Kako narezati CD za operativni sistem XP

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imam instalacioni disk XP-a ali bih zeleo da narezem jos jedan. Cuo sam da ovaj disk mora da se reze kao butabilan disk, ako moze neko da mi pomogne kako da to uradim, imam program za rezanje Nero Express hvala.

Направиш имиџ од диска са ОС и тако нарежеш...ja често имам проблем са Нером када је резање бутабилних дискова у питању па сада користим овај програм ... http://infrarecorder.org/?page_id=5 можеш га скинути са линка....
 
Imam instalacioni disk XP-a ali bih zeleo da narezem jos jedan. Cuo sam da ovaj disk mora da se reze kao butabilan disk, ako moze neko da mi pomogne kako da to uradim, imam program za rezanje Nero Express hvala.

Aко ти је диск већ бутабилан, довољно је у Nero-u да изабереш Copy Entire CD и кад ти затражи празан диск ти убациш и готов посао.
 
Sta to znaci ako ti je disk vec butabilan, Imam obican CD, kako da narezem XP na njega, jel moze to malo detaljnije da se objasni.
Па сам си рекао да имаш инсталациони диск XP-а, што значи да је он већ бутабилан, тако да ти преостаје да урадиш оно што сам ти рекао.

А можеш и да провериш тај твој диск XP-а да ли је стварно бутабилан, тако што ћеш га отворити у неком од програма за манипулацију имиџ фајловима типа PowerISO, MagicISO...итд. У доњем делу прозора самог програма ће ти писати да ли је диск бутабилан или не. Или једноставно убаци диск и рестартуј комп, ако покрене инсталацију Windowsa значи да је бутабилан.
 
Poslednja izmena:
Imam i ja pitanje. Skinuo sam windows 7 x64 sistem i raspakovao sam ga iz winrara.

E sad, dobio sam i setup ikonicu i jos 10-ak drugih ikonica. Kako to da narezem na DVD?

U kom formatu je bila ta arhiva? Da nije slujcano bila u .iso formatu? Proveri za svaki slucaj jer se i meni dogodilo jednom da raspakujem misleci da je rar a ne iso :)
 
Extratuj WinRar folder prvo sa < Extract Here >, zatim ako ti se pojavi ISO, uredu je. Ako ne, onda pokreni " Ashampo Burning Studio 10 " program

Za ISO format:

1. Idi na " Create/Burn Disc Images " zatim " Burn a CD/DVD Blu-ray Disc from a Disc Image "
2. Pronadji ISO fajl koji hoces da Rezes na Disk, klikni < Next > i Burn Disc ;-)))

Za rezanje iz foldera:

1. Idi na " Burn Files and Folders " zatim " Create a New CD/DVD/Blu-ray Disc "
2. Dodaj (Add) sve fajlove iz foldera koji si otpakovao iz WinRar, ubaci prazan CD/DVD disk za rezanje i klikni < Write > i Burn Disc ;-)

Enjoy!!
 
ImageBurn je vrlo prosta alatka te mislim da nećeš imati problema.

Kratko:
1. ubaci svoj instalacioni disk
2. klik...create image file from disc
3. destination odredi gde ćeš da preslikaš svoj disk
4. klikni na grafički prikaz diska i papira sa diskom
5. kada završi izvadi svoj disk sa instal. i ubaci prazan (4.7 Gb)
6. ponovo pokreni ImageBurn
7. opcija source nađi gde si ostavio prethodno preslikanu instalaciju
8. čekiraj verify
9. klik na grafički prikaz papira sa diskom i diska
10.najmanja brzina (2x)
11.kada završi izbaciće disk a ti ga ručno zatvori i klikni OK
12. sačekaj da završi verifikaciju sektora
gotovo.....

Nadam da će biti od pomoći....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top