ja sam iz zezanja napisoa roman i poslao ga i dobio odgovor da je primljen
međutim posle toga ništa a i nije mi bilo stalo
inače jedino da im visiš nad glavom, lupaš na vrata i čitaš pod prozorom

(nema veze što je pitanej staro)

gospoica

Početnik
Poruka
33
Zdravo svima.Ja sam jedna romanticna i talentovana dusa.Oduvek sam imala talenta za pisanje i to - i za pesme i za prozna dela. U skoli su se svi divili mojim sastavima. Do sada sam napisala nekoliko drama i vise desetina ljubavnih pesama.Za sada to sve stoji u mojim notesima. Kako da objavim svoju modernu dramu? Prica je stvarno moderna i ukazuje na nedostatke danasnjeg drustva. A i pesme... Ne bih da se hvalim ali osobe koje su ih procitale kazu da je fascinantno,da pesme obiluju emocijama a drame talentom u vidu satire. Volela bih da se moja poezija objavi a drama ekranizuje.Vredelo bi. Ali ne poznajem nikog ko ima uticaja. Da li neko zna izdavacku kucu koja vise gleda na talenat a manje na vezu?
Probajte kod ovog izdavaca, objavili su konkurs i za dramska dela

https://www.facebook.com/topic.php?ui...1129&topic=212

Puno srece!

Elefteria

Aktivan član
Poruka
1.648
Gospode, otkad je pisanje lepih sastava u školi merilo nečijeg talenta? Mnogi đaci pišu dobre sastave (znam jer mi majka predaje srpski pa sam se godinama načitala svega i svačega), ali to ne znači da su (budući)pisci. Emot Nata, nemoj da se ljutiš, možda ti i jesi zaista talentovana, samo kažem da ti i nije neki argument izjava da se 'svi dive tvojim sastavima'.
A što se tiče Lagune, sumnjam da bi objavili delo nekog 'nerenomiranog' autora. Bolje krenuti s nekom manjom izdavačkom kućom. Sad kad postoji i FB, možeš lepo da izreklamiraš svoje delo (najaviš i održiš negde pormociju, može i na više mesta tj. gradova), znam ljude koji su tako uradili.

PesnikDjule

Početnik
Poruka
1
Ja sam razmisljala da objavim zbirku pesama preko KR PRESING. Objavljuju knjige ,apsolutno sve. Ako knjiga ima sto strana ,naprimer,to onda izadje 210 dinara. Mislim da je A5 format. Pet primeraka od ukupnog tiraza ce biti poklonjene Narodnoj biblioteci u Beogradu. Ako trebaju neke informacije o tome,javite...