Kako nas Biblija uči mudrosti?

a osobe lisene duhovnosti obicno hule na duhovnost i duhovne osobe
Дође Син човечији, који и једе и пије, а они кажу: Гле човека изјелице и пијанице, друга цариницима и грешницима. И оправдаше премудрост деца њена.
Царица јужна изићи ће на суд с родом овим, и осудиће га; јер она дође с краја земље да слуша премудрост Соломунову: а гле, овде је већи од Соломуна.
И дошавши на постојбину своју, учаше их по зборницама њиховим тако да Му се дивљаху, и говораху: Откуд овоме премудрост ова и моћи?
И кад дође субота, поче учити у зборници. И многи који слушаху, дивљаху се говорећи: Откуд овоме то? И каква му је премудрост дана? И чудеса таква рукама његовим чине се?
И он ће напред доћи пред Њим у духу и сили Илијиној да обрати срца отаца к деци и невернике к мудрости праведника, и да приправи Господу народ готов.
Solomon je rekao:
" Ne budi suvise pravedan, ni suvise mudar; zasto bi sebe upropastio?

Ne budi suvise zao, ni lud: zasto bi umro pre vremena ? “
Zato si ti malo zla, a jos manje mudra, da ne preteras i upropastis se? a mene napadas da sam zao, a ja sam samo bukvalista, pitam pitanjca, reko' forum zato sluzi, a ne da sudimo zene koje ni ne poznajemo, ili ih olajavamo sto ih neki pop upropasti.
 
Poslednja izmena:
Poslovice 3

13 Srećan je čovek koji mudrost nađe,i čovek koji razboritost stekne,
14 jer je bolje steći mudrost nego steći srebro, ona je veći dobitak i od samog zlata.
15 Dragocenija je od bisera,*i ništa od onoga što ti je drago ne može se izjednačiti s njom.
16 Dug joj je život u desnici, a u levici bogatstvo i čast.
17 Putevi su njeni putevi zadovoljstva, i sve su staze njene pune mira.
18 Ona je drvo života onima koji je prihvate, i srećnima će se zvati
oni koji se nje čvrsto drže.
19 Jehova je mudrošću utemeljio zemlju.
On je razboritošću učvrstio nebesa
.
20 Znanjem su se njegovim vodeni bezdani razdvojili, i oblaci nebeski sipe sitnom kišom.
21 Sine moj, neka ti to ne odlazi od očiju.
Sačuvaj mudrost* i sposobnost prosuđivanja,
22 i one će biti život duši tvojoj+ i ukras oko vrata tvog.
23 Tada ćeš spokojno ići putem svojim, i nogom svojom nećeš ni u šta udariti.
24 Kad legneš, nećeš se bojati.
Leći ćeš, i san će ti sladak biti.
25 Nećeš se bojati strahote iznenadne,
ni oluje koja dolazi na zle.
26 Jer će Jehova biti uzdanica tvoja,
i čuvaće nogu tvoju da se ne uhvati u zamku.
 
Слажем се да има Божанске мудрости али нисам сигуран да може много од тога да се нађе у библији. Библија је ништа друго до збирка прича са поукама а ако се нека мудрост провуче ја то сматрам случајним. Има много мудрих старих списа која нису део библије и не своде се на ниво упутства како треба бити снисходљив и послушан.
 
Слажем се да има Божанске мудрости али нисам сигуран да може много од тога да се нађе у библији. Библија је ништа друго до збирка прича са поукама а ако се нека мудрост провуче ја то сматрам случајним. Има много мудрих старих списа која нису део библије и не своде се на ниво упутства како треба бити снисходљив и послушан.
Navedi nam neku Bozansku mudrost koju znas :)

Biblija je sugurno izvor mudrosti jer je knjiga od Boga.
 
Navedi nam neku Bozansku mudrost koju znas :)

Biblija je sugurno izvor mudrosti jer je knjiga od Boga.
Прво и основно, библија није књига од Бога, већ о Богу. То је колекција разних прича из разних времена у којима се помиње Бог као један једини за разлику од многобожачке религије.
А полазећи од претпоставке да је Бог све направио и контролише, без обзира ко је мудрост изговорио, она долази од Бога. То може да буде и од атеисте и будисте и комунисте, практично било кога. Немају само хришћани тапију на Бога.
 
Прво и основно, библија није књига од Бога, већ о Богу. То је колекција разних прича из разних времена у којима се помиње Бог као један једини за разлику од многобожачке религије.
А полазећи од претпоставке да је Бог све направио и контролише, без обзира ко је мудрост изговорио, она долази од Бога. То може да буде и од атеисте и будисте и комунисте, практично било кога. Немају само хришћани тапију на Бога.
Sama Biblija kaze da je Bozja rec - znaci od Boga i o Bogu.

Da, Bog je sve stvorio i kontrolise... svakome je dostupna Bozanska mudrost...
 
Bozansku mudrost i ne mogu shvatiti oni koji su liseni duhovnosti.

Kao sto kaze Bozja rec:
1. Korincanima 2
14 Ali telesni čovek ne prima stvari koje su od Duha Božjega, jer je njemu to ludost, i on ih ne može poznati, jer one treba duhovno da se razgledaju.
15 Duhovni pak čovek sve razgleda, a njega sama niko ne razgleda.

1. Gde je mudri? Gde je književnik? Gde je prepirač ovoga veka? Nije li Bog pokazao da je mudrost ovoga sveta ludost? (1. Korinćanima 1:20)

2. Jer je mudrost ovoga sveta ludost pred Bogom. jer je pisano: "Hvata mudre u lukavstvu njihovu." (1. Korinćanima 3:19)

A ti si kao razumela bilo šta od ovoga?
 

Back
Top