Kako najefikasnije naučiti osnove o radu automobila?

Tanja85.

Početnik
Poruka
5
Pozdrav svima. Već neko vreme čitam podforum, te sam odlučila da se obratim za pomoć ukoliko neko ima vremena za preporuku.
Naime, za desetak dana krećem na obuku za B kategoriju od nule, te sam u skladu sa tim razvila i određeno interesovanje za automobile, kao i za kupovinu koja će nužno da usledi nakon zavrsenih ispita. Ono što me je iznenadilo jeste prevelika količina informacija o kolima različitih proizvođača, ogroman broj proizvođača i modela... zatim prednosti i mane i šta sve ne. Preplavljujuće, zaista. Odlučila sam da ću posvetiti deo vremena u toku obuke, a i nakon, da na efikasan način naučim osnove mehanike pogona, sastavnih delova, tekuće i nedavne tehnologije... I slično. Moj cilj nije da samo kupim automobil. Želim da znam što je više moguće o tehnologiji automobila, te mi je potrebna preporuka za neku knjigu, knjige, eventualno neki kraći online kurs, možda neki website (ali sa sukcesivno složenim materijalom za čitanje), ili slično. Ako imate neku preporuku bila bih zahvalna da mi eventualno i napišete kako je vama koristio taj izvor? Hvala!
 
Verovatno imaš nekog druga koji razume sve to. Nek ti za početak pokaže grafikon rada motora, menjača i kvačila, nek ti objasni razliku između dizela i benzina.
Onda kočioni i upravljački sistem i sve ostalo.
Ali polako i sa strpljenjem da ti objašnjava.
To ti je dovoljno dok si na časovima teorije, bilo bi idealno da u nekom bezbednom okruženju provozaš polako auto ako već nisi vozila.
Kad dobiješ dozvolu možeš se upustiti u traganje za vozilom. Što se toga tiče čućeš dosta podeljenih mišljenja mada neke stvari su generalno poznate, sve u zavisnosti kakve su ti potrebe i šta ti se sviđa i naravno, koliko si finansijski potkovana.
Nakon toga se možeš upustiti u upijanje štiva po pitanju svega drugog dostupnog i nedostupnog.
To su ti moji saveti za početak.
 
Pozdrav svima. Već neko vreme čitam podforum, te sam odlučila da se obratim za pomoć ukoliko neko ima vremena za preporuku.
Naime, za desetak dana krećem na obuku za B kategoriju od nule, te sam u skladu sa tim razvila i određeno interesovanje za automobile, kao i za kupovinu koja će nužno da usledi nakon zavrsenih ispita. Ono što me je iznenadilo jeste prevelika količina informacija o kolima različitih proizvođača, ogroman broj proizvođača i modela... zatim prednosti i mane i šta sve ne. Preplavljujuće, zaista. Odlučila sam da ću posvetiti deo vremena u toku obuke, a i nakon, da na efikasan način naučim osnove mehanike pogona, sastavnih delova, tekuće i nedavne tehnologije... I slično. Moj cilj nije da samo kupim automobil. Želim da znam što je više moguće o tehnologiji automobila, te mi je potrebna preporuka za neku knjigu, knjige, eventualno neki kraći online kurs, možda neki website (ali sa sukcesivno složenim materijalom za čitanje), ili slično. Ako imate neku preporuku bila bih zahvalna da mi eventualno i napišete kako je vama koristio taj izvor? Hvala!
Tanja, dobrodošla na forum. :D

Pitaj instruktora, oni znaju mnogo o automobilima. Što se tiče kupovine, tu je od velikog značaja i tvoj budžet. Generalno je najbolje uzimati jednostavnija kola i da ih je po mogućstvu što više na našim ulicama.
 
Tanja , o radu automobila ćeš naučiti i na obuci sasvim korektno , šta ti nedostaje možeš da dopuniš kasnije . Više se fokusiraj na samu vožnju i propise jer videćeš i sama , dobar deo Srbije vozi nebulozno. Preporučila bih ti da prilikom kupovine auta ne pucaš na jače motore , za početak , mada dosta zavisi gde bi potencijalno najviše vozila auto : gradska vožnja ili nešto dalje . Vidim da si ozbiljna i zainteresovana i to je za svaku pohvalu. Samo napred ! :)
 

Back
Top