Kako napraviti milion dolara u Srbiji ?

Parun

Poznat
Poruka
7.760
Da li je moguce i izvodljivo u uslovima politicke neizvesnosti i trenutno izrazito lose ekonomski situacije u Srbiji legalno i uz postovanje zakona napraviti milion dolara ? Ja tvrdim da jeste i da je sta vise vrlo izvodljivo a prilika i nacina ima na sve strane. Pa makar i bio nezaposlen, nemao ni dolara da ulozis trenutno, niti znao odakle i kako da startujes. Sta vi mislite koji su putevi i kako, ako uopste mislite da moze ? Molim samo dobronamerne a modove da ne brisu temu jel je u vezi kako ekonomije, tako politike i zaknodavstva u Srbiji. Da upozorim da jednostavni i univerzalni recepti ne postoji i da tema zahteva dobronamerne diskutante koji zele da "otvore oci" prvenstveno sebi a zatim i drugima iz svog okruzenja.

Da li je moguce i izvodljivo u uslovima politicke neizvesnosti i trenutno izrazito lose ekonomski situacije u Srbiji legalno i uz postovanje zakona napraviti milion dolara ? Ja tvrdim da jeste i da je sta vise vrlo izvodljivo a prilika i nacina ima na sve strane. Pa makar i bio nezaposlen, nemao ni dolara da ulozis trenutno, niti znao odakle i kako da startujes. Sta vi mislite koji su putevi i kako, ako uopste mislite da moze ? Molim samo dobronamerne a modove da ne brisu temu jel je u vezi kako ekonomije, tako politike i zaknodavstva u Srbiji. Da upozorim da jednostavni i univerzalni recepti ne postoji i da tema zahteva dobronamerne diskutante koji zele da "otvore oci" prvenstveno sebi a zatim i drugima iz svog okruzenja.

Samo kriminalom ili mahinacijama.. dzabe da imas neki ekstra proizvod, odmah ce da ti se nakace razni koji 'oce svoj 'deo'...

skupstina.jpg

тешко могуће јер кад се покрене неки озбиљан исплатив легалан посао одмах се човеку појави гомила паразита, једни су ту да га као чувају, а неки упућенији тврде да га у ствари чувају сами од себе, други да му понуде пласман производа а у ствари му нису потребни јер он је већ обезбедио и пласман чим је покренуо производњу, иначе је не би ни покренуо, онда се они наљуте и почну да га саботирају антирекламама и на друге начине, трећи изгмижу из општинских и пореских канцеларија...

Mozes malo da nosis gajbice..:D

пих,
кад је тегљење превазиђено....

Honorar sina Nade Kolundžije je državna tajna! Istorijski arhiv Beograda proglasio je tajnom informaciju o visini honorara Dorijana Kolundžije, sina šefice poslaničkog kluba Demokratske stranke Nade Kolundžije, koga je država pre tri godine postavila za kreativnog direktora ceremonije otvaranja i zatvaranja „Univerzijade 2009“, piše portal „pištaljka“.

Kako navodi portal, direktor Arhiva Dragan Gačić je obrazložio da novčana nadoknada za Kolundžijin angažman ne sme biti otkrivena javnosti zato što bi se time „povredilo pravo na privatnost, pravo na ugled ili eventualno neko drugo pravo lica na koje se tražena informacija odnosi“. „Pištaljka“ podseća i da je manifestacija „Univerzijada 2009“ finansirana sa oko 4,5 milijardi dinara iz sredstava budžeta Republike, budžeta Grada Beograda i budžeta AP Vojvodine, na čijem su se čelu u tom trenutku nalazile stranačke kolege Dorijanove majke. Predsednik Organizacionog komiteta „Univerzijade“ bio je tadašnji ministar za nauku i potpredsednik Vlade Božidar Đelić, takođe partijski kolega Nade Kolundžije.
http://www.alo.rs/politika/50959/Mamin_sin_na_jaslama_vlade_

Где мислиш да нађеш људе који би извели тако нешто? У Србији их има веома мало, недовољно да покрену процес оздрављења друштва и државе. Предуго смо као народ и друштво били у систему где држава обезбеђује све – од школовања, здравствених услуга до посла и крова над главом. Убијена је приватна иницијатива, она здрава и корисна.

Za onaj moj deo povise... mozda bi zaradio posle raznih sabotiranja i sto cuda taj milion, ali 5-6 miliona od ukupne zarade bi otislo na razne 'pojave'... tako da realno prihodovao manje od 20% zarade..

A realno bi te tako shebali da bi na kraju imao samo milionske dugove...

Poslednja izmena:
Где мислиш да нађеш људе који би извели тако нешто? У Србији их има веома мало, недовољно да покрену процес оздрављења друштва и државе. Предуго смо као народ и друштво били у систему где држава обезбеђује све – од школовања, здравствених услуга до посла и крова над главом. УБИЈЕНА ЈЕ ПРИВАТНА ИНИЦИЈАТИВА, ОНА ЗДРАВА И КОРИСНА.

Upravo je to ono sto Srbiji treba, Neki su to shvatili ali imam utisak da kod vecine pisebno mladih vlada neverica u sopstvenu inicijativu i tezak rad..

Upravo je to ono sto Srbiji treba, Neki su to shvatili ali imam utisak da kod vecine pisebno mladih vlada neverica u sopstvenu inicijativu i tezak rad..

Како мислиш да младе увериш да је тежак рад смислен, ако сагледаш на који начин они живе? Нема од тога ништа док не догори до ноката.

Ja sam 2002-2005 imao 3 firme i bio mi je cilj da zaradim to prvo milionče, ali kad se nakačiše razne krvolije, daj onome ovo, daj ovome ovo, pomozi jednu partiju, pomozi drugu...i pored svega oni koji me muzu slože mi 4 krivične prijave, ja popizdim i otkažem poslušnost svima, oteram ih u PM i neću nikom više da plaćam reket. Jednu firmu mi zatvore, jedan pogon izgori do temelja, a jednu mi blokiraju nelegalnim rešenjem od 22.000.000 dinara, dreže je tako 3 godine i odjednom rešenje o blokadi se povlači. Zamisli da si danas dužan državi 22 miliona a sutra samo hiljadu petsto dinara, a nisi ništa uplatio. Kako to može? Pa može, ja lepo uplatim 2000.din. i odblokiram firmu i pokrenem likvidaciju. Firma ugašena 2009 radovnim putem i nije imala nikakvih dugova, da bi se neko setio da prošle godine podnese protiv mene krivičnu za poresku utaju i da me expresno osudi na godinu i po robije ili da platim 2 milina dinara u budžet i da mi se oduzme sva nelegalna imovina. Međutim malo su se zajebali, ja imovine nemam jer sam u međuvremenu ostao go ko crkveni miš. A državu sam tužio u Strazbur pa ćemo videti.
NARAVOUČENIJE: Ti nikad nećeš doći do svog miliona ni poštenim ni polu-poštenim poslom, ako hoćeš pare ubaci nekog političara u gepek i traži pare za njega (kao mali Čeda za Miškovića). :hvala:

политика негативне селекције води се већ деценијама, високо образовани људи који имају идеје, паметни су, виспрени и способни, су систематски протеривани из државе, е да би синови оних који су их протерали данас отварали заступништва страних компанија у земљи или добили неки канцеларијски посао, тј буквално речено да би радили посао за који нису ни способни ни квалификовани. у србији је одлив мозгова политика која се спроводи, није то као што неки причају природна ствар, нико не воли да напусти земљу ако није присиљен, суптилно ил буквално, нема много таквих случајева. а кад мачки нема - мишови коло воде.

Poslednja izmena:
Прво да видимо шта подразумеваш под направити милион долара? Да ли мислиш остварити профит који ћеш ставити на свој приватни рачун? Мислим на онај износ на који би требао платити порез. Или мислиш на обртни капитал неке своје фирме? Или оставрени доходак фирме? Или...
Ови тајкуни се воде да немају полића на рачуну да не би плаћали порез. Сва им је имовина као на фирмама, а они путују, возикају се у луксузним аутима, јахтама, авионима, камионима, летују, зимују, одевају се, ручају, сајам тамо, сајам амо,... све на рачун фирме као трошак. Па зар мислиш да би се они обогатили да све плаћају из свог џепа? Сви се они богате на рачун неплаћеног пореза, а све што имају као није њихово. Тако се и постаје богат што ништа не плаћеш. Или да се испаравим, плаћаш онолико колико сматраш да можеш преболети.

Da si to pitanje postavio pre 3-4 meseca imao je samo jedan odgovor..... učlaniti se u DS, biti ortodoksno bezobrazan igrač, sklon sili, bezobrazluku, laži, korupciji, reketu ..... i kao prvu pomoć dobija se lično od predsednika DS-a milion dolara na ruke.

Varaš se. Možeš pomagati i poziciju i opoziciju, pare su kod velikog šefa, ostali dobiju na kašičicu npr. 5000 din za gorivo, 100-200€ za organizovanje nekog skupa...sve u svemu NIŠTA. Jedina beneficija je to što možeš nekažnjeno da lopužaš za svoj račun ali ti i te pare otmu i napišu krivičnu da bi se pokazali kako su oni pošteni. (mada mene nije ojadio DS nego DSS ali isto sranje drugo pakovanje) :bljak:

Прво да видимо шта подразумеваш под направити милион долара? Да ли мислиш остварити профит који ћеш ставити на свој приватни рачун? Мислим на онај износ на који би требао платити порез. Или мислиш на обртни капитал неке своје фирме? Или оставрени доходак фирме? Или...
Ови тајкуни се воде да немају полића на рачуну да не би плаћали порез. Сва им је имовина као на фирмама, а они путују, возикају се у луксузним аутима, јахтама, авионима, камионима, летују, зимују, одевају се, ручају, сајам тамо, сајам амо,... све на рачун фирме као трошак. Па зар мислиш да би се они обогатили да све плаћају из свог џепа? Сви се они богате на рачун неплаћеног пореза, а све што имају као није њихово. Тако се и постаје богат што ништа не плаћеш. Или да се испаравим, плаћаш онолико колико сматраш да можеш преболети.

Mislim na profit, zaradu, ukupnu vrednost imovine uklkjucujuci kes, nekretnine pa i eventualno stok market. Znaci da ti imovina od ova tri cetiri izvora bude milionce jeverja. Na Zapadu je san svakoga da zaradi milion dolara i svi streme tom cilju, pa zasto ne bi i u Srbiji ? Roman Abramovich je svoju imperiju zapoceo sa svega oko $1000. Cak nije imao ni tu lovu vec je prodao zlatnu narukvicu u toj vrednosti koju je dobio na poklon od zeninih i time startovao privatni business, sa 22 godine zivota. Danas vredi oko 12 milijardi dolara, i jos uvek je mlad, 46 godina..

Kod nas bi vecina odmah tih $1000 spic.ala ili na letovanje ili na garderobu ili provod po splavovima...

Poslednja izmena:

Back